Jump to content


Fotografije

Zapekle pedale

pedala rdja zapeklo mtb

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
9 odgovora na ovu temu

#1 futile_steps

futile_steps
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 23 July 2018 - 07:30 PM

Kupio ja tako pedale, obicne neke aluminijske ,cisto da zamenim stare plasticne na svom biciklu, misleci da je posao laksi nego sto jeste. Ispostavilo se da se izmedju aluminiumskog pogona i osovine pedale (gvozdje) stvorila ko zna kakva hemijska reakcija, gde smo nas dvojica sa sve polugama wd40,francuzima i ostalim internet savetima pokusavali da odvrnemo ali bez uspeha. Navoji na mom pogonu su na desnoj pedali normalno ,na levoj kontra navoj, ne znam da li je tako na svim biciklima. Serviser bicikala u mom gradu me je bukvalno odbio ,objasnjavajuci mi kolika je to muka odvrnuti kad je u pitanju aluminium i gvozdje. Tako da sam ostao bez nekih opcija. Svi saveti su dobro dosli, kao i preporuke za nekog majstora (juznobacki okrug).


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 July 2018 - 07:38 PM

Kupio ja tako pedale, obicne neke aluminijske ,cisto da zamenim stare plasticne na svom biciklu, misleci da je posao laksi nego sto jeste. Ispostavilo se da se izmedju aluminiumskog pogona i osovine pedale (gvozdje) stvorila ko zna kakva hemijska reakcija, gde smo nas dvojica sa sve polugama wd40,francuzima i ostalim internet savetima pokusavali da odvrnemo ali bez uspeha. Navoji na mom pogonu su na desnoj pedali normalno ,na levoj kontra navoj, ne znam da li je tako na svim biciklima. Serviser bicikala u mom gradu me je bukvalno odbio ,objasnjavajuci mi kolika je to muka odvrnuti kad je u pitanju aluminium i gvozdje. Tako da sam ostao bez nekih opcija. Svi saveti su dobro dosli, kao i preporuke za nekog majstora (juznobacki okrug).

 

Grejanje alu kurble pre pokušaja odvrtanja - pre nego što se zagreje i sredina, tj. navoj pedale - grejati samo spolja, paziti da se ne pretera, pa pokušati odvrtanje.

 

Ako neće francuz da nalegne, probati s većim francuzom, ili stegom - što znači uništavanje preostalog dela pedale, kako bi se napravilo mesta za prihvat u "veći čekić".


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 24 July 2018 - 01:31 AM

Zavaris celicnu cev od metar na osovinu pedale i skaces.

 

PEDALA.jpg


  • 6

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2018 - 05:18 AM

Zavaris celicnu cev od metar na osovinu pedale i skaces.

 

attachicon.gifPEDALA.jpg

 

+1

Meni je uglavnom uspevalo sa dužim francuskim (podesivim?) ključem, ili stegom, pa okretanje suprotnom kurblom. Ali ovo je genijalno!  n2:nowplaying

 

Još više mi se sviđa crtež  - da li radiš stripove - ako ne, mislim da bi mogao.   n:anim_19


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 24 July 2018 - 09:53 AM

ja sam upesno odvio pre neki dan sa dugackom polugom od 1 metar, neke pedale koje su bile spekle, i spasao pedale, tako da polugu navuci na kljuc i udri.


  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2018 - 09:58 AM

ja sam upesno odvio pre neki dan sa dugackom polugom od 1 metar, neke pedale koje su bile spekle, i spasao pedale, tako da polugu navuci na kljuc i udri.


Običan ključ, čak i kvalitetan, se zna rascvetati. Dužina alata je obično srazmerna njegovoj snazi.

Eventualno baš deb’o i masivan podesivi, pa da istrpi dodatnu, produženu polugu. Ne pitaj me kako znam... :)


Poslato s mobilnog, pomoću prstiju...
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 24 July 2018 - 10:42 AM

Ma ne moze to toliko da zapekne, na tom mestu, skidao sam gomilu pedala na starudijama, nije to tacka koja zadaje glavobolju. Pre ce da se zdrobi navoj u kurbli, nego bilo sta drugo, bar se meni tako dogadjalo...


  • 0

#8 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 July 2018 - 11:45 AM

Ma ne moze to toliko da zapekne, na tom mestu, skidao sam gomilu pedala na starudijama, nije to tacka koja zadaje glavobolju. Pre ce da se zdrobi navoj u kurbli, nego bilo sta drugo, bar se meni tako dogadjalo...

 

Meni se desilo da se kvalitetan ključ rascveta, ali da ne odvrne. Što i ima smisla kad razmisliš. Alu kurbla Shimano.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#9 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 24 July 2018 - 06:40 PM

Zavaris celicnu cev od metar na osovinu pedale i skaces.

attachicon.gifPEDALA.jpg

Svaka ti čast za crtež
  • 1

cycling is life, that's why I pedal ...


#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 26 July 2018 - 11:02 AM

Zavaris celicnu cev od metar na osovinu pedale i skaces.

 

attachicon.gifPEDALA.jpg

kakav BlueBookOfBicycleRepair, ovo je prava stvar!!!

 

Biciklisticki Zabavnik, za sve mehanicare, od 7 do 77 godina.

 

zaista sjajno! Korisno i zabavno, jedva cekam novo izdanje :)


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: pedala, rdja, zapeklo, mtb

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika