Jump to content


Fotografije

Lepkovi, lepkovi... provereni pouzdani za gumu, plastiku, obuću...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
39 odgovora na ovu temu

#21 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 December 2018 - 10:05 AM

Ne možeš spoj koji lepiš da "ispritiskaš kombinirkama"... ne razumeš, spoj moraš da ostaviš pod nekim pritiskom da se osuši... stavi gumu pod daščicu, a odozgo nešto teže da pritisne.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Smrt-kljesta i dve sper-ploce rade posao ako nemas stegu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#22 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 11 December 2018 - 12:15 PM

Smrt-kljesta i dve sper-ploce rade posao ako nemas stegu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Može i to, naravno!

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 0

#23 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 17 December 2018 - 01:09 PM

Dajte mi ideju kako da zalepim plasticni deo koji ima pukotinu koja moze maksimalno do 1mm da se razdvoji. Meni na pamet pada super lepak i spric sa iglom, ali bih voleo nesto specificnije za plastiku ako je moguce da se takva masa utisne u procep ove velicine.
  • 0

#24 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 17 December 2018 - 03:31 PM

Ako je lepak veoma tecan sam ce uci u pukotinu npr. lepak za avio makete (ovaj lepak topi povrsinu plastike koja se spaja i na taj nacin ih lepi, postoje razne vrste platicnih materijala pa ako ne moze da ih istopi onda ih nece ni zalepiti)

 

REVELL-Plastic-model-kit-NEEDLE-PRO-GLUE

 

Ako mozes da pridjes predmetu koji lepis sa obe strane mozes da probas sa tankim koncem da razmazes lepak u pukotini, napravi pre toga probu sa koncem i lepkom da vidis da li ce lepak da rastvori konac sto ti ne bi odgovaralo.

 

Bison plastic (link) je dosta tecan dok je svez ali ako se odlucis za ovaj lepak pazi jer postoje tri bison plastic lepka za tri razlicite vrste plastike.


  • 0

#25 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 March 2019 - 01:31 AM

Za lepljenje spoljnje gume sa unutrasnje strane postoji samo jedna stvar koja se meni pokazala odlicna i jos se nije desilo da se odlepi ili slicno. Ja prvenstveno koristi za lepljenje tubeles guma koje imaju veliku posekotinu. To je takozvani cementni lepak za gume marke tip-top, Tuba lepka je plave boje a fleknice koje su za taj lepak su crne. Znaci za taj lepak moraju te flekne i ni jedne druge. To je inace predvidjeno da krpi auto gume tako da bez problema krpi gume od bicikla.

 

Našao sam ovo mada je daleko (u Surčinu), otići ću narednih dana da uzmem taj cementni lepak/tečnost za vulkaniziranje i neku veću fleku za probu. Nadam se da nije skupo pošto mi treba dosta komada, nekoliko guma da okrpim. Malecke posekotine par konaca puklo ali preventivno da se udari fleka. A imam i par guma sa posekotinom od nekoliko milimetara koje se moraju bajlagovati pa će moći još dugo i srećno da se voze.

Nadam se i da te ozbiljne fleke nisu skoro uopšte rastegljive. Sa flekama od spoljnih guma nisam prezadovoljan a i veliko je cimanje da se obruse na tocilu.

Išao sam već jednom ali sam zakasnio rade samo do 15h. Stigao ja sa drugog kraja grada u Surčin na vreme i upalio navigaciju računam sad je to tu negde u krugu 500m do kilometar, kad ono pokaže mi još 10km izneverovao sam, tamo negde u tri lepe Radio far okolo iza aerodroma.

 

Ne možeš spoj koji lepiš da "ispritiskaš kombinirkama"... ne razumeš, spoj moraš da ostaviš pod nekim pritiskom da se osuši... stavi gumu pod daščicu, a odozgo nešto teže da pritisne.

 

Naravno da mogu tako se najbolje lepi, barem za ove lepkove koji se sačekaju da malo osuše i onda spajaju i brzo vezuju. Nekada je na nekim lepkovima i pisalo da je presudna jačina pritiska a ne trajanje.


  • 0

#26 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 26 August 2020 - 06:59 PM

Ima li neko ideju kako da se zalepi probušena košarkaška lopta? Komšija je već par lopti uništio na šiljke od ograde, danas je kupio novu i odmah je pala gde ne treba.
Ranije sam mu davao deo unutrašnje od bicikla i sintelan ali nije držalo
  • 0

#27 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2020 - 07:07 PM

Mislim nikako. Jedino da probaš da uspeš onu tečnost što krpi bušotine, slime ili kako se već zovu te gluposti. Ako radi posao neka kupi bocu toga kada tako često buši lopte, svakako će mu trebati.

Ja sam kao mlađi uspešno krpio fudbalske lopte ali one su šivene, mada je i to sex posle zašiti lepo profi da se ne vidi ništa i da čvor ostane u lopti. Košarkaške isto imaju balon unutra ali ne možeš da ih otvoriš to je problem.


  • 0

#28 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 26 August 2020 - 07:45 PM

I meni je to palo na pamet ali ovo su više poderotine nego rupice. Malopre sam video reklamu gde ubacuju belance pomoću šprica kroz rupicu u fudbalskoj lopti, naduva je i ono drži.
  • 0

#29 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 August 2020 - 08:04 PM

Teško da bi košarkaška lopta zadržala svoje performanse kada bi ubacili sealant...
To radi posao na tocku zbog njegove rotacije, kod lopte je druga prica, ali bi je sigurno zakrpio.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 August 2020 - 08:12 PM

To s belancetom ne radi baš, tj radi traljavo. Radio sam to davno sa odbojkaškom loptom i držalo je ali kratko.


  • 0

#31 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 26 August 2020 - 08:36 PM

Da proba da je čepira kod vulkanizera?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
  • 0

#32 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 26 August 2020 - 08:46 PM

Ne znam. Reći ću mu za vulkanizera i tu tečnost što krpi iznutra. Ako je unutar lopte gumeni balon, da li bi mogao da (uz konjske živce) potpuno išmirgla gornji sloj pa zalepi flekicu?


  • 0

#33 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 27 August 2020 - 07:31 AM

Pa samo flekicu i može da stavi...
Vulkanizer to niti može da čepuje niti može da zakrpi vulkaniziranjem

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#34 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2020 - 10:26 AM

Pa kako da stavi flekicu kad je balon unutar oplate od sintetičke kože ili poliuretana? To je ko kad bi stavio flekicu na spoljnu gumu. Vazduh nađe put i šišti na sve strane.

Jedino tečnost iznutra bi uradila posao i to pod uslovom da je rupica, ako je kako kaže poderotina ako je veliki šiljak od ograde onda ne verujem da tu ima pomoći.


  • 0

#35 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 27 August 2020 - 10:56 AM

https://www.youtube....h?v=9Wq__zHolgM

 

Ovaj lik kaže da veruje da silant za tubeless gume može da krpi poderotine do 5mm, mada je on popravljao do sad samo gde su male rupice. Stavi 10-30mL tako što ugura špric bez igle u ventil i onda vrti loptu na sve strane da se tečnost svuda lepo rasporedi. Kaže da je povećanje mase neznatno. 

 

u drugom videu, Filipinac je ubrizgavao  tečni cementni lepak direktno kroz rupu, pa ostavi loptu da stoji 12-24h sa rupom na dole. 

https://www.youtube....h?v=Q4NWhStd8EE

 

Verujem da je ovo najbolje rešenje, samo još neka preporuka za silant? 


  • 0

#36 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 August 2020 - 11:12 AM

Možda kod majstora koji krpe ronilačka odela i takoto? Oni imaju za kojekakve plastike lepkove i flekice. Mada realno mislim da je jeftinije staviti onu penastu izolaciju za cevi preko ograde kad se pika lopta :P


  • 0

#37 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 27 August 2020 - 11:23 AM

Ograda je komšijina, ne može baš da joj radi šta hoće.  n2:1097[1] Nije ni koš njegov, tj. zajednički je ali razmišlja gde bi mogao da ga premesti. 

Ima sad već 2-3 probušene lopte a ovu najnoviju nije još ni otplatio nastradala je prvog dana. Videću danas kolike su rupe, a video sam i ovde na oglasima da ima tih tečnosti za 1000 dinara koje lepe navodno rupe do 3mm u prečniku pa neka razmisli šta će.


  • 0

#38 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2020 - 11:40 AM

Ne mogu da skapiram da su šiljci na ogradi toliko oštri da tako lako buše lopte.. a i koliko je to blizu košu, kako svaki put lopta završi tamo.

 

Ali jbg dešava se, maler. Ja sam igrao basket jako puno čitavu mladost, imao brdo lopti, od tada jeftinijih omiljene su mi bile Rucanor bile su best buy imao sam ih tri komada. Jedna od njih je nastradala dok je bila ganc nova, odmah prvi dan odlete u aut na neki korov, prut koji je pogodio tačno u ventil i utisnuo ga, upao je unutar lopte. Lopta ostala nataknuta na taj prut. To da pokušavaš još milion puta nikad ne bi uspeo. Ventil naravno nema šanse da se izvadi pa sam utisnuo drugi na njegovo mesto od stare lopte, ovaj je ostao unutra da zvecka.

Druga situacija, kad sam kupio cateye velo 5 dok je bio nov, bajk parkiran pored terena, lopta odlete i pogodi tačno u njega i polomi nosač. Koji sam kasnije krpio i još uvek imam taj brzinomer. Nikad više nije lopta pala baš na njega.

Isto i sa bidonima, kad sam davno pre nekoliko godina kupio nove elite bidone, na Fruškoj na onom očajnom putu gore s rupčagama izlete mi bidon na spustu zbog inercije jer je bio pun i puče ona crna plastika na poklopcu. I dan danas ih koristim, ružno ono tako polomljeno :D ali od onda nikad više nije izleteo. Nekako maler hoće baš kad su nove stvari.


  • 0

#39 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 27 August 2020 - 07:44 PM

Kad te tako krene, najbolje odmah Loto da uplatiš, jer ko zna. :D

Tabla i koš su na banderi a bandera je ispred ograde na ulici. Odskoči od obruča i nabode se. Ne dešava se stalno ali probušio je 4 lopte za par godina.
  • 0

#40 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2020 - 08:47 PM

Ma pusti me i tabla mi je svojevremeno otpala na glavu dok sam bio na merdevinama i rašrafljivao koš. :D

Posle sam nosio ceo okvir table bicklom kući nešto da zavarimo, ono teško ko tuč i kabasto. Toga se i dan danas setim, kad god me pitaju za bilo šta, uobičajeno pitanje "kako ćeš... ili hoćeš li moći to da preneseš biciklom" kažem im da sam nosio celu tablu :D tako da se ne brinu za mnogo manje i lakše stvari.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika