Jump to content


Fotografije

Kako napumpati presta gumu problem


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
40 odgovora na ovu temu

#21 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 03:57 PM

Pretpostavljam da znas da se kod presta ventila prvo odvrne taj zavrtanj na vrhu, zatim se kratko pritisne iglica ventila na dole da izadje malo vazduha a potom se stavi pumpa i pocne sa pumpanjem. Da glava ne dihtuje ne bi mogao da postignes pritisak u telu pumpe da ne mozes da gurnes rucku.

Auto ventil je zakon...


  • 1

#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:00 PM

Kad smo vec kod presta ventila...

 


  • 0

#23 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:01 PM

Mislim na valve core :
dce0b3c93420804509e4356b93fac76c.png

Taj deo nije bio zategnut dovoljno. Sad sam ga pritegao i pokusacu da monitram tocak, pa da vidimo hoce li postici pritisak koji je zadovoljavajuc

Edit: vidim da si postavio klip, ali ja imam neki kineski alat za lanac koji je uzi od jezgra ventila.
Srecom imam ovo0a42fd75d0a4f31e8d952dc66c330df9.jpg
  • 0

#24 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:04 PM

Znam za to, ali da li znas da treba da odvrnes vrh ventila da bi vazduh uopste mogao da udje u gumu? Onaj zavrtanj iznad tog dela obelezenog zelenom bojom.


  • 0

#25 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 315 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:05 PM

Namestim na mod za presta, stavim pumpu na odvrnut ventil, zabravim pumpu i mozda jednom upumpa vazduh i nece.


  • 0

#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:10 PM

Onda jedino da ventil ne udje dovoljno duboko u glavu pumpe pa gumica u glavi pumpe blokira ulaz vazduha kroz ventil.


  • 2

#27 GoranZemun

GoranZemun
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 05:00 PM

Imam istu pumpu normalno pumpa presta ventil.


  • 0

#28 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 April 2019 - 09:41 PM

/odgovor na post sa prethodne strane, ništa novo nisam rekao/


  • 0

#29 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 18 April 2019 - 03:39 AM

Pretpostavljam da znas da se kod presta ventila prvo odvrne taj zavrtanj na vrhu, zatim se kratko pritisne iglica ventila na dole da izadje malo vazduha a potom se stavi pumpa i pocne sa pumpanjem. Da glava ne dihtuje ne bi mogao da postignes pritisak u telu pumpe da ne mozes da gurnes rucku.

Auto ventil je zakon...

I moje mišljenje da je praktičnije, ne moramo napisati bolje, ali praktičnije auto ventil. Šteta što nema i drumskih sa auto ventilom kod nas u prodaji, a moža i uopšte. Felne drumske širine 16-19 ladno mogu da imaju otvore prečnika za auto ventile...


  • 0

#30 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 18 April 2019 - 03:49 AM

Problem sa auto ventilom nastaje kod dubljih V felni za drumase, uglavnom se zato i proizvode iskljucivo sa presta ventilima.


  • 0

#31 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 18 April 2019 - 08:31 PM

Nekada nisu bile dublje felne ali su bile uske, 13mm. Sada uglavnom ređe sem za takmičare (takmičari valjda njih koriste zbog mase, gume i td mada su vrv tabulari kod njih) a uopšteno građanstvo uglavnom ide na 16-19mm. Ali ok, ipak je to sve rešeno da se Presta pumpa bez problema. Druga je priča što smo mi društvo čiji pojedinac jedva priušti sebi da kupi pušmu od reda 20e a koja će vršiti posao. Meni bi auto odgovarao samo zbog pumpanja na benzinskim pumpama. Volim da se provozam po gradu i svratim dopumpam gumu bez problema...ali dobro...

 

Video sam kod vulkanizera, crevo koje je mnogo nekako kruto, direkt se navlači na presta, te je širine (prečnik), navučeš ga preko preste do felne bez problema a ovamo na drugom kraju je imao metalnu cev na koju se navlači to kruto crevo a ta metalna cev ide u crevo kompresora. Pumpa bez gubitaka, 5-7 sec...ili od creva za kamion za kočnice, pa onaj mesingani završetak na kraju se okrati na pola i hvata prestu bez gubitaka...ali sve to nije za poneti...


  • 0

#32 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 21 April 2019 - 06:51 PM

20190421_200406.jpg
20190421_200355.jpg
20190421_200258.jpg
20190421_200253.jpg
Надам се да се добро види на сликама. Експлодирала ми гума када је већ била надувана. На спољној пише од 4-6.5, надувао сам на око пет. Фелне нове, гуме (којак) биле на сличним точковима, нисам приметио ништа на њима да имају неку подеротину. Пуче као пиштољ :) сад ме занима да ли је безбедно да поново монтирам исту јер се види жица која иде са стране.
  • 0

#33 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 21 April 2019 - 08:50 PM

Nema kud ta žica, ali nisam imao iskustva da li će odatle da izađe spoljna, da se izvuče balon unutrašnje. Probaj polako naduvavaj i prati to mesto.

 

Pukla ti je najverovatnije od prepumpavanja, jer je nemoguće da pukne sama od sebe. Puca samo kada je prepumpana, ili ti je izašao balon izmeđi spoljne i felne. Možda je tu spoljna bila sa falinkom pa je izašao balon i pukla unutrašnja. Samo ta dva slučaja postoje, trećeg nema.

 

Za Prestu o kojoj smo pisali. Odem na Petrol pumpu, uzmem izolir traku, i bukvalno sa 5-6 cm te trake pređem na kraj onog adaptera i na početku gde ulazi crevo u adapter. Tada ne pušta sa strane ništa. Napumpah na 7.0bar ko od šale ;)


  • 0

#34 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 April 2019 - 10:06 PM

Gume se testiraju na pritisku duplo višem od napisanog maksimalnog.

Usko grlo je zid felne i prijanjanje gume uz felnu.

Guma je nsjverovatnije dletela usled lošeg montiranja - negde je sela dublje, a na delu gde je sletela je ležala pliće.

Proveriti traku felne, nekad ona smeta gumi da nalegne (ako je preširoka, ili se smakne u stranu).

Zato treba pratiti markere dok se guma duva.

Sada je taj deo oštećen. Možda će moći ravnomerno da seene pri duvanju, možda neće. Treba proveriti prilikom duvanja (kao i uvek).

Opširnije:
https://www.bikegrem...e-gume-bicikla/
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#35 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 22 April 2019 - 06:24 AM

Gume se testiraju na pritisku duplo višem od napisanog maksimalnog.

Usko grlo je zid felne i prijanjanje gume uz felnu.

Guma je nsjverovatnije dletela usled lošeg montiranja - negde je sela dublje, a na delu gde je sletela je ležala pliće.

Proveriti traku felne, nekad ona smeta gumi da nalegne (ako je preširoka, ili se smakne u stranu).

Zato treba pratiti markere dok se guma duva.

Sada je taj deo oštećen. Možda će moći ravnomerno da seene pri duvanju, možda neće. Treba proveriti prilikom duvanja (kao i uvek).

Opširnije:
https://www.bikegrem...e-gume-bicikla/

Вероватно је нешто од тога, да није била добро налегла, а да нисам приметио. Сад, чини ми се да је трака онако прилично широка, па ћу на от обратити пажњу кад будем поново дувао гуму. Једини ми је важно да сда можда то са стране где је жица не буде проблем...


  • 0

#36 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 22 April 2019 - 07:28 AM

Vjerovatno je guma za otpad.Na tom dijelu će iskakati iz felne jer ne hvata rub.Imao sam takav slučaj sa mnogo manjim oštećenjem.Ali kad naduvaš tu iskoči, nekad ne odmah ali nakon par stotina metara.U svakom slučaju probaj ali sa ručnom pumpom.


  • 0

#37 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 22 April 2019 - 02:56 PM

Gume se testiraju na pritisku duplo višem od napisanog maksimalnog.
Usko grlo je zid felne i prijanjanje gume uz felnu.
Guma je nsjverovatnije dletela usled lošeg montiranja - negde je sela dublje, a na delu gde je sletela je ležala pliće.
Proveriti traku felne, nekad ona smeta gumi da nalegne (ako je preširoka, ili se smakne u stranu).
Zato treba pratiti markere dok se guma duva.
Sada je taj deo oštećen. Možda će moći ravnomerno da seene pri duvanju, možda neće. Treba proveriti prilikom duvanja (kao i uvek).
Opširnije:https://www.bikegrem...e-gume-bicikla/

20190422_165453.jpg
20190422_165354.jpg
Ево слика траке, не знам да ли је добро постављена. Фелна је 622/21' а трака 622/20. Да ли да ставим ужу која би покривала само удубљени каналић који иде средином фелне? Да, заменио сам оригиналну сада која је чак била и шира, 622/22
  • 0

#38 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 April 2019 - 04:45 PM

Traka na slikama (barem koliko mogu da vidim) mi deluje sasvim OK. Ne penje se i ne nabija na bočne zidove, pa neće smetati spoljnoj da lepo nalegne.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#39 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 22 April 2019 - 04:49 PM

Traka na slikama (barem koliko mogu da vidim) mi deluje sasvim OK. Ne penje se i ne nabija na bočne zidove, pa neće smetati spoljnoj da lepo nalegne.


Захваљујем. Иначе, на точке је трака била наопако постављена, са оним шваблетом :) натписом испод, а точак фабрички пакован. Сви данас ошљаре изгледа.
  • 0

#40 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 April 2019 - 04:53 PM

Захваљујем. Иначе, на точке је трака била наопако постављена, са оним шваблетом :) натписом испод, а точак фабрички пакован. Сви данас ошљаре изгледа.

 

Švalbe trake koje sam do sada sretao su mi delovale identično sa obe strane. Tako da to tehnički mislim da nema merljivog uticaja. Samo je u pitanju estetika i nivo OCD-a.  :)

i-have-cdo-its-like-ocd-but-the-letters-


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika