Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Kajmakčalan, septembar 2018.


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
38 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 June 2018 - 05:37 PM

Da pokrenemo temu i ovde, u LM-u je malo zabačeno. Ko ima kakve informacije od ranije?

 

Evo ga trek: https://www.wikiloc....pt-2010-1189270

 

Da bi ovo bilo zanimljivo i drumaškoj ekipi, oni mogu da odu na user kobinaciju voženja oko Ohridskog jezera sa delom pored Prespanskog, preliminarni škrab pokazuje dve trase, dužu od 142 km i kraću od 95 km (oko planine koja razdvaja jezera) (ovo može i za 2. dan mtb), oba sa (WTF, nadam se da laže) 3040 m visinske.


  • 2

#2 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 01 June 2018 - 09:26 PM

Bas sam danas video voznju u lm-u pa hteo da zovem ovih dana da priupitam detalje.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 June 2018 - 10:13 PM

Nema dalje, ostatak dopunjava naša odana zajednica. Bilo bi lepo da znamo broj sigurnih polaznika (prevoz i takoto) pa da se tefterimo za smeštaj.


  • 1

#4 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 01 June 2018 - 10:13 PM

Moze li ovo da se spusti na grcku stranu?


  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 01 June 2018 - 10:16 PM

Grci imaju prilično civilizovan put do gore (asfalt do nekakvog skijališta dosta visoko, posle lagan makadam) ali ne znam koliki je krug onda.

 

Edit najgrublje prave linije duž glavnog puta (a posle tog penjanja ne bih svakako više išao ičim što nije asfalt) kažu 75 km. Znači za grčku stranu bolje izvampirisati, preći u Grčku i spuštati pravo na spavanje.

 

Ko ima volje da penje posle tolike kilometraže i ko zna koliko usputnog uspona :P


  • 0

#6 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 01 June 2018 - 10:44 PM

Ne znam koja bi bila opcija prevoza do Makedonije, ali mi je palo na pamet penjanje sa Mkd strane i spust u Grcku, pa da dole saceka prevoz i vrati u pocetnu tacku, ili odveze na more. Mene tu najvise zanima kako bi se resio prelazak granice ukoliko gore nema nikog ko bi validirao prelaz, da li ce praviti problem pri povratku ako udjemo preko planine ko hajduci.


  • 1

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 June 2018 - 07:03 AM

Pa gde bi našao roba koji će da vozi kola umesto bicikla?

 

A i to upadanje preko planine, grke bi verovatno bolelo uvo (video sam negde da je ulaz preko planine otprilike da drugarski mahneš u pravcu karaule + ni na pravoj granici ne gledaju pasoše u sezoni), ali ne znam koliko su makedonci normalni po tom pitanju. U teoriji bi se trebalo javiti pograničnoj da ćeš preći granicu u nedoba i na nemestu.

Ovo sve dodatno komplikuje situacija sa eksport kebabima, zbog kojih su svi dodatno naoštreni.


  • 2

#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2018 - 07:44 PM

Eksport kebabi.. gde se seti toga   n2:Heristical  n2:Heristical  n2:Heristical


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 July 2018 - 05:51 PM

De samo da bocnem ovu temu, po broju ljudi zapljunutih na LM +2, ima nas 9, i Grbić je pokazao interesovanje. Dakle to je 10 ljudi.

 

Ajmo samo da vidimo, da bi ljudi koji moraju da organizuju posao mogli da se organizuju, da li većini odgovara da se voze

 

a) petak i subota (put četvrtak i nedelja)

B) subota i nedelja (put petak i ponedeljak / nedelja popodne ko bi da isforsira)

 

Da utanačimo datume za noćenja i da jurim dom.

 

 

Takođe, pored opcije da se vozi oko Ohr. jezera, ima li predloga za 2. dan?


  • 1

#10 Stojke82

Stojke82
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 14 July 2018 - 06:08 PM

Ja mogu da se organizujem za septembar i da zamenim smene za par dana...
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 July 2018 - 06:38 PM

OK, pričam o vrlo konkretnom vikendu 15./16. septembra a pitanje je da li ga širiti u kraj stare ili u početak nove nedelje.


  • 1

#12 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 July 2018 - 07:02 PM

Kratak je dan u Septembru, a uspon je takav da više guraš nego sto voziš...
Vode nema nigde usput, vrlo, vrlo zajebano za penjanje...
Ja sam vozio Pelister i raspao sam se, a za Kajmakčalan su mi rekli da je dosta teži pa sam odustao, a bio mi je u planu...
Iz Bitole smo krenuli na Pelister sa 30C a gore na vrhu je bilo 5C... sneg se nije skroz otopio a bio je kraj juna.
Ne znam da li da se prijavim za Septembar, sa trenutnim stanjem forme nikako, ako dignem formu do Septembra eto mene... jer ko se ne vrne do mraka ostade gore smrznut, žedan, gladan, jadan...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#13 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 July 2018 - 07:29 PM

Pa nema razvlačenja ujutru i kreće se iz mesta, tako da bar to neće biti problem. Za odsustvo vode (valjda) svi znaju, treba nosti balon, ne bidon. Do septembra će se sneg otopiti manj' da bude malo ledeno doba.

 

Za kondiciju stvarno nema zezanja, ko misli da ide, treba da počne sa pripremama.

 

Mala dopuna za 2. dan: skoro pa sigurno da će se većina ljudi raspasti na Kajmakčalanu, tako da drugi dan treba voditi pod "vožnja i slobodne aktivnosti" a tumačiti pod "vidimo se u kafiću pored plaže posle 30 km". Ili koliko ko izdrži :D


  • 1

#14 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 July 2018 - 06:59 PM

Dakle, uprkos pozivu na javnu raspravu, tajnim glasanjem (tj. posle bogate direktne komunikacije sa mnom) je utvrđeno sledeće:

 

Ide se u petak i vraća se u ponedeljak. Dakle ide se u terminu 14. 9. – 17. 9.

 

 

Ove nedelje ću stupiti u kontakt s domovima i videti ima li ležajeva kod njih / po privatnom smeštaju, pošto je, i treba li i kaparisati ili samo reći da stiže XY ljudi.

 

Ako treba kaparisati, stvari teku ovako:

 

1. Tražim da mi daju 3-4 dana fore da skupim pare

2. Date mi pare (solarno ili uplata na račun uz dokaz o uplati tj. fotkanu overenu uplatnicu)

3. Uplatim

-> Imate rezervisan smeštaj.

 

Ako je potrebno kaparisati a ne biste da ja baratam vašim parama, dam vam kontakt pa završite to sami i u tom slučaju ste sami odgovorni za dostupnost smeštaja.

 

Što se tiče kvaliteta smeštaja, to će nam svima biti iznenađenje i ja od toga apsolutno perem ruke.

 

Sad ostaje da se motorizovani izjasne o broju slobodnih mesta koje nude nemotorizovanima.


  • 0

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 15 July 2018 - 07:24 PM

Gledao sam malo klipove, put daleko da je od strašnog što se tiče podloge. Znači samo muskuli i cohones.

 

Takođe, pažljivim proučavanjem karte utvrdio sam sledeće: Ako iz nekog razloga opušimo za smeštaj u domu, na 35 km (čitaj 40 minuta autom) odatle je Bitola, pa možemo i tamo da pipamo smeštaj.

 

Pogledao sam sad na AirBNB, npr. u tom terminu ima smeštaj za 10 ljudi za UKUPNO 40 $. Fuckin' LOL, 150 dinara noć u stanu :D

 

A imamo u Bitoli i neku šatro vezu, pa možda na'vatamo i za manje pare + da nam organizuju klopu i takoto. (Ostaje da se vidi šta ćemo s tim i da li ćemo...)

 

 

Viamichelin tvrdi da je put do Skočivira dug 600 km, od čega je 450 na autoputevima.


  • 0

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 July 2018 - 08:53 AM

Javili su mi se iz doma, kaže mesta će biti. Cenu jave naknadno. Kaparisanje niko nije pominjao.

 

Pitaću i šta sve ima u domu (tuševa, posteljine, peškira...) kad se opet čujemo.


  • 0

#17 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 July 2018 - 11:25 AM

Bacili smo pogled na malobrojne slike planinarskog doma. Ono... ne obećava baš da će odisati uslovima.

 

(Cena: Batko, možete ovde da spavate ali ne možemo da vam damo više od dva evra :D :D)

 

Za svoj groš, mnogo bih radije pojurio smeštaj u Bitoli.


  • 0

#18 cikimikimaus

cikimikimaus
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 20 July 2018 - 06:12 AM

Moj automobil je na raspolaganju kao i 3 komada krovnih nosača. To bi značilo da imam 3 slobodna mesta za putnike i 2 nosača za bicikle. Ukoliko neko ima krovni nosac za "T kanal", 4 putnika i isto toliko bicikala bi bilo obezbedjeno.
Trenutno je priličan problem to što još uvek nisam u mogućnosti da se definitivno izjasnim o svom prisustvu dogadjaju. To naravno ne znači da sam odustao ali mi je prerano da donesem konačnu odluku.
Možda je ovo nekome važna informacija?

Pozdrav.


  • 0

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 July 2018 - 11:04 AM

Ajde ljudi stvarno, ko još ima slobodno mesto a ko traži mesto?


  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 July 2018 - 02:37 PM

Upravo sam dobio informaciju da je noćenje u planinarskom domu 5 € dnevno po glavi.

 

 

Za te pare, ide se u normalan smeštaj, ako ne dobijemo informacije da je dom mnogo dobar.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika