Jump to content


Fotografije

Torbica za smartphone


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
46 odgovora na ovu temu

#21 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 February 2019 - 12:52 PM

Ovo kačenje na korman ne deluje čvrsto to ce na drumskom kormanu da pobegne brzo :)

I šta će vam telefon na kormanu, nit je praktično niti naročito upotrebljivo.

Uključite da snima i stavite ga u džep.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#22 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2019 - 04:09 PM

Telefon na kormanu može da treba iz dva razloga koja mi padaju na pamet:
1. Koristi se telefon umesto ciklokompjutera. Ne samo za brzinu i kadencu (postoje jeftine zamene) nego i za HR, strava upload itd (a nema baš jeftinih ciklokompjutera sa BT, a svaki telefon to ima).
2. Potrebna je i navigacija. Opet, dobar (i skup) ciklokompjuter može i to, ali cena je u rangu vrlo solidnog telefona.
Ima ljudi koji neće da ulože u dobar ciklokompjuter već koriste telefon za sve. Ja sam našao kompromis, koristim telekom samo za navigaciju koja mi retko treba, jer uglavnom vozim poznatim putevima.
Najzagriženijim biciklistima koji idu na vožnje od više sati/ceo dan, telefon ne može da zameni ciklokomp, bar ne bez dodatne baterije. Ali i to može biti jeftinije od ciklokompa.
  • 1

#23 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 25 February 2019 - 05:55 PM

Sluzi da glumi garmin :D


  • 0

#24 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 February 2019 - 07:21 PM

To je klanje vola za kilo mesa :)

 

Ciklokomjuteri su jako jeftini, a telefon nikako nije u rangu sa tim.

Druga stvar je dok dokupite te senzore to ce da kosta vise nego neki dobar ciklokompjuter i opste telefon koji radi non stop nema nikakvu autonomiju, a rizik da ga razbijete ili unistite takvim koriscenjem je ocigledan.

 

Drugo, sve to nije ni pregledno ni bezbedno jer odvlaci paznju, takodje i rezolucija telefona je previse velika i detaljna da vi u voznji mozete da tipkate po ekranu i da se ne razbijete n2:Dizzy

 

Ok moze to tako da posluzi za neku probu i igranje ali za neko duze ozbiljnije koriscenje jok, i potrosice vam bateriju kada vam najvise bude trebalo.


  • 3

#25 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 210 posts

Postavljeno 25 February 2019 - 08:38 PM

Meni služi čisto da vidim ko zove/piše pa da li da stajem ili nastavim. ( : Eventualno, nekad navigaciju upalim, mada nije ni da mi je nešto potrebna. Nisam imao problem sa zagrevanjem, a telefon je siguran i bez previše truckanja kao kada je fiksiran.


  • 0

#26 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 25 February 2019 - 08:42 PM

Imam kineski najeftiniji brzinomer ali naravno da koristim i stravu..zgodno mi je na volanu iz razloga sto autopauza ne radi kod mene pa da ne moram stalno da se cimam(vadim iz dzepa, torbe) da bih pauzirao za te svrhe koristim telefon od 3.5 inca.. koliko sam video po netu autopauza na telefonima ne funcionise dobro dok na garminu radi ok.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
  • 0

#27 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2019 - 09:42 PM

Autopauza na telefonima funkcioniše i te kako.


  • 0

#28 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 25 February 2019 - 11:37 PM

Ako malo izguglas videces da bas dosta ljudi ima problema i na samsung s telefonima

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
  • 0

#29 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2019 - 07:49 PM

Najzagriženijim biciklistima koji idu na vožnje od više sati/ceo dan, telefon ne može da zameni ciklokomp, bar ne bez dodatne baterije. Ali i to može biti jeftinije od ciklokompa.

Može itekako.. ovaj moj snima u Oruxu rutu 3 dana bez dopunjavanja. Baterija od 4mAh je i više nego dovoljna.

 

 


 


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#30 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2019 - 08:48 PM

Slažem se, može danima da snima, ali sa ugašenim ekranom, a to nije baš potpuna zamena za ciklokompjuter. Meni ciklokompjuter sve vreme pokazuje i kadencu i puls, a oni najzagriženiji žele da vide i power meter. A to sa 4Ah nećeš dobiti duže od 4-5 sati, bar ne po svetlom danu kada osvetljenje ekrana mora biti blizu maksimuma (probao sa Redmi Note 4).
Godinama sam koristio telefon kao ciklokompjuter, za vožnje od sat, dva je skoro savršen. Može i duže, ali negde na 4-5 sati gubi dah u zavisnosti da li je sunčano ili ne. U nekom periodu sam testirao programe, znao sam i četiri komada istovremeno da držim upaljena, da prate vožnju. U tom režimu je RN4 trošio oko 25% baterije na sat, uz uključen BT za puls i kadencu, ekran na 100%, bez ikakvih opcija za štednju baterije (da ne bi ubijao aplikacije).
Ipak, Bryton mi je praktičniji, sve radi odmah, nema uparivanja senzora, samo sedi i vozi. Prikazuje mi više informacija, bolje prati uspone... Samo da je ekran veći (ima i to, ali košta).
  • 0

#31 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2019 - 11:36 PM

^^^

Ne treba da guglaš, dođi na grupnu vožnju i videćeš da svima radi autopauza.

 

Nisi opisao detaljnije, ali cenim da je problem ili do telefona (loš gps) ili do ega, ako je toliko bitno tih nekoliko sekundi što otkuca pre nego što auto-pauzira. To što se vreme ne zaustavi istog trenutka kad i bicikl spada u normalno ponašanje. Pri nastavku vožnje nema nikakav delay, kreće da meri čim se mrdneš. Takođe svako šetkanje nekoliko metara u krugu, do prodavnice itd računa u kretanje. Jbg, brzinomeri su precizniji i uvek će biti. Strava je zabavna društvena mreža sa  mnogo korisnih funkcija, ko ima vremena da se bavi time.


  • 0

#32 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 26 February 2019 - 11:41 PM

Ne treba da dolazim na grupnu voznju,kod mene ne radi kao i kod brdo drugih ljudi,svaka cast kad vama radi imate srece :D


  • 0

#33 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2019 - 05:14 AM

Koji telefon?

Na samsun s telefonima mogu da potvrdim iz prve ruke da radi savršeno (s4 s5 s7)


  • 0

#34 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 27 February 2019 - 06:14 AM

Zaista nikada nisam imao problema sa autopauzom. Imam dva samsungova telefona, jedan koristim za vožnje, drugi za trčanje.Za tri godine korišćenja,nikada nisam imao ovaj problem. Moje iskustvo


  • 0

#35 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2019 - 06:51 PM

Baš ću da probam sa J5 od moje ćerke. Na Lenovu i Huaweiju sve opcije normalno funkcionišu kod S.Trekera, Strave i Oruxa. 

 

 

 

Slažem se, može danima da snima, ali sa ugašenim ekranom, a to nije baš potpuna zamena za ciklokompjuter. Meni ciklokompjuter sve vreme pokazuje i kadencu i puls, a oni najzagriženiji žele da vide i power meter. A to sa 4Ah nećeš dobiti duže od 4-5 sati, bar ne po svetlom danu kada osvetljenje ekrana mora biti blizu maksimuma (probao sa Redmi Note 4).
Godinama sam koristio telefon kao ciklokompjuter, za vožnje od sat, dva je skoro savršen. Može i duže, ali negde na 4-5 sati gubi dah u zavisnosti da li je sunčano ili ne. U nekom periodu sam testirao programe, znao sam i četiri komada istovremeno da držim upaljena, da prate vožnju. U tom režimu je RN4 trošio oko 25% baterije na sat, uz uključen BT za puls i kadencu, ekran na 100%, bez ikakvih opcija za štednju baterije (da ne bi ubijao aplikacije).
Ipak, Bryton mi je praktičniji, sve radi odmah, nema uparivanja senzora, samo sedi i vozi. Prikazuje mi više informacija, bolje prati uspone... Samo da je ekran veći (ima i to, ali košta).

To je već nešto drugo.. meni lično nije potrebno da skran telefona bude konstantno aktivan. Za tu svrhu bilo koji ciklomaster radi posao, čak i oni jeftini iz Kine.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#36 RedBaron

RedBaron
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 08 July 2019 - 06:24 AM

Ima li neko iskustva sa Popcyclebags torbicama?

 

Moze i predlog neke druge torbice 


  • 0

#37 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 08 July 2019 - 01:31 PM

Jos jedan glas za drzac pre torbice.

Alu drzac , 10 e , mehanizam kod kog ze telefon steze.

Imao sam par situacija u voznji gde sam prednjim lupio tako da ne mog da verujem da me tel nije ispao. Zavrsava poso.

 

Na 50 c ventilacija dobro dodje.

 

 

Attached Thumbnails

  • .jpg

  • 0

#38 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 July 2019 - 01:43 PM

Kada telefon stoji na drzacu tj. direktno na suncu baterija se pregreva vrlo cesto. Ide i preko 43-45c. Kod pojedinih iphone modela moze da pravi dosta problema.
Tako da ja ne preporucujem te drzave, sem ako bas nije neophodno.
  • 0

"Лажима је све почело"


#39 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 08 July 2019 - 02:20 PM

Ja sam narucio torbicu, tezak mi je mob pa nisam htio rizikovati sa drzacem, recenziracu kad je testiram

https://s.click.alie....com/e/cLkRuUm4

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#40 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 July 2019 - 02:41 PM



Na 50 c ventilacija dobro dodje.

Na 50c Telefon ima da se ugasi usled pregrevanja.
Telefonu ni najmanje neće prijati da bude izložen na suncu.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika