Jump to content


Fotografije
- - - - -

Mp3 citac preporuka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#1 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 13 March 2019 - 06:04 AM

Moze li neka preporuka za mini mp3 citac ako moze neki link.Hteo bih da uzmem mali mp3 sa slusalicama za slusanje kad vozim bicikl da ne vucem mobilni i slusalice vidjao sam bas male plejere zakace se na jaknu ali ne znam gde da kupim ako moze preporuks
  • 0

#2 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 13 March 2019 - 07:53 AM

Ako ćeš nešto ozbiljnije (skuplje) moja preporuka ide za Sony Walkman, a jeftinija varijanta a da valja je Sansa Clip, ispod toga ne bih isao.


  • 0

#3 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 13 March 2019 - 08:29 AM

Ја сам ово користио, минијатурно и практично. Наручиш 2 комада, па вртиш у круг када ти се један испразни замениш картицу и наставиш да слушаш, а први пуниш... и тако укруг. Фајлове пушта од последњег кад је угашен без обзира на ком плејеру (кад користиш два). Ја сам тако то користио док нисам изгустирао ту уживанцију. Сад ми лепше да возим без слушки. :)

 

 


  • 1

#4 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2019 - 11:02 AM

Znači ti matori sony walkman plejeri su u rangu sansa clip po kvalitetu i jačini zvuka? Nisam se nikad sreo sa nekim. Vidim ima ih po oglasima za male pare. Ja sam hteo da kupim clip jam dok ga je bilo za male pare (3500 din) a ima 8gb + slot za karticu. Ali mi je rasprodato ispred nosa. 5700 mi ne pada pamet da im platim za konfekcijski plejer koji ne pušta flac u 2019. godini. Onda sam hteo da kupim onaj skuplji clip sport plus ali sam se šokirao kad sam video da nov plejer poznatog proizvođača i prilično visoke cene (7500 din) u 2019. godini nema proširivu memoriju. Wtf. Pa svaki kineski krš ima slot za karticu, čitač košta 1 dolar.

Tako da mislim da ću kupiti neki polovan walkman ako valjaju. Da se ne bakćem više s telefonom. Samo da ne bude mnogo lošiji zvuk s konja na magarca, na samsungu s5 i s7 je zvuk vrh.


  • 0

#5 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 March 2019 - 12:41 PM

A blutut slusalice? Pustis muziku na telefonu, stavis telefon u dzep i tako ga morate nositi, a pomocu njih i listas pesme i pozivas (poslednji poziv upisan u telefonu) a i odgovaras na pozive,bukvalno nemas nista sa telefonom. A zvuk osrednji 1500, do vrhunskog napr. za 3500din. A i povecavas ili smanjujes  glasnocu.pomocu njih.


  • 1

#6 zdebeli

zdebeli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 616 posts
  • LocationBrdo

Postavljeno 13 March 2019 - 01:00 PM

@Gadjan

Ne znam na koji tačno model misliš. Postavi neke oglase pa da vidim. Rangiranje je A<E<S<X.

 

Ja imam NWZ-S638 model, kupljen pre 10+ godina, tada plaćen 100+ e. Najviše sam ga odabrao zbog kvaliteta zvuka, i autonomije baterije (50+ sati), ali se slažem za nedostatak sd slota (mada retko ko od većih proizvođača stavlja slot), i to što recimo nema mikrofon (mada mi nije često trebao). Flac podršku nema, ali ima za drugi lossles format.

Pre toga sam promenio 2-3 mp3/4 plejera (prvi je bio na baterije, to su bili počeci mp3 plejera), i neki od njih su imali i mikrofon, i igrice i zvučnike, ma 500 funkcija, ali nijedna od njih ne radi kako treba, kvalitet izrade je užasan, autonomija baterije još gora, i ako se pokvari možeš da ga baciš.

Kada sam rešio da uzmem opet neki novi ali bolji, dvoumio sam se između Sony-a i Sandiska, pa sam uzeo Clip (prvu generaciju, bila je super ocenjena gotovo svuda) jer drugih ozbiljnijih Sandisk plejera nije bilo kod nas, ali nešto u startu nije radilo kako treba, nije se lepo povezivao na pc i nije hteo da puni bateriju pa sam ga vratio i uzeo Sony koji je bio tada ~2x skuplji ali se nisam pokajao.

Muziku sam tada slušao po više sati svaki svakodnevno (danas malo ređe), a na bajsu uvek samo s muzikom, bez nje mi je čudno. Pošto sam do pre 3-4 godine imao crno beli telefon (a na vožnje ga u 95% slučajeva ne nosim), plejer mi je bio jedini izvor zvuka, a i sada je primarni jer je zvuk kvalitetniji, i znatno mi je lakše (pogovoto dok vozim bajs) da menjam pesme i sl. preko dugmića nego po ekranu.

Za ovi 10+ godina, jedino je počeo da me zeza ekran (nekad treperi ili se zatamni), i baterija koja je oslabila i moraće da se zameni, ali isprobaću neku običnu od 3-4 dolara pošto mi se ne daje 20-30 na originalnu.

 

Možda deluje skupo ali zavisi ko šta hoće i voli, neki ovde imaju bajs od 500-1000e dok mnogi ne bi dali toliko novca. Sada vidim da je ponuda Sony-a kod nas jadna, ovo su neki modeli od ko zna kada, i drže cenu kao da su ne znam šta (12k za 4gb i to uvodni model!). Poručivanje je bolja opcija, bacite pogled na Sony sajt, a ko hoće još ozbiljnije ima vrhunskih sprava, ali koštaju dosta više i nisu predmet ove teme, bar neće postavljaču biti primamljive.

 

Malo sam odužio, ali će možda nekome značiti.

 

 

@mmax001

Po toj ceni vredi ovo poručiti, ne može da bude toliko loše koliko je niska cena.

 

 

@bjanko

Najbolje da definišeš neki okvirni budžet, ali bih ti preporučio da se maksimalno kloniš "no name" uređaja, osim ako nije neka bagatela za koju vredi rizikovati (predlog mmax001)


  • 0

#7 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 13 March 2019 - 03:23 PM

Bolje kupi kvalitetniji diktafon umesto samo mp3 playera ako se budes odlucio za nesto kvalitetnije. Ima kineskih modela za ispod 50e na primer (link)

Bar ces imati dodatne koristi od njega, mozes ga koristiti kao dodatno snimanje zvuka za kameru, snimanje sastanaka ili nastave...


  • 0

#8 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 13 March 2019 - 05:24 PM

Hvala drugari na preporukama ma ja ciljam nesto jeftinije samo da mogu koristiti kad vozim bajs da je sto manje i lakse video sam neke bicikliste nose zakacene na jaknu bas su mali neprimetni samo da nemoram preko telefona da slusam .Recimo kad idem bajsom na posao telefon mi u jakni malo mi sve to komplikovano 


  • 0

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 13 March 2019 - 05:35 PM

Onda ovo sto je mmax001 preporucio jer em je nebezbedno voziti sa obe slusalice u usima em je kvalitet zvuka upitan zbog buke i vetra.


  • 0

#10 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 13 March 2019 - 05:41 PM

5700 mi ne pada pamet da im platim za konfekcijski plejer koji ne pušta flac u 2019. godini. 

 

Jesi li probao FLAC vs. MP3 320kbps test na slepo? Nije provokacija, pitam stvarno :).


  • 0
Pozdrav

#11 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 13 March 2019 - 08:03 PM

Slazem se sa clanom mirek200, bluetooth slusalice su odlican izbor. Ja prosle godine kupio neke Xiaomi za 3000, baterija drzi oko 6 sati neprekidnog slusanja muzike ili razgovora. 
 

Attached Thumbnails

  • Xiaomi-bezicne-BT-v4.1-slusalice-3-566x566.jpg

  • 0

#12 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 13 March 2019 - 08:12 PM

Da ovo sto je MIrek predlozio nije losa solucija blutut slusalice pogledacu


  • 0

#13 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 March 2019 - 11:36 PM

Ma ja ne mogu te nabudžene bluetooth slušalice sa još jednom dodatnom baterijom o kojoj treba brinuti sa kratkom autonomijom. I za ono što meni treba ne dobijam ništa. Znam ja šta mi treba, imao sam nekad davno plejer, odličan Yakumo, i hardverski tasteri su zakon, mali je visi oko vrata i šaltaš sve u vožnji. Ovi moderni imaju i štipaljke i još su kvalitetniji i glasniji. Samo se to kod nas ne uvozi ili se zacepi cena koju im ja neću sigurno platiti. Inače telefon je zakon u svemu osim na biciklu, za to nije. Niti praktičan, niti želim da rizikujem da razbijem 200 eura. Zato postoje mali i jeftinij plejeri. Od samo mp3 plejera očekujem baš to, da bude jeftin, znači sansa clip jam po staroj ceni od 30 eura. Za više para očekujem i flac podršku, ne zbog kvaliteta zvuka nego praktičnosti, nekad nemam vremena da konvertujem. I očekujem bolji kvalitet/jačinu zvuka nego na plejeru od 3500 din + obavezno proširivu memoriju.

 

Bolje kupi kvalitetniji diktafon

 

Dušane, jel umeš ti ijednu stvar da koristiš normalno i za šta je namenjena :mrgreen: n2:Heristical 

 

Jesi li probao FLAC vs. MP3 320kbps test na slepo? Nije provokacija, pitam stvarno :).

 

Nisam, znam da ne može da se izvali razlika ni na odličnoj opremi, mp3 256 vbr ili 320 cbr rasturaju kvalitetom. Ovi moderni wannabe audiofili mogu da pričaju šta hoće, pali bi svi redom na double blind testu. Nego meni čisto iz principa a i praktičnosti. Neću u 2019 da kupujem plejer bez flac podrške, osim ako košta manje od 4000.


  • 0

#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 14 March 2019 - 12:13 AM

Cuje se razlika izmedju FLAC (~1000kbps) i MP3 (320kbps) samo se mora slusati na uredjajima sa pristojnim kvalitetom i dekoderom. Jasno se uocava veca sirina scene kod FLAC-a i malo bolja rezolucija kada veci broj instrumenata svira zajedno. Ipak sve je to neprimetno kada se slusa van studija / sobe.

 

@Gadjan   Ozbiljan sam ja kad dajem savete, diktafoni su odlicni uredjaji onaj kineski bi verovatno razbucao sansa clip.


  • 0

#15 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 March 2019 - 12:34 AM

Zato je za 99,9 posto ljudi presudan kvalitet zvučnika/slušalica to pravi glavnu razliku, pa onda zvučna kartica/dekoder/pojačalo. Kvalitetno kopresovan mp3 pruža izuzetan kvalitet (meni ništa bolje ne treba) ako se pusti na dobroj/solidnoj opremi.

 

@Gadjan

Ne znam na koji tačno model misliš. Postavi neke oglase pa da vidim. Rangiranje je A<E<S<X.

 

Pa nemam pojma, kako si napisao shvatio sam da svi walkmani imaju izuzetan kvalitet zvuka. A vidim jeftini su po oglasima (2-4 hiljade din) i ima ih gomilu za razliku od sandiska koji se retko nađe. Nisam dugo ni gledao oglase, sad sam se opet zagrejao za kupovinu, mislim da ću kupiti nešto ovih dana jer su male pare u pitanju iako mi nije neophodno. Ali da se malo podsetim komfora koji pruža hardverski plejer u odnosu na telefon. Nadam se da po zvuku samo neće mnogo zaostajati.

E sad me kopka ima li primetne razlike u zvuku između sonija i sandiska, našao sam jedan clip+ i više naginjem njemu zbog mnogo praktičnijih prednosti: velik kapacitet 8gb + microsd, flac podrška, deluje mi manjih dimenzija i ima štipaljku. Može da se ubaci i rockbox. Mana u odnosu na sony je kraća autonomija ali dovoljno je za vožnju, pluz za neke ekstreme moderno je doba tu je uvek powerbank. Kod sonyja me privlači to što je sony : ) nikad nisam koristio. Ali 4gb mi je baš malo, ja ne mogu svaki čas da menjam, volim da natrpam i imam veliki izbor jer brzo se izgustira i dosadi. Evo našao sam par, ima i jedan upravo taj s638 ali pre bih onaj od 8gb iako nije u zavidnom stanju, sa vidljivim tragovima korišćenja ali je zato i džabalesku.

 

https://www.kupujemp...er_id=363220317

https://www.kupujemp...er_id=363220317

https://www.kupujemp...er_id=363220317


  • 0

#16 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 March 2019 - 06:33 AM

Mislim svako slusa muziku na nacin kako hoce, ali uopste ne vidim prednosti koriscenja posebno audio plejera u toku voznje bicikla. Znaci ne cujes ako te neko zove,jer ja mislim da svi koji voze bicikl nose sa sobom telefon,ako nizasta onda bar za ne daj boze.Drugo  sa blutut slusalicama  je isto koriscenje kao mp3 plejera,kako moze da se razbije telefoon ako je u dzepu,zato sto sve komande idu preko slusalica. Ako ti  mislis da ne treba nositi telefon prilikom voznje bicikla to razumem ,ja sam do sada presao oko 50000 km na biciklu i nisam imao taj problem.Malo je veca potrosnja baterije trelefona sa blutut slusalicam ali to se resava power bankom. Isto tako i slusalice se veoma brzo pune,moje napr. ORIGEM HS1 se napune za 1.5 H a za pola sata preko pola kapaciteta,tako da to da je mala autonomija uopste nije tacno.Cak mislim da je  bez veze imati posebno jos neke uredjaje na sebi kada telefon to sve poseduje.Ili napr u toku voznje treba da nazoves tebi najblizu osobu,znaci sam dva klika i to je to,bez kontakta sa telefonom,tako da ne stoji da telefon moze da se razbije,on je jelda u zadnjem biciklistickom dzepu.

 

(Ja napr. punim slusalice preko diname na biciklu,ali to za vecinu nije dostupno,to sam rekao onako usput)

I jos nesto sto je vazno vrlo,preko blutut slusalica mogu sve radio stanice da se slusaju preko NET-a,a napr Telenor ima i muzicku aplikaciju Dezzer to valjda znate,10GB  da slusas ceo mesec . A  koliko znam u bazi podataka imaju vise od 40000 muzickih numera,znaci za svakog ponesto.

 

Ali ukusi su razliciti-postujem to ,ali voleo bih cuti neki bolji argument nekoriscenja blutut slusalica na biciklu,osim argumenta da moze da se razbije telefon,pa moze telefon da se razbije i ako ne koristis slusalice u toku voznje na razne nacine.


  • 0

#17 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 14 March 2019 - 07:41 AM

To sto ti ne vidis prednost ne znaci da je niko drugi ne vidi, veliki si decak, moras shvatiti da ti nisi reper ili polazna tacka za sve  :).. Za pocetak kvalitet zvuka je nekima bitan. Autonomija takodje, a to nije vreme punjenja kao sto ti mislis.

Ja korisim neki stari ipod nano, zvuk je odlican, mada je ogromno smaranje konvertovanje preko itunsa.


  • 0

#18 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 March 2019 - 08:19 AM

Kazu ljudi pametnom coveku dve reci dosta. Ti si se izgleda zaljubio u mene, pa ne mozes da podneses neuzvracenu ljubav O:) Jesam li ja napisao da su ukusi razliciti,ti napr kazes da je nekima kvalitert zvuka bitan. Pa naravno,ali sve kosta pa i kvalitet ,isto kao i telefon. I odakle ti izvlacis uopste zakljucke da ja mislim da sam reper za sve,ili ako javno ne smes da zabranis drugacije misljenje ti volis da smaras covece,jel shvatas da me smaras ili treba da ti nacrtam.

Da si iole pristojan, napisao bi samo ovo--.. Za pocetak kvalitet zvuka je nekima bitan. Autonomija takodje, a to nije vreme punjenja kao sto ti mislis.
Ja korisim neki stari ipod nano, zvuk je odlican, mada je ogromno smaranje konvertovanje preko itunsa.

Odlicno,to meni ne odgovara, ja viise volim blutut slusalice iz razloga koje sam pobrojao.

I da se vratim na kvalitet zvuka koje daju blutut slusalice,znaci od 10E do 1000E pa ko voli nek izvoli.Kao i svi elektronski uredjaji.


  • 0

#19 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 14 March 2019 - 08:36 AM

Kao sto rekoh nisi centar sveta, ne znam odakle ti ta ideja o neuzvracenoj ljubavi.

Vrlo sam pristojan, izvini ako sam ti povredio nezna osecanja, zasita nisam imao nameru.

 

https://www.kupujemp...73396-oglas.htm Po meni je ovo prilicno dobra kupovina, ko nije gadljiv na polovne stvari, autonomija je sloidna, a kvalitet zvuka je odlican.


  • 0

#20 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 March 2019 - 09:38 AM

Da se prisetimo pocetaka,kako je sve krenulo,ovo je jedan od prvih vokmena ,mislio sam da imam avion,Sony,zvucno ime to je bio pojam secam se platio sam 200maraka,to je danas kao 200E,idu u njega kasete,i dve baterije AA,i zanimljivo je da je i dan danas ispravan a  kupljen je negde krajem 80-tih godina.

 

SSA56525.JPG SSA56526.JPG SSA56527.JPG

 

Da se ne zaboravi kakva je bila tehnologija,a sta ce biti za trideset godina ,ko to zna.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika