Jump to content


Fotografije

Zardjali diskovi, kaseta i lanac


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 mandrak1978

mandrak1978
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 12 March 2019 - 07:05 PM

Pozdrav,
Mjerkam jedan divan Nishiki biciklo, koji nazalost nije dobro skladisten. Tragovi rdje su vidljivi na vecini celicnih dijelova - najvise na spojnicama disk kocnica te na kaseti lanca.
Molim vas za info, da li bi se ovo moglo ocistiti rucno ili bi se morali kompletni dijelovi mijenjati. Probao sam voziti biciklo i sve je ok, onako na prvu. Ponudjena cijena mi je ok, ali pretpostavljam da bi popravke je znatno podigle.
Ukratko, ako imate savjet - svakako je dobrodosao.
IMG_20190303_122916.jpg IMG_20190303_122926.jpg IMG_20190303_122626.jpg

Attached Thumbnails

  • IMG_20190303_122622.jpg

  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 March 2019 - 10:13 PM

Sad vec postoji dosta hemije koja skida rdju. Lanac premeriti i videti u kakvom je stanju pored rdje, rotore ocistiti i teras. Obzirom da je sve tako zardjalo ja bih pogledao stanje masti u tockovima i headsetu.


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 12 March 2019 - 10:18 PM

To je rdja od pranja bicikla, moze se ocistiti rucno, lanac i kasetu samo poprskas sa odvijac sprejem "Motip Penetrating Oil MOS2" i vozis, mozes i spojnice na disku da ocistis, nakapas na neku magicnu krpu isti sprej pa glancas dok ne nestane rdje ali posle moras dobro odmastiti disk alkoholom. Kasnije lanac podmazujes sa istim sprejem u toku redovnog odrzavanja bicikla iako nije zardjao.

 

Kad prskas nesto na biciklu sa sprejem zastiti diskove da ne postanu masni i ako mozes uvek ih posle odmasti alkoholom, da budes siguran.


  • 1

#4 mandrak1978

mandrak1978
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 12 March 2019 - 11:22 PM

Ljudi, hvala na savjetima. Biciklo ima viljušku SR Suntour NCX Lite, 50 mm - da li tu treba na nešto posebno obratim pažnju, sa obzirom na stanje bicikla. Primjetio sam da je malo mekša, kada se otključa.


  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14610 posts

Postavljeno 13 March 2019 - 01:58 PM

Ta viljuska moze da bude vazdusna ili na oprugu. Viljuske sa kratkim hodom su uobicajeno mekane jer nisu predvidjene za offroad voznju. Ako je ta viljuska sa oprugom takva je kakva je njenu mekocu/ tvrdocu ne mozes mnogo menjati osim zamenom opruge. Ako je viljuska vazdusna na levoj strani se nalazi ventil kroz koji se upumpava ili ispusta vazduh da se podesi zeljena mekoca. Za pumpanje se koriste pumpe za amortizer koje su sposobne da pumpaju na visoke pritiske. Ako je ta viljuska vazdusna mozda treba samo da se dopumpa na zeljenu tvrdocu. A mozda je viljuska zrela za servis ili zamenu jer ispusta vazduh. Jedan od nacina da to saznas je da je napumpas na propisani pritisak i ako drzi taj pritisak jedno 6 meseci onda je u redu.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika