Jump to content


Fotografije

Ručna pumpa za servis - presta i auto


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 July 2018 - 09:12 PM

mozda si negde spomenuo a da mi je promaklo..koja je stara pumpa i koja glava?

Iako je sistem tih SmarHead glava skoro isti, detalji su razliciti i nisu medjusobno izmenjivi delovi.

 

Msm da imam rezervno crevo sa glavom i gumicu za glavu za GIYO, moram da pogledam pa ti javljam.

 

Prihvat glave bi mogao biti isti - crevo se nabije i stegne plastičnim šrafićem.

 

Bontrager Turbo Charger - stari model. Ne vidim da se još pravi.

 

Ovakva:

 

article-bazar-de-navidad-bomba-bontrager


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 August 2018 - 03:42 PM

Hvala još jednom svima na pomoći i savetima. Uzeo sam na kraju Giyo iz Planet Bajka. To što se mogla uzeti odmah danas u Novom Sadu, a i pre toga uživo videti i probati, plus dobra iskustva servisera i činjenica da "uslužna" u radnji funkcioniše godinama - sve je to uticalo, pored nešto manje visoke cene u odnosu na konkurenciju, da se za nju odlučim.

 

Nadam se da će potrajati barem nekoliko godina.

 

Prvi utisci su da je pristojno urađena - ne u klasi starije, ali ne deluje previše glindžavo.

 

Manometar je precizan za sada.

 

Kuka za kačenje creva je praktičnije postavljena nego na prethodnoj pumpi - to je plus.

Manometar je postavljen na dnu, što je dobro zbog stabilnosti & zaštite istog, a loše zbog preglednosti.

 

Pritisak koji nabija je dobrano iznad granice konkurencije. To će pomoći kod montiranja "tvrdoglavijih" drumaških guma.

 

Ima dugmence za ispuštanje pritiska, što najverovatnije nikada neću koristiti jer nisam ni navikao, a i ne bih duvao leden vazduh preko gumica i dihtunga ako ne moram (znam, bolestan sam  :)  ).

 

Još uvek tražim rezervnu glavu za staru pumpu, voleo bih je osposobiti, makar za rezervu, mada, navika je čudo.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 01 August 2018 - 04:37 PM

Hvala još jednom svima na pomoći i savetima. Uzeo sam na kraju Giyo iz Planet Bajka. To što se mogla uzeti odmah danas u Novom Sadu, a i pre toga uživo videti i probati, plus dobra iskustva servisera i činjenica da "uslužna" u radnji funkcioniše godinama - sve je to uticalo, pored nešto manje visoke cene u odnosu na konkurenciju, da se za nju odlučim.

Nadam se da će potrajati barem nekoliko godina.

Prvi utisci su da je pristojno urađena - ne u klasi starije, ali ne deluje previše glindžavo.

Manometar je precizan za sada.

Kuka za kačenje creva je praktičnije postavljena nego na prethodnoj pumpi - to je plus.
Manometar je postavljen na dnu, što je dobro zbog stabilnosti & zaštite istog, a loše zbog preglednosti.

Pritisak koji nabija je dobrano iznad granice konkurencije. To će pomoći kod montiranja "tvrdoglavijih" drumaških guma.

Ima dugmence za ispuštanje pritiska, što najverovatnije nikada neću koristiti jer nisam ni navikao, a i ne bih duvao leden vazduh preko gumica i dihtunga ako ne moram (znam, bolestan sam :) ).

Još uvek tražim rezervnu glavu za staru pumpu, voleo bih je osposobiti, makar za rezervu, mada, navika je čudo. :)

https://www.2bike.rs...dupli-sa-crevom
https://www.2bike.rs...-za-pumpu-dupli

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 August 2018 - 08:03 PM

Nova pumpa, lepo radi, manometar je precizan:

 

38404794_1301789039952094_48910481933509

 

Stara pumpa, redovan godišnji servis uz, ovaj put, novu, kvalitetnu "njemaćku" glavu - radi i dalje odlično i mislim da će mi ostati prva za koju se hvatam:

 

37982965_1301786676618997_59859013277990

 

38289235_1301786726618992_20769875494520

 

38285392_1301786783285653_60685140831397

 

37888068_1301786839952314_48868371368310

 

38405512_1301786916618973_71200433069474

 

38264084_1301786983285633_80259017957189

 

Nova glava je zgodna jer hvata i dunlop ventile bez potrebe za navrtanjem adaptera.

Stara pumpa je lepo dizajnirana da se lako rasklopi, očisti, podmaže i sklopi. Nova je nesretnije rešena u tom smislu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 August 2018 - 08:14 PM

Nova pumpa, lepo radi, manometar je precizan:

38404794_1301789039952094_48910481933509

Stara pumpa, redovan godišnji servis uz, ovaj put, novu, kvalitetnu "njemaćku" glavu - radi i dalje odlično i mislim da će mi ostati prva za koju se hvatam:

37982965_1301786676618997_59859013277990

38289235_1301786726618992_20769875494520

38285392_1301786783285653_60685140831397

37888068_1301786839952314_48868371368310

38405512_1301786916618973_71200433069474

38264084_1301786983285633_80259017957189

Nova glava je zgodna jer hvata i dunlop ventile bez potrebe za navrtanjem adaptera.
Stara pumpa je lepo dizajnirana da se lako rasklopi, očisti, podmaže i sklopi. Nova je nesretnije rešena u tom smislu.

А gde si uzeo glavu i koja je cena bila?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#26 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 August 2018 - 08:22 PM

Vector bicikli - u Novom Sadu. Cena je ispod 400 din. Uzeo sam odmah dve glave, rezervna je u najlon kesi (da ne propadaju gume od oksidacije), spakovana za narednu priliku.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#27 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 August 2018 - 09:21 PM

Ova giyo nova nekako plastično i nezno izgleda?
Na koliko duva?

Ajde što nisi uzeo lezyne al sto ne uze bar joeblow?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#28 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 August 2018 - 04:54 AM

Ova giyo nova nekako plastično i nezno izgleda?
Na koliko duva?

Ajde što nisi uzeo lezyne al sto ne uze bar joeblow?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Deluje plastičnije i glindžavije.

 

Duva na 15 bara.

 

Imam već Giyo mini pumpu koja deluje nikako, ali služi godinama. Napisao sam u prethodnom postu šta je prelomilo da se za ovu odlučim. Ne mislim da bih pogrešio ni sa Joe Blow. Mada, sa ovako osposobljenom starom imam dobitnu kombinaciju: pouzdana, proverena pumpa i "rezervna" koja duva na viši pritisak, što će biti zgodno za uske drumaške gume kada odbijaju da sednu kako treba (sapunica i pritisak od 1,5 x preporučeni obično pomognu).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#29 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 August 2018 - 08:48 AM

Ti plastični delovi neće dugo izdržati ni na 10 bara a ne 15 :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#30 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 August 2018 - 08:57 AM

Ti plastični delovi neće dugo izdržati ni na 10 bara a ne 15 :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Sve su takve koliko sam video. Po tom pitanju Joe Blow nije puno bolja - ni jedan model koliko sam video & izguglao.

 

Ta Lezyne deluje robusnije, ali su iskustva korisnika grozna - loše je dizajniran prihvat ventila na glavi.

 

Videću kako će se ponašati. Za par godina ću znati valja li. Naravno, do tada taj model više neće biti u ponudi, kao ni ova stara koju imam.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#31 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 August 2018 - 09:07 AM

Neće ona pući ako se budu duvale MTB gume, ali ako se budu čuvale drumasa ili tubulari, vrlo brzo će pući na bazi tj na spoju cilindra i donjeg dela. Taj deo na pumpama sa plastičnim delovima je zalepljen epoxidnim smolama i kad se razlepi nemoguće ga je ponovo zalepiti da bude kako treba.


Ali slazem se da su i ostale u domaćoj ponudi slične, tako da... :)

Ne znam šta kažu za lezyne glave ali to radi ko sat, a ima i više vrsta glava...
Daj link baš me zanima na šta se žale, bio sam ubeđen da je tu pumpu nemoguće pokvariti.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#32 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 August 2018 - 09:39 AM

Neće ona pući ako se budu duvale MTB gume, ali ako se budu čuvale drumasa ili tubulari, vrlo brzo će pući na bazi tj na spoju cilindra i donjeg dela. Taj deo na pumpama sa plastičnim delovima je zalepljen epoxidnim smolama i kad se razlepi nemoguće ga je ponovo zalepiti da bude kako treba.


Ali slazem se da su i ostale u domaćoj ponudi slične, tako da... :)

Ne znam šta kažu za lezyne glave ali to radi ko sat, a ima i više vrsta glava...
Daj link baš me zanima na šta se žale, bio sam ubeđen da je tu pumpu nemoguće pokvariti.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Proveriću, ali koliko sam video baza je metalna, i ušrafljena za telo pumpe, koje je isto metalno. To je kao na staroj. Jedino je crevo provučeno kroz rupu na bazi, gde je i spoj manometra, pa je puno nezgodnije za rasklapanje radi čišćenja. Videću na proleće kad je budem podmazivao koliko je zaista to u praksi komplikovano, ali deluje da će biti više cimanja. Ova stara kao da je dizajnirana tako da se lako, rutinski, rasklopi, očisti & podmaže. 5 minuta otprilike.

 

Ovde su ocene.

 

https://www.amazon.c...iews-filter-bar

 

Moja praksa je: gledam da ima barem 100 ocena, poželjno što više.

Ako je to ispunjeno, onda se mogu uzeti kao relativno upotrebljiv pokazatelj. Onda gledam dalje. Sve ispod 5% jedinica (od 1 do 5 su ocene) se može otpisati kao "uvek nezadovoljni", ili "potpun nestručni" korisnici, ali ako je 10, ili, kao u ovom slučaju 15% jedinica, uz relativno dosta i dvojki, trojki, a tek nešto preko 60% petica, uz skoro 300 ocena ukupno, onda budem skeptičan  - pogotovo ako to moram na neviđeno naručiti od napolje. Nevezano za cenu.

 

Tu je Lezyne otpala iz priče, ostale su Joe Blow i Giyo.

 

Giyo je kolega IgorN napisao da mu služi godinama, što mi je u startu bilo dosta pouzdana informacija iz prve ruke, onda priča sa ljudima iz Planeta, koje znam, u 4 oka, bez drugih kupaca, da mi kažu je li đubre, ili će izdržati, pošto je i sami koriste - sve to mi je prelomilo da se odlučim.

 

Grbic je preporučio Joe Blow.

 

Tako da su finese odlučile, napisao sam u linkovanom postu koje i zbog čega.

 

 

Postoji šansa da sam se zeznuo, onda ću biti bez rezervne pumpe, ili s rezervnom pumpom koja lošije radi - ali i takva će biti OK za samoposluživanje. Jedino ako su i ove rezervne glave što sam kupio loše (ne deluju loše, presta prihvat ima metalnu opnu, u kojoj je gumeni dihtung), pa da mi onda ni renovirana stara pumpa ne bude upotrebljiva.

 

Videćemo...


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#33 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 August 2018 - 09:50 AM

Inače mrzim kupovinu i traženje novih stvari/alata/delova i jako me nervira što jedan, provereni, dobar proizvod ne može da se kupi iz godine u godinu - svako malo nešto "unaprede", pa nikad ne znaš šta da očekuješ (a uglavnom bude nešto manje dugotrajno i robusno, uz moderniji dizajn).

 

Pola stvari na tržištu nisu u ponudi više od par godina, pa da možeš znati koliko su zaista dugotrajne. Planirano zastarevanje i pravljenje para...


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#34 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 August 2018 - 10:09 AM

Čudno, ali stvarno puno negativnih komentara na jednom mestu a pumpa je bukvalno nepolomljiva, pa čak i ta glava je za razliku od drugih od metala.
A imao sam i joeblow, nju bih stavio na drugo mestu i ako su me na njoj zezale gumice ne mogu da kažem da je zbog toga loša pumpa.
Inače sam isto gledao da kupim giyo ili zefal ali su mi delovale neubedljivo naročito za cenu koliko kostaju.

Ma pumpa će da radi dok god joj ne pukne telo ili podnožje koji pucaju usled visokog pritiska svi ti drugi delovi, gumice, creva pa čak i glava su zamenjivi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#35 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 August 2018 - 10:14 AM

Baš to što je metalni prihvat koji se zavrće su mnogi navodili kao problem. Pri odvrtanju hoće da im povuče uložak ventila napolje ako je ventil sa izmenjivim uloškom?!?

I kao gumica je stavljena “između prihvata za prestu i schrader”, pa se lako i relativno brzo ošteti.

Na kraju - ne vidim ih ovde - čekalo bi se da stigne i izašlo dosta zbog poštarine, carine...


Poslato s mobilnog, pomoću prstiju...
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#36 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 04 August 2018 - 11:50 AM

Meni to sve zvuči kao gluposti.
Kao prvo nema potrebe da se srafi i odsrafljuje (tj može i ne mora) već ide na Klik.
Meni se čini da verovatno većini nije jasno kako se koristi ta glava.

Ima polovnih na oglasima.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#37 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 August 2018 - 01:00 PM

Meni to sve zvuči kao gluposti.
Kao prvo nema potrebe da se srafi i odsrafljuje (tj može i ne mora) već ide na Klik.
Meni se čini da verovatno većini nije jasno kako se koristi ta glava.

Ima polovnih na oglasima.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Sta da ti kazem?
Procitaj kakve su sve probleme ljudi imali.

Na kraju, u Srbiji bi me izasla oko 80€ sa postarinom, carinom i PDV-om. Uz cekanje. Ali glavni razlog odustanka od iste su komentari korisnika.


Poslato s mobilnog, pomoću prstiju...
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#38 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 August 2018 - 05:50 PM

Utisci posle malo vremena:

 

Pumpa radi ono što treba bez greške. Mane:

 

Deluje glindžavije od stare.

Glava se teže nabija na auto ventil nego stara kada je bila nova (a i kasnije).

Crevo izlazi iz postolja, pa se lako može nagaziti - loše rešenje.

Crevo koje kreće od dole je efektivno kraće kada bicikl stoji na stalku. Ko ne koristi u servisu/na stalku neće primetiti ovu manu, naprotiv - dobija efektivno duže crevo nego kad izlazi iz gornjeg dela pumpe.

Komplikovan sistem za rasklapanje i servis pumpe.

 

Prednosti:

Kačenje creva kada se ne koristi je praktično rešeno.

Manometar i crevo su na dnu, pa je pumpa stabilnijia, a u slučaju prevrtanja neće deknuti manometrom o beton.

 

Videću kako će se ponašati posle godinu-dve upotrebe.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#39 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2018 - 05:33 AM

Bakara koji su problemi sa Topeak pumpama? Čuo sam nešto ranije samo zaboravio. A to mi je skroz neprihvatljivo i nedopustivo da pumpe tog cenovnog ranga imaju ikakvu veću manu tj slabu tačku. Od silnih brendova i modela, Topeak, Zefal, Lezyne, SKS, Giyo, BBB... ne znam koju da kupim a sve izgledaju slično, barem po slikama. Kad budem pogledao uživo ono što je dostupno u BG i eventualno probao ako je moguće onda ću već imati neku predstavu. Dugotrajnost je nemoguće proceniti ali kako radi i koliko je jednostavna/praktična za upotrebu je očigledno već pri prvom susretu. Moram uživo da probam koliko se lako duvaju drumske gume i kako rade te fensi glave za ventil, koje su razlike.

Ja znam šta ja očekujem od pumpe (svake koja je preko 3-4 hiljade dinara) ali ne znam koja to ispunjava.


  • 0

#40 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 October 2018 - 07:51 AM

Pisao sam na benchu koji sam problem imao mislim da si učestvovao i ti u popravci :)

U pitanju je bila topeak Joe blow II, zablokira ona nepovratna gumica pa se vazduh vraća u pumpu.

Ja preporučujem lezyne steel floor drive ta pumpa je teška artiljerija. Ako te ne mrzi svrati da mene sve će ti se samo kasti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika