Jump to content


Fotografije

Molim za pomoć, shimano nexus 7 baguje

pomoć popravka shimano nexus

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 davorkv

davorkv
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 06 July 2018 - 09:07 PM

Molim Vas za pomoć, pošto sa majstorima u mom gradu nisam imao sreće.. Imam bicikl sa shimano nexus 7 sg-c30007c internim menjačom, Bicikla je radila perfektno par meseci, a onda je počela da zaglavljuje u šestoj brzini, to jest iz šeste brzine nije hteo da prebaci nazad, ali hteo je da prebaci u sedmu, kasnije sam utvrdio da je iz sedme brzine hteo da promeni u petu, ili neku manju, ali iz šeste nazad nije hteo, onaj šraf kroz koji je provučena sajla i koji treba da  pomeri ceo mehanizam ostane ukupan u tu poziciju,...Zatezanjem ili otpuštanjem sajlke, nisam siguran šta sam baš radio, došao sam do situacije da skoro svaki  put vraća iz šeste nazad, to jest radi normalno, pa sam mislio da to ima neke veze sa štelovanjem menjača, što se tiče samog cassete joint-a,oznaka je cj nx10 kad se ubaci u četvrtu brzinu vidi se samo jedna žuta crtica, gledajući po internetu treba da ih ima dve koje treba da budu usklađene,međutim tu drugu ja nikako ne vidim....

To je bio problem,ali ne toliki, i sa jednim prijateljom sam odlučio da pogledam o čemu se radi.. skinuli smo točak i onaj deo ne znam kako se zove kod nas ali engleski naziv je casette joint, onaj deo koji se sastoji od tri metalna dela gde je poslednji sa lockoutom...Elem, ja se ne razumem u bicikle, ali se ispostavilo da se ni prijatelj ne razume, barem ne u te da kažem modernije bicikle...Jedva smo to nekako na kraju vratili nazad kako je i bilo i nakon toga nastaje veliki problem...

 

Kada guram bicikl u rikverc( da ga izvezem iz garaže), točak kao da ostane zaglavljen i veoma teško ide unazad, ali kada pregura preko te neke tačke gde se čuje neki zvuk kao pucketanje onda se okreće nazad glatko , ali je problem što kad se okreću pedale, zupčanik se okreće sa njima, ali bicikl stoji u mestu, tada naravno ni kontra ne funkcioniše..To važi za sve brzine izuzev sedme, kada ga ubacim u sedmu onda okretanje pedala pokreće bicikl..Tako da suštinski prinuđen sam da skoro svaku vožnju pokrećem iz sedme brzine, a to se često dešava i na semaforima u gradu...Ponekad se desi isto to i u vožnji, kada spustim više brzina odjednom, ali to se ipak dosta retko dešava, nakon rikverca veoma često...Nakon toga sam vozio bajs kod majstora, ali ni tamo nije rešen problem...

 

Zato Vas molim, ako može neko barem da me uputi gde da tražim problem.. 

Unapred hvala!


  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 07 July 2018 - 10:06 AM

U ovoj zemlji ima tipa 3 čoveka koja to mogu da ti pogledaju i verovatno će ti se neko i javiti ovde. A to što ste sami dr* Nexus je za medalju.


  • 0

#3 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 07 July 2018 - 10:53 AM

PDF uputstvo (link) (link).

Problem je sto niste sastavili kako treba a to sto vozis takav bicikl moze samo da unisti glavu.


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 July 2018 - 01:23 PM

Znam ko bi u Novom Sadu mogao pogledati taj bajs.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 davorkv

davorkv
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 07 July 2018 - 04:48 PM

Daleko mi je Novi sad, baš daleko, neko u unutrašnjosti možda, pošto sam iz Kraljeva?


  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 July 2018 - 08:34 AM

Ako ti ona vucibatina Veljko Čiker ne odgovara, onda pakuj točak na špeditere pa šalji gde treba.


  • 0

#7 Vlado_036

Vlado_036
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 29 July 2018 - 09:46 PM

Veljko nije vucibatina nego vrhunski majstor i drug...Trenutno ne radi a u kraljevu nema nikog osim njega ko bi mogao to da pogleda...
  • 0

#8 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 06 September 2018 - 07:26 AM

Једно питање за познаваоце: имам намеру да заменим задњи ланчаник на алфине глави. Ланчаник који сам спремио је одговарајући, али нема пластичну заштиту као оригинални, односно потиче са нексус главе. Рам на који иде алфине глава има вертикалне дропове, што значи да иде и затезач (имам и то). Проблем (који можда и није) је што сам нашао да у том случају препоручују онај ланчаник са пластичном заштитом, али не кажу зашто. Питам се да ли је то само форме ради, или ланчаник без заштите не може када има затезач? 

 

,,

Sprocket replacement

You can replace the sprocket on the Alfine hub once the teeth wear out. If you are satisfied with the range of your gears you should get one with the same amount of teeth.

If you want to make climbing mountains easier, you can replace the sprocket with a large one with more teeth. If you want to go faster, replace it with one with less teeth.

The Alfine sprocket (S500) comes in only 18 or 20 teeth, and has a plastic chain guard around it. Shimano recommends using this sprocket when using the CT-S500 chain tensioner, which you would only need if your frame has vertical drop outs.

If you have another way of tensioning the chain you can also use sprockets meant for the Shimano Nexus hubs on the Alfine hubs. These sprockets come with 16, 18, 19, 20, 21, 22 or 23 teeth, they are often a bit cheaper as they don't have the plastic chain guard.''

shimano-alfine-cguide-med.jpg

shimano_nexus_sprocket_18t.jpg

 

 

 


  • 0

#9 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 September 2018 - 07:34 AM

Једно питање за познаваоце: имам намеру да заменим задњи ланчаник на алфине глави. Ланчаник који сам спремио је одговарајући, али нема пластичну заштиту као оригинални, односно потиче са нексус главе. Рам на који иде алфине глава има вертикалне дропове, што значи да иде и затезач (имам и то). Проблем (који можда и није) је што сам нашао да у том случају препоручују онај ланчаник са пластичном заштитом, али не кажу зашто. Питам се да ли је то само форме ради, или ланчаник без заштите не може када има затезач?

,, Sprocket replacement
You can replace the sprocket on the Alfine hub once the teeth wear out. If you are satisfied with the range of your gears you should get one with the same amount of teeth.

If you want to make climbing mountains easier, you can replace the sprocket with a large one with more teeth. If you want to go faster, replace it with one with less teeth.

The Alfine sprocket (S500) comes in only 18 or 20 teeth, and has a plastic chain guard around it. Shimano recommends using this sprocket when using the CT-S500 chain tensioner, which you would only need if your frame has vertical drop outs.

If you have another way of tensioning the chain you can also use sprockets meant for the Shimano Nexus hubs on the Alfine hubs. These sprockets come with 16, 18, 19, 20, 21, 22 or 23 teeth, they are often a bit cheaper as they don't have the plastic chain guard.''

attachicon.gifshimano-alfine-cguide-med.jpg

attachicon.gifshimano_nexus_sprocket_18t.jpg

Koliko vidim na slici ima razlike u obliku zuba, na alfine zubi su plići kao na recimo kasetnim lancanicima, dok su na nexusu zubi dublji pa mozda utice na rad u kombinaciji sa zatezacem lanca.
Uglavnom ja bih namontirao sve i probao u radu, a ako ne funkcionise, dokupis odgovarajuci lancanik.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 2

#10 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 06 September 2018 - 09:21 AM

Koliko vidim na slici ima razlike u obliku zuba, na alfine zubi su plići kao na recimo kasetnim lancanicima, dok su na nexusu zubi dublji pa mozda utice na rad u kombinaciji sa zatezacem lanca.
Uglavnom ja bih namontirao sve i probao u radu, a ako ne funkcionise, dokupis odgovarajuci lancanik.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Тако је, захваљујем :)  Ако неко зна сигурно да то неће да ради (из свог искуства), нека дојави да не се не бакћем безвезе 


  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 September 2018 - 10:03 AM

Veljko nije vucibatina nego vrhunski majstor i drug...Trenutno ne radi a u kraljevu nema nikog osim njega ko bi mogao to da pogleda...

 

Malo kasno ovo vidim, ranije bih odgovorio. Čoveku pre koju godinu posle Čikera ostavim bicikl jer mu je išlo vreme za veeelike zahvate na održavanju (kasnije se pokazalo da je to bilo par stotki u zahvatima), svestan sve zajebancije koju ću imati da posle preuzmem taj bicikl (jer sam iz BG) a ostavim ga upravo da bih njemu kao "vrhunskom majstoru i drugu" dao pare, pošto stalno kuka da mu je frka za kintu.

 

I znaš šta uradi taj vrhunski profesionalac?

 

Posle 2-3 nedelje mi vrati bajs netaknut, kad sam organizovao da ga neko pokupi. Kaže, imao je mnogo posla u servisu. Usred sezone mi je zarobio bicikl i takao ga nije.

 

E pa druže, ako imaš mnogo posla u servisu, onda nemoj da kukaš da nemaš kintu a ako znaš da imaš mnogo posla, onda nemoj da primiš bicikl. Ili javi da je takva i takva situacija, a ne da ćutiš kao kurva dok se po taj bicikl ne dođe.

 

Običavam da kažem da je svako tačno na mestu na kom treba da bude, a Veljko je za to svetli primer. Sa sve onim njegovim sr*** po svim ostalim majstorima u Srbiji i kukanjem kako bi trebao da bude gazda u Beogradu a ne garažar u Kraljevu.


  • 1

#12 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 September 2019 - 06:03 AM

Jedno pitanje za kolege forumase.

Na caletovom bajsu je Nexus 7 menjac i zalio mi se da ne radi kako treba. Neki kvazi majstor je njemu namestao tocak a kad je vratio sve ispostavilo se da nije lepo montirao kasetu i lock ring pa zato nije nista radilo kako treba. Kada sam to namestio da bude OK, video sam da je na bajsu polomljen zatezac sajle na menjacu. Bukvalno je ona plastika koja se vrti levo ili desno da se sajla otpusti ili zategne pukla na 2 dela.
Uspeo sam da odokativno zategnem sajlu i sada od 7 brzina rade jedno 4,5 ali bolje od toga ne moze. Mora da se stavi novi menjac na kojem ce uz pomoc zatezaca sajle da se fino nasteluje.

E sad mene interesuje da li u ovom slucaju zbog stepena povlacenja sajle mora da se montira isjljucivo Nexus 7 menjac, ili bi cak moglo da se resi i sa jednim od onih menjaca sto idu na decije bajseve a sto se isto onako saltaju brzine, da tako kazem kao gas na motoru?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 19 September 2019 - 12:31 PM

Mora Nexus 7 rucica.


  • 1

#14 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 September 2019 - 04:43 PM

Hm... To sam i mislio ali rekoh sebi aj da pitam da budem siguran. Hvala na savetu.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika