Jump to content


Fotografije

NOVI MTB DO 500E


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
78 odgovora na ovu temu

#41 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 April 2019 - 11:05 AM

Evo ja sam veceras kupio ovo: https://www.kupujemp...er_id=387845681
Odlicno ocuvan bicikl sa top opremom (pogon i prednji menjac Deore XT, zadnji menjac XTR). Otisao da pogledam i isprobam bajs, video da je sve kako treba i kupio ga. ;)

@despot92 Budi strpljiv, prati oglase i naletece neka dobra ponuda. Pored ovog Bulls-a kojeg sam i kupio, gledao sam i ovaj KTM Alp Cross (Deore XT menjaci), ali sam odustao jer me je mrzelo da idem u Nove Banovce da vidim bajs. :) Pritom je cena bajsa pola od one koju bi dao za neki novi, a koji je pritom ima losiju opremu od ovog.

Jel si stvarno kupio ovaj bajs i koliko si ga platio?
I zašto nisi skoknuo do Banovaca?
I zašto ne pitaš lepo kao i svi početnici kad nešto ne znaš, da ti pomognemo?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#42 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 25 April 2019 - 11:50 AM

Evo ja sam veceras kupio ovo: https://www.kupujemp...er_id=387845681

Odlicno ocuvan bicikl sa top opremom (pogon i prednji menjac Deore XT, zadnji menjac XTR). Otisao da pogledam i isprobam bajs, video da je sve kako treba i kupio ga. ;)

 

@despot92 Budi strpljiv, prati oglase i naletece neka dobra ponuda. Pored ovog Bulls-a kojeg sam i kupio, gledao sam i ovaj KTM Alp Cross (Deore XT menjaci), ali sam odustao jer me je mrzelo da idem u Nove Banovce da vidim bajs. :) Pritom je cena bajsa pola od one koju bi dao za neki novi, a koji je pritom ima losiju opremu od ovog. 

 

Nisam 100% siguran jer ne vidim dobro ali mislim da taj pogon nije XT. 


  • 0

#43 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 25 April 2019 - 12:07 PM

Jel si stvarno kupio ovaj bajs i koliko si ga platio?
I zašto nisi skoknuo do Banovaca?
I zašto ne pitaš lepo kao i svi početnici kad nešto ne znaš, da ti pomognemo?
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Da, jesam i ne vidim u čemu je problem u vezi toga? Platio sam ga 240€.
Zasto nisam skoknuo do Banovaca? Pa recimo zato što mi Banovci nisu iza ćoška i što bih u slučaju kupovine tog bajsa morao da plaćam i taxi (nemam kola i ne trebaju mi) ili da mi prodavac pošalje bajs kurirskom službom i pitanje je u kakvom stanju bi isti stigao do mene. Šta konkretno od opreme na ovom Bulls-u ne valja, pa misliš da nisam trebao da ga kupim? Na bajsu ništa ne škripi, zapinje, krcka ili bilo šta slično, što bi me odvratilo od kupovine. Odmah sam imao prilike i fino da se uverim da sve šljaka kako treba, jer sam ga vozio do kuće, relacija Zemun (Prvomajska) - Dorćol.
Pitao sam na forumu za savet sta da kupim, u užem izboru mi je bilo četiri bajsa (Tour de Suisse, dva KTM-a i Bulls). Pitam šta mislite o opremi na ovim bajsevima, koji bi ste vi uzeli, a odgovor je - idi probaj bajs(eve), pa sam odluči koji ti najviše odgovara. Wow, hvala, baš ste mi pomogli takvim odgovorom. xd Kao pitaj da ti pomognemo, kad pitam, dobijem odgovor koji i nije baš od neke pomoći pri izboru. A kad kupiš nešto, e tebra za**bao si se. Well, I don't think so. Likovi koji prodaju ova dva KTM-a koje sam gledao su trgovci bajsevima, a njih bas nesto i ne mirišem. Jedan od njih je darko013, koji ovde na forumu nije baš na dobrom glasu.
  • 1

#44 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 25 April 2019 - 01:30 PM

Pa i nije ti baš neki rezon. Al' dobro sad, nestrpljiv si, mlad, razumem sve to ... Da si mogao bolje, mogao si, al' ni tom bullsu ne fali ništa. U zdravlju da se navozaš na njemu ! ;)

 

A kad budeš kupovao sledeći, budi malo strpljiviji, duže prati oglase, čitaj malo u temi o prodavcima ko je kakav, i sve će ti se samo kasti ... Ako je stvarno dobra prilika, a bajs se nalazi predaleko da bi ti se isplatilo da po njega odeš, poručiš kurirskom. Ja sam tako do sad pazario dva izuzetna, i sve je prošlo kako treba. Jer po meni nema baš puno logike da za bajs od par stotina evara pređeš pola države ...

 

Zato će despot92 da uči na tvom primeru, i neće se zalitati, je l' tako ? :)


  • 0

#45 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 April 2019 - 01:46 PM

Da, jesam i ne vidim u čemu je problem u vezi toga? Platio sam ga 240€.
Zasto nisam skoknuo do Banovaca? Pa recimo zato što mi Banovci nisu iza ćoška i što bih u slučaju kupovine tog bajsa morao da plaćam i taxi (nemam kola i ne trebaju mi) ili da mi prodavac pošalje bajs kurirskom službom i pitanje je u kakvom stanju bi isti stigao do mene. Šta konkretno od opreme na ovom Bulls-u ne valja, pa misliš da nisam trebao da ga kupim? Na bajsu ništa ne škripi, zapinje, krcka ili bilo šta slično, što bi me odvratilo od kupovine. Odmah sam imao prilike i fino da se uverim da sve šljaka kako treba, jer sam ga vozio do kuće, relacija Zemun (Prvomajska) - Dorćol.
Pitao sam na forumu za savet sta da kupim, u užem izboru mi je bilo četiri bajsa (Tour de Suisse, dva KTM-a i Bulls). Pitam šta mislite o opremi na ovim bajsevima, koji bi ste vi uzeli, a odgovor je - idi probaj bajs(eve), pa sam odluči koji ti najviše odgovara. Wow, hvala, baš ste mi pomogli takvim odgovorom. xd Kao pitaj da ti pomognemo, kad pitam, dobijem odgovor koji i nije baš od neke pomoći pri izboru. A kad kupiš nešto, e tebra za**bao si se. Well, I don't think so. Likovi koji prodaju ova dva KTM-a koje sam gledao su trgovci bajsevima, a njih bas nesto i ne mirišem. Jedan od njih je darko013, koji ovde na forumu nije baš na dobrom glasu.

Pa dobro, prvi bajs koji si probao ti si uzeo, a dobio si savet da probaš sve pa da odlučiš koji ti najviše odgovara, mislim da bi bolje prošao da si se malo iscimao oko kupovine i probao više različitih bajseva.
Banovci nisu tako daleko da moras taksijem nazad, biciklom je super tura do Bgd-a.
Ali sad je kasno teraj to i uživaj, važno da je tebi super legao a to što si ga preplatio nema veze.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#46 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 25 April 2019 - 01:53 PM

Pa i nije ti baš neki rezon. Al' dobro sad, nestrpljiv si, mlad, razumem sve to ... Da si mogao bolje, mogao si, al' ni tom bullsu ne fali ništa. U zdravlju da se navozaš na njemu ! ;)
 
A kad budeš kupovao sledeći, budi malo strpljiviji, duže prati oglase, čitaj malo u temi o prodavcima ko je kakav, i sve će ti se samo kasti ... Ako je stvarno dobra prilika, a bajs se nalazi predaleko da bi ti se isplatilo da po njega odeš, poručiš kurirskom. Ja sam tako do sad pazario dva izuzetna, i sve je prošlo kako treba. Jer po meni nema baš puno logike da za bajs od par stotina evara pređeš pola države ...
 
Zato će despot92 da uči na tvom primeru, i neće se zalitati, je l' tako ? :)


Bas naprotiv, nisam kupio prvi bajs na koji sam naišao, već sam jedno tri nedelje pratio oglase i ponudu bajseva do 250€. Već sam naveo koji su mi modeli bili u užem izboru, kao i to zašto sam odustao od nekih od njih. U svemu treba biti umeren pa tako i u praćenju oglasa. :) Nema smisla u nedogled pratiti iste, jer se svaki dan pojavljuju nove ponude i ako stalno čekaš šta će se sutra pojaviti, nikad ništa ni nećeš kupiti (ne odnosi se lično na tebe, već govorim uopšteno). Negde se mora povući crta, a ti sam na kraju uradio i što je najbitnije, ne kajem se.
Naravno, uvek može bolje, ali teško da to bolje može da bude značajno bolje od ovog što sam uzeo. Evo reci mi šta (koji deo) konkretno na ovom Bulls-u nije kako treba i koji bi to bajs (do 250€) u ovom trenutku bio bolji izbor? Voleo bih da znam.
  • 1

#47 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 25 April 2019 - 02:16 PM

Pa dobro, prvi bajs koji si probao ti si uzeo, a dobio si savet da probaš sve pa da odlučiš koji ti najviše odgovara, mislim da bi bolje prošao da si se malo iscimao oko kupovine i probao više različitih bajseva.
Banovci nisu tako daleko da moras taksijem nazad, biciklom je super tura do Bgd-a.
Ali sad je kasno teraj to i uživaj, važno da je tebi super legao a to što si ga preplatio nema veze.
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Nemam bas puno slobodnog vremena da bih mogao da se šetkam po gradu i njegovoj okolini isprobavajuci razne modele. Odem npr. da vidim jedan bajs, kažem prodavcu, sve je super, sviđa mi se, ali znaš idem sad da probam još par njih koji mi se takodje sviđaju. Probam i drugi, pa i ovaj mi odgovara. I onda tako od jednog do drugog, još ako ih u užem izboru ima više i ispostavi se da mi se svi dopadaju (ne mislim samo vizuelno), onda bih se verovatno još teže odlučio za neki od njih. Da sa ovim Bulls-om nešto nije bilo kako treba u bilo kom smislu, naravno da ga ne bih kupio. Otišao bih da vidim neki drugi bajs (najverovatnije TDS).
  • 0

#48 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 April 2019 - 02:19 PM

Nemam bas puno slobodnog vremena da bih mogao da se šetkam po gradu i njegovoj okolini isprobavajuci razne modele. Odem npr. da vidim jedan bajs, kažem prodavcu, sve je super, sviđa mi se, ali znaš idem sad da probam još par njih koji mi se takodje sviđaju. Probam i drugi, pa i ovaj mi odgovara. I onda tako od jednog do drugog, još ako ih u užem izboru ima više i ispostavi se da mi se svi dopadaju (ne mislim samo vizuelno), onda bih se verovatno još teže odlučio za neki od njih. Da sa ovim Bulls-om nešto nije bilo kako treba u bilo kom smislu, naravno da ga ne bih kupio. Otišao da vidim neki drugi bajs (najverovatnije TDS).

Pa dobro, ako nemaš vremena da probaš bicikl i volje da pratiš oglase, žuriš, onda voziš Bulls od 130e koji si platio 240e...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#49 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 25 April 2019 - 02:29 PM

Pa dobro, ako nemaš vremena da probaš bicikl i volje da pratiš oglase, žuriš, onda voziš Bulls od 130e koji si platio 240e...
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

LOL, nice try. xd Pitanje je da li vredi i 130€, stoja bi bila neka realna vrednost. xd Bajs sa XTR zadnjim menjačem i XT grupom menjača vredi 130€! Malo je reći komedija. :D
  • 0

#50 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 25 April 2019 - 02:37 PM

Iskreno, ja bih se vratio na glavnu temu, pomoci onome ko je otvorio temu.

Ako si ti zadovoljan sa kupovinom, tehnicki, vizuelno..i na svaki drugi nacin to nema cenu.

Uzivaj, vozi...i mozda pusti neke od iskusnijih kolega da daju nekome savet.

Srecno...


  • 0

#51 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 25 April 2019 - 02:47 PM

Samo izvolite, ja samo pitam posto te iskusne kolege kažu da sam preplatio bajs i da isti nije dobra kupovina, ako mogu da mi kažu zbog čega misle da ovaj bajs nije dobar i/ili vredan kupovine? I koji bajs je bolji izbor a da košta oko 250€? Eto toliko, ne tražim puno zar ne?
Ako kažeš da nešto ne valja, onda bi valjalo navesti šta to konkretno ne valja?
  • 0

#52 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 April 2019 - 02:48 PM

LOL, nice try. xd Pitanje je da li vredi i 130€, stoja bi bila neka realna vrednost. xd

Pa svaki bicikl vredi koliko i komponente na njemu.
U tvom slučaju tockovi 30e, ram 30e, kocnice 25e, menjaci 25e i ostale komponente jos max za 40- 50e.
To je računica da prodajes mesecima u delovima.
Onaj ko kupuje ceo bajs racuna da ce da prođe jeftinije nego da ga sklapa deo po deo, a retko ko će da se odluči da sklapa takvu baraku, pa zato kazem realno vredi oko 130e a max 150e.
'Ajde sad teraj to i uživaj kad ti već, kako kažeš leži.
Kod kupovine drugog bajsa ćeš već bolje da proceniš koliko vredi, a posle trećeg, četvrtog i petog bajsa, već ćeš moći i ti da deliš savete.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#53 despot92

despot92
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 25 April 2019 - 03:41 PM

Bio sam malopre da pogledam capriolo 9.5 i cross fussion. Nisu ih imali u ovoj prodavnici ali ih imaju u drugoj, mada nazalasot moci cu da odem tek posle praznika. U prvoj radnji prodavac me je ubedjivao za ovaj https://www.capriolo...rno-orange-2018 kod njih je 50000 i dao bi mi 10%
  • 0

#54 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 April 2019 - 04:14 PM

Кажу стрпљен-спашен. Сачекај да прође празник.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#55 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 25 April 2019 - 04:17 PM

Ne slušaj prodavca, uvaljuje, 50000 je model 9.4. Taj je, kao što i sam vidiš, 43000 sa besplatnim slanjem. Što bi nekom poklanjao 2000 (sa -10%).

Trebao si da isprobaš neki od 9.X modela od 19", zbog veličine, geometrija im je ista.

 

9.5 ima bolje menjače, pogon, kasetu. Fusion ima bolju viljušku. Oba su OK za tu cenu kao novi. Mada, ipak može mnogo bolje da se prođe sa polovnim.


  • 0

#56 despot92

despot92
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 25 April 2019 - 04:34 PM

Evo sad da me ubijes ne mogu da se setim da li je 9.3 ili 9.4 ali znam da je 50000, alivio menjaci xct viljuska i velicina rama 21. Rekao mi je da bolje da uzmem ram velicine 21. Otici cu posle praznika i isprobati 9.5 i cross fusion i onda cu se odluciti za neki od ta dva.
  • 0

#57 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 25 April 2019 - 04:52 PM

Bole hvala na odgovorima. konkretno kod ova dva bajsa, koji je bolje uzeti?

https://crossbike.rs.../proizvod/2007/

https://www.capriolo...l-95-crno-oranz

Fxefd to`d

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
  • 0

#58 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 25 April 2019 - 09:31 PM

9.3 je, on ima zadnji Alivio i prednji Tourney, 9.4 je sa Deore zadnjim i Altus prednjim menjačem. Što se veličine tiče, 21" Capriolo 9.x je meni sa 192cm taman, tebi bi više odgovarao 19 ili 20", ali svakako probaj.


  • 0

#59 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 25 April 2019 - 10:37 PM

Pa svaki bicikl vredi koliko i komponente na njemu.
U tvom slučaju tockovi 30e, ram 30e, kocnice 25e, menjaci 25e i ostale komponente jos max za 40- 50e.
To je računica da prodajes mesecima u delovima.
Onaj ko kupuje ceo bajs racuna da ce da prođe jeftinije nego da ga sklapa deo po deo, a retko ko će da se odluči da sklapa takvu baraku, pa zato kazem realno vredi oko 130e a max 150e.
'Ajde sad teraj to i uživaj kad ti već, kako kažeš leži.
Kod kupovine drugog bajsa ćeš već bolje da proceniš koliko vredi, a posle trećeg, četvrtog i petog bajsa, već ćeš moći i ti da deliš savete.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

A gde si bio ti i ostali strucnjaci sa foruma da podelite tu svoju mudrost i iskustvo kad sam u ovom thread-u pitao za savet i misljenje, koji bicikl od onih koje sam tamo naveo (post #15) je po vasem strucnom misljenju najbolji izbor sto se tice opreme? Nema vas nigde. Savet da bih trebao da odem da vidim i probam bajs koji zelim da kupim pre same kupovine mi nije potreban, to znam i sam. Naravno da necu kupovati bicikl na nevidjeno. Nego samo cekate da neko kupi bajs po svom izboru, a onda da mu kazete: E batke, zeznuo si se, ne valja ti to nista. Trebao si nas strucnjake da pitas za savet.

Dalje, to da ovaj Bulls vredi oko 150e ili cak manje u celini, apsolutno veze s mozgom nema i samo pokazuje koliki si strucnjak. To ne kazem zato sto hocu sebi da opravdam kupovinu ovog bajsa i to sto sam ga, kako ti kazes preplatio. Nemam potrebu za tim, ni malo se ne kajem sto sam bas njega kupio. Pogledaj u oglasima sta bajsevi od 150-ak evra od opreme imaju na sebi. U stvari, ne znam ni sto uopste gubim vreme raspravljajuci se s tobom. :rolleyes: Odustajem od dalje rasprave jer kao sto kazu: Misljenje je kao d*pe, svako ga ima. See ya.  :wink:


  • 0

#60 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 April 2019 - 10:53 PM

A gde si bio ti i ostali strucnjaci sa foruma da podelite tu svoju mudrost i iskustvo kad sam u ovom thread-u pitao za savet i misljenje, koji bicikl od onih koje sam tamo naveo (post #15) je po vasem strucnom misljenju najbolji izbor sto se tice opreme? Nema vas nigde. Savet da bih trebao da odem da vidim i probam bajs koji zelim da kupim pre same kupovine mi nije potreban, to znam i sam. Naravno da necu kupovati bicikl na nevidjeno. Nego samo cekate da neko kupi bajs po svom izboru, a onda da mu kazete: E batke, zeznuo si se, ne valja ti to nista. Trebao si nas strucnjake da pitas za savet.
Dalje, to da ovaj Bulls vredi oko 150e ili cak manje u celini, apsolutno veze s mozgom nema i samo pokazuje koliki si strucnjak. To ne kazem zato sto hocu sebi da opravdam kupovinu ovog bajsa i to sto sam ga, kako ti kazes preplatio. Nemam potrebu za tim, ni malo se ne kajem sto sam bas njega kupio. Pogledaj u oglasima sta bajsevi od 150-ak evra od opreme imaju na sebi. U stvari, ne znam ni sto uopste gubim vreme raspravljajuci se s tobom. :rolleyes: Odustajem od dalje rasprave jer kao sto kazu: Misljenje je kao d*pe, svako ga ima. See ya. :wink:

Pa dobro hajde, vredi 500e kupio si ga u pola cene, jel ti sad lakše?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika