Jump to content


Fotografije

Formula the one kocnice problem ili ne?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2019 - 11:06 AM

Pocela je da me zeza zadnja kocnica tj da tek tako od sebe drzi disk a onda posle par dana sve bude normalno pa onda sledwceg dana opet isto. Skoro da sam istripovao da ima veze sa spoljnom temperaturom. Otisao sam u servis i prvu stvar koju sam doziveo je prozivka za formulu a sa druge strane po netu citam da nije u pitanju kanta. Sve u svemu zamenjeno je ulje ali to sada nije ni priblizno sili koja je bila pre ovog. Trenutno mi prednja razbija a zadnja koci ali po meni to nije to. Sve u svemu kakve su ovo kocnice. U pitanju je dh bajs kona stinki 2008 godiste.
  • 0

#2 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 12 March 2019 - 01:37 PM

Kocice su sa jakom silom kocenja u odnosu na konkurenciju iz tog vremena.

Po meni ili ih volis ili ne volis...

Prvo znaj da ih godine polako gaze i to je mozda jedan od razloga sto ne rade kako treba.

Ne ulazim u to kakav je servis uradjen, da li je mozda do plocica.

Vrlo bitno kako se uradi sama zamena ulja i da li je neko proveravao kako rade sami klipovi itd...


  • 0

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 March 2019 - 02:11 PM

Očisti dobro klipove:

 

https://www.bikegrem...disk-kocnice/#4

 

Proveri da li su bužiri OK. Promeni kočionu tečnost (i proveri da nema vazduha u sistemu).

 

Pored svega toga, ili uz sve to (nekad "zeza" i više stvari odjednom), problem može praviti i ne(potpuno)ispravan kočioni cilindar u ručici kočnice.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 March 2019 - 05:18 PM

Sve kocnice koje koriste dot ulje pre ili kasnije pocnu praviti probleme. The one su sasvim dobre kocnice ali godine iza njih i sama upotreba lagano dovode do zamene. Ovih dana sam se namenjao hidraulike 90% ih je bilo sa dot uljem,


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#5 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 12 March 2019 - 05:23 PM

Sad mi je drago što sam te poslušao onomad  ... Nego da pitam kad sam već tu, kakve su magura mt4, i koje ulje ide u njih ?


  • 0

#6 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 March 2019 - 05:29 PM

Sad mi je drago što sam te poslušao onomad  ... Nego da pitam kad sam već tu, kakve su magura mt4, i koje ulje ide u njih ?

Aj kratak odgovor da ne diramo temu. MT4 su dobre kocnice ali ne treba ocekivati cuda. Ja sam Shimano fan sto se tice kocnica pa bi umesto njih stavio recimo 447 celjust sa 505 rucicom ili otisao korak dalje pa stavio 615.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#7 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 March 2019 - 05:55 PM

Hvala svima na odgovoru, znaci nisu kanta:). Sta bi bilo ok uzeti za ovakav tip i neki hobi spust (Kopaonik, kosutnjak i sl) pa da jurim ako nesto izleti.
  • 0

#8 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 12 March 2019 - 06:49 PM

Za Dh bike bih se iskljucivo bazirao kocnice sa 4 klipa.

Zee nisam vozio i neki ih nesto izbegavaju, po meni Saint je top kocnica...a tek Hope...egzotika.


  • 0

#9 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 March 2019 - 07:17 PM

Поновићу се. Мени је за наше услове шимано топ кочница, влада је већ написао сејнт, али би се ипак базирао на М8000 или чак на старијем 785 моделу.
  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 March 2019 - 09:40 PM

Sve kocnice koje koriste dot ulje pre ili kasnije pocnu praviti probleme. The one su sasvim dobre kocnice ali godine iza njih i sama upotreba lagano dovode do zamene. Ovih dana sam se namenjao hidraulike 90% ih je bilo sa dot uljem,

 

Sve se slažem sa napisanim u temi.

 

Dopuna: nije problem do DOT-a, koliko do kvaliteta izrade kočnica kao i činjenice da mnogi ljudi ne menjaju kočionu tečnost dok se ne pojave problemi. Pošto DOT upija vlagu i menja strukturu vremenom, ako se predugo ostavi bez zamene, pre će praviti probleme u odnosu na ulje (koje ne upija vodu). Tako da super osobina (vlaga koja uđe blizu klipova ne ostane na tom mestu, pa da brzo proključa pri zagrevanju), u ovom slučaju (višegodišnjeg neodržavanja) zna da napravi puno problema.

 

Trebalo bi barem jednom u dve godine menjati kočionu tečnost: bilo da je DOT, ili mineralna. Barem zbog prljavštine, ako ništa drugo.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika