Jump to content


Fotografije

Pomoć u vezi identifikacije


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 Knezo

Knezo
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 02 December 2018 - 04:46 PM

Pozdrav. Ako je neko imao iskustva sa ovim biciklom, oznaka proizvodjača VELO-EGGE. Nisam uspeo da utvrdim ko je proizvodjac i godina proizvodnje. Na ramu jos pise profesional. Bicikl sam nabavio sa namerom da ga sredim za svoju dusu. Bicikl je veličine 53 cm, točkovi 28, UNIGLADE kaseta šest brzina i oprema je Shimano 600. Ako neko ima nesto od blizih informacija bio bih zahvalan. Jedino sto sam do sada pronasao odnosi se na bike servis u Švajcarskoj.

Attached Thumbnails

  • IMG_20181112_113642.jpg
  • IMG_20181112_113611.jpg
  • IMG_20181202_144555.jpg

  • 0

#2 acarr

acarr
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 02 December 2018 - 10:37 PM

Možda da probaš sa Oscarom Egg. On je, u par navrata, proizvodio sopstvene bicikle.
  • 0

#3 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 09:00 AM

12321002055_3be3f5c840_o.jpg

 

 

Bicikl je proizvoden od materijala (ne)poznatog francuskog proizvodjaca cevi. Oni su zarili i palili, ali posle WW2 :)

 

Za vise detalja potrebne se dosta bolje slike i vise of ovoga sto si nakacio.

 

Ali ovako ukratko, to je bajs sa 3 Rubis cevi, sto je bio specijalitet za ustedu, dakle krnu 3 osnovne cevi neke bolje, a ostatak sta imaju na raspolaganju.

Meni deluje da je bajs iz 70 tih, tj. s kraja 70tih. I po izradi i rama, i po opremi.

Bajs ima malo relaksiraniju geometriju, te je vise za duga putovana nego za trku.

 

Proizveden u Svici, ali verovatno u frankofonskom delu. Pitanje koji je standard na BB, mozes da vidis sta pise na soljama pogona pa da zakljucimo.

 

sta pise utisnuto na ramu, ima li nekih brojeva ispod pedala?

 

Sediste, sticna, i lula, nisu sa njega izvorno.

 

Za ram sam na granici da kazem da je viljuska malo podbijena, ali nisam siguran, jer se ne vidi nista izrazeno.

Ne deluje podbijeno, ali su mi uglovi malo cudni na drugi pogled.

 

Hromirana viljuska je u to vreme isla na neku srednju klasu bicikala, a to sugerise i grupa opreme.


  • 0

#4 Knezo

Knezo
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 04:04 PM

Hvala na informacijama. Sticna nije original ali je debljina 26,2 sto me namucilo dok sam uspeo da nadjem potrebnu debljinu. Lula je ocigledno kombinovana. Ima odredjene brojeve ispod BB, za standard BB javljam cim pogledam i fotografisem. Geometrija je definitivno relaksanija. Interesantno je da postoje fabricki nosaci za bidon, tako da verovatno se radi o kraju 70 godina. Takodje ram je zacudjujuce lagan obzirom da je celicni.


  • 0

#5 Knezo

Knezo
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 04:34 PM

BB je standard'' Frenc'', širina 68 mm, oznaka 35xP1. Na ramu su utisnuta četiri broja 5448  paralelno sa pogonom. Proverio sam i viljušku, nije podbijena, verovatno ugao fotografije malo vara. Mala ispravka zadnji menjač je SHIMANO 600 a prednji SHIMANO 60. Oznaka ispod RUBISA mislim da je 888, jer sam nešto slično pronašao na netu.


  • 0

#6 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 04 December 2018 - 11:58 PM

Shimano 60 pise na prvoj serijo Shimano 600 grupe. To je taj menjac.Po svoj prilici tvoj ram ima neke cevi iz kojih je kasnije proizasao Vitus 888 tubeset. Godiste bajs je sad malo pomereno ka srdini 70tih. Imace mere ze francuze su u vek bile specofovne,tako i ta mera za stocnu. Inace imacrs problem ako je osovina pogona pojedena, jel taj standard je tesko naci, ne postoji vec 35 godina...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika