Jump to content


Fotografije

Pomoc oko prve kupovine ROAD bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 Salle83

Salle83
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 08:32 AM

Cao,

treba mi mala pomoc oko moje prve kupovine ROAD bicikla :)

Kao prvo za sad zelim rekreativno da se bavim ovim sportom   i nisam neki veci poznavaoc kvaliteta opreme i cena polovnih biciklova.

Sad vozim  Capriolov Level 9.1 MTB na relaciji oko 30km (2x15) i jako mi se svidelo i hteo bi malo ozbiljnije da pocnem .

Citajuci forum dosao sam do zakljucka da ne vredi kupovati novi bicikli ovde u srbiji  jer mozes da kupis samo los (krs) bicikli (bar u rangu do 50.000 din).

Ako neko moze da mi da savet da li su kvalitet i cene ovih biciklova OK ( ne bi zeleo da me neko odere jer se bas i ne razumem najbolje)

 

https://www.2bike.rs...ne#.XMa0wOgza00

 

https://www.kupujemp...er_id=391486574

 

https://www.kupujemp...-76670018-3.htm

 

Ovo sa izdvojio sto mi nekako po ceni i mestu prodaje dgovara, pa ako neko ima neki savet sta je od toga cena/kvalitet najbolje

 

Hvala  Vam unapred  na savetu  :) 


  • 0

#2 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 01 May 2019 - 06:01 PM

Sale, prvo nam napiši koliko si visok jer je to dosta bitna informacija na osnovu koje će moći da ti se preporuči prvo visina rama (kod drumskih bicikala je veoma bitna, a verovatno i za druge...) a tek posle ceo bicikl.

 

Na ovim linkovima koje si postavio, drugi link, POlar bicikl ti je domaći proizvod i za te pare koje prodavac traži se može kupiti isti takav bicikl ali nov.

 

Na njima imaš i različite pogone, kod nekih sa dva lančanika a kod nekih sa tri (to su lančanici gde su pedale). E sada, šta tebi tu treba?

 

Najbolji bicikl ti je sa prvog linka, ali ništa bez tvoje visine. Koliko vidim taj bicikl je za vozače od 180+cm visine.

Onaj sa drugog linka, domaći Polar ti je za visine 168-180 cm, a treći negde od 175-185 cm. Tako bi trebalo uopšteno.


  • 0

#3 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 01 May 2019 - 07:17 PM

Znaš kako, ja bih ti prvo prijateljski savetovao da probaš road bike nekog prijatelja. Kažem ovo jer ti se mnogo svidelo a nisam siguran šta ti se svidelo pa postoji mogućnost da ti se svidelo kako ide i kakav osećaj daje MTB. Nije nemoguće da ti road bike bude mnogo manje zanimljiv ili čak odbojan. 

 

Da, treba nam tvoja visina da bi ti rekli koja veličina ti treba.

 

Što se tiče krševa, bar 5 od 10 "iz uvoza" ili "stigo od preko" jesu krševi neviđeni. Treba ti neko ko se iole razume da ide sa tobom. Bicikl moraš da probaš i otkriješ 5 stvari koje su zabrinjavajuće a koje se na slikama ne vide.


  • 1

#4 Salle83

Salle83
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 02 May 2019 - 09:25 AM

Sto se tice visine ona je 177cm. Prema tabeli i proracunu meni bi trebao da odgovara 53/54 rama. Nazalost nemam ni jednog poznanika koji ima ROAD bicikli da bi ga probao. Za pocetak zelim rekreativno da se bavim biciklizmom, za nesto vise niti imam vremena i malo sam  mator. MBT bicikli  je ok ali nemam neku zelju da silazim sa puteva i da se prepustam off road voznji. Prvo sam bio zagrejan da kupim novi bicikli ( garancija, 100% siguran da sve radi,obezbedjen servis) ,ali posto  kod nas ima samo Visitorovi biciklovi da se kupe brzo sam odustao jer sam jako puno losih iskustava procitao da su ljudi imali sa njima. Da Capriolo nije prestao da proizvodi Firebird v2 verovatno bi njegao uzeo bez nekog veceg razmisljanja (naravno nov)

U svakom slucaju MTB ostaje , a Road bicikli i ako mi se ne svidi kako mi lezi i kako se vozi ide nazad na berzu da usreci nekog drugog :)


  • 0

#5 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 02 May 2019 - 03:11 PM

Možeš i M a i L velicinu zavisi od bicikla...Imaš te Capriolo nove bicikle još u prodaji a verovatno i Polar L veličinu, pogledaj po prodavnicama. Scout zaobiđi...Ali možeš potražiti i Scott u Planet bikeu M velicinu ili u prodavnicama franžize, jer česti tamo ima veličina koja tebi odgovara a koja na sajtu nije prikazana da je ima - pogledaj u radnjama isto:
http://planetbike.rs...D-(CD16)/49100/

Od polovnjaka imaš dosta i onaj sa prvog linka je ok...jedino se meni ne dopad što je trofazni napred, ali ne mora da znači da tebi ne bude ok...Najgore je što tek kada probaš i izvezeš jedno dva/tri meseca ćeš videti šta tebi treba a to može da bude to što si uzeo, ili sa nekim izmenama. I to se svakom dešava, pa čak i isukusnim biciklistima koji voze drum.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika