Jump to content


Fotografije
- - - - -

Koliko vozite km?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2156 odgovora na ovu temu

#1781 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 03 January 2020 - 02:42 PM

A gde objavih sliku, sad će i rat početi. 


  • 0

#1782 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2020 - 02:46 PM

Ma da, vidiš, slabo ti je to tih 18000 po drumu se ne računa, lako je to :D


  • 0

#1783 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 January 2020 - 03:46 PM

Ko hoce nadje nacin, ko nece nacice izgovor n2:redbull


  • 0

#1784 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2020 - 04:17 PM

A gde objavih sliku, sad će i rat početi.



Rekoh ti ja "bolje nemoj".. sad Ciklo mora da uvodi klasifikaciju i koeficijente :D
  • 4
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1785 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 03 January 2020 - 06:34 PM

A gde objavih sliku, sad će i rat početi.

Зашто рат? :) то можда ако (погрешно) претпостављаш да је неком другом из неког разлога (такмичарска сујета?) та бројка пређених километара важна, али и недостижна па тај не може зрело да се избори са ситуацијом.

Ma da, vidiš, slabo ti je to tih 18000 po drumu se ne računa, lako je to :D

Ако је моја реплика у центру овог покушаја ироније, предлажем да се поново ишчита и пронађе место где је речено да се не рачуна.

Ko hoce nadje nacin, ko nece nacice izgovor n2:redbull

Ја са својих 56 година и без бици искуства до пре 15, пређем годишње онолико колико желим и колико ми причињава задовољство, а што према мојој процени пошто тек повремено користим мерне инструменте између пет и седам хиљада. Да желим више, но проблемо. :) ах да, ту су пешачења и маршеви, да напоменем чисто у вези са изговорима.

Rekoh ti ja "bolje nemoj".. sad Ciklo mora da uvodi klasifikaciju i koeficijente :D

Очигледно ме нисте схватили. Уосталом, ја и не возим мтб :) али има ли неко ко вози и да на километар сату има 18000 годишње на мтб стазама? Да ли зато што нема, разлог може да буде што један километар на мтб стази није исто што и један километар на друму? Зашто не би могао неко да изнесе неки провизорни коефицијент да би се то изједначило. Или, нека се јави мтб возач који годишње има 15-18 000 км мтб вожње. :) да поновим, нико ништа не мора, ако мислите да је то што сам рекао АПСОЛУТНО без основа, игноришите као незнање или било шта друго, нема потребе за иронијом, потцењивањем или чиме већ ;)
П.С. Ако се неко нашао увређеним или прозваним због тога што сам напусао да је наслов помало неправедан према мтб возачима, искрено се извињавам :)
  • 0

#1786 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 January 2020 - 07:11 PM

čovek koji ima toliko kilometara na MTB ih ima zato što MTB koristi kao svakodnevno prevozno sredstvo.
Svakako treba napraviti razliku između nekoga ko vozi iz sporta i ulozi svoje slobodno vreme u to i neko ko vozi iz potrebe za prevozom, nisu tu u pitanju nikakve zahtevne MTB staze.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 0

#1787 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 03 January 2020 - 07:34 PM

čovek koji ima toliko kilometara na MTB ih ima zato što MTB koristi kao svakodnevno prevozno sredstvo.
Svakako treba napraviti razliku između nekoga ko vozi iz sporta i ulozi svoje slobodno vreme u to i neko ko vozi iz potrebe za prevozom, nisu tu u pitanju nikakve zahtevne MTB staze.
Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Да ли један километар мтб вожње по мтб стази има исту тежину као километар вожње по друму? Да ли би фиктивни мтб тур д франс имао исте дневне етапе као прави тур? Наравно да постоји разлика између спортске и „комутер" вожње, али ја и не мешам те две, веђ упоређујем исту, рецимо спортску вожњу, на те две врсте бицикла. И даље ми недостаје одговор на питање да ли 30 км по шуми, јаругама, води, корењу, каналима. успонима са камењем, итд. једнако као и 30 км асфалта? Ако форуумаши мисле да јесте, повлачим се уз поздраве :)
  • 0

#1788 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 03 January 2020 - 07:53 PM

Normalno da je teze voziti MTB po planinama,ali kako to izmeriti koliko je teze u odnosu na voznju MTB na drumu. Neka oni sami procene i neka iznesu svoja iskustva.

 

Veceras vozim moju gvozdjuriju i razmisljam zasto mi je teze voziti zimi nego leti. Zbog drugacijeg vetra? Mozda zbog maske koja onemogucuje slobodno disanje, tvrdje gume? ili hladni lezajevi ili lanac pa se teze vrti? Zbog cizama na nogama? Onda mi pade  u misao jedan razlog u koji nisam siguran,mozda gresim. Vazduh je zimi gusci nego leti i to je jos jedan razlog zasto se zimi teze vozi.(nevezano za danasnju maglu koja je napravila deda mraza od mene) O:)


  • 0

#1789 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2020 - 08:03 PM

Omega, zapravo to si malo pogrešno shvatio postove iznad.
Napisao sam Zoranu čisto iz zajebancije da je bolje da ne postavlja svoju tabelu. U svakom slučaju brojke su mu impresivne čak i za drumski bicikl.
Što se tiče vrste bicikla.. ne može se porediti vožnja MTB i drumskog bicikla. MTB se vozi 2-3-4 sata po šumi, kamenju i kršu i tu se nakupi 30-40 km.
Drumski se često voze po ceo dan, nekad i više, npr vrevet 400 prosečno se vozi 22h (vremenski limit za 400 km je 27h).
Ja sam više puta vozio 200 i 300.. nadam se da ću ove godine konačno ići i na 400 a možda i 600km za koji je predvidjen vremenski limit od 40h.
Uz to nekoliko puta godišnje kačim 4 pune bisage i odem na višednevnu turu. Nekad to budu Karpati, nekad Prokletije, Kopaonik, Lovće, Stara planina uz zadani cilj od bar 100 km dnevno.
Ako misliš da je nešto od ova 2 lako izvoli, probaj.
Nijedan oblik biciklizma nije lak ako se ozbiljnije vozi.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1790 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 03 January 2020 - 08:05 PM

Drum i MTB su u nekim parametrima neuporedivi.

Svako ima svoju tacku gledista, svi gledamo sa razlicite strane, pristrasno ili ne, vise ili manje.

Nekada su u MTB 2 voznje iste duzine, iste elevacije, na kraju dodju totalno drugacije.Mnogo uticaja imaju sam teren, podloga, okolina.

Mtb u voznji oduzima puno koncentracije, receptori rade mnogo brze, sam odziv mora biti ekspresan.

Tesko je naci idealan ekvivalent i uporediti MTB i Drum voznju, ali po meni i nekom svom licnom iskustvu 40-50km MTB moze biti minimum kao 120km ili vise druma.

Govorim o voznji sa istim biciklom(hardtail)


  • 0

#1791 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 03 January 2020 - 08:13 PM

Omega, zapravo to si malo pogrešno shvatio postove iznad.
Napisao sam Zoranu čisto iz zajebancije da je bolje da ne postavlja svoju tabelu. U svakom slučaju brojke su mu impresivne čak i za drumski bicikl.
Što se tiče vrste bicikla.. ne može se porediti vožnja MTB i drumskog bicikla. MTB se vozi 2-3-4 sata po šumi, kamenju i kršu i tu se nakupi 30-40 km.
Drumski se često voze po ceo dan, nekad i više, npr vrevet 400 prosečno se vozi 22h (vremenski limit za 400 km je 27h).
Ja sam više puta vozio 200 i 300.. nadam se da ću ove godine konačno ići i na 400 a možda i 600km za koji je predvidjen vremenski limit od 40h.
Uz to nekoliko puta godišnje kačim 4 pune bisage i odem na višednevnu turu. Nekad to budu Karpati, nekad Prokletije, Kopaonik, Lovće, Stara planina uz zadani cilj od bar 100 km dnevno.
Ako misliš da je nešto od ova 2 lako izvoli, probaj.
Nijedan oblik biciklizma nije lak ako se ozbiljnije vozi.

Ко је рекао да је лако озбиљно возити бицикл на било који начин? У делу твоје реплике се и налази потврда моје тезе да је наслов поста помало неправдан за мтб возале јер само пита: колико возите км? Ја не СПОРИМ ничији број километара, само покушавам да провизорно изједначим и дам равноправност мтб вожњи. Ево другачије постављеног питања: колико наведених 18 хиљада друма вреди у мтб километрима? Исто 18 хиљада? Да ли по кршу и камењу може сто + км да се превезе у више дана за редом?
  • 0

#1792 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 03 January 2020 - 08:15 PM

Drum i MTB su u nekim parametrima neuporedivi.
Svako ima svoju tacku gledista, svi gledamo sa razlicite strane, pristrasno ili ne, vise ili manje.
Nekada su u MTB 2 voznje iste duzine, iste elevacije, na kraju dodju totalno drugacije.Mnogo uticaja imaju sam teren, podloga, okolina.
Mtb u voznji oduzima puno koncentracije, receptori rade mnogo brze, sam odziv mora biti ekspresan.
Tesko je naci idealan ekvivalent i uporediti MTB i Drum voznju, ali po meni i nekom svom licnom iskustvu 40-50km MTB moze biti minimum kao 120km ili vise druma.
Govorim o voznji sa istim biciklom(hardtail)

Ево најзад конкретног одговора! :) човек који је разумео шта сам хтео да кажем
  • 0

#1793 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 January 2020 - 08:27 PM

Možda grešim, ali čini mi se da ti ne razumeš da može biti veća razlika između dve mtb vožnje nego između drumske vožnje i jedne od te dve mtb. Onda bi ti trebali koeficijenti između samih mtb vožnji... I onda shvatiš da kilometri ne mogu biti metrika za poređenje mtb vožnji.
Čak i drumske vožnje ne mogu valjano da se porede samo po udaljenosti. Nikako nije isto preći 100km za tri ili pet sati, a još je veća razlika da li je voženo na ravnom ili je bilo 3000 metara uspona. Smer i jačina vetra, vrsta bicikla i guma, takođe utiču značajno...
  • 0

#1794 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 03 January 2020 - 09:16 PM

Možda grešim, ali čini mi se da ti ne razumeš da može biti veća razlika između dve mtb vožnje nego između drumske vožnje i jedne od te dve mtb. Onda bi ti trebali koeficijenti između samih mtb vožnji... I onda shvatiš da kilometri ne mogu biti metrika za poređenje mtb vožnji.
Čak i drumske vožnje ne mogu valjano da se porede samo po udaljenosti. Nikako nije isto preći 100km za tri ili pet sati, a još je veća razlika da li je voženo na ravnom ili je bilo 3000 metara uspona. Smer i jačina vetra, vrsta bicikla i guma, takođe utiču značajno...

Ја то разумем врло добро, баш зато и постављам питање о смислу „колико возите километара?". Је ли тако? Чему онда истицање једне, пет или осамнаест хиљада без параметара о кршу, камену, брдима, води, ветру, итд? Можда је мојих седам хиљада било све по ветру у прса (или у леђа), а нечијих хиљаду по успону од 45 (паушално) степени? Нехотице си осветлио оно на шта циљам :)
Ерго, идеја о коефицијенту и није тако безвезна ;) у опуштеној, приче на форуу ради, варијанти...
  • 0

#1795 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 January 2020 - 09:37 PM

Veceras vozim moju gvozdjuriju i razmisljam zasto mi je teze voziti zimi nego leti. Zbog drugacijeg vetra? Mozda zbog maske koja onemogucuje slobodno disanje, tvrdje gume? ili hladni lezajevi ili lanac pa se teze vrti? Zbog cizama na nogama? Onda mi pade  u misao jedan razlog u koji nisam siguran,mozda gresim. Vazduh je zimi gusci nego leti i to je jos jedan razlog zasto se zimi teze vozi.(nevezano za danasnju maglu koja je napravila deda mraza od mene) O:)

Prosto, teze ti je najvise zbog odece

em si natrontan, tezi, lose je hladjenje, em pravi dodatni otpor vazduha a i zimi definitivno ima vise vetra nego leti.

 

malo je bez veze generalizovati drumsku i mtb voznju i reci da mtb ide iskljucivo "teskim off road stazama" a drumas ide iskljucivo ravnim asfaltom narocito ako u obzir uzimate godisnju kilometrazu.

 

uz sve to ovi su pokusali to da izmere


  • 0

#1796 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 January 2020 - 10:56 PM

Zanimljivo je to poređenje kilometara na drumu i offroad stazi jer jednostavno, ne mogu da se porede. Jako je teško sa sigurnošću reći koliki broj kilometara na drumu je ekvivalent pređenog kilometra po šumi, oranju, granju, blatu, itd... To kažem jer pre svega, nije isto voziti mtb po nekim blagim livadama 20 km, ili voziti 20 km drumski bicikl po drumu  po Alpima ili Karpatima uzbrdo. Nekad je 120 kilometara na drumu po ravnici sa vetrom u leđa lakše nego 20km neke teške offroad vožnje, a nekad se na drumu u 100 km pređe po 2000m visinca, pa je sve to neuporedivo teže.

 

Ne vozim MTB pa verovatno nisam kompetentan da upoređujem, ali se sećam dobro šta mi jedan kolega baš sa ovog foruma koji vozi i MITB i drum rekao kada smo zajedno jahali po drumu... Rekao mi je da bi vozio drumski bicikl, moraš baš baš voleti biciklizam, jer za razliku od MTB vožnje koja je gotovo uvek dinamična, zanimljiva, gde si okružen uglavnom lepom prirodom i još boljim krajolicima, vožnja bicikla na drumu, kroz ravnicu uz jak čeoni vetar ume baš da bude ubica motivacije... i baš zbog toga što drumski biciklizam nekad može biti baš monoton, mora se još više voleti da bi se u tome istrajalo. Znam da se mnogi ne bi složili sa time, ali ja mislim da je u pravu....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1797 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2020 - 07:34 AM

a nekad se na drumu u 100 km pređe po 2000m visinca, pa je sve to neuporedivo teže.



Ovo mi liči na 200K Svilajnca i onaj sumanuti uspon do restorana Panorama :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1798 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 04 January 2020 - 08:05 AM

Broj km. itekako znaci, nesto se jednostavno ne moze porediti,svaka vrsta voznje ima svoj + i -

 

Nego postoji tu jedna druga stvar. Tako dolazili su mi u radnju razni ljudi,pa pricaju razne stvari pa i o svojim sexualnim dostignucima. Jednom tako popizdim i kazem coveku "ajde puno pricas ,neverujem u to ,preterujes brate". Znate sta mi je odgovorio: ''Pa pricaj i ti ko ti brani" O:)

 

Tako i sto se tice ovih brojki  o predjenim km. (i mojih): Sto se palite:Jesi presao 50000km ,svaka cast,jesi se popeo na Mon Blan ili Eversest biciklom,jesi,svaka cast,papir- pardon tastatura, trpi sve,pa i elektronsko caskanje.


  • 0

#1799 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 January 2020 - 08:07 AM

Ono kako ja gledam na ovu temu je da me prvenstveno zanima koliko su ljudi zadovoljni time koliko su vozili u prethodnoj godini, a to koji je tačno broj u pitanju postane donekle značajna informacija samo ako poznajem osobu dovoljno da znam šta npr "prešao 5000" uopšte znači.

Taj drugi, takmičarski, ugao se mnogo bolje i lepše ostvaruje kroz aplikacije tipa Strava.

Inače, ja sam prešao 2800km, što je mnogo manje nego što bih voleo da sam prešao, ali je taj broj i realni pokazatelj toga koliko vremena imam. Na kraju krajeva, ogromnu većinu tih kilometara ne bih menjao ni za kakvih drugih 10000km - možda kilimetara nije bilo baš mnogo, ali su bili sjajni, što je meni lično i najvažnije.
  • 5

#1800 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 04 January 2020 - 09:12 AM

Ono kako ja gledam na ovu temu je da me prvenstveno zanima koliko su ljudi zadovoljni time koliko su vozili u prethodnoj godini, a to koji je tačno broj u pitanju postane donekle značajna informacija samo ako poznajem osobu dovoljno da znam šta npr "prešao 5000" uopšte znači.
Taj drugi, takmičarski, ugao se mnogo bolje i lepše ostvaruje kroz aplikacije tipa Strava.
Inače, ja sam prešao 2800km, što je mnogo manje nego što bih voleo da sam prešao, ali je taj broj i realni pokazatelj toga koliko vremena imam. Na kraju krajeva, ogromnu većinu tih kilometara ne bih menjao ni za kakvih drugih 10000km - možda kilimetara nije bilo baš mnogo, ali su bili sjajni, što je meni lično i najvažnije.

Тако је
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika