Jump to content


Fotografije

dobro vece


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
47 odgovora na ovu temu

#21 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 01:55 PM

Какви смо ми цареви....    n2:hahaha


  • 1

#22 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 03:49 PM

Haha! Ovo ide sve bolje i bolje, tema se zakuvala u totalno drugačijem smeru što i nije tako loše. :) Ja moram ovo dati svojoj supruzi da pročita jer je lingvista. BIće oduševljena garant! :)

 

 

 

Moraću dai izvedem još jednu digresiju na ovu temu a koja je usko povezano sa skretanjem teme. Naime, pre nekoliko dana gledam sa suprugom onu emisiju "Pinkove zvezdice", i ne mogu da se načudim žiriju i konkreno njegovom članu Goci Tržan od koje čuo sa glagol "IZimitirati" za koji ja za ovih mojih 30 godina života nisam imao pojma da postoji, ili još bolje od Nataše Bekvalac koja je jednoj takmičarki rekla da je "ZAličila" na jednu pevačicu. 

 

Ali vrhunac je Ana Nikolić koja je u emisiji "Ja imam talenat" rekla nekim klinkama igračicama da nisu baš sasvim "sinhrone", verovatno aludirajući na reč sinhronizovane koju je pošto poto želela da skrati pa sve dobilo treći smisao. 

 

Nije loše što mi tako malo lupetamo po forumu, ispravljamo jedni druge pa se još i smejemo tome. Tuga je to što su nam javne ličnosti polupismeni ljudi i kao takvi nekome javno prosipaju mudrost i dele savete.... 


  • 4

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 December 2018 - 04:26 PM

Haha! Ovo ide sve bolje i bolje, tema se zakuvala u totalno drugačijem smeru što i nije tako loše. :) Ja moram ovo dati svojoj supruzi da pročita jer je lingvista. BIće oduševljena garant! :)

 

Ne znam da li kod nas ima više posla za lingviste, ili za psihijatre.  :)


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 04:30 PM

Vozi li iko ovdje bicikl? Heheheh

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
  • 2

#25 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 25 December 2018 - 04:34 PM

Blagodarim i tebi himzo, eto sad sam bogatiji za još jedno novo saznanje. Noćas ću konačno moći mirno da spavam jer sada znam da ima nekog ko će da brine o mojim razmacima pre uzvičnika i ostalim pravopisnim finesama.  :lol:

 

Nije mi zaista bila namera da nekome nešto spočitavam. Sebe ne smatram nešto posebno pismenim, ali kad vidim da neko grubo greši u nečemu, ne libim se da ga ispravim. Takođe ne zameram ni kada neko ispravlja moje greške, jer kao što rekoh, čovek se uči dok je živ !

 

Smasher ima sreće, njegova gospođa je lingvista, ja sam potrefio pravnicu jbg. :D A ove kreature što prosipaju mudrosti sa tv-a ne bih da komentarišem. Kad meni polu-pismenom južnjaku krvare uši od njih, mogu misliti kako je onima kojima je jezik struka ...  n2:party-021

 

Marko, evo ja se maločas vratih sa vožnjice. Izgleda da me udario kiseonik pa mozak radi brže nego obično, i sad osećam neku potrebu da kenjam drndam po tastaturi  ... :D  


  • 2

#26 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 05:56 PM

Blagodarim i tebi himzo, eto sad sam bogatiji za još jedno novo saznanje. Noćas ću konačno moći mirno da spavam jer sada znam da ima nekog ko će da brine o mojim razmacima pre uzvičnika i ostalim pravopisnim finesama.  :lol:
 
Nije mi zaista bila namera da nekome nešto spočitavam. Sebe ne smatram nešto posebno pismenim, ali kad vidim da neko grubo greši u nečemu, ne libim se da ga ispravim. Takođe ne zameram ni kada neko ispravlja moje greške, jer kao što rekoh, čovek se uči dok je živ !
 
Smasher ima sreće, njegova gospođa je lingvista, ja sam potrefio pravnicu jbg. :D A ove kreature što prosipaju mudrosti sa tv-a ne bih da komentarišem. Kad meni polu-pismenom južnjaku krvare uši od njih, mogu misliti kako je onima kojima je jezik struka ...  n2:party-021
 
Marko, evo ja se maločas vratih sa vožnjice. Izgleda da me udario kiseonik pa mozak radi brže nego obično, i sad osećam neku potrebu da kenjam drndam po tastaturi  ... :D

Имаш једно од здравијих размишљања овде :) само још да промениш писмо на тастатури ;)
  • 1

#27 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 06:14 PM

Vozi li iko ovdje bicikl? Heheheh

 

Evo ja se vratih sa vecernje voznje- 32 km/25kg bicikl- kao 45km/9kg bicikl.To naglasavam jer nije svakome isto 100 km. A vozis li ti?

 

Pa i ja pitam cenjene lingviste-vozite li vi bicikle? Ili se brinete o pravopisnim greskama,a vidim ima vec i zamerki na pismo.

 

Inace veceras oko 1 stepen ali nema vetra,malo poceo da pada sneg ali brzo je i prestao. Za mene prijatno vreme za voznju.


  • 2

#28 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 25 December 2018 - 06:21 PM

Ja nisam vozio, trcao sam. Spremam se za Beogradski maraton, 10km 54min, posto vidim da nije bitna samo aktivnost vec i kolicina iste.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
  • 1

#29 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 25 December 2018 - 06:30 PM

... eto sad sam bogatiji za još jedno novo saznanje. 

 

Sreca da se bar u necemu bogatis jer sve pare dade na bajs  n2:Heristical


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#30 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 06:41 PM

Evo ja se vratih sa vecernje voznje- 32 km/25kg bicikl- kao 45km/9kg bicikl.To naglasavam jer nije svakome isto 100 km. A vozis li ti?
 
Pa i ja pitam cenjene lingviste-vozite li vi bicikle? Ili se brinete o pravopisnim greskama,a vidim ima vec i zamerki na pismo.
 
Inace veceras oko 1 stepen ali nema vetra,malo poceo da pada sneg ali brzo je i prestao. Za mene prijatno vreme za voznju.

Зашто би нас то што возимо бицикл спречавало да се бринемо о језику и писму? То што возим бајс ме не спречава ни да отпадак вацим у канту и тако се бринем за околину. Што се тиче замерки на писмо, у питању је особа са којом сам у таквим пријатељским односима да то није замерка него шала. Замерка би била да сам је упутио теби поводом упитребе гајевице у српском језику. Пошто нисам, не брини.
  • 1

#31 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 06:41 PM

Sreca da se bar u necemu bogatis jer sve pare dade na bajs  n2:Heristical


Царски :)
  • 1

#32 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 07:06 PM

Evo ja se vratih sa vecernje voznje- 32 km/25kg bicikl- kao 45km/9kg bicikl.To naglasavam jer nije svakome isto 100 km. A vozis li ti?

 

Pa i ja pitam cenjene lingviste-vozite li vi bicikle? Ili se brinete o pravopisnim greskama,a vidim ima vec i zamerki na pismo.

 

Inace veceras oko 1 stepen ali nema vetra,malo poceo da pada sneg ali brzo je i prestao. Za mene prijatno vreme za voznju.

 

Uh, uh, koliko je ovde materijala za ispravljanje! :)


  • 1
Pozdrav

#33 kolera013

kolera013
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 08:30 PM

Vidim ja da je ovde pravo drustvo.

Ja sam inace pre kada sam imao vise vremena ucestvovao sam u prevodjenju Ubuntu OS. To je mnogo teze raditi nego sto se misli.

Latinicu koristim jer eksterna tastatura koja sam kupio nema cirilicu :( pa moram da koristim latinicu.



Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
  • 0

#34 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 08:32 PM

... отпадак вацим у канту ...

sta radila?


  • 0

#35 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 08:33 PM

To su oni samo rekli,ali kroz istoriju ne mogu da se setim jednog primera promene a da nije korisceno gvozdje ili olovo, Alexandar, Cezar, Oktavijan, Elizabeta  I Napoleon, Hitler.

Mahatma Gandi?

Nelson Mandela?

...inace, cini  mi se da ovaj *tvoj* poslednji i nije napravio neke (dugorocne) promene ?!?!


  • 0

#36 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 08:34 PM

Vozi li iko ovdje bicikl? Heheheh

12km gradske kišnice i još 6km u planu do povecerja :)

 

 

a da uvedemo pravilo na forumu da mogu da pisu samo oni koji su taj dan okretali pedale,

i jos da kolicina pisanija bude srazmerna kilometrima? n2:hahaha

Ja bih se prihavio na paket PRENESI 20 da mogi i sutra da drndam ako danas ne stignem  n2:doh


  • 3

#37 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 08:39 PM

Svaka cast. 

Ja ne vozim zimi , bar ne za sad, tek sam se inficirao bolescu zvanom biciklizam. 

Vec su komsije pomislile da sam poludeo, jos da me vide po snijegu, zvali bi hitnu.


  • 0

#38 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 08:50 PM

Vozi li iko ovdje bicikl? Heheheh

 

Čuj vozi li iko, bedimo profesionalce na strava segmentima!


  • 5
Pozdrav

#39 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3349 posts

Postavljeno 25 December 2018 - 09:11 PM

sta radila?


Ниста радила (могу и ја да релативизујем, али није поента у томе). Постоје грешке у куцању и грешке у правопису, а ако си помислио да то изједначиш, мораш боље :) На форуму не може да се исправи грешка у куцању кад се не види одмах. Иначе, немам проблем да ме неко исправи у грешкама,напротив. Чак и када није добронамерно ;)
  • 0

#40 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 27 December 2018 - 06:38 PM

:P Sreca da se bar u necemu bogatis jer sve pare dade na bajs  n2:Heristical

 

Ne žalim pare na mojega simploona, ima da bidne naajlepši u selo !  n2:1097[1] Taman da nemam 'leba da je''m !   :P


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika