Jump to content


Photo
- - - - -

Koliko vozite km?


  • Please log in to reply
2156 replies to this topic

#1861 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 30 June 2020 - 05:44 PM

U ovom mesecu 1553... ali milja. :)

Kilometara okruglo 2500 (danas vozio taman koliko je trebalo da bih zaokružio).
Sve obične vožnje, osim jednog breveta od 200 km.
Ukupna elevacija slaba za toliko km, možda oko 13 hiljada metara (računam oko 500-600 m na svakih 100 km).

To mi je rekord za jedan mesec, stari je bio 2470 km, iz juna 2018, ali tada su u tu kilometražu ušli i breveti od 300, 400 i 1000 km.

U 2020. za sada 9540 km.
  • 5

#1862 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 04 July 2020 - 06:35 PM

This is Spartaaaaa, rekord :)

Hvala Bogu, hvala narodu, hvala gospodinu, hvala najvecim od nas Dodiku i Vucicu i svim ostalim sto su vjerovali da ja mogu odraditi tu medjugradsku voznju :)

Nisam pukao nego mi je drago sto sam konacno to odvezao :)Screenshot_20200704-203130.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 7

#1863 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 July 2020 - 09:35 PM

This is Spartaaaaa, rekord :)
Hvala Bogu, hvala narodu, hvala gospodinu, hvala najvecim od nas Dodiku i Vucicu i svim ostalim sto su vjerovali da ja mogu odraditi tu medjugradsku voznju :)
Nisam pukao nego mi je drago sto sam konacno to odvezao :)attachicon.gifScreenshot_20200704-203130.jpg
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Bravo, samo napred!
  • 1
The sea, the sea

#1864 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 04 July 2020 - 11:02 PM

@Mića


Nadam se da pitanje nije previse licno jer drugacije ne moze da se pita, ali interesuje me radis li ti jos nesto sem sto vozis bicikl?

Hocu da kazem, svaka cast i kapa dole za ovoliku kilometrazu u jednom mesecu za koju svakako treba imati volje, ali da se ne lazemo, treba imati i dosta vremena. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1865 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 05 July 2020 - 09:56 AM

@Mića
Nadam se da pitanje nije previse licno jer drugacije ne moze da se pita, ali interesuje me radis li ti jos nesto sem sto vozis bicikl?
Hocu da kazem, svaka cast i kapa dole za ovoliku kilometrazu u jednom mesecu za koju svakako treba imati volje, ali da se ne lazemo, treba imati i dosta vremena. :)

To me mnogi na fb pitaju, a ja im odgovaram da imam sreću (a i pamet) da nemam gazdu i da mogu da radim kad i koliko ja hoću.
Počeo sam karijeru 1989, nikad nisam pušio, pio (čak ni kafu), drogirao se, nisam izlazio po kafićima (više švrljao uveče), nije me interesovala garderoba... tako da je normalno da sam uvek imao neku lovu u rezervi, koja mi je omogućavala da pravim pauze u poslu kad mi bude ćef...

*

Osim toga, mislim da naći nekoliko sati dnevno za bicikl, svakog drugog dana (u proseku), i nije nešto naročito, ako se ne gledaju filmovi i serije, fudbal, tenis i sve ostalo, ne čitaju se knjige... itd. itd.

*

Konkretno, ja od početka Pandemije nisam radio, a upravo sutra krećem ponovo, ali i bicikl putuje sa mnom i voziću sredom popodne i nedeljom ceo dan, a uhvatiću i poneki brevet usput. Taj sistem (da nosim i bicikl) je nov, od zimus, sad ću opet malo da ga koristim, a naročito u septembru i oktobru (ako Corona dozvoli), jer je masa prolećnih breveta odložena za jesen.
  • 4

#1866 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 05 July 2020 - 12:05 PM

Ništa lepše od slobodnog čoveka, samo guraj.. ovaj vrti
  • 1

#1867 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 05 July 2020 - 12:22 PM

Pa da... najjača stvar u životu je biti nezavisan što se posla tiče. :)
  • 0

#1868 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 05 July 2020 - 12:28 PM

Ja sam vec pomislio da Comi vozi neke tablete ko bajkeri, da mu je to radno mjesto :)
Ja odvezem u prosjeku 4-5 h sedmicno i vec familija hoce da me se odrekne, kazu nikad me nema :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 2

#1869 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 05 July 2020 - 12:57 PM

Dok traje školska godina, ja sam slobodan ujutro, kad nisam na putu. Odvedem malu u školu, pa imam slobodno 4 sata i mogu da vozim bajs ili još malo odspavam, ako sam vozio prethodno veče do kasno (a to je čest slučaj).

U letnje vreme vozim ili nakon ručka, pa dok ne idemo u parkić (15-19h), tad bih ionako sedeo u sobi, kao i ostali ukućani, ali ja se žrtvujem i gorim na suncu... a ako ne tad, onda vozim opet kasno uveče, pošto leti svi kasnije ustajemo.

Tako da je meni problem neka duža vožnja, a za stotke mi nije teško naći 4-4,5 sati vremena.
  • 0

#1870 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 05 July 2020 - 07:37 PM

To me mnogi na fb pitaju, a ja im odgovaram da imam sreću (a i pamet) da nemam gazdu i da mogu da radim kad i koliko ja hoću.
Počeo sam karijeru 1989, nikad nisam pušio, pio (čak ni kafu), drogirao se, nisam izlazio po kafićima (više švrljao uveče), nije me interesovala garderoba... tako da je normalno da sam uvek imao neku lovu u rezervi, koja mi je omogućavala da pravim pauze u poslu kad mi bude ćef...

*

Osim toga, mislim da naći nekoliko sati dnevno za bicikl, svakog drugog dana (u proseku), i nije nešto naročito, ako se ne gledaju filmovi i serije, fudbal, tenis i sve ostalo, ne čitaju se knjige... itd. itd.

*

Konkretno, ja od početka Pandemije nisam radio, a upravo sutra krećem ponovo, ali i bicikl putuje sa mnom i voziću sredom popodne i nedeljom ceo dan, a uhvatiću i poneki brevet usput. Taj sistem (da nosim i bicikl) je nov, od zimus, sad ću opet malo da ga koristim, a naročito u septembru i oktobru (ako Corona dozvoli), jer je masa prolećnih breveta odložena za jesen.

Bravo, svaka öast!

 

 

 

Te proklete pare, ne može čovek bez njih da živi i ceo život za njima trči, a prokletstvo istih je da što ih ljudi više imaju obično im je još veća želja za njima.

 

Iako danas 99% ljudske populacije veruje da se uspeh meri stanjem na bankovnom računu, ja sam iskrenog ubeđenja da je uspešan svako ko od novca ne zavisi, barem ne direktno.

 

Prema tome, onaj ko u svom životu zaista radi ono što voli, kad hoće i koliko hoće, a pogotovo još kad uz taj posao ima vremena dovoljno za sve svoje stasti i hobije, smatram da je svakako uspešan i ispunjen čovek, daleko više od onih koji imaju mnogo više novca, ali su u svemu tome izgubili sebe.....  Na konto svega toga, ti iskreno pozitivno zavidim. :)


  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1871 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 05 July 2020 - 09:57 PM

Tako je, sve si lepo rekao...

Trebalo bi da najveću vrednost ima slobodno vreme, a ne novac, jer jedino vreme koje nam stoji na raspolaganju tokom života nema cenu, tj. ne može da se kupi, ne može da se dokupi...

*

Moja stara životna filozofija glasila je: Pokušavam da u životu što više vremena provedem radeći ono što volim, a što manje radeći ono što moram.
To se, doduše, malo promenilo otkako imam porodicu, ali do svoje 37. godine života (2003) mi je poprilično uspevalo da živim po tom principu.
  • 2

#1872 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Posted 05 July 2020 - 11:48 PM

Negde sam jednom procitao da kada nam jednog dana kucne taj cas da odemo Bogu pred istinu, i kad povratka vise ne bude bilo, bice nam verovatno zao mnogo cega sto smo mozda hteli a nismo uradili, ali nam svakako nece biti zao sto nismo vise radili u zivotu...

Inace, porodicu bih ipak stavio iznad svakog hobija i svega drugog u zivotu. Nasa deca su ono jedino istinski vredno sto od nas ostaje kad nas ne bude bilo. Bicikl ce na smece, uspomene sa voznji ponecemo u grob, a nasa deca ostaju kao ono najbolje sto smo dali svetu koji cemo ostaviti.


Nego promasismo totalno temu za ova filozofiranja. :)
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1873 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Posted 06 July 2020 - 04:01 AM

Neka, ne mari, nije loš off kad je ovako kvalitetan... ;) Svaka vam je na mestu!

Ja bih samo dodao da nikako nije presudno imati samo dovoljno vremena... Mnogo je bitnija želja, tj. volja i ideja da se to vreme kvalitetno ispuni.

Ontopic: iako mi je bajs bio osnovno prevozno sredstvo otkad znam za sebe, do ove godine nisam običavao da sednem i vozam se samo vožnje, tj. zadovoljstva radi, pa ni da beležim koliko sam tačno prešao kilometara.
Ni ove godine ne merim baš na kantar, ali recimo da imam nekih 500-600 tih namenski izveženih, što grackim, što brckim... 😀
  • 1

#1874 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 07 July 2020 - 07:56 PM

Samo ne bi bilo loše da još neko upisuje kilometražu. Na Forum.hr bar desetak ljudi to radi na kraju svakog meseca... :)
  • 0

#1875 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 07 July 2020 - 08:06 PM

Možemo li i mi sa dvocifrenom kilometražom? :D
  • 1

#1876 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 07 July 2020 - 08:45 PM

može, ali nakon svake vožnje :D
  • 1

#1877 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 09 July 2020 - 06:38 AM

Sinoc odvezeno, prvi put da sam imao drustvo, drustvo je ekstra. Osjetio nisam ni da je vrijeme proslo, nit mi je smetao sic, nit su mi ruke trnule, malo jesam morao lakse da vozim pogotovo u povratku jer covjek je stariji i ima los bicikl al nije mi uopste smetaloScreenshot_20200709-082515.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 4

#1878 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Posted 28 July 2020 - 08:47 PM

Kad se skocka. Danas 151 km, 6 sati i 25 minuta. Bez vode, hrane i odmora. Malo mi se usta i usne sušili zadnji sat vremena, ali izdržalo se.

Slika posle vožnje.

151 km.jpg


  • 2

#1879 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Posted 29 July 2020 - 01:04 AM

A zašto nisi jeo i pio vodu?

(ja sam najviše 130 km bez hrane, ali bez vode prob'o nikad nisam)
  • 0

#1880 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 29 July 2020 - 02:40 AM

A zašto nisi jeo i pio vodu?

(ja sam najviše 130 km bez hrane, ali bez vode prob'o nikad nisam)

Jer voda je za ribice!!!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 5




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users