Jump to content


Fotografije

Najjeftiniji drumas protiv najskupljeg drumasa - koja je razlika u performansama?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
392 odgovora na ovu temu

#181 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 02 January 2019 - 08:05 PM

Strava je pretvorila svaki segment u mini trku ali ne gledaju svi podjednako na segmente pa i ne ulažu trud da budu dobri jer nekome je segment na početku vožnje a nekome na 200km

U suštini segmenti najviše vrede da se prati lični napredak pa tek onda da se poredis sa drugima, još ako imaš premium taman možeš da vidiš gde si medju 50togodisnjim 100 kilasima

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

Ako ja napravim bolje vreme od profi takmicara BK Metalac na segmentu koji vozi celo Kraljevo , i koji je uzgred 2 puta mladji i laksi od mene, a njemu je puls prosecan 165 bpm sta to po tebi znaci?

 

Da se nije dovoljno trudio a ja jesam , inace bi me poderao i bio 2 minuta brzi od mene na segmentu?

 

Ja bih rekao i to tvrdim i dalje, da je on bolji od mene , ali meni bolje vreme od njega daje samo bolja oprema. Ne samo oprema ima tu i drugih faktora ali taj edge, uvek na kraju daje oprema.

 

To je onih 1-5% za vrh rezultat. I samim tim nema vrh rezultata tj vremena bez vrhunske opreme. Sad pitanje je da li covek zeli da investira u bicikl 2000 evra vise da bi to imao. To je licno pitanje za svakog od nas pojedinacno. Nekome taj "edge" tj dodatak vredi nekome ne vredi.

 

Drugo vrhunska oprema te tera da se trudis vise, da vozis brze.  Samim tim se vise trosis, sto je meni kad sam poceo da se bavim biciklizmom rekreativno i bio prvi motiv, da budem u kondiciji i skinem visak kilograma, a uz to ide i sve bolja kondicija i forma.

 

Sto te ne slomi, to te samo ojaca.


  • 0

#182 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 02 January 2019 - 08:22 PM

 Strava daje zanimljive podatke :)


  • 0

#183 GoranZemun

GoranZemun
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 02 January 2019 - 08:36 PM

Pokusaj da se pobegne sa lopate n2:Heristical


  • 0

#184 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 02 January 2019 - 11:07 PM

Ja bih rekao i to tvrdim i dalje, da je on bolji od mene , ali meni bolje vreme od njega daje samo bolja oprema. 

 

 

Ovo treba sacuvati za buduca pokoljenja  n2:hahaha .


  • 3
.

#185 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 02 January 2019 - 11:09 PM

Ako ja napravim bolje vreme od profi takmicara BK Metalac na segmentu koji vozi celo Kraljevo , i koji je uzgred 2 puta mladji i laksi od mene, a njemu je puls prosecan 165 bpm sta to po tebi znaci?

 

Da se nije dovoljno trudio a ja jesam , inace bi me poderao i bio 2 minuta brzi od mene na segmentu?

 

Ja bih rekao i to tvrdim i dalje, da je on bolji od mene , ali meni bolje vreme od njega daje samo bolja oprema. Ne samo oprema ima tu i drugih faktora ali taj edge, uvek na kraju daje oprema.

 

To je onih 1-5% za vrh rezultat. I samim tim nema vrh rezultata tj vremena bez vrhunske opreme. Sad pitanje je da li covek zeli da investira u bicikl 2000 evra vise da bi to imao. To je licno pitanje za svakog od nas pojedinacno. Nekome taj "edge" tj dodatak vredi nekome ne vredi.

 

Drugo vrhunska oprema te tera da se trudis vise, da vozis brze.  Samim tim se vise trosis, sto je meni kad sam poceo da se bavim biciklizmom rekreativno i bio prvi motiv, da budem u kondiciji i skinem visak kilograma, a uz to ide i sve bolja kondicija i forma.

 

Sto te ne slomi, to te samo ojaca.

 

Evo pošto vidim da si iz Novog Pazara, i sigurno znaš Eska, predlazem da se odmeriš sa njim 1 na 1. Uz neko brdo, a moze i na ravnom po tvom izboru. Ako tvrdis da dobra oprema pravi toliku razliku trebao bi da napraviš bar isto vreme kao i on. Javi nam rezultat.


  • 1

#186 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 09:31 AM

Evo pošto vidim da si iz Novog Pazara, i sigurno znaš Eska, predlazem da se odmeriš sa njim 1 na 1. Uz neko brdo, a moze i na ravnom po tvom izboru. Ako tvrdis da dobra oprema pravi toliku razliku trebao bi da napraviš bar isto vreme kao i on. Javi nam rezultat.

 

Nisam imao prilike da vozim sa njim i ako smo se par puta sretali na putevima, pre svega jer ga ne poznajem licno dosta je mladji od mene a drugo on sad radi u Planetbike radnji u gradu pa i manje vozi nego ranije.

 

No...

 

Evo ti gde se kotiram ja u odnosu na Eska koji je bivsi reprezentativac na segmentu koji vozi prakticno svako iz naseg kraja ko je ikada seo na bicikl.

 

2a5ey5v.jpg

 

 

Ovo je moje najbolje vreme ikada vs njegovo najbolje vreme ikada.

 

16 sekundi sporiji nije lose za nekog od 90 kg  i 41 godina u poredjenju sa njim a?

 

Na kracim usponima i ravnici mislim da mogu da ga pratim , ali na vecim usponima nema sta da trazim protiv vrhunskog brdasa kakav je on . Moj point nije ni bio da sam ja nesto dobar, nego da je oprema koju vozim dobra i da mi je pomogla da budem mnogo bolji nego sto sam bio pre. 

 

Svi ovi u top 10 na ovoj listi su po meni bolji mnogo vozaci od mene.


  • 1

#187 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 05 January 2019 - 09:51 AM

Ajde da malo pohranimo tvoje ludilo, sta oni voze?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
  • 1

#188 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 09:58 AM

Esko mislim da vozi Cube ultra lagani ram sa alu plitkim brdskim tockovima i Shimano Dura Ace grupom.

 

Od ovih sto su u top 10 voze svi ili Ultegru ili Dura Ace i svi imaju full karbon bicikle.

 

Npr Ertan Fetahovic je isto vrhunski brdas, on vozi Scott Foil Dura Ace oprema placen preko 12.000e .

 

Tj ovo

 

https://www.sigmaspo...-Bike-2018/GKU7

 

I jos da naglasim ja ne vozim sa road sprintericama. Vec sa MTB. 

 

Kad bi presao na road tu bi verovatno dodatno dobio jos malo na performansama ako nista drugo onda zbog laksih road pedala i sprinterica u odnosu na mtb.

 

No ja volim mtb vise, nekako su mi mtb udobnije bezbednije ipak sam ja rekreativac.


  • 0

#189 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 11:44 AM

Pa, vozite li sada ili samo kada je "sezona" jer po meni sezona je cele godine?

 

Mislim kada je dao za bicikl 12000 E ,sto bi njemu bilo dati napr 2000 E za zimsku opremu -odecu-macji kasalj. Nisam mislio bukvalno,ajde sada su ledeniu dani.(iako ja i sada vozim) jer sam  ortodoksni rekreativac.


  • 0

#190 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 04:08 PM

 

I jos da naglasim ja ne vozim sa road sprintericama. Vec sa MTB. 

 

Kad bi presao na road tu bi verovatno dodatno dobio jos malo na performansama ako nista drugo onda zbog laksih road pedala i sprinterica u odnosu na mtb.

 

 

Taman bi nadoknadio tih 16 sekundi. Koji si ti lik...


  • 3
.

#191 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 06:45 PM

Pa, vozite li sada ili samo kada je "sezona" jer po meni sezona je cele godine?

 

Mislim kada je dao za bicikl 12000 E ,sto bi njemu bilo dati napr 2000 E za zimsku opremu -odecu-macji kasalj. Nisam mislio bukvalno,ajde sada su ledeniu dani.(iako ja i sada vozim) jer sam  ortodoksni rekreativac.

 

 

ja vozim do pocetka sezone skijanja. Onda opet od kraja sezone skijanja. 


  • 1

#192 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 09:34 PM

ja vozim do pocetka sezone skijanja. Onda opet od kraja sezone skijanja.


Koje skije vozis ako nije tajna?
  • 0

#193 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 10:06 PM

Koje skije vozis ako nije tajna?

 

ove najvise - Salomon BBR 7.9

 

71WVlnoXLxL._SY790_.jpg

 

I Volkl Racetiger SL


  • 0

#194 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 05 January 2019 - 11:54 PM

Nisam imao prilike da vozim sa njim i ako smo se par puta sretali na putevima, pre svega jer ga ne poznajem licno dosta je mladji od mene a drugo on sad radi u Planetbike radnji u gradu pa i manje vozi nego ranije.

No...

Evo ti gde se kotiram ja u odnosu na Eska koji je bivsi reprezentativac na segmentu koji vozi prakticno svako iz naseg kraja ko je ikada seo na bicikl.

2a5ey5v.jpg


Ovo je moje najbolje vreme ikada vs njegovo najbolje vreme ikada.

16 sekundi sporiji nije lose za nekog od 90 kg i 41 godina u poredjenju sa njim a?

Na kracim usponima i ravnici mislim da mogu da ga pratim , ali na vecim usponima nema sta da trazim protiv vrhunskog brdasa kakav je on . Moj point nije ni bio da sam ja nesto dobar, nego da je oprema koju vozim dobra i da mi je pomogla da budem mnogo bolji nego sto sam bio pre.

Svi ovi u top 10 na ovoj listi su po meni bolji mnogo vozaci od mene.


Ti generalno jako dobro ideš za rekreativca i imaš sasvim solidna vremena u odnosu na ostale vozače iz tvog kraja.
Ipak ja bi pre rekao da si sa kupovinom novog bicikla počeo jače i kvalitetnije da treniraš, i samim tim imaš više snage koju možeš duže da držiš.
To je prvenstveno ključ, a sam bicikl i oprema u manjoj meri doprinose svemu tome. Strava je dobra, što je napisao neko pre mene, da pratiš samog sebe i svoj napredak, ali sad da radiš neko poredjenje izmedju sebe i ostalih vozača i na osnovu toga donosiš zaključke koliko oprema utiče, za to nije pogodna, sem ako niste vozili zajedno na jakom treningu ili trci. U suštini prava trka je jedino merilo kakav si u odnosu na ostale. Nadam se da će i ove godine biti održan Grand Fondo u Beogradu.
Esko je na tom segmentu koji pominješ napravio bolje vreme od tebe, ali to je njemu bila tek 3. vožnja u 2018-toj godini. Znači praktično je bio neutreniran. Mogu da zamislim kako bi išao da je u šampionskom izdanju. Evo ceo link: https://www.strava.c...nts/37689681141

Ako hoćeš još da napreduješ (što predpostavljam da ti je cilj) treba raditi prvenstveno na "motoru" tj sebi. Em je jefitinije nego dalje ulaganje u skupu opremu, em je delotvornije za zdravlje.
Izdvojio bi povodom toga neke stavove čuvenog Enca Ferarija, prvi je posebno zanimljiv :)
- Aerodinamika je za one koji neznaju da naprave motor
- Mušterija nije uvijek u pravu
- Ja pravim automobile, ti traktore i drži se toga (ovo je rekao osnivaču Lamborghinija).
  • 0

#195 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 06 January 2019 - 09:42 AM

Darko Vasiljevic koji je pobedio ove godine na mastersu na Beranovcu , vozi Bianchi Oltre XR4 sa 50-60 mm dubokim karbonskim Novatec tockovima .

 

Pobedio je zato sto ima 

 

- vrhunsku opremu

- zato sto trenira stalno i konstantno . Po Stravi je ove godine presao 12.000 km.  Ja npr manje od 5000

 

 

Zato je pobedio na tom mastersu ne znam da li se on ikada takmicio nisam cuo, a ispod njega su bili mnogi bivsi reprezentativci.


  • 0

#196 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 08 January 2019 - 02:36 PM

Negde sam procitao da takmicarske kategorije krecu od prosecnih  200W ...

Pa ako si ostvario 171W /doduse ne vidim na kojoj razdaljini/ sa pulsom od 165bpm sto je oko 94% tvog max hr-a ima jos na cemu da se radi u odnosu na lokalne takmicare, a u odnosu na one vrhunske aajoooj...

Napredovanje sa 40 god. je u sportovima kao sto je biciklizam /aerobni sportovi/ sve teze prosto zbog neminovnih fizioloskih faktora, vec je samo odrzavanje prethodno stecene kondicije uspeh.

 

Ne pisem ovo sa namerom da bilo koga/sebe demotivisem, naprotiv vec da postavljamo realne ciljeve, da uzivavamo u rekreativnoj voznji, jel ipak nam je zdravlje naj bitnije , a kako starimo ono je sve vrednije, a sve se lakse gubi... 

Strava kao pokazatelj forme je naravno super stvar, ali ga treba tumaciti u odnosu na godine, ako lepse zvuci okolnosti.

Slazem se da je voziti odrzavano, dobro, skupo,  biciklo jako jako lep oscecaj sto bi za svakog 40 godisnjaka trebao da bude potpuno dostupno...ali....

Imam 52god. i kao rekreativac jos uvek guram u proseku oko 200W MTB, ali je to pre samo par godine bilo i 230W...


  • 3

#197 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 08 January 2019 - 02:53 PM

 

 

Imam 52god. i kao rekreativac jos uvek guram u proseku oko 200W MTB, ali je to pre samo par godine bilo i 230W

Imaš powermetar na mtbu-u?


  • 0

#198 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 January 2019 - 03:47 PM

Najmerodavnije bi bilo da covek lepo ode u lokalni biciklisticki klub, zamoli ih da se prikljuci jednom njihovom ozbiljnijem treningu, i onda ce lako da sazna jel ga Strava realan odnos performansi ili ne...
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#199 boban156

boban156
  • Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Postavljeno 08 January 2019 - 08:29 PM

Negde sam procitao da takmicarske kategorije krecu od prosecnih  200W ...

Pa ako si ostvario 171W /doduse ne vidim na kojoj razdaljini/ sa pulsom od 165bpm sto je oko 94% tvog max hr-a ima jos na cemu da se radi u odnosu na lokalne takmicare, a u odnosu na one vrhunske aajoooj...

Napredovanje sa 40 god. je u sportovima kao sto je biciklizam /aerobni sportovi/ sve teze prosto zbog neminovnih fizioloskih faktora, vec je samo odrzavanje prethodno stecene kondicije uspeh.

 

Ne pisem ovo sa namerom da bilo koga/sebe demotivisem, naprotiv vec da postavljamo realne ciljeve, da uzivavamo u rekreativnoj voznji, jel ipak nam je zdravlje naj bitnije , a kako starimo ono je sve vrednije, a sve se lakse gubi... 

Strava kao pokazatelj forme je naravno super stvar, ali ga treba tumaciti u odnosu na godine, ako lepse zvuci okolnosti.

Slazem se da je voziti odrzavano, dobro, skupo,  biciklo jako jako lep oscecaj sto bi za svakog 40 godisnjaka trebao da bude potpuno dostupno...ali....

Imam 52god. i kao rekreativac jos uvek guram u proseku oko 200W MTB, ali je to pre samo par godine bilo i 230W...

 

 

Nemam power meter al npr na ovom segmentu od 8.17 km i 107 metara uspona strava je procenila moj power output na 333W . Sad koliko je to merodavno zaista ne znam. 

 

 

 

2a5ey5v.jpg

 

To je 3.7W po kilogramu tezine.

 

Evo gde se to kotira 

 

Table: Typical power-to-weight ratios for different level cyclists Rider type 5 mins 20 mins 1 hour  Professional 7.0 6.1 6.0  Amateur 3.7 3.3 3.0  Recreational 2.5 2.1 1.8

Read more at https://www.cyclingw...56MgO2pBrfIS.99

 

Znaci spadam u neprednije amatere. Nekad sam bio u rekreativcima.


  • 0

#200 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 January 2019 - 08:53 PM

Pazi ovu tabelu...
Postavi voznju od bar 3h., ako je avs 30+ sjajno, 35+ fantazija, 40 vadi licencu.

P.S. Da bi rezultati bili validni za opremu ispod Ultegre potrebna posebna dozvola.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 2
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika