Jump to content


Fotografije

KKKRRRREEEEEEEEKK kocnice HOROR


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#1 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2008 - 12:04 PM

Još od kad sam se skršio kočnice mi se sve jače i jače čuju. Danas je to kulminiralo time što kad sam stao na semaforu dok sam išao ka Avali, neki lik iz oktavije spušta prozor i pita "a što ne podmažeš to ?". E stvarno sam ga preterao. Čuju mi se kočnice kao da kolju svinju. Naručio sam sa CHC neke 105-pakne ali treba da stignu tek za 10 dana. Šta da radim dotle :?: Pokušavao da prepodesim, šmirglam, zamenim mesta...ma idi...Neće pa neće. Znači toliko se jako čuje da uopšte više i ne koristim zvonce (a dao sam 68 dinara za njega :wink: ) nego samo stisnem zadnju kočnicu i čuje se VRRRIIIIIIIIIIIIIIIIŠŠŠTTT i ljudi beže. Sad jasno vam je da to može ponekad biti vrlo korisno ali me blam više da ljudi misle da je tramvaj iza njih, a šina nigde. Kao da operskoj pevačici uvrću sisu, e pa deset puta jače se čuju. Kad stisnem kočnicu deca beže, psi reže, majke i stariji plaču...What a fuck n:fighting0028
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#2 radiation_king

radiation_king
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 October 2008 - 12:44 PM

Potpuno razumem kako ti je :) , i meni se desava ista stvar, ali samo posle nekog duzeg spusta kada se pakne malo zagreju!
  • 0
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride

#3 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 11 October 2008 - 01:02 PM

Samo sam jednom imao takvu situaciju, kad mi je kanulo ulje za podmazivanje na felnu.Uzas jedno dva sata koci i cuje se kao sto kazes. Inace ovako ne znam.Izdrzi 10 dana sta da ti kazem. Ali jel si siguran da nije do paknova ili do lezista za iste.I jel si probao alkoholom da prebrises felnu. Posle toga je meni jednom radila ko zmaj. :wink:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#4 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2008 - 01:06 PM

jel si probao alkoholom da prebrises felnu. Posle toga je meni jednom radila ko zmaj. :wink:


Alkoholom, nitro razređivačem. Na pakne nije mogla nikako da padne ni kap ulja. Bajs je čist da čistiji ne može. Pakne nemaju ulja na sebi sigurno, a i da su imale bilo bi ošmirglano. Stvarno ne znam :(

Potpuno razumem kako ti je :) , i meni se desava ista stvar, ali samo posle nekog duzeg spusta kada se pakne malo zagreju!


Meni se dešava čim izađem iz zgrade... Odmah plaču i na najmanji stisak. Ne čekaju da ih zagrejem...Da budem precizniji čuje mi se samo zadnja...ne mogu da zamislim kako bi se to čulo da su obe u pitanju. Mislim da bi tada došlo do oštećenja moje bubne opne... #-o
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#5 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 11 October 2008 - 01:37 PM

Culo bi se ko puna 95-ica kad se zaleti da prodje kroz zuto, pa mora da stane odma jer je stanica od semafora 15 m :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Izdrzi :!:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#6 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 October 2008 - 01:47 PM

Skini kočnicu i nema da škripi, jedna kočnica će da završava poso ako ne manijačiš biciklu previše
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#7 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2008 - 04:07 PM

Skini kočnicu i nema da škripi, jedna kočnica će da završava poso ako ne manijačiš biciklu previše


Ha ha ha...al ti je savet :). Ako ne valja skini. Šta li ti radiš kada te zaboli noga.. :?: Ako te boli odseci je i nema da boli...XTRA =D> . Dobro da nisi lekar :lol:

Sad ozbiljno...mogu ja da probam da vozim i kao penzioner ali kada naiđe nizbrdica ti se osloni na samo jednu kočnicu :mrgreen: . Zamisli samo da ti sa jednom kočnicom pukne sajla. U tom slučaju bolje da je imam i da oštetim sluh nego da oštetim nečiji auto ili kamion nedaj bože.

Al tip ti je prvi to priznajem n:anim_19
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#8 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 11 October 2008 - 05:09 PM

ako vec ne zelis da je skines.....ostavi je a koristi samo prednju....zadnju stiskaj samo u hitnom slucaju! prosto....valjda mozes tako da vozis 10 dana dok ti ne stignu nove pakne
  • 0
...born to ride...

#9 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 11 October 2008 - 05:37 PM

Osmirglaj kocionu povrsinu na felni vodenom smirglom.
  • 0

#10 mashina

mashina
  • Members
  • PipPipPip
  • 98 posts
  • LocationPec

Postavljeno 11 October 2008 - 05:48 PM

pokusaj da resis problem, tako sto ces zameniti pakne na zadnjoj kocnici (predpostavljam da je v-brake u pitanju), ili kao sto neko vec rece, odsmirglaj kocionu povrsinu na postojecim paknama, trebalo bi dati neke rezultate.
  • 0
....

#11 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 11 October 2008 - 05:53 PM

Za sve one koji imaju probleme sa kocnicama, felnama i diskovima koji skripe jedan savet. Podjite do Capriolo-a(jer su oni zastupnici za Mavic) i vidite dali imaju Mavic Abrasive Rubber koji izgleda kao na slici
Postavljena slika

Neznam kolko kosta ali daje izvanredne rezultate. Skida ulje sa rotorima i paknove, cisti gumice i felne tako da na kraju dobijete novi kocioni sistem
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#12 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2008 - 06:12 PM

@Mladen...to sam i radio do skoro. Mogu ja da vozim još 10-ak dana ali nisam znao da je to toliki bauk za bajkere. Problem je u tom trenutku kada treba da je stisnem čuje se kao da ubijem nešto. :(

@Marko...To još jedino nisam pokušao. Kupio sam ovog leta nove Taurus obručeve pa ima i šta da se skida pošto su zidovi obruča dosta debeli. Hvala :wink:

@Mashina...Šmirglao sam pakne, koliko puta bog zna. Naručio sam pakne sa CHC pa čekam da mi stignu. Nadam se da će to rešiti problem. Štos je da su poslednjih dana povilenele ove. Nije V-brake nego kočnica za drumaša-caliper :wink: . Pre nisu toliko glasne bile.

@Arioth...Video sam to u ponudi ali nisam znao šta je ni za šta se koristi. Od ponedeljka ću da navratim da vidim da li ima i koliko košta pa ću da napišem cenu ovde za ubuduće... :)

EDIT: "Brusni kamen za čišćenje kočionih površina AL felni" tako se zove alat i košta 1444 dinara u Capriolu.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#13 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 11 October 2008 - 08:44 PM

Au al je skup!

Nemoj puno da smirglas dovoljno je da skines tamniji sloj koji napravi pakna.
  • 0

#14 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 12 October 2008 - 12:51 AM

A da kupiš neke socijalne paknove, ono 100 kinte par, preživećeš dok ti ne stignu te tvoje
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#15 farmakos

farmakos
  • Members
  • PipPip
  • 39 posts

Postavljeno 21 October 2008 - 07:40 AM

HI!
Negde sam procitao da u skucaju skipanja kocnica treba podesiti da prednji krajevi pakni budu blize. Nesto kao u V.
Probao sam to sa nekim ranijim Shimano paknama koje su zaista ocajno skripale i pomoglo je.
Naravno taj ugao treba da bude malen, tek da dovati prvo prednji kraj pa zadnji.
  • 0

#16 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 21 October 2008 - 08:39 AM

Imaš Ultegra paknove u Planetu na Dorćolu za 1300 dindži par sa sve nosačima (posle samo menjaš paknove). Ja ih evo vozim već nekih 20000km i ne škripe a ekstra koče, felne su mi isto aluminijumske.. I usput, prednja kočnica ti je mnogo bitnija nego zadnja..
  • 0

#17 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 October 2008 - 09:12 AM

@Farmakos...Već urađeno. Moje kočnice su takve da kada montiram nosače sa paknama prvo dodiruje prednji deo pa zadnji. Onda kad dodiruju u isto vreme znak je da treba da malo ošmirglam pakne. Razlika je možda milimetar. Vidim ja da nema pomoći :(

@Gaja...Naručio sam one pakne bez nosača i po svoj prilici bi trebalo danas da stignu. Nisam svraćao do Planeta jer mi je neko rekao da ne rade. 15 eura su dva para Ultegra nosača za paknove i paknovi tako da kod sledećeg naručivanja uzimam. Merkao sam ih neko vreme ali se sve nešto trudim da ne prelazim 100 eura kad naručujem. Prednja je najbitnija ali je zadnja još značajnija ako/kada (nedaj bože) otkaže prednja. Pukne sajla, otkači se ili ne znam ti ni ja koji scenario. Za sada kočim prednjom, a sviram zadnjom :) . Nego sam i ja čudan...navikao sam na kočenje V-brake kod MTB i nikako više da se naviknem na drumaške kočnice.
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#18 mtb_pile

mtb_pile
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 346 posts
  • Locationbeograd

Postavljeno 17 November 2008 - 03:52 PM

brate verovatno ti skripe kocnice jer onaj deo pakna il kako se vec zove
dodiruje felgu.to oce ako si pao ili dirao nesto,pa se pomerilo malo u levu ili
desnu stranu znam imao sam problem isti ali sam onda uspeo nekako uspomoc
druga da dotegnem kocnicu i sad je sve ok necuje se radi kao zmaj :!: =D> =D>
  • 0
Postavljena slika

#19 psiho

psiho
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 December 2008 - 04:09 PM

Шта би на крају са овим хорор кочницама?
  • 0

--


#20 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 29 December 2008 - 04:41 PM

brate verovatno ti skripe kocnice jer onaj deo pakna il kako se vec zove
dodiruje felgu.to oce ako si pao ili dirao nesto,pa se pomerilo malo u levu ili
desnu stranu znam imao sam problem isti ali sam onda uspeo nekako uspomoc
druga da dotegnem kocnicu i sad je sve ok necuje se radi kao zmaj :!: =D> =D>


Svaka cast momci :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika