Jump to content


Fotografije

Koji električni bajs za početnika / gradsku vožnju?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1 odgovora na ovu temu

#1 dj_kiki

dj_kiki
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 12:38 AM

Pozdrav svima :)

 

Nadam se da mi možete pomoći sa par saveta.

 

Prošle godine sam prvi put seo na električni bajs (neki beli BMW koji se rentira na Zlatiboru) i zaljubio sam se :) Odlučio sam da sebi kupim jedan za rekreativnu vožnju (po gradu kada je gužva i na Adi npr.), ne vozim po planinama niti long distance ture.

Problem je što sam poslednji put vozio bajs pre 20 godina, i bukvalno se uopšte ne razumem, a ne bih da kupim nešto i posle da plačem, jer uopšte nisu jeftini. Odredio sam budžet - 850e, mada bih mogao da se protegnem još par stotina više ukoliko stvarno ima potrebe i ako je dobar dil.

 

Našao sam ovaj oglas na kupujemprodajem (ne znam da li sme da se kači link, nadam se da sme), i vidim da ima dosta modela, pa sam hteo da mi date savet šta bi bio neki best buy, šta su prednosti i mane i na šta da obratim pažnju?

 

https://www.kupujemp...-svi-oglasi.htm

 

Visok sam 180cm, težak 82-95kg (jbg leto zima slatkiši).

 

Takođe, pročitao sam negde da je po zakonu dozvoljeno imati motore do 250w, a vidim da ovi imaju 500-1000w, pa ne znam da li mogu da dospem u neki problem zbog toga... Generalno mi se sviđa ideja da imam brz bajs :))

 

Unapred hvala na odgovorima, i živi bili  <3 


  • 0

#2 specialized990

specialized990
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 29 April 2019 - 10:04 PM

Pozdrav druze.Necu mnogo duziti .Kako si naveo ,ne razumes se uopste.Dakle prvo dobro pregledaj sve forume,sajtove,Fb grupe ,tutorijale,rewiew i ostalo sto se da videti.Potkovi se znanjem.E bajkovi su jos uvek novitet a bahato se guraju poput nebivenog dzibera kroz guzvu ostalih klasicnih bajkova .Prosto se nasilno namecu i ima bukvalno svacega,od besmislenog djubreta do simpaticnih dizajna koji obecavaju.Medjutim kod nas je to novo,jos nema uigranih servisa,i jos mnogo cega sto bi zasigurno omogucilo da kad kupis to ne bude bespotrebne glavobolje usled problematike sa kvarom itd.Moj ti je savet da sacekas jos nekoliko godina.To ce ili postati mejnstrim ili promasaj.Imam utisak da se prica iz kraja devedesetih i pocetka dvehiljaditih ponavlja,traga se za novitetom ali ta potraga cesto izbacuje teske nebuloze i problematicna tehnicka resenja tako da ti je moj savet da skoknes do NS i uzmes dobru GAZELLE klasicnu biciklu .Covek stalno dotura bajkove u dobrom ili ekstra stanju a voziti to je vise od divote.Na zalost brzina je nesto sto ce zavisiti od vise faktora ali bolje da znas sa bajkom sta ces nego zbog brzine da se hvatas za glavu ako se predjes sa elektro bajkom.Gledaj da gazelle nema dobos kocnice tj rollerbrake pozadi ,najbolje je da bude klasicni 9o faz i nemas greske.....


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika