Jump to content


Fotografije

Teorija zavere


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
215 odgovora na ovu temu

#21 Red_Bike_85

Red_Bike_85
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 10:06 AM

Sto se tice GMO, zaista nisam upucen previse u tu materiju. Znam samo da odredjene zemlje dozvoljavaju GMO, odredjene ne. Nazalost danas se sve gleda kroz prizmu ekonomije, a definitivno je da je GMO hrana jeftinija. Ne mogu da tvrdim da je GMO niti zdrav, niti nezdrav. Iskreno da imam priliku probao bih tu hranu. Nisam video da ljudi umiru i oboljevaju od toga.

Sto se tice hrane dodao bih opasku, da mi iovako nemamo pojma sta jedemo. Svaka mesara npr prodaje "isto meso" drugacijeg ukusa. Recimo meso se u Vojvodini masovno meša sa sojom. Dodaju se razni aditivi, a iovako narod (cast izuzecima) kupuje najeftiniju hranu na rafovima. Opet ta hrana nije nesto kvalitetna. Tako da ta prica o GMO je vise za naucnike. Mozda i valja, mozda i ne. Sumnjam da je 340 miliona ljudi u USA glupo, da se truje.

Mislim da je sa tim GMO preterano, kao sa Haarp, kontrolom vremena, misli, masonima i sta ti ja znam...
  • 1

#22 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 11:39 AM

Sto se tice GMO, zaista nisam upucen previse u tu materiju. Znam samo da odredjene zemlje dozvoljavaju GMO, odredjene ne. Nazalost danas se sve gleda kroz prizmu ekonomije, a definitivno je da je GMO hrana jeftinija. Ne mogu da tvrdim da je GMO niti zdrav, niti nezdrav. Iskreno da imam priliku probao bih tu hranu. Nisam video da ljudi umiru i oboljevaju od toga.

Sto se tice hrane dodao bih opasku, da mi iovako nemamo pojma sta jedemo. Svaka mesara npr prodaje "isto meso" drugacijeg ukusa. Recimo meso se u Vojvodini masovno meša sa sojom. Dodaju se razni aditivi, a iovako narod (cast izuzecima) kupuje najeftiniju hranu na rafovima. Opet ta hrana nije nesto kvalitetna. Tako da ta prica o GMO je vise za naucnike. Mozda i valja, mozda i ne. Sumnjam da je 340 miliona ljudi u USA glupo, da se truje.

Mislim da je sa tim GMO preterano, kao sa Haarp, kontrolom vremena, misli, masonima i sta ti ja znam...

:)  Може то и тако да се посматра, нојевска перспектива. Не мора се о свему бити упознат на нивоу науке, чак је и немогуће. ГМО - једна од занимљивијих ствари је да су се произвођачи у Америци грчевито борили да се производи који садрже мешане гене паука и парадајза не означавају као такви. Због чега би то радили ако је безопасно? Не треба увек полазити од тога да ли је доказано да је опасно (Сералини је доказао), него због чега није доказано да је безопасно?


  • 0

#23 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 11:48 AM

Sto se tice hrane dodao bih opasku, da mi iovako nemamo pojma sta jedemo. Svaka mesara npr prodaje "isto meso" drugacijeg ukusa. Recimo meso se u Vojvodini masovno meša sa sojom. Dodaju se razni aditivi,..

 Ma meso se oduvek mesalo sa sojom, napr. -parizer pa posebna itd,i to ne samo u Vojvodini u celom svetu i to je u redu, samo u svetu postoji kakva takva kontrola,a kod nas vrlo slaba. I onda da bi povecali prodaju domacih mesnih preradjevina lansiraju pricu zapad= GMO . Secam se kada se otvarao Matijevic delio besplatno salame,ljudi kakvi su nasi nagrnuli ,pa isto tako i moja supruga. Cim sam je probao rekao sam joj da to nije za jelo i neka da keru. Kada vec imamo tu teoriju zavere i GMO, kako to, LIdl pun stalno,a pokupovao nase firme promenio im ime  i sada u Lidlovo ime proizvode ali puno kvalitetnije i jeftinije.Kontrola ljudi to je vazno. I to po zakonu,pa unutrasnja kontrola,pa samokontrola ali to je pitanje kucnog vaspitanja.

 

Taj Harp i kontrola vremena. Ajmo ovako- Kako to na svetskom prvenstvu u fudbalu u Rusiji ni jednom nije pala kisa ,uvek je bilo suncano.

 

Sto se tice 2WW ja  imam jos jednu teoriju zavere. Ulazak SAD u rat.

 

Svi znamo iz istorije da su japanci 07.12.41g ujutru ,avionima bombardovali luku Perl Harbor gde je bila stacionirana americka pacificka flota,bez objave rata ( ako ne racunamo onu depesu koju su preneli japanski ambasadori u SAD pola sata pre bombardovanja,kako cinicno) gde je vecina brodova ili unistena ili onesposobljena,i gde je bilo oko 2300 poginulih.I to je bio neposredni razlog da Ruzvelt zvanicno objavi da su SAD u ratu sa carskim Japanom.

 

Kao prvo sumnjivo mi je da su nosaci aviona toga dana bili na vezbi na moru i oni su izbegli bombardovanje.(a oni su u stvari odlucili tok rata u bitki za Midvej,od te bitke japanci su bili u defanzivi.

Komandant pacificke flote u Perl Harburu admiral cini mi se Kimel koji je bio zrtveni jarac zbog slabe odbrane za vreme bombardovanja,a stalno je trazio pojacanje u slucaju japanskog bombardovanja.Niko mu nije izasao u susret i umirivali su ga na bezocne nacine

Amerikanci su imali i radar .medjutim posto je to bila kao pocetna tehnologija prikaz aviona na ekranu je protumacen kao greska ili smetnje.

Svi znamo da se americka javnost protivila  ulasku Amerike u rat , i  mislim da je Ruzvelt licno a i njegova administracija  da su sve uradili da potpale strast americke javnosti  i da probude osvetoljubivost,jer su sve uradili kako bi isprovocirali Japance-embargo i te stvari.

 

Tako da je moje misljenje da je to teorija zavere masona (Ruzvet je bio mason tu nema  zbora) i oni i dan danas kroje sudbinu u svetu,vladaoci iz potaje.Tu ne mislim samo na  americke masone ,nego uopste masone.znali su oni a i neki  japanski generali pa i sam Jamamoto,sta ce biti ako isprovociraju takvog industrijskog dzina, kao sto su SAD


  • 0

#24 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 02:16 PM

sheep squad, sheep squad be be be be be 


  • 0

#25 Red_Bike_85

Red_Bike_85
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 02:38 PM

Sto se tice HAARP, njega su Sjedinjene Drzave napustile. Rusi su imali svoju verziju istog tog sistema. Sto se tice klime, pa zar ne prase nebo hemikalijama kako bi sprecili stvaranje oblaka i samim tim mogucnost padavina ?

Ozbiljne zemlje imaju nacina da uticu makar malo na vreme. Nemaju svi neispravne protivgradne rakete kao mi
  • 0

#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 05:39 PM

Ili naplacuju 5 dinara plasticnu kesu a kad pakujes voce i povrce su besplatne u istoj radnji, he, he.

Ako je Zemlja ravna kojeg je oblika, kruznice ili kvadrata?


  • 0

#27 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 06:31 PM

. Sto se tice klime, pa zar ne prase nebo hemikalijama kako bi sprecili stvaranje oblaka i samim tim mogucnost padavina ?

 

Mislim da prase da bi se stvarali oblaci (u stvari kisa),to je poznato odavno. Ali da razbijaju oblake to ja ne znam,moguce je .


  • 0

#28 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 06:35 PM

 

Da li je zemlja stvarno okrugla  - NE

 


Molim i hvala :)

Na osnovu cega izvodis takav zakljucak, sto da ne voleo bih i tu teoriju cuti. Mislim nije dovoljno reci samo NE , koliko kod da je i kakva god da je teorija treba je podeliti sa drugima.


  • 0

#29 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 21 January 2019 - 07:14 PM

Na osnovu cega izvodis takav zakljucak, sto da ne voleo bih i tu teoriju cuti. Mislim nije dovoljno reci samo NE , koliko kod da je i kakva god da je teorija treba je podeliti sa drugima.

Svi znaju da je zemlja ploca, opasana ledenim zidom, koju kornjaca kosi na ledjima, ili se bese oslanja slonovima na ledja

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
  • 1

#30 Red_Bike_85

Red_Bike_85
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 21 January 2019 - 09:18 PM

Ko god tvrdi da je zemlja ploca ( da se salimo malo ), nista ga ne kosta, da dodje na ivicu i skoci. Mada... moze da napravi i selfi, najbolji ikada. To je sada u modi.
  • 0

#31 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2019 - 10:05 PM

.f7ffcbe7bcc57effa034f64a31a4d393.jpg
  • 2

#32 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 01 February 2019 - 09:07 AM

Sa svim do sada diskutovanim se slažem i podržavam :-) , ali bih nakratko presekao sa nekoliko linkova, pa ko ima malo vremena, neka baci uvo:

 

(postoje još II i III deo)

 


  • 1

#33 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 01 February 2019 - 01:56 PM

Dww6EVtWwAA3pCm.jpg


  • 0

#34 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 26 February 2019 - 09:03 AM

Nedavno sam na jedan od gmail naloga dobio mejl gde se pominje dobar deo moje lozinke. Pošto se nisam slagao sa sadržajem mejla, a pošiljaoci su svakako dokazali da poseduju moju lozinku, kontaktirao sam jednog kolegu koji se malo više razume u te stvari. Od njega sam dobio neke informacije iz kojih je proizašlo da su sajtovi koje redovno koristimo (pa čak i gmail) puno ranjiviji nego što smo mislili. i nisu u pitanju samo kojekakvi virusi i slični razlozi... Ovde je lista nekih od sajtova koji su "stradali": https://haveibeenpwn...m/PwnedWebsites

 

Uglavnom, na istom sajtu, čiji sam link dobio od tog kolege, se može proveriti da da li je vaša bilo koja lozinka već viđena. Na sreću, većina lozinka mi je netaknuta, ali lozinka za ovaj sajt je viđena u 7 različitih baza podataka (ako sam dobro shvatio taj deo).

 

Čisto iz predostrožnosti, možda ne bi bilo loše da i vi proverite svoju sigurnost. Samo ukucajte svoju lozinku na ovaj sajt: https://haveibeenpwned.com/Passwords


  • 0

#35 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 26 February 2019 - 09:45 AM

Ne mislis da je malo neozbiljno davati nekome svoje lozinke ko tebi garantuje da ih oni ne skupljaju, posle je samo potrebno da je oprobaju na sajtovima koje koristis. Kukiji vec skupljaju nasu istoriju i mnogo je lakse doci do necije istorije nego provaliti lozinku.


  • 1

#36 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 26 February 2019 - 10:01 AM

Ne mislis da je malo neozbiljno davati nekome svoje lozinke ko tebi garantuje da ih oni ne skupljaju, posle je samo potrebno da je oprobaju na sajtovima koje koristis. Kukiji vec skupljaju nasu istoriju i mnogo je lakse doci do necije istorije nego provaliti lozinku.

Isto sam i ja pitao tog kolegu, jer se slažem sa vama. Međutim, ipak mi nije dalo mira, pa sam isproveravao svoje lozinke.

Ali, ono što mi je isti kolega predložio jeste da koristim "incognito mode" dal' na Chromu ili gde god.

 

Natpominjem da nisam nikakav ekspert, ali kolegi koji me je posavetovao dosta verujem po tom pitanju. Opet, možda je sve to samo još jedna teorija zavere.


  • 0

#37 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 February 2019 - 10:54 AM

Ne mislis da je malo neozbiljno davati nekome svoje lozinke ko tebi garantuje da ih oni ne skupljaju, posle je samo potrebno da je oprobaju na sajtovima koje koristis. Kukiji vec skupljaju nasu istoriju i mnogo je lakse doci do necije istorije nego provaliti lozinku.

 

Tehnički postoji način da se obavi provera bez da oni stvarno vide tvoju lozinku, bez da je mogu "rekonstruisati" (ako nije veoma slaba i ako baš ne reše da zapnu, ali onda bi im opet trebao i podatak na kojem sajtu / nalogu si je postavio).

 

Sad, da li tako zaista to implementiraju, ili su "aljkavi", nisam siguran. Svakako ne bih pisao dobre lozinke koje koristim na takvom portalu. Deluje mi više kao dobro mesto da se proveri da li je trenutna lozinka OK (ako se svakako planira izmena iste), tj. da li je "dobro smišljena, pa može opet da se bira nova na sličan fazon".

 

Za lozinke, dobar alat: KeePass. Besplatan, pruža proveru snage lozinke kad se kuca (sve preko "100" je u suštini prilično dobro).

 

Uz standardno: i velika i mala slova i brojevi i poneki znak (!*? i sl.). Barem 10 karaktera ukupne dužine.

Nipošto ista lozinka za sve (bitne) naloge.

Menjati lozinke na barem godinu dana.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#38 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2019 - 12:10 PM

Koja paranoja


  • 1

#39 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 February 2019 - 12:44 PM

Lepo je što tako misliš i bilo bi super da ostane tako. Bekapi i lozinke su stvari oko kojih ne volim kad budem u pravu.  :(


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#40 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2019 - 01:01 PM

Šta neko će se usrećiti sa mojim šiframa za cikloberzu i ostale forume? Za bitne stvari, email, banking, cryptomenjačnice itd i onako forsiraju upotrebu mobilnog telefona i authenticatora te je šifra od nebitne važnosti i ako je neko provali neće ući a kamo li povući novac.

Od početka ovog milenijuma dosta je godina prošlo, i registrovan sam na svim mogućim sajtovima i forumima, servisima... domaćim i stranim što postoje, nakupilo se toga strašno (više ni ne znam gde sam registrovan, često se desi da naletim na sajt/forum i da bih video nešto moram da se regujem. Uvek samo opalim prvo svoju univerzalnu šifru i ispostavi se da sam se već nekad davno registrovao, nema mesta na internetu gde me nema). Txt fajl u telefonu u kome čuvam šifre je ogroman, skrolovanje je besmisleno, search funkcijom se služim. Svuda koristim istu kratku i jednostavnu šifru koju je lako zapamtiti, tj gde god je to moguće. Negde nije, smarači insistiraju na broju ili malom slovu, negde traže čak i interpunkciju. Što znatno otežava korišćenje. Iako je šifra skoro svuda ista, instalacija novog windowsa i ponovno logovanje svuda je pakao. Ne mogu ni da zamislim na šta bi to ličilo kad nijednu šifru za obične sajtove ne bih znao napamet već morao da tražim, horor. Nikad nigde mi ništa nije provaljeno ni hakovano, a i zašto bi.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika