Jump to content


Fotografije

MTB 29, 40k


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 11:17 AM

Pozdrav!

 

Planiram da se podnovim malo do leta pa bih se pre kupovine posavetovao oko nekih nepoznanica na forumu. Odlučio sam se za neki 29er MTB za do oko 40000rsd, polovan ili nov. Do sada me je dugo služio 26 MTB sa Tourney opremom, ali bi sada uzeo nešto malo bolje s većim točkovima. Pre svega mi treba pomoć u odabiru veličine i proceni stanja/cene kod polovnih bicikla. Visok sam 192cm, težak oko 96Kg. Nisam trenutno u mogućnosti da pogledam većinu bicikala uživo, eventualno bi neki ortak pogledao, ali nemam puno biciklista u izboru pa bi se kupovina pre svega zasnivala na slikama, a za to nisam dovoljno iskusan.

 

Nisam baš siguran oko veličina 29-ki. Retko koji ram bude označen više od 21", što ne znači puno. Trenutni ram mi je 22", odnosno oko 60cm, i sedalna i cev na vrhu (koja je skoro skroz ravna) i to mi odgovara. Kod većine 29-ki je gornja cev nagnutna i kada uspem da pronađem kompletnu geometriju rama ispadne slično ovom mom i to bi trebalo da je OK. Ono što me brine je blizina točka pedalama (veći točak), odnosno da ne udaram točak vrhom patike dok skrećem?

 

Pratim oglase pre svega na Cikloberzi i to sa ovim parametrima pretrage. Gledam da je zadnji menjač Deore, prednji bar Acera. Oni uglavnom imaju barem Acera pogon. Ne znam baš koliko šifteri utiču na menjanje brzina? Trenutno mi je zanimljiv ovaj Cube Analog 29er. Ram bi trebalo da je iste geometrije kao i novija verzija? Šta mislite o njemu?

 

Od novih gledam Polar Mirage Pro, Cross Traction SL3 i Capriolo 9.4. Mada su mi cene trenutno značajno veće od onog što nude u odnosu na malo novije polovnjake.

 

Hvala unapred! ( :


  • 0

#2 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 27 March 2019 - 12:39 PM

Ja bih išao na polovan jer za te pare nov je baš basic varijanta.

 

Pogledaj OVAJ. Taj cube je ok ali ovaj bih ti preporučio pre svega zbog mnogo bolje viljuške. Viljuška je mnogo važna i menja kompletan ugođaj više nego bilo koji drugi deo bicikle, po meni.


  • 1

#3 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 02:03 PM

Znam da u tom cenovnom rangu nema nekih viljuški tako da gledam modele sa zaključavanjem. Znači mi taj prednji amortizer (kakav-takav) jer vozimo po nekad i malo zahtevniji offroad pa i ovi lošiji poboljšaju udobnost.

Sviđa mi se i taj model (vizuelno i ne baš: ), pre svega zbog komotnijeg rama. Uzeću ga u razmatranje. Jedino što bi voleo da uzmem nešto i sa malo boljim prednjim menjačem. Generalno, zadnji mi i ovaj Tourney zadovoljava potrebe, ali prednji često ne prebaci kako treba.
  • 0

#4 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 29 March 2019 - 01:47 PM

Može li neka pomoć oko procene veličine? Konkretno modeli Cube Analog i Capriolo 9.4, oba su deklarisana kao 21", ali imaju drugačiju geometriju.

Cube Analog:

r6k6228.png?1

 

Capriolo 9.x

xl0PyJq.png?1

 

Čini mi se da bi mi (192cm) Cube odgovarao, a Capriolo bio ipak mali? Trenutni bicikal mi ima dužinu gornje cevi 60cm, to je praktično i efektivna dužina pošto je cev ravna, ali je i 26" točak.


  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 29 March 2019 - 02:47 PM

Moras Capriolo da pogledas uzivo, pogresno su uneti podaci, za velicinu od 19" je velicina oznacena pod C = 610mm a za velicinu 21" je ta velicina C = 530mm sto je nelogicno.

Cube ima bolju viljusku sa amortizerom, ali treba staviti napred veci rotor za kocnicu.


  • 1

#6 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 29 March 2019 - 04:05 PM

Tačno, to mi nije zapalo za oko, 530mm je premalo. Hvala. Ovako odokativno, deluje da bi trebalo da bude bar 60cm. Capriolo bi i mogao da pogledam, ali Cube bi išao samo na poručivanje... a više mi se sviđa. ( :

 

Sad sam pogledao na TotalBike-u i tamo stoji da je 630mm, sigurno su ovamo loše uneli. Onda i Capriolo 9 može, još je i veći od Analog-a.

 

Kontam da za moju visinu treba 60+ cm efektivno gornje cevi, bez obzira na veličinu točka? Tipa, na ~55cm kod ortaka potkačujem prednji točak od 26". Trenutni bajs ima rastojanje od centra točkova (F) nešto manje od 1100mm. I Cube i Capriolo imaju više, 1126 i 1159, trebalo bi da mu dođe negde na isto kao Cube kada se uzme u obzir nešto veći točak?


  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 29 March 2019 - 05:10 PM

Pa za to neudaranje o prednji tocak sa stopalima je bolji Capriolo, izracunas rastojanje osovina tockova minus duzina zadnje viljuske:

Capriolo : 1159 - 445 = 714mm

Cube : 1126 - 450 = 676mm


  • 1

#8 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 05 April 2019 - 06:18 PM

Broj prema broju, Cube je uvek kraći, niži, zgrčeniji. Takva mu je geometrija.


  • 1

#9 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 05 April 2019 - 07:17 PM

Primetio sam to za Cube, međutim, Analog je prodat u međuvremenu tako da je otpao. On mi se najviše dopao, ali bi mi možda bio malo mali. Za sada pratim onaj Marin Bobcat LTD 2018 370e i jedan Capriolo 9.4 2018 350e. Mada, Capriolo bude često na popustima, trenutno je u Jakovu 5% popusta što ispadne tek malo skuplje od ovog godinu dana starog. Vidim i neki Cube Delhi 29 na oglasima, ali ne uspevam da ga izguglam. Na Cube sajtu Delhi je model gradskog bicikla, kako vam se on čini? Deluje mi malo jeftino za XT opremu, osim ako nije vremešan...

 

Ne žurim mnogo sa kupovinom, kad naleti nešto. Eventualno ako Capriolo bude davao neki malo bolji popust, uzeo bi 9.4. Možda bi i odmah zamenio prednji menjač.


  • 0

#10 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 05 April 2019 - 08:09 PM

Taj Capriolo ima kriminalnu viljušku i 3 klase ispod XC30 na Marinu. Ne znam kako bih ti rečima opisao koliko je XCT loša pa te molim da mi veruješ za tvoje dobro.

XCT je kriminal, XCM je loša i onda XCR je polupristojna i apsolutni minimum koji bih ti ja preporučio.

 

PS analog ti ne bi bio mali. Ja sam 193cm i 21" na Cube mi je taman, prava mera kad je u pitanju 29er


  • 1

#11 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 05 April 2019 - 09:17 PM

Ma kapiram, to mi je izbor u slučaju nove kupovine. Gledam da barem ima zaključavanje, ubrzo bi je i zamenio ako ga uzmem. A kakav je ovaj Delhi, ako je uopšte taj model?
  • 0

#12 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 06 April 2019 - 07:45 AM

Ma kapiram, to mi je izbor u slučaju nove kupovine. Gledam da barem ima zaključavanje, ubrzo bi je i zamenio ako ga uzmem. A kakav je ovaj Delhi, ako je uopšte taj model?

 

Ovaj crni cube je ok, starije generacije ali skroz ok. Ono što bih ti savetovao je da mu premeriš seat tube jer (možda grešim zbog ugla fotografije) meni ne izgleda kao 21". Više mi deluje kao 19, ceo trougao mi je nekako mali za 21". 

 

Cube ima veoma dobre komponente. Treba samo videti u kakvom su stanju i kako to sve radi, uživo. 


  • 1

#13 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 06 April 2019 - 09:52 AM

Jako lepo izgleda, ali osim što deluje malo manji, deluje mi i značajno stariji. Pride, to gotovo sigurno nije Delhi model (Delhi je gradski model sa nekim hibrid varijantama), a i ne piše odakle je prodavac, pa ne znam ni da li bi mogao da pogledam.

 

Od polovnjaka mi je za sada zanimljiv samo onaj Marin. To bi trebalo da je model Bobcat Trail LTD iz 2017, nešto između Alivio i Deore modela? Mada se ne poklapaju delovi, možda su i menjani? Ružnjikav mi je na oko, ali je generalno OK, prednji menjač (možda i šiftere) bi ubrzo zamenio, što i nije neka velika investicija.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika