Jump to content


Fotografije

Drumaš (race ili endurance/sportive) od 400 do 500 EUR


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
26 odgovora na ovu temu

#21 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 28 September 2018 - 07:01 PM

Za sada samo Tiagra 4700.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Значи да не покушавам сам да инсталирам 5700/6700? Ако је тако осетљиво, онда да прескочим то искуство? :)
  • 0

#22 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 posts

Postavljeno 28 September 2018 - 08:04 PM

Значи да не покушавам сам да инсталирам 5700/6700? Ако је тако осетљиво, онда да прескочим то искуство? :)

odma* upgrade na 5800/6800 :) ili cak 8000


  • 0

#23 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 September 2018 - 04:59 AM

Значи да не покушавам сам да инсталирам 5700/6700? Ако је тако осетљиво, онда да прескочим то искуство? :)

 

Na to samo ti možeš odgovoriti. Tehnički ima opisani nedostatak. Ostaju težina i ergonomija (šamaraljki). Tj. ako ti treba baš 10 brzina pozadi, a Tiagra 4700 ručice ti ne odgovaraju koliko 105/Ultegra - onda će ti to biti bolji put - uz malo više brige oko podešavanja i kvaliteta kablova i sajli. Zavisi i od toga koliko si osetljiv na preciznost rada menjača.

 

Čisto "funkcionalno" gledano, sa onim što se danas nudi, po meni ima smisla Claris (8faz), ili Tiagra 4700 (10faz). Ako je težina bitna, onda, po cenu nešto slabijeg zadnjeg točka (zbog širine freehub mehanizma) - Ultegra, ili Dura-Ace 11faz.

 

Ali nema "najboljeg" izbora - postoji samo optimalan, tj. najbolje za tvoj ukus, prioritete, budžet, "merak"...


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#24 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 29 September 2018 - 05:54 AM

Треба да пребацим те шамараљке на један бицикл. Имајући у виду моја претходна искуства, а с обзиром на овде изнешене могуће негативности, некако ми се не ради. :) довршим ја некако све то, али уз масиван губитак времена и нерава. Вероватно је најелегантније решење да однесем негде, што у мом случају значи путовање у бг или нс (воз). И остаје дилема 5700 или 6700 пошто обе имам у трипл варијанти од које не одустајем. :)
  • 0

#25 antilop

antilop
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 29 September 2018 - 10:01 AM

Teško da ćeš imati taj osećaj na drumašu, posebno na spustu.Drugačiji je položaj, uži korman, uža guma sa manje kontakta koja lakše blokira i puno je više vrckasta pri nailasku na bilo kakav kamenčić ili neravninu.

 

Slazem se da je osecaj drugaciji sto cu i potvrditi ovih dana kada budem malo vozio pozajmljenog drumasa, ali sam mislio pre svega na kvalitet konstrukcije. Npr moje gume su iste sirine kao ove "drumaske", a na spustovima sam se cesto spustao skroz do rama kako bih bio brzi.  8)  

 

Obične (ne-disk) kočnice su sasvim OK . Ako ti veruješ da su samo diskovi dobri, onda se s njima, uprkos tome, nećeš osećati sigurno i onda gledaj diskove, šta drugo.

 

Pretpostavljam, inace ih ne bi toliko ljudi vozilo.  :) U oba oglasa su bicikli sa "obicnim" kocnicama.

 

Sta mislite o ova ova modela (izbora)?


  • 0

#26 Wolf1984

Wolf1984
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts

Postavljeno 29 September 2018 - 12:46 PM

Što se tiče kočnica, cestovne kočnice klasične su sasvim ok. 

Baš nikad nisam imao problema sa tvorničkim čeljustima i paknama Shimano.

 

Vozio sam više cestovnih bicikala, prvi mi je imao kočnice Promax sa nekim običnim Promax paknama i tu sam morao mijenjati pakne za mekše kako bi dobio zadovoljavajuće kočnice. 

Ostali bicikli imali su redom Shimano R561 čeljusti, pa Shimano 105 5700, pa sadašnji ima Ultegru 6800. 

Bratov bicikl ima Ultegru 6700, od drugog brata Shimano Tiagru 4600.

 

Sve ovo su iznimno pouzdane kočnice, bez problema ni po spustu nizbrdo pri 60-70km/h. 

Uzmi u obzir da smo i ja i braća težine od preko 90kg. Ja sam prije dvije godine imao 116kg kad sam si kupio prvi cestovnjak sa gore navedenim Promax kočnicama, sada sam skinuo 15kg srećom po bicikl i kočnice.  n2:Heristical

 

Uglavnom, što se tiče doziranja, snage i preciznosti - sve od reda odlične su navedene Shimano kočnice. Jedino na sadašnjoj Ultegri 6800 imam malo finiju modulaciju i detaljnije podešavanje na čeljustima (u usporedbi sa ostalim Shimano). Razlika je vjerojatno samo u masi.

Definitivno će svake biti još bolje uz neke Koolstop pakne...ali zaista trenutno nema potrebe za tim. Serijske Shimano pakne sasvim ok rade posao.

 

Opet, ako ćeš voziti česte nizbrdice diskovi mogu biti samo prednost. Sigurno su još moćnije, pogotovo po kiši.

Osobno ne vozim po kiši nikada, isključivo suho vrijeme pa taj dio ne mogu komentirati.

 

Ako si kategorija do cca 85-90kg, nemaš razloga sumnjati u cestovne Shimano kočnice.

Sa gumama 700x23 ili 700x25, mene prednje kočnice mogu prebaciti preko volana bez problema. Znači, snage ima više nego dovoljno.


  • 1

#27 antilop

antilop
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 02 October 2018 - 11:41 AM

Hvala @Wolf1984

 

Cekacu, praticu oglase, pa cemo videti. Onaj Radeon je prodat, sada razmisljam da je to bas mogla da bude prava kupovina, nije bio previse skup, dobre velicine, solidne opreme, kao "nov" hehe.. U slucaju da bas krenem da cepam stalno mogao je da mi ostane kao zimski bajs npr.. ali naletece vec nesto drugo ponovo. 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika