Jump to content


Fotografije

Odeca za voznju po hladnijem vremenu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
64 odgovora na ovu temu

#21 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 November 2018 - 07:25 PM

Idem ja sutra do Rakovice u planet da probam one arctic pa mogu da prenesem utiske, moguće i da ću ih kupiti jer je dobar popust.


  • 0

#22 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 04 November 2018 - 08:53 PM

Takva rukavica ima zasebne palac i kažiprst, ostali prsti su zajedno. Malo je spooky što su nekomandujući prsti na gomili, ali sve može da se radi.
  • 0

#23 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1396 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 November 2018 - 08:46 AM

Srednji prst je vrlo komandujuci.


  • 0

#24 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 November 2018 - 09:15 AM

Naravno, da se mune polugica za manje lančanike, ali to se da izvesti bez problema.
  • 0

#25 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 05 November 2018 - 03:31 PM

...Ja bih...rukavice sa spojenim prstima od srednjeg do malog. U običnim rukavicama mi se na levoj ruci mali prst toliko smrzne da ga ne osetim (pričam o -5 i niže :D )

Imao NorthWave, neka neoprenska varijanta...evolution...ali 1+1+1+2 mali i domali prst zajedno

Odusevljen! Nazalost izgubio jednu i posle nikad nigde vise da nadjem, a opet bih kupio.

Ali meni nisu za ispod -5*C :(


  • 0

#26 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 November 2018 - 07:05 PM

Na debelom minusu ja se i u skijaškim smrznem. Oznoje se ruke i ćao. Dođe mi da probam hirurške (da drže znoj) pa preko njih neke obične n2:loony


  • 0

#27 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 November 2018 - 11:39 AM

SSA56445.JPG

 

Ove vojne za 300 din odlicne za -5 pa na dalje,mislim da mogu i na -25, saka se znoji,ja sam vozio na -15 pre neku godinu,a ono milina kada malo skines rukavice da rashladis sake,ali i to zavisi od kondicije i brzine,ako se vozi umereno sake se malo znoje.Ako nista,moze se izbaciti prst pokazivac,koji je na rukavicama sluzio za povlacenje oroza na  pusci, n2:Heristical ja sam prisio taj deo. I nema rukavica toplih ako 4 prsta nisu spojena da bi grejali jedan drugi, pa mogu da kostaju i 50E ,sve je to sarena laza,jedino one 2 i2 koliko toliko.

 

SSA56447.JPG

 

Ove kineske za 450 din do -5 odlicne 

 

SSA56449.JPG

 

Ktm letnje mogu od 7 doO stepeni,ali ako se stave kuhinjske rukavice,ja ih imam za ,ako me uhvati kisa,jer ako su mi noge ili sake mokre,nemam vise meraka da vozim bicikl.Papreno sam ih platio 2000din cini mi se ,ali to je bilo kada sam pocinjao da vozim bicikl,pa me je svaki preprodavac mogao da prevari,sve koristeci moju ljubav prema biciklizmu,a i sada ih ima poprilican broj na prodajama.


  • 0

#28 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2018 - 08:26 AM

Za hladnoću blizu nule i niže, rukavice moraju biti deblje ipak, a važnije od marke rukavica mi je da imam više pari kod sebe na vožnji (2-3).

Takođe, obavezno skidanje rukavica na usponu da se ne oznoje, jer onda nema pomoći.

Nosim jedne deblje Gore + kad se oznoje pređem na Northwave tanje 4PRO koje su mi dosta veće pa ispod njih navučem jedne pod-rukavice.


  • 1
Today is always here.
Tomorrow, never.

#29 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 November 2018 - 09:34 AM

Za hladnoću blizu nule i niže, rukavice moraju biti deblje ipak, a važnije od marke rukavica mi je da imam više pari kod sebe na vožnji (2-3).

Takođe, obavezno skidanje rukavica na usponu da se ne oznoje, jer onda nema pomoći.

Nosim jedne deblje Gore + kad se oznoje pređem na Northwave tanje 4PRO koje su mi dosta veće pa ispod njih navučem jedne pod-rukavice.

 

+1

Znojenje je ozbiljan problem - skidanje na usponima (slojevito oblačenje) su bitni, voditi računa o tome. Lepo toplo brzo preraste u ledeno.

Vunena odeća (džemperi, čarape) u tom smislu pomaže, jer odlično izoluje čak i kada je mokra, za razliku od većine drugih materijala.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#30 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 07 November 2018 - 10:21 AM

Pa ako ima znojenja znaci da su pretople

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#31 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 November 2018 - 11:21 AM

Pa ako ima znojenja znaci da su pretople

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Pretoplo na usponu zna biti prehladno na ravnom. Na spustu još više.

Pretoplo na usponu ako se ne skine, pa se preznojiš, bude posle prehladno svugde i u svakom slučaju, često i ako dodaješ još slojeva.

 

Naravno, zavisi i od metabolizma - što se čovek više znoji, to mora više voditi računa o ovome.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#32 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 07 November 2018 - 06:47 PM

Za sada , kao da je prolece, veceras  je bilo12 stepeni idealno za voznju,samo da nema kosave.


  • 0

#33 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2018 - 07:55 PM

Meni se uši smrzle nakon pola sata. Doduše, to je bilo u vreme kada sam išao protiv vetra, sa vetrom u leđa je bilo super :)
  • 0

#34 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 08 November 2018 - 03:56 AM

Stavi onu bici maramu,bandanu, i to tako da grejes i celo, i usi ,a plus je namestis preko usta i nosa da ne curi voda mnogo iz nosa, ima uputstvo na koje sve nacine moze da se koristi,ja nikada ne vozim bez  marame ,leti ona mala da mi znoj ne curi sa cela u oci,a zimi u zavisnosti od situacije ili bandanu, ili i onu letnju plus bandanu , a kada je stvarno zima onda zimsku kapu Santini,koja je dobra zato sto ima na celu jedan deo od neoprena ali moze bilo koja druga, i bandanu preko usta i nosa,ipak treba cuvati sinuse.Normalno kaciga se podrazumeva,ali sa sto vise rupa. Imam ja i fantomku i neoprensku masku,sta je problem zimi? Magle se naocare. Ja to na dva nacina izbegavam. Prvo ima ona materija u spreju koja sprecava maglenje  vetrobranskih stakala na autima, time ja prskam stakla od naocara pre voznje, i  plus gurnem parce tanke bakarne  zice u sav   od bandane(nema sav moze da se usije)ili fantomke ili maske (zato sto je meka)ali savijem krajeve da nigde ne kaci ,i fazoniram preko nosa da topli vazduh od daha ne ide gore prema naocarima i tu resavam problem.

 

Zasto je jos dobra bandana ?Fiksira slusalice koje  onda nemaju gubitaka u zvuku,bilo koje i blutut,i zicne i imate vrhunski dozivljaj zvuka, plus toga cuvate usi jer su bubice u njima,normalno jacina zvuka u normalnim granicama. Ja tako vozim bicikl, eto vec sam mogao obici zemljinu kuglu, samo molim Vas da neko sada na kaze kako nije po zakonu imati bubice u usima,ili da je opasno zbog toga sto se ne cuju vozila.

 

Niko ovde ne spominje retrovizor,on najvise cuva glavu na biciklu,i ja bih njega zakonom uveo kao neizostavni deo opreme bicikla.,(ali to je vec druga prica)


  • 0

#35 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 08 November 2018 - 06:19 PM

Veceras 10-11 stepeni,nosim samo topliji dres dugih rukava, i prsluk,ali ne onaj topli od soft sela,nego obican sa gustim platnom da zaustavi vetar,pozadi mrezica.Odlicna kombinacija. Na nogama kamasne da zastitim clanke na stopalima,i helanke prolecne.Kosava oslabila,i zato je subjektivni osecaj  kao da je toplije nego juce, iako je hladnije.


  • 0

#36 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 November 2018 - 10:13 PM

Upravo tako, ja sam bio obučen identično kao juče, termometar pokazivao niže, a meni bilo toplije iako sam i vozio polakše.
Definitivno moram da rešim uši, za vikend idem da gledam šta je dostupno od tih marama, kapa, traka...
  • 0

#37 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 November 2018 - 06:20 PM

Veceras 3 stepena,kosava umerena, do- jaka., Obukao sam samo termo dres,i dzubin od soft sela. Na glavi kapa koja ima na celu zastitu od vetra,i bandana na usta,skijaske naocare na oci,(kaciga se podrazumeva) rukavice od polara kupljene kod kineza za 100 din,triko na tregere sa prednjom zastitom od soft sela,a na stopala vojnicke termo cizme. Kombinacija boli glava,muzika na uvce ,mislim da bih bez problema mogao voziti i 100km,ali moja dnevna doza od 33km. je dovoljna.


  • 0

#38 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2018 - 07:20 PM

Koji konkretno "triko na tregere sa prednjom zaštitom"? Ima li kod nas nešto jeftino ne mora ni imati uložak može za trčanje. Takve helanke imam ali uništene u mašini za sušenje na prevelikoj temperaturi pa propušta vetar, nije više to to. Te moje stare su mislim iz Lidla ili tako nekog lanca. Ima li u našem Lidlu možda toga, još nisam bio?

Biciklističke brendirane su naduvane i precenjene pa ne dolaze u obzir. Imam jedne Crivit nove ali oni to ne znaju da naprave da valja, neproporcionalno je, dole malo tesno i kratko pa trebaju dobre čarape za zglobove ili kamašne a gore ogromno. Manji broj ne možeš ući a za veći ti treba torzo od stokilaša. Kao da pre puštanja u prodaju niko nije probao modele da vide da li to odgovara ljudskom biću.

 

I ovde zahladnelo, ja večeras podmajicu, tanak polar i šuškavu trenerku preko ali zeznuo sam se vreme je već za džubin ili bar da sam dodao još prsluk preko. Kapa rukavice se podrazumevaju.

Rukavice sam kupio još onda na akciji one northwave arctic ali ih nisam do sada isprobao, sad htedoh da ih preporučim ali izgleda da nema više

http://planetbike.rs...ER-black/43323/

Udobne su mekane i tople baš kako treba.


  • 0

#39 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 November 2018 - 08:33 PM

Ove rukavice su takođe na akciji i meni vrše posao za sve pare, danas vozio 2 sata i ruke ostale tople, čak i nakon što su se oznojile na usponima:
http://planetbike.rs...ack-2016/36123/
I meni bi dobro došao triko sa zaštitom napred, i pored te jakne „na Dž“, stomak bude baš hladan kad dođem kući. Mada to ne osećam u vožnji, ali prsti na nogama vrište za kamašnom, kupujem sutra šta god nađem, nije više za zezanje.
  • 0

#40 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 18 November 2018 - 08:08 AM

Ta imas da kupis gde god hoces i polovne i nove. Sve one imaju prednji matrijal od soft sela a zadnji tanak i propustan za sprecavanje prevelikog znojenja nogu,a na tregere je najbolje, jer i zasticuju stomak plus dres ,do -5 otprilike ti netreba dodatna zastita za stomak. Ali i to moze da se resi kada je preko -5 i vise, uvek moze da se ubaci nesto toplo ispod trikoa na stomak,jer znas  kako se kaze-ako se sam cuvas  i bog ce te cuvati,nije samo stomak u pitanju i besika itd.Sto se tice rukavica mogucnosti su razne,ja sam samo hteo da naglasim da za male pare moze da se prodje,evo napr,ako veceras bude padao sneg ili kisa ja imam druge u biciklu iste takve preko kojih su navucene kuhinjske tanke rukavice za zastitu od vode.Zezno si se sto juce nisi obukao dzubin,da nije bilo vetra Ok. ali vetar rastura i hladi preko mere.Sto se tice susenja biciklisticke opreme,ona se susi prirodnim putem cak ima i uputstvo cini mi se, a poznato je da masina za susenje unistava ves,jer su sve u pitanju vestacki matrijali.Cena novih helanki ide i do 8000hiljada,mada ja preferiram polovne koje mogu da se kupe za oko 10 E,a izgledaju kao nove,meni ne smeta sto je tudja guzica sedela na tom ulozku,vazno je u kakvom su stanju, meni uglavnom dobro stoje,iako sam jedne suzavao kod krojaca, ali ako se podizu moze da se usije latis da vuce nogavicu prema dole.Sto se tice kamasni , ako si resio da kupis ,tu nema stednje, kupi neoprenske debljine 4 mm  cena im je 4800 din ,mislim da neces zazaliti.Jer ne postoje helanke koje zasticuju clanke na stopalima uvek se, iako ima lastis malo podizu jelda zbog polozaja tela i motanja pedala.

 

Znam da dosta stvari znas ,ovo sto sam napisao,ali ja sam to napisao i za one koji su neiskusni u voznji po hladnom vremenu


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika