Jump to content


Fotografije
- - - - -

Koliko vozite km?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2156 odgovora na ovu temu

#1801 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 04 January 2020 - 03:31 PM

Мислим, лепо је видети вас који се овде фрљате неким стоткама, брдима, висинама, ал' не мож' то свако ...

 

 

može brate, samo stvar prakse i treninga...

mada je to ovde sa MTB totalni off topic

 

Ima nešto Strava što se zove GAP

https://support.stra...justed-Pace-GAP

Al nije mislim za bajs nego za trčanje... al taj fazon


  • 1

#1802 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 04 January 2020 - 06:21 PM

Sve je subjektivno, ko je vise ili manje presao nije bitno.
Ovo mi je druga godina od kako sam u svjetu rekreativnog biciklizma. '18. sam prsao 2000 km a '19., 4500 km sve sa MTB uglavnom planincuga i urvina. Imao sam 10ak padova bez ozbiljnih povreda, stekao 5-6 prijatelja koji voze slicne staze kao ja. Iztrazio mnoge nedodjije za koje nebih znao da postoje da nije bajka. Izgubio 8 kg sala sa stomaka, uravnotezio krvni pritisak, spustio puls.
To su sve uspjesi za mene i ja sam prezadovoljan docekao sezonu 2020 u kojoj cu pokusati da budem bolji.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 12

#1803 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2020 - 05:10 PM

Screenshot_20200205-180755_Gmail.jpg


  • 2
Homesick for a place you've never been...

#1804 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 05 February 2020 - 06:36 PM

Srdjo,ti se ne salis,vozis muski. O:)


  • 2

#1805 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 February 2020 - 02:57 PM

vozis muski. O:)

Samo kurirski :) Ima u novosadskom Eko kuriru i devojčica, gorih od mene :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#1806 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 February 2020 - 11:17 PM

Februar 855km i ukupno 22 voznje tj 38h na bajsu, veoma zadovoljan iako sam naravno hteo jos vise da vozim, ali ovo je bio apsolutni maksimum sto se slobodnog vremena tice.
  • 3

#1807 shock

shock
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 02 March 2020 - 06:57 AM

Nije toliko važma kilometraža koliko je važno kako se vozi. Primećujem da mnogi rekreativci nisu najvičniji pravailnom odabiru stepena prenosa tako da je i kadenca besmislena. 30 km kvalitetno odveženih je 100 puta korisnije od 100 km tegljenja.
  • 2

#1808 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 March 2020 - 10:41 AM

Nije toliko važma kilometraža koliko je važno kako se vozi. Primećujem da mnogi rekreativci nisu najvičniji pravailnom odabiru stepena prenosa tako da je i kadenca besmislena. 30 km kvalitetno odveženih je 100 puta korisnije od 100 km tegljenja.

Sve tačno!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#1809 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 02 March 2020 - 11:46 AM

Naučnici će imati posla.


  • 2

#1810 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 March 2020 - 03:01 AM

Naučnici će imati posla.

Proveri štranjku na vili da se nije otpustila...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 4

#1811 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 23 April 2020 - 03:32 AM

Nova korona rutina: Posle dorucka udarim turu od 50 km,vratim se oko podneva,rucam, onda popodnevna dremka uz neki adekvatan smarajuci film (nekada i tri cetiri puta ponavljam isti)onda popodnevna tura 20-30 km, sada od 16h do 18h,problem mi zadaju korona vozaci,koji zureci da stignu pre policijskog casa ,malo rizicnije po moju sigurnost voze,ali oguglao sam. Tako da vise dnevno vozim sada, nego inace,-70-80 km.

 

Ali do ove godine nisam vozio lezaljku,tako da valjda i to ima uticaja,nema vise cireva na guzici, i potrebe da se brze vozi,jedini problem je zastititi se od sunca,jer je glava u takvom polozaju da mi je vrh frnjoke izgoreo i jedino oko ociju belo zbog naocara, tako da meni smesno izgledam,vec je poceo da se ljusti,ali imam ideju da stavim neko platno preko njega kada nastupe  zege,ili namazem nekom  mascu.IMam kacket ali nedovoljan je da zastiti lice.

 

U svako slucaju iako vreme za poljoprivredne useve nije dobro,za nas bicikliste je idealno ako se ne racuna kosava.


  • 0

#1812 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 23 April 2020 - 11:01 AM

Mene je ova situacija natjerala da vozim uzbrdo, do sad sam vozio po ravnom i tek sad skontao sta sam propustio. Jest tesko al svako novo osvojeno uzvisenje je posebna dragost. Vozim kratko ,uzbrdo i nizbrdo 15km, herc hoce da ispadne na nos al napredujem polako. Cak bih rado ostao na tom putu jer ima tu gomila kilometara sve uzbrdo i kroz sumu, bilo bi ekstra ljeti, asfalt je ali ima hrpa auta bez tablica koja tuda voze raly, cak i traktora koje izbace iz brzine pa ih voze po 70km/h a jako je usko... Pokusacu naci jos nekog za svaki slucaj, ako se sta desi da ima neko
  • 0

#1813 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 24 April 2020 - 04:40 AM

Meni je ova godina najslabija od kako vozim, a izvesno je da će nastavak biti još tanji  :grin: . Supruga mi je trudna, započeo sa radom na knjizi, a nakupilo se i nekih drugih, neplaniranih obaveza. Sve u svemu, zeman došao da se bicikl okači o klin. Privremeno, na par godina ili trajno, nemam pojma.

 

Istovremeno, ovim se opraštam i od ovog foruma. Puno toga sam naučio, dobro se zabavio. Upoznao sam i nekoliko kolega, i sa njima napravio par odličnih vožnji. Hvala im na tome i na strpljenju da voze sa mnom.

 

Ukoliko sam nekog uvredio, ovom se prilikom izvinjavam, ponekad su prsti bili brži od pameti.

 

Pozdrav i svako dobro.


  • 4

#1814 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 11:16 AM

Rekord karijere :)
Tu mislim na vrijeme provedeno u sedlu bez silazaka s bicikla, bez ustajanja na pedale, bez voznje bez ruku, okretanje pedala citavo vrijeme bez stajanja

Ubio me sjeverac, mislim da sam imao osjecaj da kapljice Une nosi na mene iako vozim 100tinjak m od rijeke, bila bi veca prosjecna samim tim i kilometraza ali ja sam zadovoljan s obzirom na usloveScreenshot_20200510-130732.jpg
  • 3

#1815 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 May 2020 - 11:51 AM

Svakim danom, u svakom pogledu... Nije bitno koliko je km, bitno je da svaki sledeći put bude malo duže ili malo brže. Samo napred!

Usput, kako meriš snagu? Računa je aplikacija?
  • 0
The sea, the sea

#1816 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 11:56 AM

Moj rekord je 340 km bez prestanka na losem biciklu. Posto sam vojnik, moram da sam u formi, ali i godine cine svoje. Nikad nisam merio godine ili to shvatao ozbiljno. Inace mogao bih kazem koliko sam presao sa M-80a. Sto se bajsa tice u jednom cugu - to je ta prica.
  • 1
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#1817 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 12:05 PM

Rekord karijere :)
Tu mislim na vrijeme provedeno u sedlu bez silazaka s bicikla, bez ustajanja na pedale, bez voznje bez ruku, okretanje pedala citavo vrijeme bez stajanja
Ubio me sjeverac, mislim da sam imao osjecaj da kapljice Une nosi na mene iako vozim 100tinjak m od rijeke, bila bi veca prosjecna samim tim i kilometraza ali ja sam zadovoljan s obzirom na usloveattachicon.gifScreenshot_20200510-130732.jpg




Svaka cast i samo vozi jos vise i jos dalje, ali imaj na umu da neustajanje sa sica i jedan te isti konstantan polozaj u voznji ti cini vise loseg nego dobrog. Obavezno, na svakih 2 do 3 km treba minimum desetak sekundi da provedes vrteci pedale stojeci, da se misici malo rastresu, goozica prkrvi, oslobodi pritisak na sedalne kosti i sve nerve u blizini istih. Isto tako je pozeljno da na biciklu cesto menjas hvat na kormanu (ako imas rogove) da bi pritisak na sake stalno bio drugaciji. Primenis li ta neka sitna pravila videces i sam koliko ce ti biti lakse i duze i dalje da vozis bicikl...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1818 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 12:05 PM

Svakim danom, u svakom pogledu... Nije bitno koliko je km, bitno je da svaki sledeći put bude malo duže ili malo brže. Samo napred!

Usput, kako meriš snagu? Računa je aplikacija?

Da, nemam pojma kako si sta, , od senzora imam za kadencu a brzinu gps, kadenca bude prosjek 75-80
Psihicki je ovim putem lose ici, nervoza konstantna, asfalt je star, hrapav i sav ispucao pa se stalno truckam, na onim mjestima gdje ima malog novijeg je milina okretati pedale
Vjetar smeta, bas smeta a tj uvijek duva i uvijek je neki bocni koji smeta i u jednom i u drugom pravcu
Nazalost to se promijeniti nista nece, pa sam sad pdlucip da samo vikendom tud vozim kad imam vise vremena, ovim danima cu radije uzbrdo, isto se potrosim a duplo manje vremena izgubim
Jednom cu snimiti taj asfalt da vidite moju patnju
  • 0

#1819 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 12:16 PM

Svaka cast i samo vozi jos vise i jos dalje, ali imaj na umu da neustajanje sa sica i jedan te isti konstantan polozaj u voznji ti cini vise loseg nego dobrog. Obavezno, na svakih 2 do 3 km treba minimum desetak sekundi da provedes vrteci pedale stojeci, da se misici malo rastresu, goozica prkrvi, oslobodi pritisak na sedalne kosti i sve nerve u blizini istih. Isto tako je pozeljno da na biciklu cesto menjas hvat na kormanu (ako imas rogove) da bi pritisak na sake stalno bio drugaciji. Primenis li ta neka sitna pravila videces i sam koliko ce ti biti lakse i duze i dalje da vozis bicikl...

Ja nisam za to, pokusavao sam al kad prvi put ustanem nekako vise ne mogu da se namjestim. Rogove sam skinuo, nisu pomagali, da su neki deblji i mekani da ali na ovom ispucalom asfaltu ne pomazu. Od tog truckanja najvise ruke i trnu. Na glatkom asfaltu skoro i ne postoji problem
Umjesto rogova cu da stavim retrovizore, bar lijevi, dosadilo mi se okretati
  • 0

#1820 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 05:40 PM

Vodim statistiku ovde na blogu:

https://mica-bicikli...metri-2018.html
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika