Jump to content


Fotografije

Najjeftiniji drumas protiv najskupljeg drumasa - koja je razlika u performansama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
392 odgovora na ovu temu

#41 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 May 2018 - 07:53 PM

Svaka čast za Boban156, dobar rezultat. Može li se znati koji bajs je u pitanju ili možda kog je reda veličine cena?
To praćenje na Stravi je super ali moram da proučim to, nisam tu aplikaciju nikad koristio, koristim Urban biker.
  • 0

#42 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 May 2018 - 07:59 PM

Nisam mislio na Audi A8. Ma ok to sve je logično ali mislim da bi svi mi ovde trebali da možemo do proseka od 40 bar na samo 10km da je sve do nas i tehnike nego izgleda da nije, možda ono što su već neki napisali ranije, ne znam... malo sam izašao iz teme pa odustajem. Poz. svima.

Kad budeš prelazio 35-40000km godišnje kao profi vizaci, i ti ces moci da drzis te proseke. Sa time da oni to rade godinama, tj. imaju u dupetu po 400000-500000km predjenih na bajsu minimum.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#43 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 21 May 2018 - 10:02 PM

Sa mojih 4000 km godišnje izgleda da mnogo tražim .
Ogromne (nestvarne) brojke se vrte u profi biciklizmu...
  • 0

#44 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 22 May 2018 - 07:27 AM

Nestvarne cifre se vrte u svakom visokolukrativnom sportu/biznisu. amateri i vikend ratnici nemaju šta da traže tu niti da se porede sa tim brojevima. Taj nivo fitnesa, strategije i hemije je nedostižan nama običnim smrtnicima. 


  • 1

#45 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 29 May 2018 - 08:17 PM

Svaka čast za Boban156, dobar rezultat. Može li se znati koji bajs je u pitanju ili možda kog je reda veličine cena?
To praćenje na Stravi je super ali moram da proučim to, nisam tu aplikaciju nikad koristio, koristim Urban biker.

 

Imam Focus Mares CX kupljen od pavao-a sa Sram Force grupom 2x10. Tezak oko 8 kg bez pedala


  • 0

#46 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 30 May 2018 - 02:45 PM

Čudna je stvar da sada u Srbiji nema (ili meni nije poznato) da se kupi u prodavnici neki tako kvalitetan drumaš osim u Planetbike-u ali po astronomskim cenama uz vrlo uzak izbor. Ne bi sa oglasa uopšte kupovao. Prosto ne znam gde ima i da li ima ponuda takvih bicikala u susedstvu.
  • 0

#47 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 30 May 2018 - 08:23 PM

Nema to ko da kupi, pa se ne prodaje!

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 0

#48 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 30 May 2018 - 09:06 PM

Beosport je distributer Specialized za Srbiju, imali su neku korektnu ponudu po korektnim cenama kad su tek počeli. Ne znam kakva je sada situacija.
  • 0

#49 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 May 2018 - 09:30 PM

Ima da se nadje i KTM i trek po domaćim radnjama da ne reklamiramo


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#50 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 30 May 2018 - 09:53 PM

Čudna je stvar da sada u Srbiji nema (ili meni nije poznato) da se kupi u prodavnici neki tako kvalitetan drumaš osim u Planetbike-u ali po astronomskim cenama uz vrlo uzak izbor. Ne bi sa oglasa uopšte kupovao. Prosto ne znam gde ima i da li ima ponuda takvih bicikala u susedstvu.

Imas trek u fanatiku, imas giant u markoniju...
  • 0

#51 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 05:19 AM

Svaka čast za Boban156, dobar rezultat. Može li se znati koji bajs je u pitanju ili možda kog je reda veličine cena?
To praćenje na Stravi je super ali moram da proučim to, nisam tu aplikaciju nikad koristio, koristim Urban biker.

 

pre neki dan vozio sam voznju od nekih 100+ km  kroz brda ovamo gde ja zivim, i sad ta trasa ima prvo jedan ravniji deo a posle bas veliki uspon od jedno 500 metara . I tako vozeci ja primetim ispred mene nekog biciklistu na nekih 300 metara ispred mene, nagazim jos malo i sustignem ga. Kako ga stignem javim mu se, i decko se bukvalno uplasi :D . Kao nije ocekivao da moze bilo ko da ga stigne, posto se on takmici. Tu posle pricamo malo dok smo vozili , decko ima ispod 18 godina, 45 kg, a ja dva puta vise od njega. I kilograma i godina. Samim tim ja sam na ravnom brzi, jer za sprint po mom iskustvu , sto si tezi i visi brzi si , do odredjene granice naravno , a dok naravno na usponima svaki kilogram manje znaci mnogo bolje vreme. Zato na pelotonu imas jake i teske vozace kao Sagan koji su sprinteri , i tu kidaju, i lake i zgoljave , koji kidaju na brdima .

 

Bicikl je Argon 18 Gallium Pro  sa Sram RED opremom.

 

Pracenje na Stravi je super iz razloga sto tacno mozes da vidis gde si sa formom u odnosu na ostale bez da sa tim ljudima vozis, na istim segmentima koje prolazite. 

 

E sad ima i tu fora, da ako oni voze u grupi, a ti vozis sam, npr, oni ce svakako imati jos jedno 10-20% bolji rezultat, jer voznjom u grupi smanjuju otpor vazduha, za dosta, plus se rotiraju na celu i time dodatno odmaraju tokom voznje.

 

Eto toliko od mene.


  • 0

#52 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 05:28 AM

Imas trek u fanatiku, imas giant u markoniju...

 

 

Da imas Trek ali koji? 

 

https://fanatic.rs/trek

 

Nisam bio u ovoj radnji mozda imaju nesto bolje i vise ali ovo sto nude od Treka je blago receno - krs. Oprema Shimano Claris.

 

Covek je u pravu nemas gde ovde da kupis vrhunskog drumasa .

 

Zato sam ja narucivao komponente iz inostranstva i sastavio sebi pro peloton vrhunskog drumasa. Jedino sto sam uzeo ovde su bili tockovi. Sve je kupljeno novo.

 

 

To je pro nacin , sam izaberes komponente koje najvise zelis, sam biras odnos cena/performanse i imas ultimativno najbolji bicikl. Iz mog iskustva kad kupujes gotov u fabrici montiran bicikl, uvek dobijes neki krs deo , jer je logika tih prodavaca da ti uvek uvale neku losiju komponentu da bi zaradili vise a sto ti previdis.

 

I sto je najvaznije kad bicikl sastavljas sam uvek prodjes 30-40% jeftinije nego da ga kupujes gotovog u radnji. A to je na cenu bicikla od 4-5000e jako velika usteda.

 

Sad posto je tema jeftin vs vrlo skup drumas mogu komotno i slobodno da dam misljenje u razlici u voznji izmedju jeftinog i jako skupog. Po meni glavna razlika je naravno brzina, brzi si na skupom, i dosta je iz mog iskustva i razlika u udobnosti, skupi ramovi bolje amortizuju neravnine nego jeftiniji ramovi.... 

 

Sad sve je koliko para toliko i muzike.... Ako hoces taj ultimativni osecaj kojeg imaju ljudi koji voze profi trke kao npr Tur De Frans mora to i adekvatno da platis.

 

Ali u svakom slucaju , ako je budzet vozaca mali, to ne treba da ga drzi van sporta, jer se uvek mogu nadji povoljni jeftiniji bicikli, stari 5-15 godina za mali novac. 

 

Ovo je moj bicikl

 

2j1js7r.jpg

 

 

Ceo bicikl me je izasao oko 2900e i bez pedala je tezak sa ovim klasicnim tockovima srednje klase trenazerskim nekih 6.6 kg 

 

Da sam otisao u planetbike najbolje sto sam mogao da dobijem je ovo

 

http://planetbike.rs...c-(CD22)/47294/

 

Scott Foil 20 sa Ultegra R8000 grupom, i to bih morao da platim 3730 evra... 

 

23% skuplje za 1.75 kg tezi bicikl....


  • 0

#53 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 08:35 AM

Argon Gallium 18 Pro ram košta 2000+, Sram Red garnitura košta 1000+ ako se kupuje novo (u zbiru izađe 3500+ bez ičeg drugog). Koja je tajna?


  • 0

#54 Sapsan

Sapsan
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 09:23 AM

Da imas Trek ali koji? 

 

https://fanatic.rs/trek

 

Nisam bio u ovoj radnji mozda imaju nesto bolje i vise ali ovo sto nude od Treka je blago receno - krs. Oprema Shimano Claris.

 

Covek je u pravu nemas gde ovde da kupis vrhunskog drumasa .

 

Zato sam ja narucivao komponente iz inostranstva i sastavio sebi pro peloton vrhunskog drumasa. Jedino sto sam uzeo ovde su bili tockovi. Sve je kupljeno novo.

 

 

To je pro nacin , sam izaberes komponente koje najvise zelis, sam biras odnos cena/performanse i imas ultimativno najbolji bicikl. Iz mog iskustva kad kupujes gotov u fabrici montiran bicikl, uvek dobijes neki krs deo , jer je logika tih prodavaca da ti uvek uvale neku losiju komponentu da bi zaradili vise a sto ti previdis.

 

I sto je najvaznije kad bicikl sastavljas sam uvek prodjes 30-40% jeftinije nego da ga kupujes gotovog u radnji. A to je na cenu bicikla od 4-5000e jako velika usteda.

 

Sad posto je tema jeftin vs vrlo skup drumas mogu komotno i slobodno da dam misljenje u razlici u voznji izmedju jeftinog i jako skupog. Po meni glavna razlika je naravno brzina, brzi si na skupom, i dosta je iz mog iskustva i razlika u udobnosti, skupi ramovi bolje amortizuju neravnine nego jeftiniji ramovi.... 

 

Sad sve je koliko para toliko i muzike.... Ako hoces taj ultimativni osecaj kojeg imaju ljudi koji voze profi trke kao npr Tur De Frans mora to i adekvatno da platis.

 

Ali u svakom slucaju , ako je budzet vozaca mali, to ne treba da ga drzi van sporta, jer se uvek mogu nadji povoljni jeftiniji bicikli, stari 5-15 godina za mali novac. 

 

Ovo je moj bicikl

 

2j1js7r.jpg

 

 

Ceo bicikl me je izasao oko 2900e i bez pedala je tezak sa ovim klasicnim tockovima srednje klase trenazerskim nekih 6.6 kg 

 

Da sam otisao u planetbike najbolje sto sam mogao da dobijem je ovo

 

http://planetbike.rs...c-(CD22)/47294/

 

Scott Foil 20 sa Ultegra R8000 grupom, i to bih morao da platim 3730 evra... 

 

23% skuplje za 1.75 kg tezi bicikl....

 

Izgleda top plus moj omiljeni pro-team ASTANA svaka cast brate na izboru bike je vrhunski  i potpuno se slazem da je kod nas ponuda drumske kategorije bicikala uzas najnizu klasu opreme prodaju po previsokim cenama eto samo neka je natpis TREK ili SPECIALIZES i lupaj cene.......


  • 0

#55 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 September 2018 - 10:04 AM

"Proizvođači" (sklapači) bicikala dobijaju veoma dobre cene od proizvođača opreme, tako da ne vidim kako je za nov bicikl moguće napraviti isto, a da bude jeftinije od već sklopljenog.

 

Prednost ličnog sklapanja bicikla je u mogućnosti izbora tačno nivoa komponenti koji se traži - mada je tu važno znanje i iskustvu, a i tada je često povoljnije ako se kupi već gotov bajs, najpribližnije željenoj "konfiguraciji", pa da se što manje delova menja.

 

Shimano Claris oprema uopšte nije loša, svakako ne "krš". Barem ne po onome na šta pretpostavljam da većina ljudi misli pod pojmom "krš". Glavna mana joj je nešto veća težina u odnosu na grupe više klase - ali zato i košta dosta manje. Gram manje-evro više, pa koliko lakši bicikl ko želi... :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#56 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 11:25 AM

Ултимативни осећај вожње Тура, онакав какав имају професионални возачи, нисам сигуран да може да се стекне само куповином опреме и бицикла какав они возе, па макар платио 100000 евра. Као што ни куповина џорданки не може да да осећај закуцавања Мајкла Џордана у седмој утакмици финала. Илити - бој не бије свијетло оружје. Али то су неке друге приче. Овим не спорим ничију амбицију нити мишљење, али осећај вожње Тура може да се има само заиста вожњом Тура. Скуп, такмичарски бицикл на коме седи рекреативац или ,,друголигаш'' може да буде уживање, али ипак само сурогат правог осећаја.Будимо бициклисти... :)
  • 2

#57 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 11:43 AM

"Proizvođači" (sklapači) bicikala dobijaju veoma dobre cene od proizvođača opreme, tako da ne vidim kako je za nov bicikl moguće napraviti isto, a da bude jeftinije od već sklopljenog.

 

Prednost ličnog sklapanja bicikla je u mogućnosti izbora tačno nivoa komponenti koji se traži - mada je tu važno znanje i iskustvu, a i tada je često povoljnije ako se kupi već gotov bajs, najpribližnije željenoj "konfiguraciji", pa da se što manje delova menja.

 

Shimano Claris oprema uopšte nije loša, svakako ne "krš". Barem ne po onome na šta pretpostavljam da većina ljudi misli pod pojmom "krš". Glavna mana joj je nešto veća težina u odnosu na grupe više klase - ali zato i košta dosta manje. Gram manje-evro više, pa koliko lakši bicikl ko želi... :)

 

 

Ko sto vidis vrlo je moguce. Razloga je vise .

 

Monopoli i prevelike marze trgovaca u nasoj zemlji, veliki porezi,  i jos mnogi drugi.

 

Drugo trziste na zapadu je potrosacko, mnogo vece, i stalno imas neke popuste i akcije cega kod nas prakticno i nema....

 

Npr ja sam kupio pogon za jednu biciklu na 50% popusta od regularne cene na jednom sajtu specijalizovanom za prodaju biciklisticke opreme.

 

Zasto ga je prodavac stavio na tu cenu ja ne znam, ali znam da sam platio 50% manjeg nego sto bi ga platio drugde, ili da sam kupovao ovde.

 

Sve je u Srbiji pocev od televizora, frizidera pa do bicikala neuporedivo skuplje kod nas nego u ostatku sveta. 

 

Plus i nema nikakvog izbora narocitog. 

 

Sto se tice opreme, ako Shimano Claris nije krs oprema sto se ne vozi onda? . Ako nije sto neko od vas ne vozi bicikl sa tom opremom? Koliko znam 99% ljudi koji voze drumase voze u najgorem slucaju Tiagru, a u boljem , 105, Ultegru ili Dura-Ace. Jos nisam sreo nekoga da vozi drumasa sa Clarisom. Da valja neko bi vozio zar ne? 

 

Ili takmicio sa tom opremom?

 

Moguce da je Shimano Claris odlican za gradske i mlekadzijske bicikle, ali ocito za trkacke drumase nije, zato ga niko ozbiljan i nece staviti na svoj bicikl.  Ozbiljne drumaske grupe kod Shimana su Tiagra, 105, Ultegra i Dura-Ace.


  • 2

#58 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 11:53 AM

Ултимативни осећај вожње Тура, онакав какав имају професионални возачи, нисам сигуран да може да се стекне само куповином опреме и бицикла какав они возе, па макар платио 100000 евра. Као што ни куповина џорданки не може да да осећај закуцавања Мајкла Џордана у седмој утакмици финала. Илити - бој не бије свијетло оружје. Али то су неке друге приче. Овим не спорим ничију амбицију нити мишљење, али осећај вожње Тура може да се има само заиста вожњом Тура. Скуп, такмичарски бицикл на коме седи рекреативац или ,,друголигаш'' може да буде уживање, али ипак само сурогат правог осећаја.Будимо бициклисти... :)

 

To je tvoje misljenje. Moje misljenje je da u dobroj meri mozes.  Narocito ako vozis u grupi sa 4-5 drugih ljudi koji imaju slicnu opremu i nivo fizicke spreme kao ti...


  • 0

#59 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 12:09 PM

Inace najjeftiniji NOV drumas koji se moze kupiti za novac , proglasen za najpovoljniji bicikl od strane magazina Cycling Weekly je B'Twin Triban 540 . Kosta nekih 800e i za te pare dobijate Shimano 105 opremu, a sam bicikl u kompletu bez pedala tezi nekih 9 kg.

 

Za sve preko toga ide po principu koliko laksi brzi tvrdji toliko i skuplji...


  • 0

#60 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 September 2018 - 12:38 PM

Na tom BTwinu samo 105 i vredi. Sve ostalo je za izbegavanje. Sacekaj oktobar pa ces opet tako neku "marku" da kupis za isti novac i sa Ultegrom. Opet sa ocajnim tockovima i jos ocajnijim ramom. Ja to ne bih kupio novo za te pare, bicikl ne cini samo mehanika. Cini ga ali samo mali deo. 


  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika