Jump to content


Fotografije

Original ili verna kopija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 Unscharf

Unscharf
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 01 February 2019 - 04:36 PM

Da li neko sa ove fotografije može da proceni da li je original ili kopija? Nigde na netu nisam mogao da nadjem ovaj model a u medjuvremenu sam čuo da dosta dobro rade kopije pa me zanima vaše mišljenje a voleo bih da ga pazarim. Pozdrav svima.

FE239BFB-890C-4DF4-BA54-A56905C983BD.jpeg
  • 0

#2 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 01 February 2019 - 09:20 PM

Sto mislis da je kopija, ne razumem?


  • 0

#3 Unscharf

Unscharf
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 02 February 2019 - 12:36 AM

Nisam taj model mogao da nadjem na netu, ujedno sam načuo i za kopije a deluje mi i da je ispod cene. Zanima me mišljenje iskusnijih ako uopšte može da se proceni sa slike ali i preporuka na šta treba obratiti pažnju pri kupovini da bio siguran da nije kopija.
  • 0

#4 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 02 February 2019 - 03:15 PM

Da li neko sa ove fotografije može da proceni da li je original ili kopija? Nigde na netu nisam mogao da nadjem ovaj model a u medjuvremenu sam čuo da dosta dobro rade kopije pa me zanima vaše mišljenje a voleo bih da ga pazarim. Pozdrav svima.

attachicon.gifFE239BFB-890C-4DF4-BA54-A56905C983BD.jpeg

a koji je model u pitanju?

na osnovu ovako mutne fotke opsteg izgleda ne verujem da moze mnogo da ti se pomogne.

Djavo lezi u detaljima...kao sto su nalepnica na sedalnoj cevi, kuka menjaca, gde su i kako postavljeni stoperi sajli menjaca. Svi proizvodjaci alu ramova su u nekom trenutku eksperimentisali sa uglastim cevima da bi poveci krutost bez povecanja mase. Ti detalji u kombnaciji sa profilisanom kosom cevi koja je dole kod pogona sira a gore kod soljica manjeg precnika mogli bi da budu polazna tacka ako bas zelis da istrazujes.

 

Msm da brend nije zanimljiv za kopiranje, vecina ni ne zna ko/sta je (bio) Bottecchia :(  Ako je ovo kopija onda je prva kopija koju vidim :)

Jos da je celicni pa da razumem, ali aluminijumski ram...E sad da je TREK SCOTT CALNAGO i sl...to je vec druga prica.

 

Vise paznje bih usmerio na opremu nego na *pedigre* rama, jer vidim tockove sa 24 i 36 zbica, pogon konkurentske firme i neke slicne detalje

koji mi govore nekako da projekat *udrobljen* da bi se prodao uvalio ram stariji od 10 godina, sto uz ipak razumnu cenu i ne mora da znaci nista lose!


  • 0

#5 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 February 2019 - 05:07 PM

Koji je u opste model i koja je to cena koja ti se cini jeftinom?

Na ovoj slici se nista konkretno ne vidi.


  • 0

#6 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 02 February 2019 - 09:26 PM

ljudi kakvo je bre to tripovanje original ili kopija. To su bre nebuloze

 

Karbon je karbon...

Aluminijum je aluminijum

 

Nije to sadnja kupusa ili paprike, proizvodnja biciklistickog rama zahteva visok nivo specijalizacije znanja i tehnologije ...

 

Ako hoces da si 100% siguran odes lepo na zapad , udjes u autorizovanu npr Scott radnju i platis bicikl 10.000e 

 

Ako ti je to skupo kupuj sta mozes shodno svom budzetu i potrebama.


  • 0

#7 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 04 February 2019 - 08:33 AM

Sto IgorN kaze, ovaj bicikl nije bilo svrhe falsifikovati. Tj sto bi se trudio neko oko necega sto ne moze da se opredmeti na trzistu.

Skoro 99 posto je original,  i Botekija ima mnogo ramova niske klase, i samo par modela koji imaju veliku vrednost, recimo Legendaria.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika