Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mp3 citac preporuka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#21 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 14 March 2019 - 09:45 AM

Ne znam kako da citiram više ljudi u istom postu pa ću morati ručno

 

@Gadjan

Pa ne bih rekao da svi imaju izuzetan zvuk, ali da su bolji od gotovo svakog telefona to sam gotovo siguran. Trebaće ti jako kvalitetne slušalice (možda i pojačalo) i kvalitetan zapis da bi čuo razlike u nekoj višoj klasi mp3/4 plejera.

Od ovih navedenih bih ti preporučio ovaj poslednji, iz prostog razloga što ima 8gb. E sada, valjalo bi da proveriš da li se puni, da li hoće da se kopira muzika na i sa njega itd.

Clip nisam čuo kako zvuči, dao sam mu priliku ali nije hteo da radi tako da nemam poređenje, a i bilo je davno.

Ako hoćeš rado ću dati da poslušaš moj model pa vidi u odnosu na telefon, u istom smo gradu.

 

@mirek

Argument protiv telefona:

-ne volim da nosim telefon sa sobom, s tim da ga nosim kada vozim/idem negde dalje. Jedan prijatelj često ludi zbog toga kada ne može da me nađe, ali on je već drugi ekstrem, premešta telefone (više njih) s jednog kraja stola na drugi ako promeni mesto sedenja...

-glomazan je (3x je veći od plejera) pa ga je samim tim lakše oštetiti (zavisi od stila vožnje i sl),

-ne volim da držim telefon do sebe zbog zračenja, a ako je uključen net ono je još gore. Pretpostavaka da možeš da slušaš s neta direktno zavisi i od paketa koji neko ima.

-ja recimo nemam biciklističku opremu (sem šorca) pa ne mogu da ga stavim u zadnji džep jer ne postoji.

-kvalitet zvuka

Bluetooth/wireless slušalice ne volim zbog:

-zato što ne želim bežične signale do svoje glave, posebno ne na duži period.

-kvalitet zvuka i smetnje

-viša cena u odnosu na žične istog kvaliteta.

Ono što je zgodnije u odnosu na mp3/4 koji koristim je što je premotavanje dužih fajlova (emisije i sl.) lakše.


  • 0

#22 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 March 2019 - 10:07 AM

Ja cu masinski:

 

Sve je Ok. samo bih te pitao ,da li to zbog zracenja govoris iz licnog iskustva,ili si to  tako cuo,ili procitao,mislim ako si u pravu,da se i ja cuvam zracenja.


  • 0

#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 March 2019 - 10:35 AM

Ne znam za naučni dokaz da bluetooth sluške, ili mobilni mogu da štete zračenjem. Opet ko ih stalno koristi, tu može biti drugih problema, nevezanih za zračenje. Kao i ostalo u životu: stvar mere.

Naravno, placebo efekat jeste naučno dokazan: ako veruješ da nešto šteti/koristi, onda to često zaista šteti/koristi.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 14 March 2019 - 11:32 AM

Ako pod licnim iskustvom podrazumevas da sam sam vrsio ispitivanja i da sam povezao telefon s negativnim zdravstvenim posledicama, ili da sam ih sam zaradio zbog navedenih uredjaja, onda nemam licnog iskustva, ali ni ne zelim da cekam da dodje do toga :).
Citao sam naucne clanke i razgovarao s ljudima koji rade sa i na postavljanju telekomunikacione opreme, ali ja sve uglavnom uzimam s rezervom, pa iako je neko koga licno poznajem, jer ne znam na koji nacin je on dosao do informacije.
Najvise poverenja sto se ovoga tice imam u jako blisku osobu koja radi u Fizickom institutu i bavi se razlicitim vrstama zracenja i nuklearnom fizikom.
U sustini sve sto nas okruzuje zraci, tako da sam tehnicki u pravu (:)), ali neke doze su zanemarljive a neke nisu. Recimo, svaki objekat je put elektromagnetnog zracenja zato sto se u svakom zidu nalaze kablovi, a posebno kriticno mesto su uticnice, ili jos gore razvodni ormar. Generalno ljudi ne obracaju paznju na to i gledace te cudno ako im kazes da ne valja spavati tako da ti se glava nalazi blizu uticnice, ali je istina.
Ovo sad neko moze da klasifikuje kao teoriju zavere, ali sve su to velike industrije koje jednostavno ne bi imale profit koji imaju kada bi se saznalo koje su sve posledice. Dok se ne nadje zamena za neku tehnologiju, ne prica se o njenim manama i stetnim posledicama, prica se tek posle ( recimo primer Tefona u posudju).
Svako ce odluciti i proceniti za sebe u odnosu na informacije koje poseduje. Ja telefon ne volim da drzim do sebe, a u voznji ne zelim da me prekidaju tako da ga ne nosim :).
  • 0

#25 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 March 2019 - 12:00 PM

Ne,pod licnim iskustvom  mislim da li znas da se neko razboleo zbog nosenja telefona i prekomernog koriscenja ili koriscenja bezicnih  sluski. To sto si tehnicki u pravu to nije argument i tvoj poznanik ti je pametrno rekao ,sve sto nas okruzuje su zraci, a to sto svako odlucuje da li ce ili nece nositi blutut slusalice,ili telefon, to je licna stvar svakoga pojedinacno. Sto kaze  kolega fallout boy, sve je stvar vere, i on i ti ste pokrenuli filozofska pitanja. 

 

Mob telefon je stvarno korisna stvarcica, pa i mp3 plejer i blutut sluske,i stvar je afiniteta ko sta voli i zbog cega,ali kada pomenes zracenje ljudi se poplase ,jer sama rec zracenje im deluje odbojno,povezuju to sa atomskom bombom,sta da radimo svet nije savrsen.


  • 0

#26 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 14 March 2019 - 12:22 PM

Napisacu jos ovaj post jer odosmo s teme daleko, a ako admin premesti u neku drugu/novu temu mozemo da nastavimo.

To sto si naveo nije licno iskustvo, zato sto bi bila druga osoba u pitanju a ja ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim jer me ona mozda laze ili priktiva istinu. Mora da se radi na velikom uzorku sa sto manje promenljivih da bi mogao da tvrdis da jedno utice na drugo, pa ni tada ne mora da znaci da ces biti siguran.
To za tehnicki u pravu je bila sprdnja, zato stoji smesak.
Jeste mobilni zgodna stvar, niko ovde nije tvrdio suprotno, ali ja biram mp3 iz razloga navedenih u prethodnim postovima. Telefon je n u 1 sprava, radi svasta ali ako neko hoce kvalitetniji nivo necega potrazice zaseban uredjaj (gotoaparat, kamera, diktafon...).

I za kraj da napisem kao gradjevinac, postoji urejaj koji zavaruje
  • 0

#27 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2019 - 12:39 PM

Nema šta da traži telefon pored namenskog zasebnog uređaja, telefon je samo kompromis, isto kao i bežične slušalice u odnosu na žične (veći izbor viši kvalitet niža cena). Ali ta tema mi uopšte nije zanimljiva za diskusiju isto kao ova sa zračenjem i placebom. Neka koristi ko šta hoće ja znam šta mi treba.

Da se vratim na temu - plejere.

 

Ne znam kako da citiram više ljudi u istom postu pa ću morati ručno

 

@Gadjan

Pa ne bih rekao da svi imaju izuzetan zvuk, ali da su bolji od gotovo svakog telefona to sam gotovo siguran. Trebaće ti jako kvalitetne slušalice (možda i pojačalo) i kvalitetan zapis da bi čuo razlike u nekoj višoj klasi mp3/4 plejera.

Od ovih navedenih bih ti preporučio ovaj poslednji, iz prostog razloga što ima 8gb. E sada, valjalo bi da proveriš da li se puni, da li hoće da se kopira muzika na i sa njega itd.

Clip nisam čuo kako zvuči, dao sam mu priliku ali nije hteo da radi tako da nemam poređenje, a i bilo je davno.

Ako hoćeš rado ću dati da poslušaš moj model pa vidi u odnosu na telefon, u istom smo gradu.

 

Citiranaje ti je prosto, klikneš na dugme "više citata" pa opet isto to na sledeći post koji hoćeš da citiraš itd. Dole desno se pojavi nova opcija gde se postovi "grupišu" na kraju kad si izabrao postove koje želiš citirati klikneš na to dugme dole desno da kreneš da pišeš odgovore.

 

Ne znam, ja čisto sumnjam da ti stari plejeri mogu da se nose sa modernim telefonima, ali cenim da su tu negde, u najbolju ruku slični i da je to dovoljno kvalitetno. Samo me brine jačina izlaza. Stari Yakumo koji me je dugo služio dok nije crko je bio nahvaljen u svetu kompjutera kao best buy i imao je dobar zvuk i bogate opcije za to vreme (2006) ekran u više boja, slot za sd/mmc karticu ali je i koštao 100 eura. Međutim imao je tiši izlaz od diskmena koji sam koristio pre njega (neki Microstar, preteča MSI).

Kupiću verovatno clip+ zbog praktičnih prednosti a i njegov zvuk je bio dosta hvaljen tako da mislim da će biti ok. Ipod mi ne odgovara zbog tog glupog softvera i prenosa pesama.


  • 0

#28 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 14 March 2019 - 01:56 PM

U vezi zracenja telefona postavio sam pre godinu dana link u vezi sa tom temom emitovan na kanadskoj televiziji (link).


  • 0

#29 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2019 - 02:15 PM

Sad sam zvao onog lika za sandisk sansa clip+ zvuči skroz nepouzdano, mutno i nezainteresovano. Ne zna ni kako se prebacuju pesme, da li treba softver ili ne. Važno da zna da je baterija "odlična" a ne zna ni da ga koristi... tako da ću preskočiti. Jedino ako me put nanese u Bečej, ali do tada će ga već uvaliti nekome.


  • 0

#30 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2019 - 06:07 PM

Svaki put kada mi pogled padne na ovu temu pomislim kako je to tema o uređaju koji čita preporuke u MP3 formatu.


  • 4

#31 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 March 2019 - 07:03 PM

O:)  =D> Bravo!!  U pravu si, lepo pise MP3 citac preporuka.


  • 0

#32 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 14 March 2019 - 07:56 PM

bjanko

 Imaš te plejere po našim radnjama, koštaju oko 500 dinara i dobiješ garanciju od godinu dana. Možeš kupiti i na Aliju za par dolara ili preko KP nešto jeftinije ali za te pare će ti značiti garancija, ima dosta škarta. Može to sasvim lepo da radi ali jedino ako dokupiš bolje slušalice. Nedavno sam tražio za drugara, kupio je Panasonic RP-HJE125E i prezadovoljan je zvukom. Koštaju oko 800 dinara, to ti dođe sve zajedno oko 10€ + kartica. Karticu pre kupovine ćeš morati isprobati jer ne rade sve, što je količina GB veća to je manja verovatnoća da će raditi. Prebacivanje sa kompa 1GB traje večnost za današnje pojmove. Imaš samo osnovne funkcije ali kao što napisah, može to lepo da radi :).

 Gadjan

 Većina ovih polovnih na KP je iz kontejnera ...samo da znaš :) . Moj posao je bio godinama vezan za mp3 plejere pa sam gomilu isprobao. Još uvek imam nekoliko komada iz perioda 2006-2011 ali nisu na prodaju. Sad je situacija očajna pošto se više ne proizvode. Mislim da ti je nabolja opcija da kupiš neki kineski sa Alija koji ti odgovara sa gabaritima i funkcijama. Najbitnija stvar su slušalice, plejer i ne toliko. Sa bubicama srednje klase od oko 50€, plejeri i kbps nisu toliko bitni. SanDisk je odličan ali nikako ne kupovati ova dva poslednja modela kojih ima i u našim radnjama. Imam Clip Jam od 8gb sa proširivim utorom za karticu ...krš.


  • 0

#33 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 14 March 2019 - 08:16 PM

Hvala puno drugari otprilike znam sta mi je ciniti I sta da trazim da kupim, hvala svima koji su izneli svoje misljenje zato forim I sluzi I meni uvek pomogne n2:drinks  n2:drinks  n2:drinks  n2:drinks


  • 0

#34 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2019 - 08:47 PM

Od kineskih plejera me odbija što je mačka u džaku i ne možeš da vidiš, probaš pa čak ni da čuješ neka iskustva. A i čini mi se da su malo bolji njihovi plejeri većih dimenzija, da nema neki sa odličnim zvukom i funkcijama malihh gabarita za bicikl/trčanje.

Šta je tačno krš na tom clip jam? Ja baš njega hteo da kupim, računam proveren brend biće ok zvuk a mali je sa štipaljkom i ima proširivu memoriju.


  • 0

#35 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2019 - 09:02 PM

Mozda ce nekome znaciti...
U WW 550 rsd. MP3 sa prosirivom memorijom.
Mali, lagan i sa stipaljkom.

Sto se tice razlicitih pogleda/potreba...
Drugar je uvek nosio na voznju pored tel. digitalni aparat i mp3 dok je meni tel. bio dovoljan za iste radnje...ja sam taj koji je ljubitelj gedzeta.
Licni primer br. 2: GPS sa svim mogucim dodacima rado i uvek.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#36 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 14 March 2019 - 10:14 PM

Od kineskih plejera me odbija što je mačka u džaku i ne možeš da vidiš, probaš pa čak ni da čuješ neka iskustva. A i čini mi se da su malo bolji njihovi plejeri većih dimenzija, da nema neki sa odličnim zvukom i funkcijama malihh gabarita za bicikl/trčanje.

Šta je tačno krš na tom clip jam? Ja baš njega hteo da kupim, računam proveren brend biće ok zvuk a mali je sa štipaljkom i ima proširivu memoriju.

 

 Krš jer nema nikakve veze sa prijašnjim modelima. Dok sam ga izvadio iz kutije odmah sam video da ništa tu ne štima. Izrada samog plejera je jadna. Krcka, tasteri nisu tasteri nego klacklaica koja će vrlo brzo riknuti. Džek od slušalica viri 2mm, ne može do kraja. Dugmad za pojačavanje i smanjivanje su tvrda i moraš pritisnuti ko sivonja, vadiš iz džepa i trebaju ti obe ruke. Svaki put kad ga uključim da se puni na USB se resetuje pa ispočetka klikći dvajs puta nameštanje. Komande su drugačije i nebulozne. Slušalice nisam ni probao. E sad ono najbitnije ..zvuk. Bas toliko ubija da ni ekvilajzer ne može pomoći. Ja koristim bubice iz 2005. koje su specifične (KossPlug druge generacije, peto pakovanje otvorio nedavno i ostadoh na još jednim u rezervi). Te bubice toliko sprečavaju buku iz okruženja da i kad nema muzike, osećaj je ko u gluvoj sobi. Na svim plejerima maksimalno pojačavam volumen do granice kad bas grune, to je većinom oko 25-30%. Kod ovog plejera nema tog prelaza, zaglušujuće je već na prvoj crti. Onda sam probao sa Sennheiser CX 300, tu je već pomoglo smanjivanje basa do kraja na ekvilajzeru ali šteta u zvučnom opsegu prevelika. Sledeći trik je bio da izbrišem giga muzike koju sam ubacio jer sam tu muziku već preslušavo dosta puta sa muzikom koju do tada nisam slušao. To je pomoglo ali razočarenje je ostalo. Platio sam ga 24.99€, ovde u Srbiji je  luđačka cena. Na eBayu su cene polovnih i starih modela skuplje dva do tri puta od ovih novih, to sam video tek kasnije. Uvoznik za SanDisk je neka firma koja inače prodaje fotoaparate (zaboravih ime), imaju radnju blizu Kneza, ulica do Petla. Imaju tamo oba ova nova modela i jedan stari od 4GB. Svrati i već na oko ćeš videti razliku. Clip Jam je 7000, Clip Sport 8500 a stariji model od 4GB je preko 10 000 :D :D .

 

 Plejer jeste lagan i sitan, baterija dugo traje, displej isto odličan samo što to nije Sandisk već upakovan kinez sa firmwerom slabijih mogućnosti. Nisam tražio ali moguće da već ima divlji firmwere na kom radi i FLAC. Nema potrebe da daješ toliko para kad može jeftinije na Aliju. Imaš već slične plejere, skoro da su isti. Ja bih izbegao one sa ekranom u boji, blutootom, diktafonom, radiom, e-book... samo osnovno za muziku.
 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika