Jump to content


Fotografije
- - - - -

Decathlon Srbija


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
520 odgovora na ovu temu

#401 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 February 2020 - 06:29 PM

Mislim da im carina pravi problem i da im je zbog toga odeljak sa biciklistickom robom polu prazan.

Za manje od mesec dana krece sezona pa da im damo sansu do tada.

Kod njih su mi je najjace one specifikacije na kojima pise npr: "patike za do 30 min setnje". 

Ili tako neko fore po minutazama. Ogradjuju se kako kupci ne bi mogli pravno da ih gone.


  • 0

"Лажима је све почело"


#402 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 February 2020 - 10:55 PM

A kad kupiš patike na kojima to ne piše, onda možeš pravno da goniš proizvođača?

Pre će biti da su u pitanju preporuke, a i da lakše opravdaju više cene viših klasa. Imaju i biciklističke gaće ili jakne sa sličnim oznakama na primer - to ne znači da će se ta oprema raspasti ako se koristi više pola sata, već da neće biti jednako udobna za duže periode. Gaće imaju tanji uložak, jakne slabije dišu i slično.

Poslovni model Dekatlona je da za bilo koji sport možeš da se opremiš kompletno u skladu s mogućnostima i potrebama. Teško ćeš igde na jednom mestu da se obučeš od glave do pete za toliko različitih sportova i za te pare.
  • 0

#403 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 08 September 2020 - 02:06 AM

Rekose mi da se za najkasnije mesec dana na NBGD-u otvara veci Dekatlon nego sto je ovaj sada, i to mi rece radnik Dekatlona? Jel upoznat neko dokle se stiglo s radovima i gde ce biti to uopste. Inace se razocarah, nista za drumase pronasao nisam, cak ni drumske bicikle, navodno bilo ih je tri, prodali su...nema nicega, ni onih jefetinih unutrasnjih guma (ima za 26-cu) i bilo sta drugo...sem onih btwin 25-ca guma spoljnih od 1250 din...ostalo mrka kapa...ma nista...


  • 0

#404 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 08 September 2020 - 05:03 AM

Otvara se u Idea-i u Omladinskih brigada, tamo gde je nekad bila Tehmomanija.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
  • 0

#405 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 September 2020 - 05:44 AM

Ovaj trenutni dekatlon je toliko... tanak, da sam se već naoštrio na segedinski za sledeću ozbiljnu nabavku :D Aj' da vidimo i ovo čudo.


  • 0

#406 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 08 September 2020 - 07:31 AM

Domaci decathlon sam totalno batalio, juce napravio porudzbinu iz UK decathlona (na UK adresu), cak mi je i to lakse nego mucenje sa domacim sajtom/radnjom.


  • 0

#407 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 08 September 2020 - 07:42 AM

Otvaraju veću radnju?
Pa ni ovu nisu popunili kako treba i ova stara im je prevelika.

Ne kapiram im poslovni model da ne napunis radnju robom a nije da ljudi ne kupuju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#408 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 September 2020 - 11:19 AM

Paz' realno, ovaj trenutni dekatlon jes' malo nakraj sveta dobrom delu grada. To im je jedini RAZUMAN razlog za još jedan.


  • 0

#409 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 September 2020 - 11:57 AM

Stigla mi odeca iz Decathlona od koje bih izdvojio kisne pantalone jer sam dugo trazio ovako nesto:

https://www.decathlo...8354732&c=BLACK

 

Tanke, lagane, imaju dzep da se spakuju i zauzimaju vrlo malo mesta, imaju sa donje strane lastis koji ide preko djona (ili oko clanka, svejedno), kao i ugradjenu prekrivku za patike. Kamasne za neke laganije upotrebe nisu ni potrebne sa ovim pantalonama, sto je vrlo korisno, jer ako trebaju pantalone,kamasne svakako trebaju.

Javim kad padne neka kisa (i kad se vratim na bajs :/) kakve su u praksi. Cena od 25gbp mislim da je adekvatna, nije jeftino ni skupo za ono sto se dobija.

900+Cycling+City+Rain+Overtrousers+Black+Yellow2.jpg 900+Cycling+City+Rain+Overtrousers+Black+Yellow3.jpg 900+Cycling+City+Rain+Overtrousers+Black+Yellow4.jpg


  • 3

#410 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 September 2020 - 11:05 AM

Paz' realno, ovaj trenutni dekatlon jes' malo nakraj sveta dobrom delu grada. To im je jedini RAZUMAN razlog za još jedan.


Nakraj sveta je zato što su dodjoši postali gospoda. A do pre 10-15 godina u svom selu odakle su došli išli su pola sata peške do autobuske stanice da bi čekali autobus koji je imao dnevno 3 polaska.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#411 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 September 2020 - 11:43 AM

...i stizali brže tamo 'de su krenuli nego kroz 10 km Beograda...


  • 0

#412 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 September 2020 - 11:57 AM

...i stizali brže tamo 'de su krenuli nego kroz 10 km Beograda...


Koji je i sam prilično zabačen - preko 50 km od Novog Sada! :)
  • 7

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#413 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 September 2020 - 12:30 PM

Нама који не живимо на Нбг, Омладинских бригада (ако заиста тамо буде) је накрај света колико и ово на Карабурми. Притом, не само што је далеко, него је и део града са којим традиционално нисмо имали никакве везе и у који не идемо.

 

Али, све Декатлон радње ће (као и многе друге) увек бити "накрај света", јер је такав пословни модел. Бира се локација која је јефтина, са довољно простора и, ако је могуће, већ занимљива/разрађена. Најављивана је градња великог Декатлона у Бубањ потоку, где је и Икеа. Очигледно се план променио. Мени је и удаљеност много мањи проблем од запањујуће непрофесионалности (сајт и даље није на српском и у потпуном је хаосу) и слаба понуда. Да не коментаришем цене/акције.

 

Иначе, у Трсту Декатлон чак и није у Трсту. :)


  • 0

#414 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 26 September 2020 - 05:35 PM

Omladinskih brigada nikako nije jeftina lokacija već jedna od najtraženijih u Beogradu i fizički se nalazi u centru grada pored autoputa sa velikim parking prostorom gde iz bilo kog dela grada stižete vrlo jednostavno.

A lokacija ikee mi nikad neće biti jasna, kako su uspeli da ih prevare za tu lokaciju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#415 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 27 September 2020 - 06:11 AM

A lokacija ikee mi nikad neće biti jasna, kako su uspeli da ih prevare za tu lokaciju.
Sent from my Mi A3 using Tapatalk


isto ko što oni prevare ljude da imaju neki kvalitet
  • 2

#416 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 September 2020 - 06:22 AM

Svrati buraz na sajam nameštaja kad bude pa kad vidiš kako su natrulu topolovu talpu zalili smolom i zaključili da to sad vredi 2000 evra, možda se i predomisliš :D


  • 3

#417 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 01 October 2020 - 11:27 PM

Omladinskih brigada nikako nije jeftina lokacija već jedna od najtraženijih u Beogradu i fizički se nalazi u centru grada pored autoputa sa velikim parking prostorom gde iz bilo kog dela grada stižete vrlo jednostavno.

A lokacija ikee mi nikad neće biti jasna, kako su uspeli da ih prevare za tu lokaciju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Nisu nikog prevarili, već je Ikea gde god bila u Evropi uvek na periferijama.


  • 0

#418 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 02 October 2020 - 07:34 AM

Samo što to nikako nije periferija.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#419 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 08 October 2020 - 06:49 PM

Nisu nikog prevarili, već je Ikea gde god bila u Evropi uvek na periferijama.

To apsolutno ne znači da kupci preferiraju periferiju već samo potvrđuje da je Ikea uvek bila jeftino đubre a toliko jeftino da im se više isplate niže cene zemljišta i poreza na isto baš tamo na periferijama....


  • 0

#420 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 October 2020 - 08:10 PM

Мајко мила... По теби купци преферирају да до продавнице путују по три сата кроз огромне гужве и да онда немају где да паркирају, па још и да плаћају папрено за тај паркинг, да би у центру града, у малецној продавници, видели изложен 1 % асортимана?

 

Један од битних разлога зашто су Икеа и Декатлон (и многи други) толико успешни и популарни јесте и чињеница да у својим радњама излажу комплетан асортиман. Уколико нешто имају у радњи, то је изложено. Притом, Декатлон има изложено буквално све (све величине и боје, све примерке), практично нема лагера ван продајног простора. Наравно да је за купце то фантастично, али је за продавце веома скупо, јер је потребан огроман продајни простор (који се сређује по знатно вишим стандардима од магацинског, повећавајући трошкове). Додатно, неопходно је да купци лако дођу до објекта и да могу да паркирају. То је у градским центрима не само ненормално скупо него често и потпуно немогуће. Било због недостатка простора, било због тога што ниједан град не жели тако нешто у централним зонама. Због тога и постоје индустријске зоне, а оне су обично у (непосредној) близини главних саобраћајница.

 

Декатлон је у великој предности, јер су њихови артикли ипак компаративно неупоредиво мањих габарита, па продавнице не морају да буду огромне (зависно од њиховог плана за позиционирање на тржишту), па не морају да буду ни потпуно изоловане. Али, Икеа продаје намештај. Наравно да ће локацију за себе да тражи далеко од центра, где има простора, а и где је земљиште јефтиније, а притом је и уз аутопут(еве). Додатни разлог за локацију даље од (папрено скупог) центра јесте чињеница да се намештај не купује успут, шетајући градом, већ се првенствено планира. Декатлон, међутим, продаје робу која се често купује управо у пролазу, "дај да бацим поглед". Између осталог и зато што је неупоредиво јефтинија и што можеш да је однесеш на себи.

 

Све то доводи до још једне битне разлике између ових произвођача/продаваца. Декатлон жели углавном већ разрађене, популарне локације и често закупљује и (велике) делове тржних центара (који обезбеђују и купце и додатну инфраструктуру). Они не рачунају на дуго задржавање купаца нити то, у суштини, желе, а не обезбеђују ни било шта осим свог асортимана. Икеа се поприлично изолује, а онда остварује додатни профит од додатних садржаја (како где, то је њихова ствар).

 

И нико никога ту није преварио. Осим Декатлон купце у Србији постављајући потпуно нефункционалан сајт који је притом и све само не на српском језику. Чак и годину дана од отварања радње. Уз јадан асортиман и често јаке цене.


  • 7




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika