Jump to content


Fotografije

Felt Redemption alu ram

Felt Redemption mtb alu pomoc

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 Burazeeer

Burazeeer
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 11 April 2019 - 06:34 PM

Pozdrav!

Vec neko vreme trazim po cikloberzi mtb koji mi odgovara ali nikako da nadjem...

Pa sam razmisljao da ga sklapam iz delova,naleteo sam na ovaj ram pa me zanima isplati li se ovo?Koliko kosta zavarivanje ovog zasecenog mesta i koliko bi kostali ostali delovi neki solidni(polovni ili novi)?Jel bi mogao do 250eura da sklopim bike da valja?

Hvala unapred!

 

Link rama sa cikloberze: https://www.2bike.rs...-1#.XK-F7ugzaUl

Attached Thumbnails

  • FELT REDEMPTION.jpeg
  • FELT REDEMPTION PUKOTINA.jpeg

  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 April 2019 - 10:08 PM

Pa sam razmisljao da ga sklapam iz delova,naleteo sam na ovaj ram pa me zanima isplati li se ovo?

 

Ne isplati se.

 

 

Jel bi mogao do 250eura da sklopim bike da valja?

 

Ne mozes. Bolje da gledas da kupis bajs i budes strpljiv svakodnevno prateci oglase.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 11 April 2019 - 10:23 PM

Bas me zanima kako nastane ovakvo ostecenje rama, neko je sekao "lanac" sa brusilicom?


  • 5

#4 viktor_je_bog

viktor_je_bog
  • Members
  • PipPipPip
  • 161 posts
  • Locationbelgrade

Postavljeno 12 April 2019 - 05:30 PM

Bas me zanima kako nastane ovakvo ostecenje rama, neko je sekao "lanac" sa brusilicom?


Ima 3-4 rama koji su svi na isti nacin "osteceni" u prevodu neko se zabavljao sa ciriulatornom busilicom
  • 0

#5 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 13 April 2019 - 06:43 AM

Ne isplati se kao sto rece kolega. Sklopljen je uvek povoljniji.
I ja trazim i poludeo sam cekajuci da naleti mtb koji mi odgovara. Budi strpljiv.

Elektronika sa isecenim strujnim kablom kao i ramovi ovako zaseceni su sa smetlista EU. Takodje mislim da je katastrofa i najblaze receno neodgovorno prodavati ramove narusenog strukturnog integriteta ovako svesno i time bukvalno rizikovati zdravlje ljudi.

Nadam se da cemo se jednom uozbiljiti i kao ljudi i kao drzava od koje ocekujem adekvatne zakone i primenu istih.
  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 April 2019 - 07:23 AM

Ne isplati se kao sto rece kolega. Sklopljen je uvek povoljniji.
I ja trazim i poludeo sam cekajuci da naleti mtb koji mi odgovara. Budi strpljiv.

Elektronika sa isecenim strujnim kablom kao i ramovi ovako zaseceni su sa smetlista EU. Takodje mislim da je katastrofa i najblaze receno neodgovorno prodavati ramove narusenog strukturnog integriteta ovako svesno i time bukvalno rizikovati zdravlje ljudi.

Nadam se da cemo se jednom uozbiljiti i kao ljudi i kao drzava od koje ocekujem adekvatne zakone i primenu istih.

 

Čovek je lepo, pošteno rekao za oštećenje i slikao ga. Ne vidim tu toliki problem.

 

Druga stvar - vrlo je verovatno da ne zna koliko ovo može biti problem - puno puta sam video da ljudi svoje ramove pokušavaju variti i krpiti, ne znajući da se problem neće tako lako rešiti.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 13 April 2019 - 08:54 AM

Relja brate to nije oštećenje nego je sečeno cirkularom.

A u pravu lepo kaže "neznanje nije opravdanje.

Nedopustivo ponašanje.
  • 0

#8 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 13 April 2019 - 09:57 AM

...Elektronika sa isecenim strujnim kablom kao i ramovi ovako zaseceni su sa smetlista EU. Takodje mislim da je katastrofa i najblaze receno neodgovorno prodavati ramove narusenog strukturnog integriteta ovako svesno i time bukvalno rizikovati zdravlje ljudi.

Nadam se da cemo se jednom uozbiljiti i kao ljudi i kao drzava od koje ocekujem adekvatne zakone i primenu istih.

 

Relja brate to nije oštećenje nego je sečeno cirkularom.

A u pravu lepo kaže "neznanje nije opravdanje.

Nedopustivo ponašanje.

potpuno se slazem sa tobom.

 

 

Msm da opis SA DEFEKTOM nije odgovarajuci.

vise mi lici na:

neupotrebljivo, samo za rezervne delove, na spostvenu odgovornost!


  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 April 2019 - 10:16 AM

Vrlo strogi & isključivi stavovi.
Da smo svi takvi, prvenstveno prema sebi, ovde bi bio diznilend. :)
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 April 2019 - 01:58 PM

Čovek je lepo, pošteno rekao za oštećenje i slikao ga. Ne vidim tu toliki problem.

 

Druga stvar - vrlo je verovatno da ne zna koliko ovo može biti problem - puno puta sam video da ljudi svoje ramove pokušavaju variti i krpiti, ne znajući da se problem neće tako lako rešiti.

Ovo ocigledno nije ostecenje od preskakanja kanala,nego samo zaseceno tankim brusnim kamenom sa brusilicom. 

110 E je upitna cena, u cemu moze biti problem ako se to lepo strucno zavari ,Kakav problem moze naknadno da se pojavi, i normalno ako prodavac smanji cenu bar za 30%? Pod uslovom da ram nije  iskrivljen.A ovim zadnjim postom si pogodio u centar mete, ali naci ce se sada neko da spominje kako smo MI imali Teslu.Jer da nije te Evrope mi bi sada vozili Juga,i stojadina, a niko ga neeece!svi bi taj otpad evropski.

 

Pa  i da ga da za 100E.


  • 0

#11 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 April 2019 - 06:26 PM

Čim on na oglasima ima tri različita rama, na isti način zasečena, meni se čini da njegov "dobavljač" očigledno nije baš spretan sa aku brusilicom ili mnogo žuri prilikom "kupovine".

 

Ili druga "mogućnost" sad već lupam, jedino što mi još pada na pamet, pošto su sva tri rama proizvođača Felt, da su to neki škartirani ramovi, za reciklažu sa neke reklamacije ili recimo nakon nekih stress testova... pa onda tako namerno zarezani a posle nekako došli u posed. Mada mi to više zvuči kao sci fi. Prvi scenario mnogo, mnogo verovatniji.


  • 4

#12 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 April 2019 - 08:40 PM

Pa u pravu si ,verovatno prilikom  "popravke" malo zakacen ram.


  • 0

#13 viktor_je_bog

viktor_je_bog
  • Members
  • PipPipPip
  • 161 posts
  • Locationbelgrade

Postavljeno 13 April 2019 - 08:45 PM

Na pitanje odakle su rekao bi "pali sa kamiona"
  • 0

#14 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 13 April 2019 - 09:16 PM

Vredi 110e ako uz ram ide i nalepnica da se prelepi taj krater :).


  • 0
Pozdrav




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika