Jump to content


Fotografije

Podešavanje cestovnog bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#21 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 September 2018 - 12:14 PM

Mislim da je bolje da sedlo spustiš postepeno, da bi se privikao. Naročito ako si navikao da gaziš pedale na silu, moraćeš da prilagodiš tehniku da ne bi oštetio kolena.


  • 0

#22 Wolf1984

Wolf1984
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts

Postavljeno 20 September 2018 - 09:15 AM

Našao sam gdje sam griješio... :sad:

 

canyon pedale.jpg

 

Kada sam pedale postavljao u vodoravni položaj da si mjerim KOPS položaj koljena na osovinu pedale, zapravo pedale nisam ispravno postavio u 100% vodoravan položaj. 

Označio sam na slici gdje sam griješio, poluge pogona sam nesvjesno postavljao usporedno sa zadnjim trokutom misleći da je to 100% vodoravno (po žutoj liniji)...a zapravo ta donja cijev na zadnjem trokutu stoji pod kutem od cca 10-15° , trebam poluge pogona postaviti po crvenoj liniji. Jučer sam poluge pogona postavio pod vaser vagom i skužio da nisam ispravno postavljao dok sam mjerio KOPS.

 

Zbog toga što sam desnu pedalu nepravilno spustio niže od pravog vodoravnog položaja sam mislio da sam ispred KOPS-a, a kada sam postavio ispravno pedale zapravo sam bio oko 30-35mm iza KOPS položaja.


  • 0

#23 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 20 September 2018 - 09:55 AM

Nemoguce, razlika od 15 stepeni pri poluprecniku od 175mm je oko 6mm. Ja sam visok 182cm i visina sedista mi je obicno na 71cm. Kada spustas sediste onda pomeras kolena napred o obratno.


  • 1

#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 September 2018 - 11:04 AM

Nemoguce, razlika od 15 stepeni pri poluprecniku od 175mm je oko 6mm. Ja sam visok 182cm i visina sedista mi je obicno na 71cm. Kada spustas sediste onda pomeras kolena napred o obratno.


Nezaboravi da se i koleno pomera, ne samo pedala, pri rotiranju.


Poslato s mobilnog, pomoću prstiju...
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#25 Wolf1984

Wolf1984
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts

Postavljeno 20 September 2018 - 11:14 AM

Znam, ali ako su poluge 100% vodoravne tu se onda ispravno mjeri KOPS. 

Meni je desna na kojoj sam mjerio bila dosta prema dolje...i odmah mi koljeno više ne stoji iznad pedale već se pomiče unazad.

 

Dosta tu utječe i sjedalo, uzeo sam si novo sjedalo pa se i na njemu još nisam snašao najbolje. Zavrtim ja par puta pedale da se "smjestim" na sjedalu, ali mogu se pomicati po duljini sigurno +/- 20mm i sve mi odgovara. I to je utjecalo na mjerenu udaljenost. 

 

Kad sve zbrojim, moja je pogreška definitivno.

 

Jučer sam napravio 60km sa koljenom točno u KOPS položaju iznad pedale, sjedalo sam spustio na 77cm i po osjećaju je puno bolje nego na 80cm.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika