Jump to content


Fotografije

Trenazer za bajs


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
118 odgovora na ovu temu

#21 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 February 2021 - 12:29 PM

Ne moras cak da imas ni garminov ANT+ prijemnik mozes bilo koji kompatibilan

ali postoje starije generacije prijemnika koje nisu  podrzane u softverima za trening.


  • 0

#22 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 February 2021 - 01:52 PM

ali postoje starije generacije prijemnika koje nisu  podrzane u softverima za trening.

GSC 10 je prilično star model, ali našao sam da uz ant+ radi. Samo sam hteo da ipak proverim da li je neko probao, da ne bacam 4000 bezveze :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#23 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 February 2021 - 02:08 PM

Ako kupujes baš garminov prijemnik pazi da ne kupiš usb1 tip to je stari tip prijemnika,

Sam prijemnik ne mora u opšte biti garminov može biti bilo koji.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 1

#24 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 February 2021 - 06:40 PM

Zavisi i od softvera. Meni kineski prijemnik ne radi sa Golden Cheetah, a radi na nekom drugom (zaboravio sam sa čim sam ga testirao, Zwift ili Rouvy).
Sa GC ispada ne svakih 10-15 sekundi.
  • 0

#25 hermodesign

hermodesign
  • Members
  • 2 posts
  • LocationGnjilane

Postavljeno 25 November 2022 - 08:23 AM

Planiram da kupim Garmin senzor za brzinu i kadencu i povezem ih sa satom Garmin Fenix 7. E sad, da li ce aplikacija Tacx Training ili neka druga da mi prepozna oba senzora ili moram preko nekog drugog Ant+ uredjaja?


  • 0

#26 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 25 November 2022 - 10:21 AM

Senzore ces upariti sa satom, pa kada sat bude iscitavao podatke u Garmin Connect aplikaciju, uz sve ostale podatke koje sat snima bice ukljuceni i brzina i kadenca. 

 

Sto se tice Tacx Training aplikacije, ona je namenjena za povezivanje sa "pametnim" renazerima. Treba videti da li ima opciju rada samo sa senzorom brzine kao kod Zwifta.

 

Noviji Fenix satovi koliko vidim mogu da emituju puls koji sat meri tako da ga aplikacija uhvati preko ANT+ ili BLE. E sad da li moze da prosledjuje eksterni senzor koji je ANT+ preko BLE, nisam siguran.

 

Ako koristis Desktop aplikaciju za treniranje najbezbolniji nacin je da kupis ANT+ USB risiver i direktno hvatas signale sa senzora. Neki telefoni podrzavaju ANT+ (ako koristis aplikaciju za telefon)


  • 0

#27 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 November 2022 - 10:43 AM

Planiram da kupim Garmin senzor za brzinu i kadencu i povezem ih sa satom Garmin Fenix 7. E sad, da li ce aplikacija Tacx Training ili neka druga da mi prepozna oba senzora ili moram preko nekog drugog Ant+ uredjaja?

Garmin senzori za brzinu i kadencu mozes koristiti za trenazer ali trebas kupiti i ANT+ USB prijemnik kako bi senzore mogao da koristis na aplikaciju na racunaru.

 

Druga opcija je da koristis Fenix sat na trenazeru, ali toje bas losa opcija, posto racunar daje mnogo vece mogucnosti za treniranje, a to verovatno i hoces.


  • 0

#28 hermodesign

hermodesign
  • Members
  • 2 posts
  • LocationGnjilane

Postavljeno 25 November 2022 - 01:47 PM

Za sada mi je potrebano samo za telefon ili tablet, za racunar nemam ANT+ USB, ali bih to sada izbego da kupujem jer nameravam da kasnije nabavim neki interaktivni smart trenazer sa integrisanim senzorima. Koliko sam video sada na aplikaciji, prepoznaje puls i pretpostavljam da ce na isti nacin da prepozna i senzor za brzinu i kadencu. Hvala vam


  • 0

#29 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 November 2022 - 02:38 PM

Planiram da kupim Garmin senzor za brzinu i kadencu i povezem ih sa satom Garmin Fenix 7. E sad, da li ce aplikacija Tacx Training ili neka druga da mi prepozna oba senzora ili moram preko nekog drugog Ant+ uredjaja?

Kupi ove nove Garmin senzore koji su dual, tj. rade i sa ant+ i sa bluetooth-om. Onda možeš da upariš senzore sa svakim uređajem koji ima bluetooth ili ant+.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#30 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 November 2022 - 02:59 PM

Za sada mi je potrebano samo za telefon ili tablet, za racunar nemam ANT+ USB, ali bih to sada izbego da kupujem jer nameravam da kasnije nabavim neki interaktivni smart trenazer sa integrisanim senzorima. Koliko sam video sada na aplikaciji, prepoznaje puls i pretpostavljam da ce na isti nacin da prepozna i senzor za brzinu i kadencu. Hvala vam

Telefon ima ANT+ prijemnik integrisan, a za trenazer ce ti opet trebati USB ANT+ prijemnik da bi ga povezao sa racunarom.

Ali od telefona slaba vajda, probaj videces da to nije to.

 

A sada postoje i trenazeri sa BT konekcijom a racunari cesto imaju BT integrisan.


  • 0

#31 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 25 November 2022 - 03:06 PM

Koristi li neko Magene senzore brzine/kadence?


  • 0

#32 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2022 - 11:53 PM

Koristio sam Magene dual senzor u režimu merenja kadence. Jedina mana je što baterija traje nekoliko meseci. Probao sam ga i za merenje brzine ali nisam primetio razliku u odnosu na GPS, pa sam ga poklonio.
  • 0

#33 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 26 November 2022 - 01:38 PM

Koristio sam Magene dual senzor u režimu merenja kadence. Jedina mana je što baterija traje nekoliko meseci. Probao sam ga i za merenje brzine ali nisam primetio razliku u odnosu na GPS, pa sam ga poklonio.

 

Meni treba za trenažer trenutno. Ovako nekih bagova i problema nisi imao?


  • 0

#34 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2022 - 02:50 PM

Ne sećam se da li je bio senzor pulsa ili kadence: kad sam pokušao da snimam vožnju istovremeno i na telefonu preko BT i na Brytonu preko Ant+, tu se povremeno gubio signal. Mislim da je bio senzor pulsa (isto Magene), ali možda je bio i senzor kadence.
Kad sam prestao da snimam telefonom, sve je radilo kako treba. Koristio sam ga nešto više od dve godine.
  • 0

#35 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 05 December 2022 - 08:22 AM

Trenažer (Wahoo kickr v6) je razlog zašto ponovo okrećem pedale skoro svaki dan. Možda je do aplikacije (trenutno ZWIFT) ili je i do jednog i drugog ali nije loše uopšte, tačnije, odlično je. Nije dosadno uopšte i imam želju da treniram (možda je kriza srednjih godina) što nisam imao ni u mojim najboljim danima. Trenažer ima ERG mogućnost što znači da kontroliše opterećenje sam (tačnije to radi aplikacija/program na kompjuteru/ciklo kompjuter) i ima svoj power metar što je odlično za bilo kakav ozbiljniji trening. Najveći plus je vreme, (tačnije ušteda) istog kao i manje habanje delova usled vožnje u kući.

Ako planirate trenažer moja preporuka je obavezno smart.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
c0789e7a88a70a3e0a6bf28d7ed95619.jpg
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#36 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 05 December 2022 - 02:37 PM

Da li je neko koristio ovu gumu za trenažer iz Dekatlona? 

 

https://www.decathlo...bjectID=2538933


  • 0

#37 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 05 December 2022 - 02:39 PM

Trenažer (Wahoo kickr v6) je razlog zašto ponovo okrećem pedale skoro svaki dan. Možda je do aplikacije (trenutno ZWIFT) ili je i do jednog i drugog ali nije loše uopšte, tačnije, odlično je. Nije dosadno uopšte i imam želju da treniram (možda je kriza srednjih godina) što nisam imao ni u mojim najboljim danima. Trenažer ima ERG mogućnost što znači da kontroliše opterećenje sam (tačnije to radi aplikacija/program na kompjuteru/ciklo kompjuter) i ima svoj power metar što je odlično za bilo kakav ozbiljniji trening. Najveći plus je vreme, (tačnije ušteda) istog kao i manje habanje delova usled vožnje u kući.

Ako planirate trenažer moja preporuka je obavezno smart.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
c0789e7a88a70a3e0a6bf28d7ed95619.jpg

 

Nedavno sam kupio od kolege sa foruma Elite Volare običan magnetni trenažer i počeo sam da vozim na njemu Zwift. Morao sam da dokupim još i senzor brzine/kadence da bi to sve funkcionisalo.


  • 0

#38 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 05 December 2022 - 02:57 PM

a, dobijaš li uputstva od aplikacije kada i kako da promeniš opterećenje?


  • 0

#39 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 05 December 2022 - 04:26 PM

a, dobijaš li uputstva od aplikacije kada i kako da promeniš opterećenje?

Ako pitaš mene, ne, opterećenje se menja automatski. Tačnije program menja opterećenje. Možeš da radiš i manuelno preko ciklo kompjutera.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#40 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 05 December 2022 - 05:53 PM

Evo jedan dobar video sa malim poređenjem trenažera sa i bez mogućnosti kontrole opterećenja od strane programa. Program u pitanju je zwift.

https://m.youtube.co...h?v=pXF8BSoNIa4

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika