Jump to content


Photo

Teorija zavere


  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#1 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 18 January 2019 - 10:59 AM

Eto otvorio sam novu temu za raspravljanje,gde mozemo napr da polemisemo:

 

-Da li su Amerikanci sleteli na mesec ili je to rezirao Stenli Kjubrik

-da li masoni iz potaje vladaju svetom

Da li je 11 09 namestaljka

Da li je ulazak Amerikanaca u 2WW  vrhunska namestaljka

Da li postoje NLO objekti

da li su egipcanima u izgradnji piramida pomogli vanzemaljci

A i Inkama

Da li smo sami u svemiru

 

Da li su nas nekada davno posetili vazemaljci

Da li nas i sada posecuju ali u nekoj drugoj dimenziji

da li postoje kuglaste munje

Sta bi bilo da je Tesla uspeo bezicnim putem da prenosi el. energiju

Sta bi bilo da je Tesla uspeo da napravi zrak smrti

Da li je zemlja stvarno okrugla

Da li postoji spontano sagorevanje ljudskog tela

Da li ce biti kraj sveta

Da li se stvarno dogodio biblijski potop.

Da li se stvarno desava globalno zagrevanje planete i da li su za to ako je istina krivi ljudi ili je to normalan proces

 

I tako razne teme koje su zanimljive za zimsko cavrljanje.(molim administratora da ne zameri ako sam pogresio gde da ubacim temu. Nekako Cafe me asociralo na ovo,ako moze neka prebaci u odgovarajucu temu a ako nije u skladu sa pravilnikom foruma neka izbrise)


  • 0

#2 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Posted 18 January 2019 - 01:59 PM

-Da li su Amerikanci sleteli na mesec ili je to rezirao Stenli Kjubrik  - REZIRANO

-da li masoni iz potaje vladaju svetom  - DA

Da li je 11 09 namestaljka  - DA

Da li postoje NLO objekti - NE

da li su egipcanima u izgradnji piramida pomogli vanzemaljci - NE

Da li smo sami u svemiru - DA

Da li su nas nekada davno posetili vazemaljci  - NE

Da li nas i sada posecuju ali u nekoj drugoj dimenziji  - NE

Da li je zemlja stvarno okrugla  - NE

Da li ce biti kraj sveta - NE

Da li se stvarno desava globalno zagrevanje planete i da li su za to ako je istina krivi ljudi ili je to normalan proces - Normalan proces


Molim i hvala :)


  • 0

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8864 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 18 January 2019 - 02:02 PM

Kjubrik je režirao, ali je zbog uverljivosti insistirao da se snima na licu mesta! :)
  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4258 posts

Posted 18 January 2019 - 02:37 PM

Ala je vama dosadno...


  • 3
.

#5 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 January 2019 - 02:39 PM

Ma bre, ne mogu ni sada da slete na Mesec šetkaju se i vrate se živi, a ne pre 50 godina... :D


  • 1

#6 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3323 posts

Posted 18 January 2019 - 04:02 PM

Најбоља тема икад на цб
  • 0

#7 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3323 posts

Posted 18 January 2019 - 04:04 PM

Ma bre, ne mogu ni sada da slete na Mesec šetkaju se i vrate se živi, a ne pre 50 godina... :D


Мени је баш то занимљиво: урадиш нешто једном и онда никад више. Као, није ти интересантно :D
  • 0

#8 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 18 January 2019 - 04:08 PM

Најбоља тема икад на цб

Nije, najbolja je rasprava o kacigama, tu su raspravljane razne teorije zavere

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk
  • 0

#9 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3323 posts

Posted 18 January 2019 - 05:56 PM

Nije, najbolja je rasprava o kacigama, tu su raspravljane razne teorije zavere
Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

То ми промаче :D не бих никад рекао
  • 0

#10 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 18 January 2019 - 07:34 PM

Ali gledajte ovo,sta da je nadjeno zlato na mesecu? ,nego se ispostavilo samo da je to jedna obicna velika kamencina koja regulise zivot na zemlji.

 

Ili kada kazu da li ima zivota u vaseljeni (vasioni) pa ima,  ziva bica na zemlji su dokaz toga.

 

 

 

Kjubrik je režirao, ali je zbog uverljivosti insistirao da se snima na licu mesta! :)

 Ovo je zanimljivo,ali mislio sam da cemo biti kreativniji,napr. zasto se zastava vijori na mesecu a tamo nema vetra.  Onda oni otisci stopala su mi nekako neobicni imam slike toga,pa ako se tema zahukta mozemo zajedno da analiziramo.

 

A ako ne,zvacemo Milivoja Jugina ( za one mladje to je covek koji je bio glavni komentator i strucno lice za seriju Apolo O:) dok je bila SFRJ) koja je 6 puta posetila mesec. Znaci po Amerikancima samo 12 ljudi je boravilo na mesecu

 

Onda smo kao momci po kafanama razgovarali jos je bio SSSR, kako su Rusi izjavili ako Amerikanci budu imali problema na mesecu oni ce ih pokupiti i dovesti kuci. STa mislite ,da li je onda SSSR imao tu mogucnost.

 

 

-Da li su Amerikanci sleteli na mesec ili je to rezirao Stenli Kjubrik  - REZIRANO

-da li masoni iz potaje vladaju svetom  - DA

Da li je 11 09 namestaljka  - DA

Da li postoje NLO objekti - NE

da li su egipcanima u izgradnji piramida pomogli vanzemaljci - NE

Da li smo sami u svemiru - DA

Da li su nas nekada davno posetili vazemaljci  - NE

Da li nas i sada posecuju ali u nekoj drugoj dimenziji  - NE

Da li je zemlja stvarno okrugla  - NE

Da li ce biti kraj sveta - NE

Da li se stvarno desava globalno zagrevanje planete i da li su za to ako je istina krivi ljudi ili je to normalan proces - Normalan proces


Molim i hvala :)

 

 

Ok. ali hajde da raspravljamo ono sto nisi odgovorio. Ulazak Amerike u 2WW da li je to rezirano?


  • 0

#11 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Posted 19 January 2019 - 07:41 PM

Meni je ovo potpuno facinantno https://www.reuters....E56F5MK20090716

 

Ne znam da li su bili tamo ili ne ali ovako nešto je suludo jer je vezano za nešto što je jedno od najvećih dostignuća. Nema ni logike jer sve ostalo što je urađeno pre pola veka, danas se radi rutinski. Medicina na primer. 

 

9/11 neke stvari teraju na razmišljanje. Ne primer dve konkretno. Prvo, da je neposredno pre napada WTC osiguran dodatno posebno za terorističke napada a nikada pre toga nije bio. Drugo, ogromna masa short sale na berzi nikada ranije zabeležena. Neko je napravio milijarde. 


  • 0

#12 Red_Bike_85

Red_Bike_85
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 19 January 2019 - 08:36 PM

Мени је баш то занимљиво: урадиш нешто једном и онда никад више. Као, није ти интересантно :D


Iskreno ko voli Astronomiju, zna da je projekat Apolo jedan od najvecih dostignuca covecanstva. Amerika je 1960ih dostigla vrhunac raketne tehnologije. Budzet NASA namenjen Apolh bio je neverovatnih 20 milijardi (onih) dolara. Gradnja 3 stepene rakete, a posebno poslednjeg modula koji c3 izbaciti asteonaute u orbitu Mecseca bila je basnoslovno skupa. Da ne pricamo o fabrikama. Nije to samo napravi raketu i lansiraj.

Sovjetski Savez je isto to mogao da postigne. Samo tek su se oni mucili sa novcem. Sovjetski Savez se obradovao kada je USA prestala svoj program. Inace Sjedinjene Drzave su cilj ispunile. Slanje ljudi na Mesec je brutalno skupa investicija, koja ne donosi nikakav profit.

Zato je to danas prepusteno privatnom sektoru. Cak ni sve rakete Apolo programa nisu iskoriscene. Neke su unistene. Nedavno sam gledao izuzetan dokumentarac da bi i dan danas gradnja takve rakete od nule, sa svom pratecom infrstrukturom i pratecom industrijom bio ogroman poduhvat.

Uz to, svet vise nije toliko zainteresovan za to. ESA, Kina, Rusija i USA mogu bez problema to opet da izvedu, ali je besmisleno. Zar neko zaista veruje da u 21. veku, kada su prvi sateliti napustili Suncev sistem i kada sateliti orbitiraju oko planetoida Plutona, da ljudi nisu u stanju spustiti se na Mesec ?

Uz to, NASA vise ne razmislja o spustanju na Mesec i Mars, vec o kolonijama i samoodrzivim sistemima. U sledecih 20-30 godina letovi za Mars bice normalna pojava. Imace ekonomski smisao.
  • 0

#13 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 20 January 2019 - 08:38 AM

Tacno tako,i po nekoj literaturi budzet je bio 24 milijarde,a sama misija Apolo11 70miliona-sto je ogromna svota. 

 

Ali sve je to inspirisala trka u naorazanju,SSSR je prednjacio,prvi lansirali vestacki satelit,prvi poslali coveka u svemir (po velikoj ceni zato sto su dosta toga skrivali). Mnogi ne znaju ali SSSR  i njihova raketa Sojuz je imala jaci potisak od 5 motora Apola. A sam Apolo sa punim rezervoarima je bio tezak 3000 T a visok 110 metara. Onda mozete zamisliti koliko goriva je potrebno da se posalju ljudi na mesec tj. komandni modul,servisni modul, i mesecev modul, brzinom od 11km  u sekundi, koji su vrlo mali u odnosu na samu raketu.

 

Elem ova savremeno covecanstvo i tehnologija mnogo duguju toj trci  ko ce prvi sleteti na mesec. Napr. posto su imali slabije motore na Apolu od Sojuza,Amerikanci su morali da stede napr.na tezini elektronskih uredjaja a svi znamo do cega nas je doveo taj svemoguci elektronski cip. I tako dalje,doslo je do napretka u oblasti medicine, biologije, metalurgije,kulinarstva,astronomije,astrofizike,skoro svaka naucna disciplina je povezana sa kosmonautikom.

 

Evo napr. jedan primer . Ako pravite takvu raketu,morate da imate i odgovarajucu zgradu ,moras  da izgradis zgradu,a kako da preneses raketu na lansirnu rampu ,moras da izgradis najveci traktor na svetu:SSA56486.JPG I tako dalje.

 

 


  • 0

#14 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 20 January 2019 - 09:02 AM

Ali da se vratim na temu . Pocetak 2WW i napad Nemacke na SSSR  22 06 41g-i operaciji Barbarosa. 

 

Mislim da je to velika zavera. Mislim,  ne mogu da poverujem da Staljinova obavestajna sluzba ga nije obavestila. Jer operacija takvih razmera gde moras da pripremis toliku vojsku ,3 miliona vojnika , i pratecu mehanizaciju, ne moze a da ne padne u oci ili da udje u glavu. Cak sam citao da je SSSR spijun Zorge obavestio rusku obavestajnu sluzbu kada ce poceti napad. 

 

Sta se desavalo u Staljinovoj glavi i u glavama njegovih najblizih saradnika mozemo samo da nagadjamo. Mozda su stvarno mislili  da ce ruska zima odraditi posao kao sto im je odradila posao  kada je Napoleon bio u pitanju,znaci bilo je vazno da izdrze do zime, znali su oni za Guderijanov-Blic krig.

Ali po kojoj ceni je to bilo,to bi danas bilo pitanje za ovog gruzijskog rusa.Istorija kaze da je bio zatecen, imao je pakt sa Hitlerom o nenapadanju,kao verovao je najvecem lazovu,a on sam kao nije bio,to ne mogu da poverujem. Ima tu nesto sto ni dan danas nije obelodanjeno.


  • 0

#15 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14487 posts

Posted 20 January 2019 - 11:47 AM

@mirek   Sada ne vazi ono pravilo kao za lampe, prvo da kupimo i proverimo a onda da ti pricamo sta je original :).  Sve je to lepo sto ti citas ali ja bih voleo kada bi ti izgradio raketu i otisao na Mesec i proverio to uzivo i kad se vratis ziv i zdrav tek bih ti onda poverovao.


  • 2

#16 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 20 January 2019 - 12:05 PM

Objasni mi kako, ti si iskusniji u svemirskim putovanjima,ocigledno da si pao s Marsa n2:hahaha


  • 0

#17 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14487 posts

Posted 20 January 2019 - 01:33 PM

Ili da se vratis u "2WW" pa da proveris tamo stanje :)


  • 1

#18 Red_Bike_85

Red_Bike_85
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 20 January 2019 - 07:07 PM

Uh da dodam, 11, 09 uopste nije namestaljka. Ne postoji nijedan razlog da USA pobije toliko svojih gradjana, rasture 2 najvise kule, a brinu o svakom mogucem gubitku u vojnim sukobima. Kad je to pa USA trebalo pokrice za neki rat ? Njih su zaista talibani iznenadili, jer tako sulud plan niko nije ocekivao, pa ni Pentagon.

Taj dogadjaj je dao USA samo priliku da jos jace udara po Aziji, te da pravda vojne budzete. Dosao im kao kec na desetku. Ta prica da su sami sebi naneli toliko zlo, zrtve i bruku, to su price za ljubitelje zavera.

Cak i da su u šali, sami srusili kule, postavlja se pitanje ko je upravljao avionima i kako niko nikad od toliko kamera, svedoka, ljudi nije bio sumnjiv ? Teroristi su tada naneli najveci udar americkom ponosu, pa je USA doslovno razvalila pola Azije i Afrike.
  • 0

#19 Red_Bike_85

Red_Bike_85
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 20 January 2019 - 07:43 PM

Ali da se vratim na temu . Pocetak 2WW i napad Nemacke na SSSR  22 06 41g-i operaciji Barbarosa. 
 
Mislim da je to velika zavera. Mislim,  ne mogu da poverujem da Staljinova obavestajna sluzba ga nije obavestila. Jer operacija takvih razmera gde moras da pripremis toliku vojsku ,3 miliona vojnika , i pratecu mehanizaciju, ne moze a da ne padne u oci ili da udje u glavu. Cak sam citao da je SSSR spijun Zorge obavestio rusku obavestajnu sluzbu kada ce poceti napad. 
 
Sta se desavalo u Staljinovoj glavi i u glavama njegovih najblizih saradnika mozemo samo da nagadjamo. Mozda su stvarno mislili  da ce ruska zima odraditi posao kao sto im je odradila posao  kada je Napoleon bio u pitanju,znaci bilo je vazno da izdrze do zime, znali su oni za Guderijanov-Blic krig.
Ali po kojoj ceni je to bilo,to bi danas bilo pitanje za ovog gruzijskog rusa.Istorija kaze da je bio zatecen, imao je pakt sa Hitlerom o nenapadanju,kao verovao je najvecem lazovu,a on sam kao nije bio,to ne mogu da poverujem. Ima tu nesto sto ni dan danas nije obelodanjeno.



Pa Staljin je bio naivan. On nije mislio da su Nemci toliko ludi da ratuju na vise frontova i jos duboko ulete u USSR. Ruse je izvukla samo brojnost i dubina teritorije. Da ih USA nije snabdevala, pitanje je kakva bi bila kontraofanziva Sovjeta. Licno mislim da je Hitler bio izuzetno nepredvidiv. Problem je sto Hitler nikad nije znao kada je dosta. U teoriji mogao je da stane posle zauzimanja evropskog dela USSR i da stane na pat poziciju ili da ceka Sovjetsku kontraofanzivu. Sveukupno Nemacka je tehnoloski bila u dalekoj prednosti u odnosu na Saveznike. Bila je jedino brojcano nadjacana. Plus Hitler nije bio bas bistar. No na kraju krajeva - mislim da je dobro iznenadio Sovjete.
  • 0

#20 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3323 posts

Posted 21 January 2019 - 08:34 AM

U sledecih 20-30 godina letovi za Mars bice normalna pojava

Немам довољно научног знања за дебату на високом нивоу, али се добро сећам да су ме у школи учили (тада) да 

 

Uh da dodam, 11, 09 uopste nije namestaljka. Ne postoji nijedan razlog da USA pobije toliko svojih gradjana, rasture 2 najvise kule, a brinu o svakom mogucem gubitku u vojnim sukobima. Kad je to pa USA trebalo pokrice za neki rat ? Njih su zaista talibani iznenadili, jer tako sulud plan niko nije ocekivao, pa ni Pentagon.

Taj dogadjaj je dao USA samo priliku da jos jace udara po Aziji, te da pravda vojne budzete. Dosao im kao kec na desetku. Ta prica da su sami sebi naneli toliko zlo, zrtve i bruku, to su price za ljubitelje zavera.

Cak i da su u šali, sami srusili kule, postavlja se pitanje ko je upravljao avionima i kako niko nikad od toliko kamera, svedoka, ljudi nije bio sumnjiv ? Teroristi su tada naneli najveci udar americkom ponosu, pa je USA doslovno razvalila pola Azije i Afrike.

Зар тај исти народ није свом народу изградио ФЕМА конц-кампове? Нисам сигуран да је мишљење да нису у стању пије воду. Или: зар тај исти народ свом народу није одузео храну претворивши све у ГМО?  


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users