Jump to content


Fotografije

Aero Tockovi VS Ram u zagradi Hajde Da Se Igramo


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#21 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 October 2018 - 11:32 PM

Tubeless dodaje još jedan nivo, čak je i Campagnolo počeo da ih promoviše u tom kontekstu, ali i klinčeri sa unutrašnjom gumom mogu da budu brži od najbržih tabulara. Guglaj termine Specialized Turbo, cotton, Tony Martin - iskočiće već nešto zanimljivo.

Tabulari daju sigurnost prilikom bušenja kao i osećaj u vožnji sa kojim klinčeri ne mogu da se mere, a i omogućuju upotrebu lakših a jačih felgi. Karbonski klinčeri na primer i dan-danas prave probleme ako treba da se ukombinuju sa klasičnim kočnicama, a tabulari su takve probleme prevazišli pre desetak godina ako ne i više.
  • 0

#22 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 601 posts

Postavljeno 20 October 2018 - 08:20 AM

Zato ja nikom ne savetujem karbonske felge za klinčer gume. Pregrevaju se kod dužih kočenja, pa čak i ako se pazi, zid zna da se deformiše i postaje neupotrebljiv. Naravno govorim ako se koriste klasična kočiona klešta. Ako se koriste diskovi onda cela priča već ima smisla posebno sa tim novim klinčer gumama za koje kažu da su brže. Toni Martin je koristio klinčere 2011-te, ali se kasnije ipak vratio na tabulare, pa opet na klinčere, koliko sam čitao. Imam utisak da je to sve više marketing i da su razlike minimalne u realnim uslovima.
  • 0

#23 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 09:52 AM

slazem se skylab. Karbonski tockovi samo sa tabularima.

 

Alu felne sa klincerima. 

 

Ja imam bas takve kombinacije

 

I realan da b udem prednost bi pre dao ramu nego aero tockovima. Ja nisam video neku bitnu razliku u voznji izmedju aero tockova sa tabularima i alu semi aero tockova sa klincerima. To je minimalno.

 

Verovatno zavisi od staze koja se vozi, na ravnijim segmentima aero tockovi daju bolji benefit , a na brdskim alu felne

 

Mislim da je najbolja varijanta semi aero tockovi i dobar kvalitetan ram. Semi aero aluminijumski tipa 32 mm dubine. To je neka srednja univerzalna varijanta tockova za sve.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika