Jump to content


Fotografije

Odeca za voznju po hladnijem vremenu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#41 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 November 2018 - 09:25 PM

Veceras -2 stepena, morao sam da obujem tople cizme jer kamasne i nisu neka zastita.Ima li jos nekih biciklista koji voze i po hladnom vremenu kada je minus ??? Pa da razmenimo iskustva.


  • 0

#42 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2018 - 10:59 PM

Ja sam cele godine na biciklu, decembar januar bez izuzetka, samo ako padne sneg zamenim drumaša mtb-om. Isto i ako je baš gadno i neka voda, bljuzgavica zato što mtb ima blatobrane. I ovih dana često sam svuda po gradu, nije strašno samo treba adekvatna oprema ali to dođe s godinama sakupi se opreme i iskustva šta radi posao šta ne. I kad je sve ok može i prilično brzo da se cepa, nema zime.

Danas sam baš spičio skoro 40 km, cepao po NBG pun gas, nema nikakvih problema ako se vozi i ne staje, jedino što te svi gledaju u smislu "vid budale".

Stajanje tj zadržavanje na otvorenom nije zgodno jer džubin ne greje sam od sebe a ako se obučeš da ti je fino i kad stojiš onda će tokom vožnje biti plivanje.

I ja sam počeo danas s kamašnama, vreme je. U odlasku ih nisam navukao ali u povratku uveče naglo padne temperatura.


  • 0

#43 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 November 2018 - 11:31 AM

Veceras -2 stepena, morao sam da obujem tople cizme jer kamasne i nisu neka zastita.Ima li jos nekih biciklista koji voze i po hladnom vremenu kada je minus ??? Pa da razmenimo iskustva.

 

Ja pređem na gojzerice po debelem 'ladu i snegu ako će da se vozi-vozi... A ono zimi kad sam išao bajkom do posla, "obične" zimske cipele izdrže tih pola sata.


  • 0

#44 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 05:12 PM

Ja sam nasao sistem da mi se ne smrznu organi za razmnozavanje (vise ne sluze tome) n2:Heristical jednostavno sam primetio kada sidjem s bicikla a pogotovo zimi ne mogu da zadrzim mokracu, moram da uriniram i jedva stignem. Inace zimi koristim triko koji napred ima matrijal od soft sela,  i direktno oblacim na golo telo,no kada je hladno  ubacim  maramu od vestacke svile, i ne smrznu mi se muda toliko, cak je i prijatno zato sto nije ni vuna ni pamuk,Ali sada kada je debeli minus povrh svega obucem i donji deo letnje trenerke.

 

 

I ja sam počeo danas s kamašnama, vreme je. U odlasku ih nisam navukao ali u povratku uveče naglo padne temperatura.

Kakve kamasne koristis, ja imam  od nekog Hi-tech matrijala,ali one su za 5-15 stepeni,ako su od neoprena mozda ,voleo bih da kazes kakvo je iskustvo?


  • 0

#45 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 05:18 PM

Ja pređem na gojzerice po debelem 'ladu i snegu ako će da se vozi-vozi... A ono zimi kad sam išao bajkom do posla, "obične" zimske cipele izdrže tih pola sata.

 Pa i ja tako nesto slicno , clanke na stopalima treba cuvati.

 

Koje naocare koristite zimi,ja obavezno skijaske zute,da me manje zaslepluju vozila iu suprotnog pravca,ali zute su ne zato sto sam ja to tako hteo,vec zato sto nisam nasao nove sa prozirnim staklima (mozda neko zna gde ima da se kupe??)

 

I kupio sam ono sredstvo protiv zamagljivanja za sofersajbne automobila,i time prskam naocare svaki put kada idem u voznju i mogu da kazem da funkcionise,slabije se zamagljuju.


  • 0

#46 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 06:42 PM

Pošto vozim tokom cele godine, dakle i zimi, istina uglavnom kraće relacije 30-40km, neka moja iskustva su ovakva. Glava - kapa i bandana preko nosa i usta, uz obavezne naočare. Torzo - Base layer, preko majica, duks tanji i jakna. Dole idu duge biciklističke i preko pantalone. Gojzerice na nogama. 

Ovo je za baš hladne i vetrovite dane. Kada je toplije nešto od ovoga izbacim. Uglavnom, uspevam da se ne smrznem


  • 1

#47 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 07:44 PM

Pošto vozim tokom cele godine, dakle i zimi, istina uglavnom kraće relacije 30-40km, neka moja iskustva su ovakva. Glava - kapa i bandana preko nosa i usta, uz obavezne naočare. Torzo - Base layer, preko majica, duks tanji i jakna. Dole idu duge biciklističke i preko pantalone. Gojzerice na nogama. 
Ovo je za baš hladne i vetrovite dane. Kada je toplije nešto od ovoga izbacim. Uglavnom, uspevam da se ne smrznem

Наочаре које сасвим пријањају или обичне?
  • 0

#48 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 09:08 PM

Obične, za sada su se pokazale ka ok izbor.


  • 0

#49 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 01 December 2018 - 05:21 AM

Meni kada stavim obicne naocare zimi suze oci, a najviše mrzim sto se stalno magle posto preko usta imam zastitu pa topao vazduh koji delimično ide prema gore ih rosi
  • 0

#50 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 01 December 2018 - 06:45 AM

Da mirek200, za ovo sa maglenjem si u pravu, i meni to nervira. Znam da obične naočare nisu idealno rešenje, zbog čega i planiram da kupim kvalitetne. Definitivno je nužno da uložim u neku kvalitetniju opremu za vožnju, pošto sam na bajsu cele godine i prelazim 10000+ kilometara


  • 0

#51 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 01 December 2018 - 07:10 AM

@mirek2000   Moto kros naocare su uobicajeno sa bezbojnim vizirima.


  • 0

#52 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 01 December 2018 - 08:49 AM

@mirek2000   Moto kros naocare su uobicajeno sa bezbojnim vizirima.

 Nekako su masivne


  • 0

#53 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 December 2018 - 11:59 PM

Kakve kamasne koristis, ja imam  od nekog Hi-tech matrijala,ali one su za 5-15 stepeni,ako su od neoprena mozda ,voleo bih da kazes kakvo je iskustvo?

 

Najobičnije, od istog materijala od kojeg su i pantalone, prsluci, džubin.. ne prolazi leden vazduh, meni je to dovoljno uz dvoje čarapa.

ZIme su blage, temperature su često u plagom plusu i ako je suvo da nije neki sneg ili vodurina/bljuzgavica nema razloga da ne koristim drumaša najnormalnije.

Neke sibirske temperature o kojima se priča mi nemamo te mi je to više teoretisanje koja je oprema bolja, verujem da jako mali broj ljudi seda na bicikl kada su temperature u minusu.


  • 1

#54 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 02 December 2018 - 08:29 AM

Za zastitu noznih prstiju pored kamasni probajte alu foliju - jednostavno preko carapa napravite polukamasne od alu folije i obujte obucu... 


  • 0

#55 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 December 2018 - 10:04 AM

Ja sam nekada koristio streč foliju za te namene.
Namotas oko stopala i obujes sprinterice

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#56 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 02 December 2018 - 04:08 PM

HEROBIKER Motorcycle Glasses Motorcycle Eyewear Winter Windproof Glasses Ski Goggles Airsoft Paintball Protective Glasses
https://s.click.alie....com/e/btBnxi8s

Препорука.....
Избегавајте оне моделе од 1-2 евра.
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#57 Edmundo

Edmundo
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 08 December 2018 - 07:43 PM

Nisam se oglasio na forumu godinama, a vozim više nego ikad :)

Za stopala i članke ja koristim skijaške čarape. Za sada se pokazale kao dobro rešenje. Idem prvo dugi aktivni veš, pa preko toga skijaške čarape, pa onda bici helanke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#58 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 December 2018 - 08:23 AM

Pre neki dan sam nabavio neoprenske navlake na volan. Nisam bio siguran i jedva sam se odlucio za kupovinu zato sto nisam bio siguran da li su stvarno napravljene od neoprena,i pitanje je bilo ako je neopren suvise tanak da li ce odvisnuti kao- da ne kazem sta. Gledao sam cenu rukavica kvalitetnih od Gore-tex-a pa to je da se smrznes ,i inace cene idu i do 12000 u PB.Jedino je problem bio kako ih navuci na korman,zato sto nisu predvidjene za rogove. To sam resio. Sada posle dve nocne voznje nemam reci hvale,koliko se moze za malo novaca,kupiti oprema a da ne razmisljas da li zimi pada kisa ili sneg, da li je hladno, ili da li ce ti se znojiti prsti,sake imaju dovoljno prostora za manipulaciju brzinama i kocnicama. Plus toga sake su slobodne za sve sto biciklisti treba u toku voznje,da ne nabrajam. Ja sam cak gripove  oblozio sa malo debljim neoprenom tako mi rucke greju prste. Mogu se staviti i letnje rukavice ko ima tvrde gripove,(a i neke od polara)ima dovoljno mesta  i za njih. Tako da moja je preporuka ko se OZBILJNO BAVI ZIMSKIM BICIKLIZMOM  a takvih je cini mi se vrlo malo sto u Srbiji sto na forumu,ali ima ih,  po meni od novembra do aprila su nezamenljive pa neka su to i rukavice za 100E.Evo slika da vidite kako izgleda prava stvar za zimsko biciklarenje.

 

 

SSA56472.JPG SSA56473.JPG SSA56474.JPG SSA56475.JPG


  • 0

#59 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 22 November 2019 - 10:35 PM

Preporuka za rukavice koje su cele od windstopper materijala, ili makar ne propustaju vetar sa strane dlana? Moze i porucivanje sa neta, ako znate za neki takav model. Bitno mi je da bar jedan prst radi za kapacitivne ekrane mobilnih, i da ne budu previse glomazne - mada ovo drugo nije uslov, vise bonus.

Ne znam da li neki od ovih ima to sto trazim:

http://planetbike.rs...o-yellow/55463/

http://planetbike.rs...-2-black/55479/

 

Zanimljiv problem sam danas imao, ruke su mi se smrzle vec na spoljnih 7-8C jer na nizbrdicama je subjektivni osecaj da je manje od 5C zbog jakog vetra koji me usporavao da sam na momente morao da pedalam nizbrdo. Imam neoprenske rukavice za ribolov koje su mi do sada do 5C radile posao ok. Medjutim na rekumbentu je pozicija ruke malo drugacija i prilikom kocenja dlan je izlozen vetru. Na rukavici je dlan od drugog materijala i cim dlan odvojim od gripa, pogotovo ako sam se oznojio, vrlo brzo se ohlade ruke. Imam i skijaske za bas hladno ali su preogromne i mnogo brzo se oznojim u njima, pride mi svejedno za voznju duzu od pola sata treba dva para, pa cu uzeti neke bolje ako nadjem to sto mi treba.


  • 1

#60 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14588 posts

Postavljeno 23 November 2019 - 05:02 AM

Mozes vetar da blokiras i stitnicima za sake za motorcikle ili bicikle ili da sam napravis od neke plasticne flase. (link)

Rukavice Sirogojno vunene preko toga neke tanke rukavice za trcanje protiv vetra koje imaju prste za mobilne telefone.

Ovo sto ima mirek200 na slikama iznad je takodje jako dobra zastita. (link)

Cela poenta zastite od vetra je da je sto vise vazduha izmedju rukavice i sake, zato sluzi Sirogojno vunena rukavica jer vuna greje i ako se oznoje ruke ali posto vuna propusta vetar mora neka tanja protiv vetra preko vunene.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika