Jump to content


Fotografije

Trenazer za bajs


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
118 odgovora na ovu temu

#61 nikolajovanovic1998

nikolajovanovic1998
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 08 December 2022 - 04:02 PM

Kakva su iskustva sa smart trenažerima  ? Posebno me interesuje da li je neko kupio polovan smart trenažer i šta treba gledati kod kupovine polovnog smart trenažera? 


  • 0

#62 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4567 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 December 2022 - 05:37 PM

Prvo pitaš prodavca da li ima profil na Stravi...
Analiziraš mu profil i gledaš sledeće:
Ako prelazi par hiljada godišnje, kupuj trenažer.
Ako ima brdo pređenih kilometara, juri komove i prosek vožnje mu je 30+ kmh, beži glavom bez obzira, to je isto kao da si od taksiste ili rent a car-a kupio auto.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#63 nikolajovanovic1998

nikolajovanovic1998
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 14 January 2023 - 08:55 PM

A  šta misliste za fluidne trenažere ? posebno me brine problem pregrevanja tokom dužih treninga (2 - 3h) i takođe planiram da koristim virutal power pa ako bi se pregrevao onda bi podaci bili pogrešni....


  • 0

#64 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 February 2023 - 07:48 AM

Mala statistika posle dva i po meseca korišćenja. Ja sam jako zadovoljan tim što imam volju da vrtim skoro svaki dan. Trenažeri (SMART varijante) su odlične za trening. Statistika je samo za januar. 09b171fa12d558b60b3e06792b65395c.jpg9de1e32df09ed488d38b9a5302e79860.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#65 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 01 February 2023 - 08:48 AM

Dobro je imati trenažer, još ako je profi varijanta kao tvoj, nema greške. Čestitke na kilometraži. Mnogo ćeš spremniji dočekati sezonu.

Ja sam u Januaru imao 12 treninga na mom "drumašu" (45 do 50 minuta) - gledam neku seriju Manifest (namenski birana za bajs), trenutno završio S01 E12, pa tako znam . Krećem sa laganim okretanjem a završavam sa dobrom "uzbrdicom". Nemam pojma ni koliko sam prešao, ni utrošene kalorije, ali koliko god da je hladno (prozor otvoren), završim u goloj vodi.
Kada sednem na pravi bajs (kada kiša/sneg dozvole) , makar nisam dibidus zarđao

30939f4e8fa6249aff6f555603df8951.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 3

#66 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 February 2023 - 03:14 PM

Ventilator ili dva značajno pomažu.
  • 0

#67 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1394 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 February 2023 - 05:27 PM

Što je najbolje, može da natovari bajs do koske i neće ni osetiti.


  • 1

#68 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 07:09 PM

I neće ga vijati kuce...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#69 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 02 February 2023 - 09:58 PM

Nema rizičnih situacija u saobraćaju, eventualni padova i povreda.
A i žena srećna. Ne vucaram se kojekuda u helankama sa naglašenim sunđerima u međunožju.

Ja ne znam pored svega nabrojanog, zašto svi ne prodamo bajseve i kupimo trenažere

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#70 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 February 2023 - 04:52 AM

Haha, to za helanke si definitivno u pravu. Pretpostavljam da nijedna nije preterano srećna kad joj se muž spontano pretvori u MAMIL-a. :D
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#71 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 457 posts

Postavljeno 03 February 2023 - 07:41 AM

Mene moja tera da nosim obavezno i šorc preko helanki :) 

 

No da se vratimo na temu - ja sam isto uzeo trenažer u decembru, Tacx Flux 2 i moram priznati da sam jako zadovoljan. Pre svega je to što mogu skoro pa svako veče  (tako se nekako kombinujem da je izvodivo da vozim praktično sad skoro uvek uveče) da vozim bez obzira na vremenske uslove, zagađenje vazduha i slične stvari, a drugo bez bilo kakvih ometanja i sa nekom smislenom strukturom. Ubacio sam onaj neki FTP trening plan u Zwiftu i na prvu loptu mi je delovalo poprilično fokusirano samo na brojke što mi je bio smor. Međutim onda posle nekoliko sesija krećeš da uviđaš logiku, meni recimo nikada nije bio cilj da vozim ne znam ni ja koliko brzo, ali me je dobar deo prošle godine ložilo da pokušam da povećam prosečnu kadencu na vožnjama, gde sam recimo stigao sa proseka oko 75 na 79-80 i to mi je bio kao uspeh. A onda sam juče vozio opušteno sat vremena sa prosečnom kadencom od preko 90 i zapravo nisam imao nikakav problem s time, prosto te on postepeno natera u taj mod, plus naravno nema semafora i ostalih smetnji. 

 

I da, na početku nisam imao ventilator, bukvalno se lokva znoja skupljala ispod mene. Pre dve nedelje sam uzeo ventilator, ono je nebo i zemlja koliko veliku razliku napravi jedan mali, nebitan i relativno jeftin uređaj. 


  • 1

#72 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 03 February 2023 - 12:23 PM

Pored ventilatora nije loša stvar znojnica za glavu (head-band) x2. Usmeri znoj da ne ide baš previše u oči.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#73 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 23 March 2023 - 10:06 AM

Od kako sam uzeo trenažer (krajem novembra) do sada imam oko 2300km (malo preko). Jedini problem je naći nova mesta na ZWIFT - u koja nisam prošao. Inače koristim XERT za praćenje kondicije i nekakvo usmeravanje za trening. Uzimam, ponekad, gvožđe (plus C vit.) kao suplement ali to je trenutno po osećaju nisam radio lab. 18a468d65bac46b12eeb40e4005cad02.jpgdc703e3b113837fb26fc8bcd908fa643.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#74 Milan_Sh

Milan_Sh
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 12:34 PM

Dolazi zima, počele da nedostaju vožnje... Stara priča...
Počinjem najozbiljnije da razmišljam o Smart trenažeru, nemam nikakva iskustva sa njima.

Šta bi predložili:
https://www.garmin.r...cx-flux-2-smart

https://www.garmin.r...cx-flux-s-smart

https://planetbike.r...ml?sw_tip=11563
  • 0

#75 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 457 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 12:55 PM

Ja sam prošle godine uzeo ovaj Flux 2 i generalno sam jako zadovoljan. Moja logika je bila kao da mi ne bude Flux S "malo" jer je maksimalni simulirani nagib 10% u odnosu na 16% kod Flux 2, i maksimalna snaga 1500W u odnosu na 2000W kod jačeg. I iskreno mislim da ne bih ni sa ovim jeftinijim pogrešio, nisam ja toliko jak :) Ovaj Elite iz PB sam čitao o njemu po netu, ali mislim da tada kada sam ja kupovao nije ni bio opcija. 

 

Ono na šta treba obratiti pažnju jeste da postoje velike fluktuacije u cenama kada je nešto na akciji, recimo na eponudi ima Flux 2 95.000 dinara što je skoro 10.000 manje od regularne cene, ja sam ga tad bio uzeo za 90, bio je još jeftiniji. Sve dolazi od Infoteama, regulare garancija i fiskalni. S tim da računaj tu još neke troškove tipa stočić za računar, ja koristim običan laptop, neka podloga da ne mastiš pod, obavezno ventilator, Zwift pretplata koja je 15 eur mesečno (ali mislim da je prvi mesec besplatno).  Ali i ti dodaci mogu da se nagomilaju, ja sam recimo uzeo neku podlogu u Dechatlonu za oko 3.000 dinara čini mi se, a oni imaju i pravi sto za tu namenu - 11 hiljada... Otišao kupio dasku i četiri nogare i napravio ga za 1500 dinara :)

 

Meni je kod trenažera super stvar što možeš da voziš kad hoćeš i koliko hoćeš, kao i da je mnogo brža priprema nego da izađeš napolje da voziš. Takođe ako je cilj treniranje to je mnogo više struktuirano i mnogo ima manje ometanja tipa semafori i sl, nego aj sad ovaj interval, aj ovaj, aj ovu kadencu, aj sad stojeći, sve ti objasni, na tebi je samo da izvršavaš. S tim da moram priznati da je meni to na trenažeru ipak malo dosadno, pa mi se nije dešavalo da vozim duže od sat-satipo vremena što bi mi napolju bila dosta kratka vožnja. Recimo mislim da mi je najduža vožnja bila uz Alpe du Zwift (rekreacija uspona na Alpe D'Huez) ali je to drugačije jer si svo vreme na granici da crkneš. 


  • 1

#76 Milan_Sh

Milan_Sh
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 01:49 PM

Hvala puno na trudu. Znači mi.
Ovi dodaci će da se nagomilaju kao što kažeš ali ok. Zwift takodje malo skup ali za par zimskih meseci, pa ok pošto su zime realno sve kraće.

Koliko je bučan taj Flux 2, može li da se koristi u stanu?
  • 0

#77 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 457 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 02:45 PM

Nije bučan uopšte, tačnije jedini zvuk zapravo dolazi od lanca i prenosa samog bicikla. U smislu sad baš da li možeš da pedalaš pored kreveta u kome beba spava, verovatno ne možeš. Ali da zatvoriš vrata od prostorije ostali ukućani neće imati pojma da se bilo šta dešava, komšije još manje. Ja ga koristim u stanu, doduše kod keve pošto ona ima viška sobu a ja nemam i blizu mi, ali ako dođem rano ujutru da vozim ona se ni ne probudi niti primeti da sam bio uopšte :) 

 

E da, i u trošak moraš računati drugu kasetu za bicikl, ja sam hteo da mi ostane na točku da kad dođe proleće samo nabacim točak i vozim napolju i to u praksi funkcioniše bez problema. 


  • 0

#78 Milan_Sh

Milan_Sh
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 04:00 PM

Vredi li šta ovo za tih mesec, dva stvarne zime ispod 0°C. Ovo bi mogao odmah kupiti. Kakve su preporuke?

https://planetbike.r...-smart-b-1.html

Otići će za Flux 2 i 150 hiljada sa dodacima, aplikacijama, kasetom ,prostiračima..., znam ja sebe, za dva meseca motanja godišnje maksimalno.


  • 0

#79 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4567 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 December 2023 - 04:20 PM

Vredi li šta ovo za tih mesec, dva stvarne zime ispod 0°C. Ovo bi mogao odmah kupiti. Kakve su preporuke?

https://planetbike.r...-smart-b-1.html

Otići će za Flux 2 i 150 hiljada sa dodacima, aplikacijama, kasetom ,prostiračima..., znam ja sebe, za dva meseca motanja godišnje maksimalno.

Ovaj Elite nije interaktivni trenažer čisto da znaš...
Znači otpor je konstantan i ima 8 nivoa.
Bolje uzmi neki trenažer koji ti sam dozira oprerećenje u zavisnosti od aplikacije sa kojom ga upariš i koristiš.
Ovo je običan trenažer na koji su dodati senzori kadence i brzine, to možeš i sam da napraviš ako imaš običan trenažer i dodaš senzore brzine i kadence a aplikacija sa kojom upariš trenažer izračunava virtuelnu snagu.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#80 Milan_Sh

Milan_Sh
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 14 December 2023 - 05:18 PM

--..edit
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika