Jump to content


Fotografije

Update CUBE MTB-a


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 oktobar

oktobar
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 16 June 2018 - 01:18 PM

Pozdrav ljudi.

 

Ja posedujem cube mountain bajs, i srednja osovina je pocela da se klima. Sraf koji drzi levu kurblu se odsrafljuje. Koliko god da stego posle nekog vremena on se olabavi...

 

Uglavnom s obzirom da vozim samo drumski, resio sam da sto je vise moguce ovaj moj bajs pretvorim u drumski.

A ne razumem se mnogo u to,a ne bih da odem u servis i da me oderu, bio bih zahvalan ako mozete da pomognete i informisete oko delova.

 

Prvo bih zamenio tu srednju osovinu nekom boljom i pogon ( octalink? ). Nesto bolje i lakse za drumsku voznju.

Drugo bih stavio neke gume tanje, sa manjim kramponima.

Trece... ?

 

 

Uglavnom ovo su slike i sve sto sam mogao da procitam da pise na ovim delovima je tu.

 

V5X6bMv.jpg

 

NLoEiyR.jpg

hRy4zeY.jpg

lGB7lta.jpg

PeoLyAn.jpg

b8KmV2Q.jpg

QniyAWm.jpg

jASfjkE.jpg


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 16 June 2018 - 06:07 PM

Tockovi od 27,5" se koriste za planinske bicikle pa ces teze naci gume bez krampona tog precnika 584mm u Srbiji. (link)

 

Jeftiniji izbor, osovina na cetvrtku (link) i pogon sa 48/38/28 zuba ali duzine kurble 170mm (link) koji ne odgovara osobama visim od 180cm.

 

Skuplji izbor, osovina octalink (link) i pogon sa 48/36/26 zuba duzine kurble uobicajenih 175mm (link)

 

Verovatno ce ti trebati i duzi lanac za bicikl.


  • 0

#3 oktobar

oktobar
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 17 June 2018 - 11:59 AM

Hvala na odgovoru Dusane.

 

To za gume su mi rekli isto u planeti da nemam neki izbor.

Ovaj octalink, mi deluje ok. Ulozicu u to, ili ako nadjem po oglasima polovno a ocuvano.


  • 0

#4 oktobar

oktobar
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 20 June 2018 - 11:03 AM

A unutrasnje gume da li cu moci da iskoristim ove trenutne ili ce mi trebati i one nove?

Narucio sam ove spoljasnje
  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 20 June 2018 - 11:50 AM

Verovatno ce trebati nove, manje. Probaj sa starim pa ako ne ide moraju nove Schwalbe AV12 ili AV21, ti mozda sada imas AV21 ili AV19.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika