Jump to content


Fotografije

City / Turing BG (kuca-posao) 192cm/120kg


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
50 odgovora na ovu temu

#21 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 08 February 2019 - 07:55 PM

Lose si informisan, svi javni bicikli za iznajmljivanje imaju takve menjace, obican svet ih je rado prihvatio i koristi ih od davnina, takvi menjaci su se pojavili davno pre ovih "modernih" spoljnih i dan danas su u upotrebi. I ti unutrasnji menjaci su bili prvi menjaci sa automatskim elektronskim menjanjem brzina dok su danas "otkrovenje" ovi moderni spoljnji elektronski Di2 i slicni.


  • 0

#22 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 08 February 2019 - 08:24 PM

Pa vidim i cikloputnici ,pa i ovi vrhunski za putovanje,kao Trek pa onaj Surly ,  Simplon, coratec, imaju obicne menjace. Za iznajmljivanje ako se koriste to je u redu,za obican svet,ali moras priznati da mi bas nismo  "obican svet" mislim 12000 km godisnje preci (napr ja a i mnogi drugi),to ipak izlazi van okvira "obicnog sveta."


  • 0

#23 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 09 February 2019 - 02:15 PM

A to sto bi tebe cudilo a sta ne, zadrzi za sebe, ovde se demokratski polemise ,mi biciklisti trebamo da budemo  primer polemike.

 

Contradictio in adjecto  n2:hahaha


  • 0

#24 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 09 February 2019 - 02:35 PM

Contradictio in adjecto  n2:hahaha

Ne bi me cudilo da ti i na busilici menjas brzinu u hodu pod opterecenjem.-Ko to radi ? Jel treba da nabrajam?  ajde blago receno-ljudi sa posebnim potrebama.

 

Moj odgovor:

A to sto bi tebe cudilo a sta ne, zadrzi za sebe, ovde se demokratski polemise ,mi biciklisti trebamo da budemo  primer polemike.Ja tu ne vidim kontradiktornost. n2:read  Ako cemo iskreno ,tu bi trebalo da padne jedno izvinjenje,ali ne, ljutim se ja ,razumem ljude u zaru polemike.


  • 0

#25 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 09 February 2019 - 03:58 PM

Posto mislis da treba da ti se izvinim nije meni tesko, mirek200 izvini ako te je ono sto sam napisao uvredilo.


  • 1

#26 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 10 February 2019 - 11:24 AM

Ne bi me cudilo da ti i na busilici menjas brzinu u hodu pod opterecenjem.-Ko to radi ? Jel treba da nabrajam?  ajde blago receno-ljudi sa posebnim potrebama.

 

Moj odgovor:

A to sto bi tebe cudilo a sta ne, zadrzi za sebe, ovde se demokratski polemise ,mi biciklisti trebamo da budemo  primer polemike.Ja tu ne vidim kontradiktornost. n2:read  Ako cemo iskreno ,tu bi trebalo da padne jedno izvinjenje,ali ne, ljutim se ja ,razumem ljude u zaru polemike.

 

To se zove kognitivna disonanca i ja se tu ne bih mešao jer ovo je biciklistički forum.

 

A pominjanje ljudi sa posebnom potrebama (blago rečeno) u okviru ove teme je opet blago rečeno da se pristojan čovek postidi i neka ostane ovde kao svetionik 2bikes auditorijumu. Dovoljno govori za sebe.


  • 0

#27 Guglisha

Guglisha
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 10 February 2019 - 05:30 PM

ako nista drugo, bar mi je drago da i vama nije jasno da li treba kupiti onaj Diamant Rubin ili ne   :)


  • 0

#28 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 February 2019 - 05:52 PM

Pa ionako 95% ljudi koji su pitali za savet, na kraju kupe nesto po svom nahođenju, ovakve teme su postale način za ubijanje dosade u hladne zimske dane.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#29 packelini

packelini
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 10 February 2019 - 09:21 PM

ako nista drugo, bar mi je drago da i vama nije jasno da li treba kupiti onaj Diamant Rubin ili ne   :)

Гуглиша

Већини је јасно да, не треба да купиш Дијамант Рубин, само су то рекли увијено или ти ''политички коректно''. 

Разлог је твоја тежина од 120 килограма и део града у ком живиш. Биће то превелико оптерећење (моје скромно мишљење), за задњу главу у комбинацији са погоном (нисам избројао колико има зуба). Биће одмах супротних мишљења али ово је форум и томе служи.

3х8  је за почетак (док килажу не спустиш на бар округлу цифру од рецимо 100 килограма, добра и исплатива куповина јер ће, твоја тренутна тежина утицати на убрзану замену (ланац, касета, гуме, жице а можда и зупчаници на погону). 

Касета би требало да буде са највећим могућим бројем зубаца (32 и више), јер си и сам рекао да ниси у некој кондицији, па сходно томе, мораш возити на обртаје или ти каденцу.

https://www.2bike.rs...am-60-za-visoke

Погледај овај бицикл.

П.С. Поред вожње бицикла и ходања, кроз исхрану би такође требало да можеш да спустиш килажу. И да, хидрауличне кочнице, обавезно (рече неко и слажем се).

Вероватно ћеш први бицикл ''самлети'', па гледај да прођеш што јефтиније са том куповином.

Све ово рече лаик из најбоље намере.


  • 0
.

#30 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 February 2019 - 04:01 AM

Ne slažem se da su hidraulične kočnice obavezne - kvalitetne "obične" će raditi posao (generalno o prednostima i manama disk kočnica za bajs).

 

Slažem se da je 3x8 dobra varijanta za početak, verovatno bolja od polovnog točka sa brzinama u glavi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#31 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 11 February 2019 - 05:02 AM

Ima jedan super trik koji primenjuju vrhunski sportisti kada treba da se popnu uz neverovatno strmu uzbrdicu, sidju sa bicikla pa ga guraju uzbrdo. Slican trik se primenjuje i uz strmu nizbrdicu, tako je jednostavno samo se treba setiti na vreme... Ovo se moze primeniti za bilo koji bicikl bez obzira koliko brzina u menjacu bicikl ima.

 

@Guglisha   Zato sam ti rekao da odes i pogledas i probas Diamant Rubin jer ces samo tako znati da li je takav bicikl za tebe.


  • 0

#32 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 11 February 2019 - 06:54 AM

 

 

ako nista drugo, bar mi je drago da i vama nije jasno da li treba kupiti onaj Diamant Rubin ili ne

Iskreno, većina ti je odgovorila da ne kupuješ, a neki su ti dali i konkretne predloge šta da kupiš. Naravno, konačna odluka je na tebi.


  • 1

#33 Guglisha

Guglisha
  • Members
  • Pip
  • 17 posts

Postavljeno 11 February 2019 - 12:57 PM

hvala svima. pogledacu jos, pa cu vam javiti sta sam uzeo na kraju


  • 0

#34 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 February 2019 - 07:16 PM

 

 

 

 

A pominjanje ljudi sa posebnom potrebama (blago rečeno) u okviru ove teme je opet blago rečeno da se pristojan čovek postidi i neka ostane ovde kao svetionik 2bikes auditorijumu. Dovoljno govori za sebe.

Pa ne primecujem da se stidis? Da te podsetim tema je bila kome odgovara a kome ne zadnji menjac u glavi, i koje su mu mane, a sta su mu prednosti, ispalo je da vicini biciklista ne odgovara  taj menjac zbog raznoraznih razloga, a i meni, tebe to ocigledno ne interesuje.


  • 0

#35 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 February 2019 - 07:31 PM

Posto mislis da treba da ti se izvinim nije meni tesko, mirek200 izvini ako te je ono sto sam napisao uvredilo.

Prvo mi odgovori kakvi ljudi menjaju brzinu na busilici prilkom najveceg opterecenja u toku rada?

 

Samo si se zeznuo danas svaka busilica ima tiristorsku regulaciju broja obrtaja,ali ti si mislio na mehanicki menjac, tako da ne stoji ti ni to bockanje jer pojma nemas ,a pogotovo o busilicama .  n2:read


  • 0

#36 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 11 February 2019 - 08:24 PM

@mirek200   Evo dozvoli da preformulisem tvoje pitanje pa ces valjda shvatiti odgovor. 

 

"Prvo mi odgovori kakvi ljudi menjaju brzinu na busilici prilkom najveceg opterecenja u toku rada?"

 

Kakvi ljudi menjaju brzinu na biciklu prilikom najveceg opterecenja u toku rada?


  • 0

#37 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2019 - 10:21 AM

Samo kontinualni menjaci mogu da menjaju pod opterecenjem, svi ostali trebaju da budu rastereceni. Jedna od prvih stvari koja se uci kada se radi sa menjacima je da se brzine menjaju pre uspona pogodi zasto... Ne bi me cudilo da ti i na busilici menjas brzinu u hodu pod opterecenjem.



Moze svaki pod opterecenjem.. samo je pitanje dokle ce izdrzati :D
Svako ko iole zna nesto o mehanici popustice pritisak prilikom menjanja brzina.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#38 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 February 2019 - 10:33 AM

hvala svima. pogledacu jos, pa cu vam javiti sta sam uzeo na kraju



Nemoj da padas na XT mehaniku jer ce za gradsku voznju sa tvojih 40ak km i Deore biti vise nego dovoljan. Tacnije i Alivio mehanika radice ti odlicno posao. A bicikl sa Alivio mehanikom je znatno povoljniji.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#39 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 12 February 2019 - 06:59 PM

 

 

Kakvi ljudi menjaju brzinu na biciklu prilikom najveceg opterecenja u toku rada?

Ja sam napisao da ne shvatis to bukvalno, jednostavno sam coveku rekao kako  da isproba bicikl, ako kupi bicikl sa klasicnim menjacem,znaci opteretiti pa kome uvojci kome opanci,ako je menjac pravilno nastelovan ima da  menja brzine,ne mora ni da izredja sve brzine da se vlasnik bicikla ne buni. Dalje , cesto menjam brzine i bez rasterecenja napr. idem protiv vetra ,pritisak vetra popusti, ja bez smanjivanja okretanja pedala prebacujem u  vecu brzinu da ne gubim  brzinu,e kod Sram,alfaline menjaca to ne moze,mora se drasticno rasteretiti da bi zupcanici upali u zeljeni stepen prenosa, i to je po meni najveca mana tih menjaca sto nemaju sinhronizovani menjac O:) ,da se tako izrazim. I ti to znas i gde sada vidis problem?

 

Chamade je lepo rekao,vecinom se ipak popusta pritisak. 

 

Sada sta ti pokusavas dokazati i pitati kontra pitanjem,koliko je neko amater ili lud uopste ne razumem tvoj nacin razmisljanja,razumem da je neko povredjen,mozda neki od vlasnika bicikla sa alfaline menjacem na cikloberzi kome ne ide u prilog misljenje nekih biciklista.


  • 0

#40 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 12 February 2019 - 08:46 PM

@mirek200  Nema u ovakvim menjacima nikakvih vratila sa zupcanicima koji se pomeraju pa im ne treba sinhron, nemaju veze sa automobilskim menjacima. Dok ne budes otvorio neki i shvatio kako radi nemoj da drzis predavanja. Problem je sto ti ne znas da rukujes sa ovakvim menjacem i neistinito tvrdis da se mora prestati sa okretanjem pedala da bi se ostvarila promena brzine. To nije istina.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika