Jump to content


Fotografije

Где отићи на планину за божњу бајса


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 06 April 2019 - 10:06 PM

Другара и ја планирамо да одемо негде са бајсевима. Није битно где, само да се возимо :)

Треба ми препорука за смештај и генерално препорука где отићи за опуштену вожњу у природи :)

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 April 2019 - 11:04 PM

Другара и ја планирамо да одемо негде са бајсевима. Није битно где, само да се возимо :)

Треба ми препорука за смештај и генерално препорука где отићи за опуштену вожњу у природи :)

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk

Mislim da ti treba malo više znanja i opreme za samostalnu voznju u prirodi.
U principu mozeš da voziš na svakoj planini, ali nije to baš tako jednostavno i idilično, sedneš i vrtiš pedale.
Ali kreni od sajtova tipa freebiking ili stazeibogaze malo prouči trekove i pogledaj opise pa ako ti se nešto svidi od trekova ili izleta mozes da iskopiras ili da malo modifikujes i improvizujes trekove.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#3 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 07 April 2019 - 05:27 AM

Recimo Đerdap, kamp Asin, odatle imaš brojne varijante  za vožnju što drumom što šumom, da ne idem ovde u detalje. I Golubac može da bude polazna tačka, sa varijantama ka Milanovcu, magistarlom ili zašto da ne, ka Kučevu i Homoljskim planinama. Smeštaj ćeš u Golupcu lako pronaći


  • 0

#4 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 07 April 2019 - 03:29 PM

Има смисла. Хвала на саветима

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 April 2019 - 01:20 PM

Za vožnju po prirodi ti trebaju

 

1. Oprema za terenske popravke (rez. gume, alat za rastavljanje lanca, powerlinkovi, "pritegni me" imbusi) - ako je bicikl tehnički ispravan, ovo su jedini pehovi u 90% slučajeva, da se iscepa guma i da se pokida* lanac.

 

*što se po pravilu dešava kad nisi šaltao na vreme, ostavio iskošen lanac i onda kao majmun potegao na mišiće da izvučeš iz skoro-pa-mirovanja uz nešto strmo.

 

2. Kondicija za tip terena i dužinu staze koji ste nameračili

 

3. Finansijska konstrukcija za odlazak do odredišta

 

4. Smeštaj (šatorski ili zidani)

 

5. Ideja gde biste otišli.

 

Ja bih na vašem mestu bez mnogo filozofije za start odabrao najbližu planinu i video ima li za nju već trekova, ili nacrtao trek na Google Earthu ako nema, a dužinu i uspon prilagodio tački 2. Jedino treba izbegavati planine napravljene od blata (Fruška, gledićko-moravski kraj) kad je mokro jer nije zabavno. Za dobru zajebanciju je skroz fino vijati i lokalna brda, ne mora se u nebo penjati. Dobra i Bgd-u bliska odredišta su planine oko Valjeva i Cer.

 

Za smeštaj guglaš, pitaš drugare iz tog regiona, pogledaš airbnb i slične sajtove, zoveš planinarske domove...


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika