Jump to content


Fotografije

Bisage, zadnja ili prednja korpa za svakodnevnu vožnju po gradu?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 22 July 2018 - 09:48 PM

Zdravo svima :) Vozikam se po gradu ali uvek obavljam neku kupovinu usput. Onda natovarim ranac na leđima i uopše mi nije projatno. Kupila sam bisage i zadnji paktreger i to je donekle rešilo problem. Jedino što ih skidam svaki put kad uđem u neku radnju a to malo zamara. A ne bih da nestanu u vidu lastinog repa jer su šivene po narudžbi. Pijaca nije problem, bicikl je pored mene :) Moja dilema je da li staviti korpu na zadnji paktreger, pa u nju ranac, i kad ostavljam bajk samo izvučem ranac, ili kupiti prednju korpu koja otežava upravljanje i smanjuje vidljivost (bar meni) ali je ranac "na oku"? Sta biste vi uradili?


  • 0

#2 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 22 July 2018 - 10:56 PM

Moje iskustvo sa radnjama, bankama, itd je to da ako ih lepo zamolis i objasnis zasto zelis da udjes biciklom unutra, oni ce te pustiti. Ako ne skroz unutra da se setas biciklom, pustice te da ostavis bicikl u radnji tamo gde ostali ljudi ostave svoje torbe dok kupuju.
  • 0

#3 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 22 July 2018 - 11:39 PM

Uglavnom puste, jeste, mad asve cesce nailazim da bi rado pustili ali politika firme ne dozvoljava itd. Sta bi uradio da moras da gab ostavljas duze? Nije mi samo za dokumenta i novac problem, nego i za alat i jos neke stvrai koje nosim, npr. namirnice kad ideem u kupovinu ili racunar kad idem negde da radim. Obicno skinem cele bisage i ponesem ih sa sobom a ne skidaju se bas lako, dvodelne su i povezane mostom koji ide preko prljaznika i jos se nekim kaisevima fiksiraju d ane mrdaju u toku voznje itd.


  • 0

#4 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 22 July 2018 - 11:57 PM

Ako stavljate zadnju korpu kako cete savljati bisage ako vam zatrebaju? Ako ipak stavite korpu pozadi ranac osigurajte na sledeci nacin.

 

ranac.jpg

 

Korpe (link) oznacite kvadratic u kategoriji levo.


  • 2

#5 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 July 2018 - 12:37 AM

Zdravo svima :) Vozikam se po gradu ali uvek obavljam neku kupovinu usput. Onda natovarim ranac na leđima i uopše mi nije projatno. Kupila sam bisage i zadnji paktreger i to je donekle rešilo problem. Jedino što ih skidam svaki put kad uđem u neku radnju a to malo zamara. A ne bih da nestanu u vidu lastinog repa jer su šivene po narudžbi. Pijaca nije problem, bicikl je pored mene :) Moja dilema je da li staviti korpu na zadnji paktreger, pa u nju ranac, i kad ostavljam bajk samo izvučem ranac, ili kupiti prednju korpu koja otežava upravljanje i smanjuje vidljivost (bar meni) ali je ranac "na oku"? Sta biste vi uradili?

Kupiti Ortlieb bisage koje se skidaju za sekund i resen problem.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#6 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 23 July 2018 - 12:40 AM

Dusane011, pa vi ste genije :) Neizmerno hvala :) Volim jednostavna rešenja koja ne koštaju mnogo. :) Sa manje punim rancem možda može i bez korpe, probacu za koji dan i tu varijanti, čisto da znam. Mada je korpa super rešenje da ne leti levo-desno u vožnji. Meseci razmisljam kako ovo da rešim. Neveoravno :) Ulepsali ste mi dan :) 


  • 0

#7 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 23 July 2018 - 12:42 AM

Hvala, vidak, znam za njih ali skupe su, nisam ja neki profi vozač, nego rekreativac koji voli da sklepa stvrai sa malo razmisljanja i raspitivanja. I da budu jeftine, kao ovo sto je Dusan011 napisao.


  • 0

#8 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 23 July 2018 - 12:45 AM

Kad vec pomenuste jeftino (link)


  • 0

#9 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 23 July 2018 - 12:53 AM

Takva korpa mi treba :) Hvala :) Videla sma je i u Capriolo radnjama :) ProBike mi je jedna od boljih radnji a cujem i da je servis super. Sad skrecem sa teme, ali servis na Karadjordjevom trgu u Zemunu do sad ubedljivo najbolji uporedjujuci servisa na Novom Beogradu i u Zemunu. Nije reklama. Ako tako zvuci, obrisite moj post. Samo je moje iskustvo, a probala sam u blokovima sve servise i Planet. 


  • 0

#10 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 23 July 2018 - 12:57 AM

Koje smo nocne ptice :) 


  • 0

#11 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 23 July 2018 - 01:00 AM

Koliko su teske te zadnje korpe? 


  • 0

#12 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 23 July 2018 - 01:05 AM

Nisu teske. Servis u Zemunu imate jos blize vama, neki kazu da je i najbolji ali ja necu napisati o kojem kolegi sa foruma je rec. Misterija.....

 

"Cuvam noc od budnih"


  • 0

#13 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 23 July 2018 - 01:31 AM

Blize od Bikeland-a? stvarno? Znam samo onaj na Gardosu u Sindjelicevoj, neki blizu Kule (i taj covek je fin) i cula sam za neki u Dobanovackoj?

 

I ja, samo vise bih volela da se budim ranom zorom umesto da lezem ranom zorom :)


  • 0

#14 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 23 July 2018 - 05:59 AM

Imaš po oglasima dvodelne bikemate bisage za par crvenih. Nisu ništa posebno, ali su praktične, lako i brzo se skidaju i stavljaju, i po potrebi nosiš samo jednu. :)
  • 0

#15 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 23 July 2018 - 01:16 PM

Sajkotik, hvala. Kupila sam jednom neke fine bisage, mozda malo kvalijetnije od bikemate, u stvari samo jednu bisagu, sa jedne strane se kacila (oko 3000 din je bila). Ispadne mi u toku voznje. Ne znam kako nisam primetila. Valjda sto sam stalno vozila preko rupa. Izgubim skoro sva dokumenta, kompletnu presvlaku za "civilni" zivot, sa cipelama, sav alat, reflektujuci prsluk, i jos gomilu stvari. I od tad ne kupujem sa jednostranim kacenjem. Zato sma dala da mi se sasiju ove koje sad imam. Ako kupim sa jednostranim kacenje to ce biti Crosso, zajedno sa njihovim paktregerom, od naseg kolege sa foruma.  


  • 0

#16 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 02 August 2020 - 10:52 PM

Kad vec pomenuste jeftino (link)

 

Ako stavljate zadnju korpu kako cete savljati bisage ako vam zatrebaju? Ako ipak stavite korpu pozadi ranac osigurajte na sledeci nacin.

 

attachicon.gifranac.jpg

 

Korpe (link) oznacite kvadratic u kategoriji levo.

 

Na kraju sam batalila bisage, iako su lepo sašivene. Uzela zadnju korpu, stavila je na paktreber, u nju ranac fiksiran preko sedista kao sto ste napisali. I preko toga one rastegljive kanape sa kukama, da mogu jos nesto u korpu da stavim a da ne trucka i ne ispada. Prezadovoljna sam. Trebalo je odmah da vas poslusam a ne da se 2 godine gnjavim sa bisagama. Zato sto bajkom cesto zavrsavam poslove po gradu (banka, prodavnica, pijaca) i sad je mnogo lakse i brze skinuti ranac sa bicikla nego skidati bisage svaki put. Hvala jos jednom sa zakasnjenjem. Stvrano su najjednostavnija resenja i najbolja, bar u mom slucaju.


  • 0

#17 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 02 August 2020 - 10:56 PM

A i resenje koje je BikeGremlin u nekoj svom video pokazao isto mi se svidja. Nema korpu nego prisloni ranac vertikalno na paktreger i fiksira ga tim kaisevima za sticnu. 


  • 0

#18 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 02 August 2020 - 11:18 PM

Molim i drugi put.


  • 1

#19 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 03 August 2020 - 07:39 AM

@suncokret
Раније је на огласима било доста Racktime пактрегера (10-15е) који су направљени тако да на њих иде корпа (10-15е) са веома једноставним и брзим постављањем и скидањем са пактрегера. Имам један комплет који повремено користим, заиста је добар. Ако наиђе на огласима, вреди узети
  • 0

#20 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 03 August 2020 - 07:46 AM

@omega, hvala. Sad sam pogledala. Svidja mi se.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika