Jump to content


Fotografije
- - - - -

Koliko vozite km?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2155 odgovora na ovu temu

#1701 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 June 2019 - 07:56 PM

Danas 80 km. za 3h i 48min., malo se naoblacilo ali stigoh kuci pre kise,a izgleda da je nece ni biti,prosle nedelje sam hteo istu relaciju bas je bilo vrucina ,jos mi ispusti guma na 26 -stom kilometru,litru znoja sam ispustio dok sam je zamenio,isto neku staru kinesku,odmah sam krenuo nazad kuci,i sutradan kupio Swalbe unutrasnje 570 din kom. trebao sam odmah tako uraditi ali ja stedim. Inace savet za ove vrucine- ja krenem oko pola osam i taman izbegnem one vrucine.Jedino vikendom idem ranije zbog vece kilometraze.

 

Od Nove godine sam presao oko 7000km. inace kako vozim bicikl oko 4- godine

priblizavam se cifri od 50000km. Resio sam da prestignem Zorana,salim se dobar je,bas ozbiljno vozi.Ja vozim i zimi tako da nakupi se kilkometraza.


  • 0

#1702 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 June 2019 - 09:03 PM

I ja bih krenuo u pola osam da nisam ustao u 11h :D
I onda sam odustao od današnjeg motanja.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1703 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 June 2019 - 04:52 AM

Pred vece u pola osam
  • 0

#1704 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Postavljeno 21 August 2019 - 07:53 PM

Evo mene opet. Premašio sam seriju iz 2013 godine, kad sam vozio 95 dana zaredom. Od 14. maja, do danas, 100 (sto) dana zaredom. Pređeno 6507 km.

 


  • 6

#1705 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Postavljeno 21 August 2019 - 07:56 PM

100 d.jpg


  • 1

#1706 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 21 August 2019 - 08:39 PM

Veljo, koliko znoja proliješ, toliko ćeš brzo ići...

Evo da demantujem, i zaboravih da smo ovo pisali. Sad se manje znojim a brze i ljepse se vozi, bolji bicikl i glatke gume, znao sam da nije do mene :)
Da nije vjetra na toj relaciji bio bi i bolji rezultat, 27-28 sigurno, ali ubija bocni vjetar i pravi problem . Inace ovo je najduza tura ove godine, mogao sam jos ali ne mogu da odvojim vrijeme. Nisam nezadovoljan, zelio sam doci na 25km/h, sad nekako da mi je na 30 :) Kadenca u prosjeku uvijek 77-78 bez razmisljanja o njoj

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
92af263cdf7da5a77db50fbe11509b11.jpg
  • 1

#1707 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 22 August 2019 - 07:12 AM

Ja  juce pogresio temu, zaboravih da postoji ova tema. Nema veze.  Izracunao sam ako uspem da predjem 15000km za godinu dana to je prosecno 41 km dnevno. .Ali tu ne racunam voznju siti biciklom po gradu, jer ja organski ne mogu da podnesem da vozim auto po gradu,ono - 300m odlaze ljudi ujutro po hleb,i sl. gluposti. Inace prosek brzine mi je 20km/h. Kada vozim preko toga prilicno se umorim ,napr. za 23km/h treba mnogo vise snage neadekvatno  tako malo povecanoj prosecnoj brzini. Inace vozim MTB, ful suspenzija, koji nije bas lagan, jer po nasim putevima ovde, voziti drumasa bilo bi ubi boze,putevi su uzas. Zato ja imam siroke gume na bajsu. 55-559, ko se razume zna koja je to sirina.


  • 0

#1708 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2019 - 03:39 PM

Nisam nezadovoljan, zelio sam doci na 25km/h, sad nekako da mi je na 30

Pa probaj ipak da se oznojiš, videćeš da sam u pravu :) :) :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#1709 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 22 August 2019 - 03:46 PM

Ne mogu koljena, bi ja al se ona bune, dok ojacaju malo taman ce i kise i dogodine opet sve iz pocetka :)
Nesto kontam da bi valjalo kupiti sobni bicikl sad kad sezona zavrsi, malo bi odrzavao koljena u formi a plus mi dobro dodje za teretanu zagrijavanje...

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1710 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 22 August 2019 - 04:10 PM

Bolje uzmi trenazer, ubacis bajs i vrti...

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
  • 0

#1711 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 August 2019 - 04:22 PM

 znao sam da nije do mene :)

Do tebe je i ovaj i onaj rezultat. A sam rezultat nije ni važan.

 

Ako imaš lakši bicikl, naravno da ćeš ići brže, ali ne trkaš se, cilj ti nije brzina, nego kardio trening.

 

Isti, i bolji kardio rezultat mogao si postići i sa starim biciklom, sa više napora.

 

Jeste da ova brzina prija, ali verovatno si napravio slabiji trening nego sa starim.

 

Na to sam mislio kad sam pominjao znojenje :)


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#1712 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 22 August 2019 - 04:36 PM

Ma znam al ono je bila patnja, uvijek sam vozio preko one stvari, ide mala uzbrdica ide smrt, 12-13 na sat pokazuje uz nju...
Sad se ja na uzbrdici nagnem napred, malo odvojim od sica i ne dam da padne ispod 20 km/h, nije mi tesko, mislim nije da nije tesko ali mi je drago, svaki put sam sve brzi. Ovaj bicikl me tjera da vozim jace, nekako me motivise, necu reci da uzivam jer ne uzivam, ja to radi kila al mi daje sportski osjecaj, takmicim se sam sa sobom, dobro mi je, samo da je vise vremena
Ljepse su i brzine, nema da je jedna preteska druga prelaka, uvijek se moze podesiti kako treba i odvezem sve u istom tempu


Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1713 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 22 August 2019 - 04:38 PM

Bolje uzmi trenazer, ubacis bajs i vrti...

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Morao bih se raspitivati o tome, vidio sam da imaju i gume za trenazer, siroko mi je to a ja star... :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1714 FredPeric

FredPeric
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 23 August 2019 - 07:37 AM

Sinoć malo jača rekreativna vožnja, uslovi loši za večernju vožnju zbog slabe vidljivosti sa leve strane Dunava..Zadovoljan i umoran sam se vratio kući na počinak🙃

Attached Thumbnails

  • Screenshot_20190823-092826.png
  • IMG_20190822_233125_960.jpg

  • 0

#1715 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2019 - 12:57 PM

I ja sam sinoć vozio baš tom rutom sa ekipom, možda smo se i mimoišli. Ali tamo nikad ništa i ne primećujem samo gledam pravo pazim na rupe ili na točak ispred


  • 0

#1716 FredPeric

FredPeric
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 23 August 2019 - 01:12 PM

@Gadjan prošao sam obilaznicom između pola 10- pola 11, nisam video živu dušu, negde smo se zaobišli vrv..Štedi grad struju a bandere sa rasvetom stoje kao ukras za preko dana..pravi test za prednje svetlo, ni prst pred okom se ne vidi..ja nažalost samo uveče imam vremena da vozim.. zna da bude neprijatno kad auta i kamioni počnu da se zaleću..
  • 0

#1717 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 August 2019 - 02:05 PM

Inace vozim MTB, ful suspenzija, koji nije bas lagan, jer po nasim putevima ovde, voziti drumasa bilo bi ubi boze,putevi su uzas. Zato ja imam siroke gume na bajsu. 55-559, ko se razume zna koja je to sirina.

 

 

 

 

Voziti drumaša uopšte nije takvo "ubistvo" kako mnogi smatraju da jeste. Vreme kada su se na drumašima vozile ultra tanke gume je odavno prošlo. Danas su standard 25 mm, ili cak i 28 pa i 30. Čak i da voziš 23mm pod uslovom da su krštene gume, uopšte nije tako neudovno kako često misle oni koji ne voze drumaša. Problem kod drumaša jesu rupe, ali pretpostavljam da 99% vozača koji voze bilo kakve bicikle po putu se trude da izbegavaju rupe, pa tako i sa drumašem. Inače, kad voziš drumaša, bilo da je sa drop ili ravnim kormanom, kad god vidiš neke žešće neravnine na putu, samo se malo izdigneš i pustiš da i noge i ruke ravnomernu upiju neravnine i uopšte nije tako strašno. 

 

Vidim po tvojim postovima da si od početka godine prešao 7000. To je kilometraža za svaki respekt, a da si vozio bar nekog hibrida, ubio bi bar jedno 12, prosek bi ti bio daleko veći, vožnja zanimljivija, dinamičnija, i manje bi te umarala. 

 

Svako ima svoj ćef što bi se reklo, samo ja eto ne razumem ljud koji voze MTB pa čak i sa ćelavim gumama po asfaltu. Postoje bicikli koji tolko više uživanja pružaju kada se točak okreće po asfaltiranoj podlozi, samo treba probati... 


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1718 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 August 2019 - 02:23 PM

da si vozio bar nekog hibrida, ubio bi bar jedno 12, prosek bi ti bio daleko veći, vožnja zanimljivija, dinamičnija, i manje bi te umarala.

Da si vozio sporiji bicikl, prešao bi više. Ajd objasni :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#1719 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2019 - 02:29 PM

Svako ima svoj ćef što bi se reklo, samo ja eto ne razumem ljud koji voze MTB pa čak i sa ćelavim gumama po asfaltu. Postoje bicikli koji tolko više uživanja pružaju kada se točak okreće po asfaltiranoj podlozi, samo treba probati... 

 

 

Pa da, treba probati pa sam doneti zaključke. Ne znam baš da li je standard 25 a kamo li 28, mislim da su i dalje 23 dominantne.

Šta znam, meni drumaš nije nimalo neudoban i to vozim stari aluminijumski iz 2008 sa malo težim ramom. Sa karboncem je sigurno još udobnije. Kakvi god da su putevi, ako je asfalt uvek sam za drumaša. A ko voli da vozi brzo, ne mogu da zamislim recimo ovakvu vožnju sa preširokim gumama

 

26VWpqi.png

 

@Gadjan prošao sam obilaznicom između pola 10- pola 11, nisam video živu dušu, negde smo se zaobišli vrv..Štedi grad struju a bandere sa rasvetom stoje kao ukras za preko dana..pravi test za prednje svetlo, ni prst pred okom se ne vidi..ja nažalost samo uveče imam vremena da vozim.. zna da bude neprijatno kad auta i kamioni počnu da se zaleću..

 

Da mi smo dosta ranije zujali tuda. A i ne bih ništa spazio jer je bilo jurcanje..


  • 0

#1720 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 23 August 2019 - 02:40 PM

@Gadjan

 

 

 

Što se guma tiče, ja ne znam da li sam u poslednje tri godine video i jedan nov bicikl, ili nove točkove da se prodaju sa gumama 23mm kao standard. Uglavnom su, u 90% slučajeva 25. Kako sam uspeo da pročitam, 23mm nije gotovo ništa brža guma od 25, ali je zato 25-ica osetno udobnija te je zbog toga logičan izbor drumskih biciklista. 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika