Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Neplanirani PLAN B ili Tamo-vamo pa u krug po Srbiji, BiH i CG


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
56 odgovora na ovu temu

#41 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 August 2018 - 06:27 PM

Dogovorite se vi lepo, ja moram da skuvam vecericu.
Pozega
attachicon.gifIMG_20180803_200004.jpg

 

Da, to je ta čarobna šuma. Potpuno cool mesto za šator  ;)


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#42 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2018 - 04:55 AM

Dobro jutro Pozega, dobro jutro tebi sto citas, a i meni.
Doruckovao, i sad pijem kafu. Jos poneki ritual i da spremim stvari, pa za Valjevo.
IMG_20180804_070634.jpg
  • 1

#43 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2018 - 05:53 AM

Borise, vidim da drzis cokoladu.. jel ti dobro? :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#44 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2018 - 11:13 AM

Hahaha, da, ali jutros je dobro legla i sigurno me gurala neke kilometre.

Kod Kaone sam trznuo korman nadesno i stisnuo pedalu, jer je bilo tek 11:45 a voz iz Valjeva krece u 17h (i rezervni u 20h). Posle nesto oko sat vremena i uspona kroz lepe krajeve
IMG_20180804_120730_1.jpg
IMG_20180804_120640.jpg
IMG_20180804_120710.jpg
nadjoh se na vidikovcu
IMG_20180804_124520_1.jpg

Usao u Divcibare i seo da rucam, i onda pravac Valjevo.
  • 2

#45 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2018 - 03:03 PM

Na valjevsku zeleznicku stanicu sam stigao nesto pre 16h, cime sam i zavrsio ovo putovanje.

Trek cu staviti kada stignem u Beograd.

Pozdrav svima :)


Voz za Beograd, Valjevo, 4. avgust 2018. 17:02
IMG_20180804_165941.jpg
  • 0

#46 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 04 August 2018 - 08:39 PM

Lepo!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#47 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2018 - 06:26 AM

Poznato lice :D
IMG_20180804_185658.jpg
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#48 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2018 - 06:34 AM

Iju, vidi ja! :D

 

Nego, sto se tice treka: Ja sam se bio ustalio na RideWithGPS, pa sam hteo da stavim njihov link. To i dalje nameravam da uradim, ali imam problema sa prikazom zbog deonice Niksic-Pluzine koju sam presao taksijem (aplikacija je bila iskljucena). Dok ne ukapiram kako da to sredim, evo treka sa Strave, mada to mogu da vide samo oni koji se uloguju, nazalost.

 

https://www.strava.c...ties/1749805371


  • 1

#49 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2018 - 08:26 AM

Evo ga i link ka RideWithGPS, za koji nije potreban login, a i koji daje bolji prikaz svake voznje jer (izmedju ostalog) pokazuje i lokaciju svake prikacene fotke.

 

https://ridewithgps.com/trips/26310342


  • 0

#50 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 05 August 2018 - 12:01 PM

Bravo Borise! Kao i prošle godine, ja sam nedelju dana iza tebe sa mojom vožnjom... ovog puta preklapamo deonicu Požega - Valjevo!

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 3

#51 Peratnik

Peratnik
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 10 August 2018 - 01:17 PM

Свака част Борисе! Одличан текст, слике су за десетку. 


  • 1

#52 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 August 2018 - 08:02 PM

Hvala obojici :)

 

A evo kako je otprilike trebalo da izgleda taj Plan A:

https://ridewithgps....routes/28311626

 

Realno, to je trebalo da se negde jos malo skrati, sto nije bilo jednostavno jer je moj plan bio da obavezno:

 

- prevezem put Florina-Kastoria-Konitsa, koji bi trebalo da je fenomenalan za voznju

- presecem prema Kalabaki kroz Pindus nacionalni park da bih posetio Meteore

- predjem preko Metsovo prevoja i spustim se prema Janjini prateci autoput - jos jedna predivna deonica

- bucnem noge u grckom moru u okolini Parge, eventualno na Krfu

- vratim se do Pindus nacionalnog parka da bih posetio Vikos kanjon

- prevezem albanski put SH75 prema Prespanskom i Ohridskom jezeru - opet divan put

- obidjem Ohrid

- prevezem taj planinski deo Albanije blize Kosovu kao i put prema Skadru - opet divan put

- prevezem put kroz Prokletije, prateci CG granicu - opet divan put

 

Sve u svemu, tura je bila Vranje - Novi Pazar ali poprilicno naokolo :). Mnogo lepo i mnogo tesko, a shvatio sam da tesko da bih to uspeo da uradim u avgustu kada je dole pakao, posebno sto ja tesko podnosim vrucinu tj pijem 800 litara dnevno da bih opstao.

Hocu da jednom to izvezem, mada ne znam da li cu uspeti sve iz jednog puta. Za ovo leto, i ovih 8.5 dana je bilo lepo i nimalo se ne zalim. Ok, zalim se malo. ;)


  • 1

#53 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 11 August 2018 - 07:50 PM

Svaka cast! Cestitke za sjajno putovanje, putopis i fotke...Kroz ovo i slicna putovanja prozivljavam ono sto bih zeleo licno ali ne mogu sebi priustiti taj "luksuz" od nekoliko dana samo za sebe;-))

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
  • 2

#54 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 August 2018 - 10:20 AM

Svaka cast! Cestitke za sjajno putovanje, putopis i fotke...Kroz ovo i slicna putovanja prozivljavam ono sto bih zeleo licno ali ne mogu sebi priustiti taj "luksuz" od nekoliko dana samo za sebe;-))
Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока



Upravo tako. Kad te pitaju sta bi radio da dobijes na lotu, ja uvek kazem seo na bajs i krenuo na put oko sveta. Sad ne mogu jer nemam vremena.

Stalno razmisljam kako bi bilo do yaya otici na tako neku turu bajsom nekuda, jednog dana, i dok ja zamisljam i mastam, drugi ljudi kao sto su Boris zive moje snove i pokazuju koliko je ustvari lako i jednostavno tako nesto i uraditi, samo kad se na to cvrsto odlucis. Sve pohvale i cestitke Borisu za uspesno putovanje. Svaka ti dala!
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#55 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 19 August 2018 - 11:45 AM

Браво Борисе! Супер је и то извештавање у реалном времену, можда га и сам испробам некад пошто углавном немам времена да пишем извештаје после. Акција је готова али ја ћу и даље пратити ову тему док се не разјасни ко је риба од певца а ко кокошка од сомине и ко од њих је власник тог брода. Није у реду да остане мистерија.  :)


  • 1

#56 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2018 - 12:21 PM

Simeune, izvestavanje u toku ture, makar po meni, ima dve velike prednosti: 1. Interesantnije je onome ko cita. 2. Kada ja citam svoje postove kasnije, mnogo jasnije se secam i detalja i emocija koje sam imao u tom momentu, i to mi bas dosta znaci. Jedini minus je sto se ipak oduzima vreme od dragocenog odmora i sna, ali to se sve nadoknadi vremenom nakon ture.
Moja javljanja sa ove ture su, cini mi se, bila siromasnija od onog sa ture od proslog leta, ali razlog su prvenstveno ljudi koji zive duz rute, njihovi zivoti i price - istocna i juzna Srbija su neuporedivo netaknutiji a ljudi iskreniji, nema toliko ogorcenosti kao u BiH... sto ne znaci da sada nisam uzivao i sreo divne ljude, samo su oni mnogo slicniji onima koje svakodnevno srecem po Beogradu.
  • 3

#57 Simeun

Simeun
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

Postavljeno 19 August 2018 - 12:42 PM

Simeune, izvestavanje u toku ture, makar po meni, ima dve velike prednosti: 1. Interesantnije je onome ko cita. 2. Kada ja citam svoje postove kasnije, mnogo jasnije se secam i detalja i emocija koje sam imao u tom momentu, i to mi bas dosta znaci. Jedini minus je sto se ipak oduzima vreme od dragocenog odmora i sna, ali to se sve nadoknadi vremenom nakon ture.
Moja javljanja sa ove ture su, cini mi se, bila siromasnija od onog sa ture od proslog leta, ali razlog su prvenstveno ljudi koji zive duz rute, njihovi zivoti i price - istocna i juzna Srbija su neuporedivo netaknutiji a ljudi iskreniji, nema toliko ogorcenosti kao u BiH... sto ne znaci da sada nisam uzivao i sreo divne ljude, samo su oni mnogo slicniji onima koje svakodnevno srecem po Beogradu.

У праву си, делимо мишљење.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika