Jump to content


Fotografije

pomoć pri kupovini

bike manufaktur

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
91 odgovora na ovu temu

#41 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 09 May 2018 - 03:23 PM

Treba mi neki jeftin biciklic za obavljanje sitnih poslova po gradu, ovaj mi zapao za oko. Cena mi nekako deluje minimalna, kakvo je Vase misljenje o njemu na prvi pogled?

https://www.2bike.rs...-1#.WvHfXZ_RY0M

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

 

Captain Citybike to the rescue!

 

Napravio sam detektor za slučajeve kad neko traži bicikl za po gradu i razmatra MTB. Nešto slično kao onaj Falloutov koji detektuje frazu "n brzina" gde je n>8 :D. Elem, nije to baš praktičan bicikl da se švrćkaš po gradu, nego najbolje onaj penzionerski city bajk, koji može i za manje para da se nađe, a dobiješ i blatobrane, lancobran, svetla, paktreger, a možda i korpicu.


  • 1
Pozdrav

#42 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 09 May 2018 - 11:11 PM

http://www.capriolo....edster-3-grafit

jel zna neko mozda koja max sirina gume moze da stane na ovaj ram?


  • 0

#43 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 10 May 2018 - 09:14 AM

U capriolu kazu 25c dok u totalbike kazu 28c kome verovati?
  • 0

#44 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 May 2018 - 09:24 AM

U capriolu kazu 25c dok u totalbike kazu 28c kome verovati?

Taj ram svake godine menjaju, imao sam speedstera imas temu na forumu o njemu, ali o starijim vrijantama, koji su ujedno bili kvlitetniji bicikli, bolji ramovi i sa boljim komponentama.
Uglavnom meni je bio problem u prednjoj viljusci koja je bila toliko uzana da su paknovi od vbrake kocnica udarali u vilu i nisu mogli da se rasire dovoljno pa je i naduvana 23 guma jedva ulazila izmedju.
Ne znam da li su resili taj problem...
Najbolje da odes do nekog Capriola ili nekog drugog servisa ili radnje, objasnis im da bi hteo da uzmes gume ali uz predhodnu probu jer nisi siguran da ce stati u ram i vilu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#45 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 10 May 2018 - 11:22 AM

Idi u bilo koju prodavnicu gde ima veliki izbor bicikala (predlažem PB Hotel Juga) i zamoli ih da izvade prednji točak nekog bicikla koji ima 28c i jednostavno ga ubacite umesto tvog prednjeg da vidiš kako će da legne. Tako sam ja uradio i nisam ništa pametnije smislio a pouzdano je. U protivnom ćeš morati da kupiš gume da bi probao.


  • 1

#46 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 10 May 2018 - 11:26 AM

Idi u bilo koju prodavnicu gde ima veliki izbor bicikala (predlažem PB Hotel Juga) i zamoli ih da izvade prednji točak nekog bicikla koji ima 28c i jednostavno ga ubacite umesto tvog prednjeg da vidiš kako će da legne. Tako sam ja uradio i nisam ništa pametnije smislio a pouzdano je. U protivnom ćeš morati da kupiš gume da bi probao.

Jes pa da ga nateraju da kupi tocak ili nedaj bože ceo nov bajs...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#47 kavasaki

kavasaki
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 11 May 2018 - 06:12 AM

Pošto pratim cikloberzu tek neka 3 mjeseca,interesuje me padaju li cijene na jesen ,zimu išta bicikala

bude li ponuda ovakva i preko zime ili i prodavci ređe nabavljaju bicikle zimi


  • 0

#48 avenija

avenija
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 11 May 2018 - 07:43 AM

"Molim vas za neke preporuke, savete... za ovaj bicikl: https://www.2bike.rs...33#.WvK-aKSFPIU

Visok sam 196, 96 kg. Bicikl bi koristio uglavnom rekreativno 2-3 puta nedeljno, pa i za neke malo duže vožnje."

 

Na prethodnoj strani sam pitao za savet. Sad sam video i ovaj https://www.2bike.rs...be#.WvVIHKSFPIU, pa me interesuje još nekoliko stvari. Pretpostavljam da ovaj prvi ima bolju grupu..., ali ovaj drugi je čini mi se novije generacije. Koliko je to bitno? Naravno pod uslovom da su ispravni i jedan i drugi. Nemam predstavu koliko bi mogli biti stari ovi bicikli?


  • 0

#49 Sapsan

Sapsan
  • Members
  • PipPip
  • 69 posts

Postavljeno 11 May 2018 - 01:09 PM

 

"Molim vas za neke preporuke, savete... za ovaj bicikl: https://www.2bike.rs...33#.WvK-aKSFPIU

Visok sam 196, 96 kg. Bicikl bi koristio uglavnom rekreativno 2-3 puta nedeljno, pa i za neke malo duže vožnje."

 

Na prethodnoj strani sam pitao za savet. Sad sam video i ovaj https://www.2bike.rs...be#.WvVIHKSFPIU, pa me interesuje još nekoliko stvari. Pretpostavljam da ovaj prvi ima bolju grupu..., ali ovaj drugi je čini mi se novije generacije. Koliko je to bitno? Naravno pod uslovom da su ispravni i jedan i drugi. Nemam predstavu koliko bi mogli biti stari ovi bicikli?

 

Super je za rekretivne i malo duze voznje bar moje subjektivno misljenje jedino prodavac je malo diskutabilan  jer se cesto pominje u negativnom kontekstu kao prodavac Pozdrav.


  • 0

#50 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 11 May 2018 - 03:03 PM

Pošto pratim cikloberzu tek neka 3 mjeseca,interesuje me padaju li cijene na jesen ,zimu išta bicikala
bude li ponuda ovakva i preko zime ili i prodavci ređe nabavljaju bicikle zimi

Sve zavisi od prodavca do prodavca ali uglavnom preko zime su manje cene
  • 0

#51 avenija

avenija
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 12 May 2018 - 02:55 PM

Kupio sam ipak ovaj SCO. Pošto nisam nikad vozio drumaša, probao sam samo nekoliko puta, recite mi samo jel drumske kočnice  inače lošije koče od drugih ili tu nešto ne valja. Kočnice su claris, a gumice su loše, ali ipak baš loše koči.


  • 0

#52 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 May 2018 - 03:04 PM

Kupio sam ipak ovaj SCO. Pošto nisam nikad vozio drumaša, probao sam samo nekoliko puta, recite mi samo jel drumske kočnice inače lošije koče od drugih ili tu nešto ne valja. Kočnice su claris, a gumice su loše, ali ipak baš loše koči.

Koliko para toliko muzike, posto je to veliki bicikl, predpostavljam da si i ti velik covek, a to Claris ne moze da ukoci, moze samo da usporava. Tako da oprezno vozi ili kupis malo bolje kocnice, npr. ultegra, e to koci bas lepo, ali kosta polovno oko 40-50€

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#53 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 13 May 2018 - 11:09 AM

Imam bas mnogo tipova kocnica, sve iole novije mi koci sasvim solidno. Sora, 105, ultegra, Dura Ace, razni Campagnolo i ostalo...
Mozda treba da se presteluju kocnice, zamene sajle...
  • 1

#54 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 May 2018 - 12:47 PM

Imam bas mnogo tipova kocnica, sve iole novije mi koci sasvim solidno. Sora, 105, ultegra, Dura Ace, razni Campagnolo i ostalo...
Mozda treba da se presteluju kocnice, zamene sajle...


+1
Dobre pakne, čiste felne i dobro podešavanje čine čuda! :)


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#55 avenija

avenija
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 14 May 2018 - 06:10 AM

Felne su čiste, pakne su loše tako da to ide prvo na zamenu čim uhvatim vremena.

Nego još jedno pitanje. Kako sam prešao sa trekinga na drumaša, zbog radoznalosti, brzine, relacija na kojima vozim, sad sam u dilemi da li sam pogrešio. Već 2 dana vozim kraće relacije oko 30km i 2 dana ne mogu da spavam od bola u gornjem delu leđa i vratu, više s leve strane. Da li je potrebno vreme da se čovek navikne na promenu položaja? Sedište sam namestio kako treba gledajući 100 tutorijala po net-u. Za volan nisam siguran da li mi je daleko.


  • 0

#56 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 May 2018 - 07:35 AM

Lose si namesten, prvi test, digni malo ruke sa volana dok vozis i vidi sta se desava, da li padas na napred? 


  • 0

#57 avenija

avenija
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 14 May 2018 - 08:16 AM

Definitivno padam. Sad sam gledajući ytube provalio da se lula može okrenuti da dobije veći ugao i volan je sad podignutiji. Druga priča sada. Videću dalje kako će se pokazati. Sad to izgleda ovako.

Attached Thumbnails

  • 15262857165584172106708903116670.jpg

  • 0

#58 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 14 May 2018 - 08:17 AM

NE razumem se preterano u te nove geometrije, ali meni deluje da je i sic jako puno podignut....

 

Drugi aspekt, sam sic se kljunom spusta nanize, svi ti mali  detalji, te jako bacaju ka napred.

 

Pored toga rekao bih da ti je malo mali bicikl (opet ja imam samo stare geometrije, pa mozda gresim), ali vredi uloziti trud u podesavanje....

 

Znaci svaki stepen ili milimetar kod trimovanja, moze da napravi dramaticnu razliku, ovo tvoje je definitivno razdeseno....

 

 

Namestaj bicikl dok potpuno ne rasteretis tuke, samim tim i ramena i vrat.

 

Maltene ruke na volanu treba da lebde, tj .ne nose tezinu...


  • 0

#59 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 May 2018 - 08:32 AM

Definitivno padam. Sad sam gledajući ytube provalio da se lula može okrenuti da dobije veći ugao i volan je sad podignutiji. Druga priča sada. Videću dalje kako će se pokazati. Sad to izgleda ovako.

Ne valja ovo nista, kao sto bax rece, sediste je oboreno i klizas na ruke, a izgleda kao da ti je mali bicikl po visini sedista, a i po polozaju volana i samaraljki izgleda da si pokusao da dobijes na visini sto bi opet znacilo da je bicikl mali za tebe.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#60 avenija

avenija
  • Members
  • PipPip
  • 48 posts

Postavljeno 14 May 2018 - 08:46 AM

Moraću kod nekog da se to namesti ako može. Šticna ima još par centimetara do graničnika, sedište ispravljrno i pomereno napred malo,volan je sad puno bolji, a na dropovima ne vozim to mi je za sada hard core. A za veličinu ne znam,da je veći ram volan bi mi bio još dalje...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika