Jump to content


Fotografije

Pomoc oko izbora guma za MTB


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 nkbiker72

nkbiker72
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 04 February 2019 - 08:53 PM

Imam  mtb Cube 29-tku...do skoro su na njemu bile gume Schwalbe 29 - 2,25 naprijed Rapid rob, zadnja Smart sam...bile su dobre, pouzdane i BRZE... poslije dugo vremena su se potrosile i zamijenio sam ih sa Continentalkama, konkretno  Conti mountain king 29- 2,2...E sad nastaje veliki problem za mene...nove gume su osjetno sporije ,narocito na usponima koji me sad prilicno iscrpljuju ...uz sve to ove gume se cuju, ispustaju zvuk kao da se lijepe za asfalt a takav je generalno osjecaj u voznji...Da li neko moze da mi predlozi  sta da kupim, dal opet Schwalbe ili nesto drugo, da su pouzdane i prije svega BRZE  IMG_20181113_145325.jpg     

 


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2019 - 04:31 AM

Ako se ne vozi samo asfalt, onda Continental Race King. U željenoj širini.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 05 February 2019 - 05:25 AM

@nkbiker72    Ovako kako si napisao ispada da vozis gume sa kramponima po asfaltu?


  • 0

#4 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 05 February 2019 - 05:39 AM

Kolega ti je dao odlicnu preporuku za gume.

Race King je koliko znam po nekim recenzijama proglasena i za najbrzu MTB gumu.

Ako vozis samo off road Mountain King je odlicna guma, dobar grip, dobre performanse ali gubi na brzini.

X King je neki balans izmedju ove dve.

Moj neki izbor na jednom od bicikli, koji mi je univerzalan za sumu i ponekad asfalt-napred X king, nazad Race king.

Rapid rob je katastrofalno losa guma, nikakav grip, po mokrom leti, brzo se raspada itd..

Smart sam je odlicna guma za off road, dobar grip, ne trosi se preterano brzo, moze i na asfalt...ali nije bas ni predvidjena...

Jos neka kombinacija za univerzalnu voznju, koja se primenjuje-napred Rocket Ron, nazad Racing Ralph.

Licno bih se odlucio za neki vid Continental guma u nekoj cross countri voznji...


  • 1

#5 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 05 February 2019 - 09:10 AM

Stvarno,  ti  si slikao gume sa kramponima,a pises da vozis po  asfaltu.Budi precizniji.

 

Samo da pitam kolege koje ti preporucuju ovu gumu Continental Race King, da li se ona cuje kada se vozi po asfaltu, jer bih i ja kupio nesto univerzalno ali da je sa kramponima? Zimi napr bi mi bilo sigurnije voziti kramponke po asfaltu ,inace na biciklu su mi continental CruiserContact  55-559  26-2.2 racunao sam siroke gume bice i za zimu ali ipak su to vise letnje gume, mislim toliko siroke ali bas daju mali otpor pri voznji. Ali zimi bas nemam poverenje u njih iako smanjim pritisak,pa zato pitam za Continental Racer King -kakva su iskustva.


  • 0

#6 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 05 February 2019 - 11:12 AM

Stvarno,  ti  si slikao gume sa kramponima,a pises da vozis po  asfaltu.Budi precizniji.

 

Samo da pitam kolege koje ti preporucuju ovu gumu Continental Race King, da li se ona cuje kada se vozi po asfaltu, jer bih i ja kupio nesto univerzalno ali da je sa kramponima? Zimi napr bi mi bilo sigurnije voziti kramponke po asfaltu ,inace na biciklu su mi continental CruiserContact  55-559  26-2.2 racunao sam siroke gume bice i za zimu ali ipak su to vise letnje gume, mislim toliko siroke ali bas daju mali otpor pri voznji. Ali zimi bas nemam poverenje u njih iako smanjim pritisak,pa zato pitam za Continental Racer King -kakva su iskustva.

 

Rekao bih da nije bucna, ali naspram nekih slik guma sigurno se vise cuje.

Brza je i na asfaltu, po meni nije losa ni za mokar asfalt...

Za sneg, nemam iskustva i mislim da to nije adekvatna guma za te uslove...


  • 0

#7 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2019 - 11:31 AM

Meni je na snegu Race King bio odličan.

Na asfaltu je bolja od većine guma s kramponima, ali naravno, nije tako dobra za to kao slik gume.

Na mokrom asfaltu naravno još veća razlika u korist slikova.

Buku nisam primetio.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#8 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 05 February 2019 - 01:41 PM

Ja sam sebi sad narucio Rocket Ron Addix speed. Imas ih ovdje na popustu inace su preko 30€ https://www.bike-dis...ing-tyre-833377
Sad su mi Smart Sam fabricke Cube i dobre su za kombinaciju cesta makadam.
Rocket Ron namjeravam samo po makadamu. Za cestu sam uzeo Huricane.
Generalno sam zadovoljan sa Schwalbe gumama. Smart Sam nisam ni jednom probusio a vozio sam po svemu i svacemu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
  • 0

#9 sakibn

sakibn
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 24 February 2019 - 07:57 PM

Šta mislite o ovoj gumi schwalbe big one evo osc snakeskin? Interesuje me većinom za cestu.

Attached Thumbnails

  • Screenshot_20190224-205433_Samsung Internet.jpg

Edited by sakibn, 24 February 2019 - 08:07 PM.

  • 0

#10 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 24 February 2019 - 08:24 PM

ja bih gledao sirinu gume 1.5/1.6 samo za asfalt..

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
  • 0

#11 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 25 February 2019 - 10:37 AM

Šta mislite o ovoj gumi schwalbe big one evo osc snakeskin? Interesuje me većinom za cestu.

 

 

Ako sedneš na tu gumu po asfaltu biće kao na pudingu da se voziš.

 

Moja apsolutna preporuka je Schwalbe G-one Speed 700x38 folding. Svašta sam probao i ova guma mi je vrh. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika