Jump to content


Fotografije

Senzor Kadence


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2019 - 01:50 PM

Razgledam na Ali-u senzore za merenje kadence...
Da li ste se susretali sa pomenutim senzorima, koja je vasa preporuka?

U globalu to je jednostavna sprava i ne bi trebalo da ima neke znacajne razlike izmedju proizvodjaca/modela ali me zanima na sta da obratim paznju, npr. kod ovog modela je krta plastika, kod drugog ulazi voda u kuciste dok se kod treceg povremeno gubi kontakt i teze je zameniti bateriju...

Prioriteti Ant+, manje dimenzije, pouzdanost u radu i stabilnost(jednostavno montiranje koje nista ne kaci i kome ne treba dotezanje, pomeranje i ubrzani kurs lepog ponasanja posle svake voznje).

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 January 2019 - 02:22 PM

Razgledam na Ali-u senzore za merenje kadence...
Da li ste se susretali sa pomenutim senzorima, koja je vasa preporuka?

U globalu to je jednostavna sprava i ne bi trebalo da ima neke znacajne razlike izmedju proizvodjaca/modela ali me zanima na sta da obratim paznju, npr. kod ovog modela je krta plastika, kod drugog ulazi voda u kuciste dok se kod treceg povremeno gubi kontakt i teze je zameniti bateriju...

Prioriteti Ant+, manje dimenzije, pouzdanost u radu i stabilnost(jednostavno montiranje koje nista ne kaci i kome ne treba dotezanje, pomeranje i ubrzani kurs lepog ponasanja posle svake voznje).

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Hteo i ja da kupim tako nesto, ali posle iskustva sa kineskim HR ant+ senzorom odustao.
Elem taj kineski HR senzor je lepo radio ali mi je na 10-15 dana jeo baterije, svaki cas sam ih menjao. Znaci trosi bateriju i kad ga ne koristis.
Bilo mi zao da ga frljnem u kontejner jer je ispravan i posle oko dve godine je prestao da radi.
Kupim posle Garmin HR i zaboravio sam kad sam menjao bateriju bukvalno.
Imao sam Garminov integrisan merac brzine i kadence, kupio polovan i radio je za sve pare, prodao ga i vrv jos uvek sljaka kod coveka jedina mana sto je malo ruzan i glomazan.

Sad imam ove nove Garmin senzore bez magneta i rade vrhunski, isto su bili polovni ali rade vec bez zastoja.
Sve se lako kod njih menja, lako se prebacuju na drugi bajs (imaju gumice koje ih drze znaci nema vezica i sl.), ma milina.

Moje iskustvo sa kineskim ti govori: bezi od njih i kupi Garmin jer kinezi mogu da imaju skrivene mane a Garmin je proveren.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#3 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2019 - 03:06 PM

Sa'ranio sam te dve proverene trake za puls + Sigminu + kineza :-D
Najduze mi je trajala(trebalo bi da i dalje radi) traka za dobropoznati pulsmetar ovog foruma(fotka u prilogu), Mixitron ga je otkrio i sadasnja Geonaute.

Kada sam gledao za druge bilo je Garmin ajkula senzora na berzi, sada nema...tako je valjda zanimljivije :-D

Nisu to nikakve pare ali bih zeleo sto pre da pocnem treninge na valjcima sa kadencom, iz tog razloga sam otvorio temu, da ne gubim vreme...sigurno ima pametnijih ljudi koji vide i znaju vise od mene, koji su probali i mogu da mi skrate put(da ne luta beba).

Vidak, hvala ti na pomoci argumentovanim i dobrim savetima.
Bacicu oko i na KP oglase.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
4cc10437b9dcee2f62ab2fb82f31ac6a.jpg
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#4 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2019 - 04:33 PM

Ovaj meni nije valjao https://s.click.alie...s.com/e/D48YuRe
Da li će da se dogovori sa telefonom ili neće je bilo potpuno nepredvidivo. Koristi magnet na pedali i senzor na ramu, a koliko znam nema ant+

Ovaj je mnogo bolji ali nije savršen:
MAGENE Computer speedometer ANT Speed and Cadence Dual sensor bike speed and cadence ant Suitable for GARMIN iGPSPORT bryton
https://s.click.alie...s.com/e/v8RAlNI
Koristio sam ga kao ant+ sa Brytonom. U isto vreme mi je puls traka BT-om bila povezana na telefon i ant+ na Bryton. Rezultat: puls traka skoro nikako ne radi sa Brytonom, kadenca se povremeno gubi, puls na telefonu OK. Tek kada sam ugasio BT na telefonu, stvari su počele da rade OK (i puls i kadenca se beleže). Možda je i do Brytona, ne znam. Čim prestanem da vrtim, podatak o kadenci nestane (ne pokaže 0 nego prazno polje). Opet, možda je do Brytona. Ja se navikao. Ali ako koristiš BT slušalice, preskoči. Ili se javi na PM da probaš.
Na kraju, baterija sa kojom je došao je trajala mesec dana. Možda je ovo što Vidak pominje, možda su niske temperature (nisam se setio da skinem senzor, a bajk je na terasi) ili kombinacija ta dva faktora. Za 100 dinara uzeo u lidlu 6 baterija, valjda će da traju do leta :)
  • 0

#5 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2019 - 04:49 PM

Za Magene sam dobio preporuke i pre otvaranja teme.
Senzor bih povezivao na Bryton...2032 iz Ikea-e sam nabavio :-)

Kada prestanes da okreces pedale...kako to utice na prosecnu kadencu?

Hvala na brzim i korisnim informacijama.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#6 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2019 - 07:03 PM

Iskreno, ne gledam prosečnu kadencu, gledam da držim neki ritam dok okrećem i trudim se da okrećem stalno (samo na dužim nizbrdicama ne vrtim i kada se približavam prepreci ili se spremam da se otkačim)
Evo jedne vožnje iz Strave (nadam se da se vidi nešto od podataka na računaru, na telefonu ne vidim kadencu) i grafikona iz Bryton softvera za istu vožnju. Prvi grafikon je cela vožnja, drugi je spust gde se vidi kako je kada ne vrtim (ostavio sam i nadmorsku visinu na drugom grafikonu). Da li taj deo sa 0 rpm ulazi u prosek možda zavisi i od softvera pre nego senzora?
https://strava.app.link/AxsPSqAJjT
cb08da4e431e56c5c0e10ab4d7a6f155.jpg446819d13532d72f7094f5017a851b47.jpg
  • 0

#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 09 January 2019 - 12:36 AM

Ovaj meni nije valjao https://s.click.alie...s.com/e/D48YuRe
Da li će da se dogovori sa telefonom ili neće je bilo potpuno nepredvidivo. Koristi magnet na pedali i senzor na ramu, a koliko znam nema ant+

Ovaj je mnogo bolji ali nije savršen:
MAGENE Computer speedometer ANT Speed and Cadence Dual sensor bike speed and cadence ant Suitable for GARMIN iGPSPORT bryton
https://s.click.alie...s.com/e/v8RAlNI
Koristio sam ga kao ant+ sa Brytonom. U isto vreme mi je puls traka BT-om bila povezana na telefon i ant+ na Bryton. Rezultat: puls traka skoro nikako ne radi sa Brytonom, kadenca se povremeno gubi, puls na telefonu OK. Tek kada sam ugasio BT na telefonu, stvari su počele da rade OK (i puls i kadenca se beleže). Možda je i do Brytona, ne znam. Čim prestanem da vrtim, podatak o kadenci nestane (ne pokaže 0 nego prazno polje). Opet, možda je do Brytona. Ja se navikao. Ali ako koristiš BT slušalice, preskoči. Ili se javi na PM da probaš.
Na kraju, baterija sa kojom je došao je trajala mesec dana. Možda je ovo što Vidak pominje, možda su niske temperature (nisam se setio da skinem senzor, a bajk je na terasi) ili kombinacija ta dva faktora. Za 100 dinara uzeo u lidlu 6 baterija, valjda će da traju do leta :)

Sa Garminim baterija traje godinu i vise dana, mozda i dve, stvarno ne znam tacno koliko, jer sam bukvalno zaboravio kad sam je zamenio, a sad je na senzoru kadence na 25%.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#8 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 17 January 2019 - 10:08 PM

ja imam kineske senzore za kadencu i HR brend Magene i sve radi perfektno vec skoro godinu dana.

 

 

Senzor kadence je jako mali vodootporan i veze se obujmicom na pedalu. Radi perfektno.


  • 0

#9 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 17 January 2019 - 10:09 PM

Iskreno, ne gledam prosečnu kadencu, gledam da držim neki ritam dok okrećem i trudim se da okrećem stalno (samo na dužim nizbrdicama ne vrtim i kada se približavam prepreci ili se spremam da se otkačim)
Evo jedne vožnje iz Strave (nadam se da se vidi nešto od podataka na računaru, na telefonu ne vidim kadencu) i grafikona iz Bryton softvera za istu vožnju. Prvi grafikon je cela vožnja, drugi je spust gde se vidi kako je kada ne vrtim (ostavio sam i nadmorsku visinu na drugom grafikonu). Da li taj deo sa 0 rpm ulazi u prosek možda zavisi i od softvera pre nego senzora?
https://strava.app.link/AxsPSqAJjT
cb08da4e431e56c5c0e10ab4d7a6f155.jpg446819d13532d72f7094f5017a851b47.jpg

 

 

Profi biciklistima je kadenca u zavisnosti dal voze brdo ili ravnicu tu 85-95

 

Treba trenirati na tu kadencu tj truditi se za pocetak jer se tako najmanje umaraju noge, najmanje se gomila mlecne kiseline u misicima i samim tim imas najbolju efikasnost.


  • 0

#10 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2019 - 10:35 AM

Ja sam empirijski utvrdio da je 85+ previše za mene (osim možda na nizbrdici neko kraće vreme). Ako se krećem istom brzinom na ravnom sa kadencom 75 i 90, na 90 uvek imam viši puls i kraće mogu da izdržim. Jednostavno, noge delom vrte u prazno jer na mojim brzinama otpor portala nije veliki kao kod profesionalca. Kadenca 90 ima smisla za onoga ko može da vozi 30+ km/h u kontinuitetu, ja ne mogu 2h da vozim tom brzinom. Kada/ako popravim formu, onda će imati smisla 85+. Trenutno gledam da bude 75-80 iako mi je i to blago iznad onoga što telo oseća kao optimum. Dakle, pokušavam da podignem kadencu ali to je proces koji traži vreme jer mora da se podigne i forma.
  • 0

#11 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 January 2019 - 01:38 PM

Normalno je da je puls viši kada je kadenca viša - trošiš kardio da bi štedeo noge jer se kardio brže oporavlja. Što se tiče otpora pod nogama, to je samo stvar tehnike. Kada se vozi visokom kadencom, pedale se vrte umesto da se gaze. Nekad je potrebno i malo korigovati poziciju, jedan of standardnih problema je previsoko sedlo.

Neću da kažem da treba išta da menjaš u vezi svog pedaliranja, samo znaj da kadenca nije samo do kondicije i fiziologije.
  • 0

#12 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 19 January 2019 - 02:29 PM

@flocus

Zapravo ovo je kljucno.

 Kada se vozi visokom kadencom, pedale se vrte umesto da se gaze.

A da bi mogao brzo da vrtis noge moraju da budu zakljucane na pedalama, tj sa obicnim pedalama i patikama je jako tesko imati vecu kadancu jer se noga odvaja od pedale.


  • 0

#13 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2019 - 04:57 PM

Hvala obojici, pokušaću da obratim pažnju kada se vratim u sedlo. Uzeo sam clipless pedale i cipele pre par meseci ali nisam nešto menjao način na koji vrtim. Jedino na uzbrdicama ponekad i vučem zadnjom nogom, ali to je retko i ne celom dužinom uzbrdice, nego samo malo da promenim ritam kad su duže uzbrdice.
  • 0

#14 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 January 2019 - 09:23 PM

Niko ne (treba da) vuče pedale uvis u standardnoj vožnji, nema ni poente. Mišići koji dižu nogu su mnogo slabiji i manje izdržljivi od mišića koji ispravljaju i guraju unazad. Dovoljno je da rasteretiš pedalu koja ide uvis, nema potrebe da je vučeš.
  • 0

#15 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 January 2019 - 08:34 AM

Da, to sam pročitao pre kupovine clipless pedala i generalno ne radim to, osim kad sam na kraj snage na dužim strmim uzbrdicama, a 32 zuba ne bude dovoljno lagano
Biće bolje kad olakšam bicikl za nekih 5,6 kilograma sala koje nosim oko pojasa
  • 0

#16 bole73

bole73
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 23 February 2019 - 09:55 PM

Koristim Magene senzor kadence već nekoliko vožnji. Na Stravi mi normalno očitava podatke, a na Runtastic Mtb Pro se normalno poveže, ali neće da očitava podatke. Da li je neko imao sličan problem i kako ga otkloniti. Pošto sam i novi korisnik Strava aplikacije(inače koristim Runtasic Mtb Pro), da li je moguće podesiti u aplikaciji da očitava trenutne podatke, umjesto prosječne. Hvala na pomoći.


  • 0

#17 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 02 March 2019 - 06:04 PM

https://www.2bike.rs...an#.XHrFXIhKiUk

 

Ja koristim ovaj senzor kadence , jako mali veze se na pedalu , nema magneta vodootporan, evo pola godine je na dve bicikle , tj dva razlicita senzora i dalje radi sve super nisam zamenio niti jednu bateriju na njima.

 

U kompletnu dolazi senzor, obujmice za vezivanje na pedalu i rezervna baterija.


  • 0

#18 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 02 March 2019 - 06:05 PM

Koristim Magene senzor kadence već nekoliko vožnji. Na Stravi mi normalno očitava podatke, a na Runtastic Mtb Pro se normalno poveže, ali neće da očitava podatke. Da li je neko imao sličan problem i kako ga otkloniti. Pošto sam i novi korisnik Strava aplikacije(inače koristim Runtasic Mtb Pro), da li je moguće podesiti u aplikaciji da očitava trenutne podatke, umjesto prosječne. Hvala na pomoći.

 

 

Nisam imao iskustva sa magene senzorima kadence, koristim njihovu traku i jako lepo radi , baterija traje dugo . Mislim da ti je to do aplikacije.

 

Koristi Stravu bolja je nego Runtastic MTB pro nekad sam je koristio i ja.


  • 0

#19 bole73

bole73
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 07 March 2019 - 10:36 AM

Nisam imao iskustva sa magene senzorima kadence, koristim njihovu traku i jako lepo radi , baterija traje dugo . Mislim da ti je to do aplikacije.
 
Koristi Stravu bolja je nego Runtastic MTB pro nekad sam je koristio i ja.


Strava aplikacija mi radi bez problema, ali mi se ne sviđa što na displeju očitava prosječne podatke, umjesto trenutne. Da li se ovo može ikako podesiti, hvala.
  • 0

#20 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2019 - 11:27 PM

Meni je strava bolja u analizi nakon vožnje, tokom vožnje je bez veze upravo iz pomenutih razloga. Čini mi se da strava neće da otima hleb garminu i sličnima, zato ne žele da naprave dobar ciklokompjuter. Ja sam paralelno koristio SportsTracker, Runtastic RoadBike i Stravu, svaki ima prednosti i nedostatke. Sada koristim Bryton, a telefon je uglavnom džepu, više ne snima ništa.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika