Jump to content


Fotografije

Sajla menjača


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
25 odgovora na ovu temu

#1 -Paki-

-Paki-
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 September 2018 - 11:40 AM

Pozdrav!

 

Da li neko zna gde se prodaje/poklanja onaj plastični zatezač (ili kako se već zove) sajle menjača na šifteru?

Evo slike:IMG_20180922_133200_3.jpg

Ovaj mi je pukao i otpalo više od polovine.


  • 0

#2 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 September 2018 - 11:45 AM

Pozdrav!

Da li neko zna gde se prodaje/poklanja onaj plastični zatezač (ili kako se već zove) sajle menjača na šifteru?
Evo slike:attachicon.gifIMG_20180922_133200_3.jpg
Ovaj mi je pukao i otpalo više od polovine.

Obicno u radnji ili na oglasima na berzi...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#3 -Paki-

-Paki-
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 September 2018 - 11:51 AM

Obicno u radnji ili na oglasima na berzi...

Nije valjda? 

Problem je što ne znam kako se zove deo. Prelistao sam sve oglase u odeljku "menjači" i nisam uspeo da nađem šta mi treba...pa ako neko zna kako se zove deo ili gde tačno da ga tražim, bio bih mu zahvalan da to podeli sa mnom.


  • 0

#4 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 September 2018 - 12:08 PM

Nije valjda?
Problem je što ne znam kako se zove deo. Prelistao sam sve oglase u odeljku "menjači" i nisam uspeo da nađem šta mi treba...pa ako neko zna kako se zove deo ili gde tačno da ga tražim, bio bih mu zahvalan da to podeli sa mnom.

Jeste valjda, gde drugo http://planetbike.rs...A-JAGWIRE-(2kom)/26123/

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#5 -Paki-

-Paki-
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 September 2018 - 12:18 PM

Zahvaljujem.


  • 0

#6 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 September 2018 - 12:30 PM

Zahvaljujem.

http://planetbike.rs...E-(2kom)/26123/

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#7 -Paki-

-Paki-
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 September 2018 - 12:44 PM

Da, da. Našao sam. Ne prihvatam da verujem da ovako sitno s...nje može ovoliko da košta. 

Hvala u svakom slučaju.


  • 0

#8 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 September 2018 - 12:49 PM

Da, da. Našao sam. Ne prihvatam da verujem da ovako sitno s...nje može ovoliko da košta.
Hvala u svakom slučaju.

???
Ne znam da li si dobro video 2 kom. za 590 din. Ili 2.5e komad...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#9 -Paki-

-Paki-
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 September 2018 - 12:56 PM

Video sam dobro. Kupiću ih svakako, jer moram, ali mislim da je stvar precenjena. Običan šraf, probušen i obložen komadom plastike/gume.


  • 1

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 September 2018 - 01:12 PM

Video sam dobro. Kupiću ih svakako, jer moram, ali mislim da je stvar precenjena. Običan šraf, probušen i obložen komadom plastike/gume.


Napravi i ponudi po nižoj ceni.

Nije samo šraf jer je šupalj iznutra.

Još od te cene preko 100 din. ide državi na ime poreza.

Računaj i koliko često to ikome zatreba, tj. koliko dugo ćeš ga čuvati na polici čekajući kupca.


Poslato s mobilnog, pomoću prstiju...
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 -Paki-

-Paki-
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 22 September 2018 - 01:20 PM

Još od te cene preko 100 din. ide državi na ime poreza.

Normalno da ide kad su udarili maržu 500%. Da su manje alavi, ne bi bilo toliko.


  • 1

#12 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 September 2018 - 09:42 PM

Imaš ovde veći izbor i jeftinije :)

https://www.ebay.com...barrel-adjuster

Mislim da ces polako ukapirati da delovi za bicikl nisu bas obični bravarski šrafovi kako na prvi pogled izgledaju.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 2

#13 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 September 2018 - 10:09 PM

Sa ovim sad popustom ajde ok izađe 440 din dva komada nije strašno, ali opet je precenjeno. Kažite vi šta hoćete ali Paki je ovde 100% u pravu :). Briga mene da li piše Jagwire, Aligator ili Shimano ili ne piše ništa. Na tim sitnicama su najbezobrazniji jer ono što treba da realno košta dinar, zaokruže na 100, ono što treba da košta 100 zaokruže na 500 itd. Ne znam ko je tu alaviji, proizvođač ili ovi naši ali nije me ni briga. Neka nađu kome će da prodaju ili nek im trune sve po radnjama i skuplja paučinu. Ja odavno ne kupujem nove delove ni deliće po prodavnicama, jednom godišnje sajlu ili tako nešto. I samo ponekad neki deo kvalitetne garderobe kad je na ogromnom popustu, a i tada imaju oni sigurno zaradu na tome tako da se za njih ne brinem. Bicikle vidim prodaju nove a deceniju stare koji su se ubuđali po izlozima. Neka smanje sebi zaradu i alavost pa možda nešto i prodaju.

 

Što se teme tiče, da meni lično ono treba našao bi ga na otpadu/buvljaku, od rashodovanog dela u nekom servisu itd. Bilo gde gde košta koliko i vredi. Ne radi se o parama nego o principu. Da priuštim mogu karbonca kakvog poželim. Ali nisam ovca.

 

Ili:

https://www.aliexpre...2898842879.html

https://www.ebay.com...cs/253336065703

 

Ili ako mi se ćefne da bude fensi:

https://www.ebay.com...15/160847175109

https://www.ebay.com...14/150859892301


  • 0

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 September 2018 - 11:06 PM

Za jedan evro može, iz Kine, ali čekaš preko mesec dana. To je to.

Da nakupuješ 100 komada kako bi imao na stanju ponuditi ovde, platiš poreze, carine, zakup prostora za radnju...

 

Sve to ima svoje.

 

Kod nas se ne isplati davati popuste na skuplje bajseve, zbog malog prometa. Nije kao da zauzimaju mesto novim modelima, koje ljudi hrle da kupe. Jedan kvalitetniji par guma od preko 2000 din. za komad kod nas stoji po nekoliko godina u radnjama. Ako ga prodaju u pola cene, mogu da naruče novi (plate opet sve dažbine) i opet da im stoji godinama. Ne isplati se. Ovako im stoji, imaju u ponudi ako neko baš naiđe i to je to. Po meni manje zlo nego kad ti treba, a nema, ili se mora čekati mesecima da stigne od napolje.

 

U USA je, koliko znam slična priča - ne znam kako je u Evropi. Radnje "u komšiluku" su skuplje, nego on-line, ljudi kupuju on-line jeftinije i radnje se polako gase - ekonomski je neizvodivo imati zakup lokala, plaćati radnike u prodavnici, držati robu, a po cenama biti isti kao oni koji su bez tih troškova. Onda kupci dođu u situaciju da ne mogu probati patike pre kupovine, samo naručiti on-line (dok radnje rade, mnogi su lukavi pa probaju u radnji, a onda naruče on-line). Nije ni to strašno, čak i kod nas može povraćaj novca ako roba ne odgovara, samo se dugo čeka i praktično je nemoguće na taj način probati više modela i videti šta odgovara.

 

Duh vremena...

 

 

Inače, skidanje sa starog, slomljenog menjača mi zvuči kao najbolje rešenje - ako se može naći tako nešto - u servisu u komšiluku. Osim toga -  ostaje 450 din. u Planetu, ili 100 din. (plus koliko majstori zacene za PDV, u NS su barem baš revnosni) i čekanje 30 - 50 dana. U tom slučaju sam za ono prvo. Zašto?

 

Zato što tad i naši ljudi imaju posao i platu. Zato što time podržavam ljude da nabavljaju i drže robu ovde, tako da se može uzeti - danas za danas.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 September 2018 - 10:46 AM

Jedan kvalitetniji par guma od preko 2000 din. za komad kod nas stoji po nekoliko godina u radnjama. Ako ga prodaju u pola cene, mogu da naruče novi (plate opet sve dažbine) i opet da im stoji godinama. Ne isplati se.

 

 

Ko ih šiša, svako gleda svoj džep. Zato smo lepo drugar i ja našli na berzi 4season u odličnom stanju rekao bih kao nove, za 1200 din po komadu i eno presrećno ih vozi. A planetovci neka nađu kome će da prodaju malo kaučuka i najlona po 7000 din.

 

Zato što tad i naši ljudi imaju posao i platu. Zato što time podržavam ljude da nabavljaju i drže robu ovde, tako da se može uzeti - danas za danas.

 

Danas za danas? Ja da ih podržavam plaćajući njihove basnoslovne marže a oni da godinu dana ili dve godine nemaju konus, ej konus i to za najosnovniji i najmasovniji R500 točak?! I zbog toga vozim okrnjen konus toliko dugo. To su osnovni i neophodni rezervni delovi kojih ne sme nikad da nema, jer se to troši i menja relativno često. A koliko je takvih točkova u Srbiji... Šta je njihova politika, da kupim od njih nov zadnji točak? Taj film neće gledati. Hoće da diluju shimano bicikle i komponente ali ne i rezervne delove za iste, koji pritom zauzimaju mizeran magacinski prostor.

Ok, zato se više neće voziti shimano, ćao zdravo. Za Francuze lepo uđem u prodavnicu lagera kod sajma, dobar dan, dajte mi 6001 RS slovenački Codex, 80 din po komadu, hvala lepo doviđenja, vidimo se za 5 godina.


  • 1

#16 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 September 2018 - 11:38 AM

Slična je situacija i sa mnogim drugim delovima - žbice na primer. Zastupništvo (predstavništvo) SAPIM-a za Srbiju nabavlja robu jednom godišnje i to ne celu ponudu.

Pisao kompaniji - uputili me na češko predstavništvo!?!  :)

 

Tipa: ne možeš naručiti deo preko našeg predstavnika i sačekati da stigne, makar i mesec-dva dana. Jedino kupovinom napolju, uz sve poštarine, carine, PDV i čuda.

 

Sad, poređenje polovnih i novih guma (i bilo čega drugog) je besmisleno. Ko zna i hoće da se cima može naći sebi. Mada i to traži vreme i malo sreće.

 

Za konuse - uz redovan servis konusi ne bi trebalo da se oštete. Opet, slažem se da bi Shimano predstavništvo trebalo da ima i te rezervne delove - u normalnoj zemlji. Kod nas je to teško izvodljivo, zbog užasno malog prometa. Što je manji promet, marže moraju biti veće, zbog fiksnih troškova. Isto tako nabavna cena ne može da se puno obara, ako ne naručuješ mnogo robe.

 

Većina stvari je ovde skuplja nego napolju. Ali kad staviš sve na papir i izračunaš: "po kojoj ceni bi se meni isplatilo da ovo uvozim i držim na lageru, da mogu ljudi normalno da kupe", vidiš da si tu negde.

 

Dodatni problem je što posao biciklističkih radnji uglavnom traje do 9 meseci - ako nije jaka i duga zima. Dovijaju se - rade skije, sobne bicikle, ali deluje mi da je to sve relativno sitno.

 

Moj utisak je da se to sve polako gasi, pogotovo u nekoj srednjoj/višoj klasi opreme - malo se šta može kod nas naći i kupiti, po kojoj god ceni. Samo od napolje. Samo "Kina" ide dobro - takvo smo tržište.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#17 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 September 2018 - 11:57 AM

Slična je situacija i sa mnogim drugim delovima - žbice na primer. Zastupništvo (predstavništvo) SAPIM-a za Srbiju nabavlja robu jednom godišnje i to ne celu ponudu.
Pisao kompaniji - uputili me na češko predstavništvo!?! :)

Tipa: ne možeš naručiti deo preko našeg predstavnika i sačekati da stigne, makar i mesec-dva dana. Jedino kupovinom napolju, uz sve poštarine, carine, PDV i čuda.

Sad, poređenje polovnih i novih guma (i bilo čega drugog) je besmisleno. Ko zna i hoće da se cima može naći sebi. Mada i to traži vreme i malo sreće.

Za konuse - uz redovan servis konusi ne bi trebalo da se oštete. Opet, slažem se da bi Shimano predstavništvo trebalo da ima i te rezervne delove - u normalnoj zemlji. Kod nas je to teško izvodljivo, zbog užasno malog prometa. Što je manji promet, marže moraju biti veće, zbog fiksnih troškova. Isto tako nabavna cena ne može da se puno obara, ako ne naručuješ mnogo robe.

Većina stvari je ovde skuplja nego napolju. Ali kad staviš sve na papir i izračunaš: "po kojoj ceni bi se meni isplatilo da ovo uvozim i držim na lageru, da mogu ljudi normalno da kupe", vidiš da si tu negde.

Dodatni problem je što posao biciklističkih radnji uglavnom traje do 9 meseci - ako nije jaka i duga zima. Dovijaju se - rade skije, sobne bicikle, ali deluje mi da je to sve relativno sitno.

Moj utisak je da se to sve polako gasi, pogotovo u nekoj srednjoj/višoj klasi opreme - malo se šta može kod nas naći i kupiti, po kojoj god ceni. Samo od napolje. Samo "Kina" ide dobro - takvo smo tržište.

Ja ne znam... pakla cigara 300-500 din. nekom traje jedno prepodne, pice u kaficu 200din. litar goriva 160din.

A ovamo ljudi kukaju za deo koji realno traje koliko i sam bajs osim ako nisi sivonja i kosta 600din. dva komada.

Delovi se narucuju iz Kine, cekaju dva meseca, bicikli stoje nepopravljeni, ne voze se, sve da bi se ustedelo 300din.

Ne kapiram, pa ljudi da ste tako pazljivo kupovali sve stvari u zivotu, kao sto birate delove za bajs, da ste stvarno toliko oprezno trosili lovu, do sada biste bili milioneri...

A možda i jeste milioneri ili grešim?







Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#18 -Paki-

-Paki-
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 24 September 2018 - 07:42 PM

Ne radi se ovde o nama i kupcima uopšte, nego o alavosti prodavaca. Niko nije ni rekao da nema 600 dinara, da hoće da uštedi 300 ili šta god...već da ova dva sitniša ne vrede te pare, i u suprotno ne može niko da me ubedi.

Ljudi gutaju šta im se servira, jer misle da tako to treba...

No, nemam prava da komentarišem, jer sam već kupio ova dva dela. :)


  • 1

#19 glogi

glogi
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 24 September 2018 - 07:55 PM

Na slicnu temu... Na autu mi otislo crevo interkulera, u Porscheu original 20.000din, ljudi iz Indjije uradili po meri za 3500din...eto *ebeno parce gume reklo bi se... Znaci ovaj u Indjiji ga napravi i zaradi po mp ceni od 3500,koliko onda kosta VW/AUDI to u nabavci to crevo na kolicinu.... Al gomila stvari je tako, al sta ces...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
  • 1

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8884 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 September 2018 - 08:16 PM

Mešaju se malo babe i žabe. Ne tvrdim da su trgovci siromašni, ali ima tu gomila drugih troškova koje moraš platiti ako hoćeš da imaš radnju i prodaješ robu. Internet nabavka mora biti jeftinija od toga - ako se ne zakolje sa poštarinom i carinom, naravno.

 

Što se primera dela iz Poršea tiče, ljudi iz Inđije su sigurno odlični, ali drugačije je kad moraš zadovoljiti standard, platiti ateste, dopremiti robu, držati je na lageru i tako dalje.

 

Ko god misli da tu ima toliko prostora za uštedu, verujem da će se do Nove Godine obogatiti. Samo nek ponudi u pola cene tih "fabričkih" cena. Da vidi kad ljudi navale... da.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika