Jump to content


Fotografije

Бол у коленима, вежбе за јачање


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 28 February 2019 - 03:16 PM

Здраво свима,

Због свог посла седим 90 посто времена за рачунаром. Од тпга су ми ослабили мишићи и након вожње имам бол у коленима.

Користио сам говеђи желатин и помогло ми је, али сад желим да ојачам те мишиће и да умањим ефекат седења.

Почео сам да прескачем канап, а почећу и да трчим. Има ли неко неки савет шта да радим? Које вежбе су посебно добре за јачање мишића за вожњу?

Хвала

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
  • 0

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 February 2019 - 05:52 PM

Legenda kaze da pretraga na forumu pomogne prilicno Klik i Klik... ima jos ;)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 28 February 2019 - 10:54 PM

mene je bolelo koleno zbog lose podesene visine sedista


Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
  • 0

#4 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 01 March 2019 - 08:37 AM

Као млад сам се активно бавио спортом, а као једна од последица тадашњег слабог познаванја материје људи који су се бавили тренерским пословима, али морам да признам и претераног самосталног тренирања, поготово примена неких вежби без увида у то се такве вежбе изводе (нпр, дубински скокови и слично) у каснијим годинама, када су мишићи мало ослабили, појавио се проблем са менискусом у оба колена. Пошто сам већ био само рекреативац, нисам хтео да оперишем. Садашња, такође рекреативна вожња бицикла ми не задаје проблеме, али стално вежбам бутне мишиће, највише такозвано ,,шутирање'' са оптерећењем, повремено и получучањ без оптерећења. Избегавам чучање приликом било каквог рада, јер ми се пар пута догодило да се појави бол који потраје неколико дана....


  • 0

#5 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 01 March 2019 - 10:17 AM

Bol u kolenu ima malo ili ni malo veze sa mišićima.

Koleno boli 99% kada je položaj vozača loš, veličina rama neadekvatna, prenisko sedište.


  • 0

#6 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 01 March 2019 - 10:22 AM

Bol u kolenu ima malo ili ni malo veze sa mišićima.

Koleno boli 99% kada je položaj vozača loš, veličina rama neadekvatna, prenisko sedište.

То је сигурно. Међутим, стручно лице ми је препоручило да вежбам бутне мишиће, јер ако су мишићи слаби, бол у коленима може да се јави и ако је положај добар.


  • 0

#7 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 05 March 2019 - 11:00 AM

То је сигурно. Међутим, стручно лице ми је препоручило да вежбам бутне мишиће, јер ако су мишићи слаби, бол у коленима може да се јави и ако је положај добар.

 

U tom slučaju neka ti stručno lice uradi osnovnu bateriju testova i ustanovi da li su ti zaista slabi mišići. Ja sam skoro bukvalno atrofirao posle nezgode koju sam imao ali me koleno nikad nije bolelu, uvek samo mišići koji su bili nedorasli zadatku u tom momentu.


  • 0

#8 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 05 March 2019 - 10:30 PM

Први пут сам осетио болове на старом бајсу, који није био адекватно подешен. На новом је све подешено и немам болове током вожње, тек након вожње се могу јавити.

Тренутно возим помало и лагано, некох пола сата дневно. Немам болове, али опет не желим да изазивам.

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika