Jump to content


Fotografije

Stari bajs za po gradu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
284 odgovora na ovu temu

#101 allek

allek
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 30 July 2018 - 07:42 PM

Pozdrav svima,

Nov sam na forumu i imam identičan problem, pa da ne otvaram novu temu.

Da li je za gradsku vožnju po gužvama i uskim ulicama, i dosta stop&go vožnje bolje uzeti točkove od 26" i koliko su oni praktični za nekog od 187cm (pretpostavljam da su i ramovi manji)?


  • 0

#102 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 March 2019 - 03:52 PM

Uzeo danas zajedan stariji bajs Tourney RD-TZ50, zadnji menjac. Posto nema nwku opremu, reko se ne comam prevose, mwnjac je oko ispod 900rsd. Moram reco da je kvalitet ovog menajca jako los, njako si sd srozali u ovim jeftinim serijama, mnogo jd bolja opcoja uzeti polovan menjac.
  • 0

#103 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2019 - 03:54 PM

Uzeo danas zajedan stariji bajs Tourney RD-TZ50, zadnji menjac. Posto nema nwku opremu, reko se ne comam prevose, mwnjac je oko ispod 900rsd. Moram reco da je kvalitet ovog menajca jako los, njako si sd srozali u ovim jeftinim serijama, mnogo jd bolja opcoja uzeti polovan menjac.

 

Za svoj gradski/zimski bajs sam uzeo mislim baš Tourney, pre neke dve godine - odlično radi.

 

Kakve probleme imaš sa menjačem?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#104 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 March 2019 - 03:56 PM

On radi, ali je jako klimav, tj klimav je kao bolji menjac koji je presao put oko sveta. Klima se ramo gde je zakacen za kuku, to je kriticno, i opruge su mu slabije, nego sto sam navikao. Secam sd nekad taj Jefrini Shimano je bio rizan, ali trajan, ovo deluje, tek malo manje rasklimano, od onog sto sam rashodovao.
  • 1

#105 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2019 - 04:00 PM

Upravo tako. Menjači viših serija, od kvalitetnih materijala su utegnuti i precizni, i polovni stari i deceniju-dve će daleko bolje raditi od tih novih plastično/plehanih krševa.


  • 0

#106 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 March 2019 - 04:01 PM

Baš ću obratiti pažnju sledećom prilikom.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#107 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 March 2019 - 05:04 PM

Ne ocekujem nista spec za te pare, medjutim stari jeftini Shimano menjaci su znantno jaci bili. Ovo je ispod prihvarljivog minimuma sto se mene tice.
Neke delove tipa zadnji lancanici, rado uzmem i zadovoljan sam u tim tourney serijama.
  • 0

#108 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 09 April 2019 - 12:31 PM

Zapao mi je za oko Avenue Airbase hybrid (XXL ram 61cm). Jedino što me kopka je što sam ja visok oko 184-185cm, pa nisam siguran da li bi mi odgovarao. Prodavac nije iz BG-a, pa ne mogu da isprobam bajs. Šta vi mislite o ovoj kombinaciji?
  • 1

#109 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 09 April 2019 - 02:31 PM

Gledaj nešto 56-58.Taj bicikl i inače ima takav oblik rama da je nezgodan kod zaustavljanja.Još ako uzmeš broj-dva prevelik biće veselo.Za one oko tebe.


  • 0

#110 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 April 2019 - 09:49 AM

ja sam 182, i zaista mi najvise odgovara 60 pa prema 58, kod klasicne drumske geomtrije.


  • 0

#111 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2019 - 09:01 PM

Zapao mi je za oko Avenue Airbase hybrid (XXL ram 61cm). Jedino što me kopka je što sam ja visok oko 184-185cm, pa nisam siguran da li bi mi odgovarao. Prodavac nije iz BG-a, pa ne mogu da isprobam bajs. Šta vi mislite o ovoj kombinaciji?

Delboy, Smederevo, a? :D
Samo naprijed, i ja sam ga bio pikirao, al ću na kraju da idem do Novih Banovaca, našao sam nešto normalnije, mislim da taj nije baš za mene.

Poslato s moga Samsunga preko Tapatalka
  • 0

#112 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 11 April 2019 - 06:51 AM

ja sam 182, i zaista mi najvise odgovara 60 pa prema 58, kod klasicne drumske geomtrije.

Хм, изгледа да сам једини који је те висине, а вози мање рамове :)  додуше, бицикли су ми више туринг категорија него класични друмашки. Све преко 56 вертикале ме уби после пар сати вожње....Можда је и до произвођача, али имао сам један Fuji прелеп турер, 57, 57.5 дужина вертикале, маслинасто-зелени, као чаша и ма колико сам желео да га задржим, нисам се на њему навозао јер ми је био веома неудобан


  • 0

#113 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 11 April 2019 - 07:21 AM

Meni bukvalno zavisi od bajsa do bajsa, tj kako sam ga podesio.

Mada ja imam veliki izbor delova pa mogu da probam razne opcije.


  • 0

#114 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 03 July 2019 - 07:36 AM

 
Gotov je Bridgestone T700  '85, legendarni turer, bar u svoje vreme.
 
20190703-075902.jpg
 
Prva voznja je prosla lose, bicikl je vukao u stranu, i bio sam razocaran, ali posto je vec pao mrak (prosla ponoc) nisam hteo da silujem pricu.
 
Jutros sam krenuo ponovo na malo duzu test voznju. problem sa balansom, je resen, centriranjem prednje viljuske. 
Posto je volan vec bio kriv, prilikom nabavke, verovanto je i viljuska malo popila od tog pada. I jedno i drugoi je sad ispravljeno.
 
Probla voznja je protom protekla i vise nego dobro, bajs je solidno brz za svoju klasu, tu je prijatno iznenadio, nisam ocekivao da se tako lako vozi.
 
Ali ono sa cime me je odusevio je da je ram izuzetno udoban, i da  je velemajstorski uradjen ram sa te strane.
 
Mehanika radi dobro, saltanje je dosta tanko, ali to i ne moze bolje sa ovom generacijom menjaca.
 
Sve u svemu vratio sam ga skoro na fabricko stanje, i test je prosai i vise nego dobro, zadovoljan sam :)
 
Od radova je bilo:
-sredjivanje rama, ciscenje rdje, tackanje i poliranje, sredjivanje natpisa.
-centriranje tockova
-ispravljenje volana, centriranje prednje viljuske
-poliranje alu delova
-sredjivanje kocnica, zamena opruga i pakni
-poravka desne ruckice menjaca
-nabavka deer head zadnjeg menjaca
-krpljenje sica
-remont fabricke patrone pogona, sredjivanje lezaja

  • 2

#115 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 03 July 2019 - 11:00 PM

Ал сам се изненадио како је мали мањи погонски ланчаник....јел то фабрички, колико зуба?
  • 0

#116 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 04 July 2019 - 07:15 AM

Bajs je sredjen da bude 99.99 fabricki, pedale nisu fabricke, cak sam i trake spasao fabricke.

 

Ima 28 zuba na maloj sajbi, Sugino 50/44/28

 

Zamenjene su potrosne stvari, pakne, sajle, buziri.

 

 

17-bridgestone-t-700.jpg


  • 1

#117 Velimiraca

Velimiraca
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationСрбија, Љиг

Postavljeno 04 July 2019 - 08:19 AM

Видиш, нисам ни знао да су тада стављали на друмашима три шајбе напред, баш лаган пренос има.
  • 0

#118 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 04 July 2019 - 08:23 AM

Nije ovo bas drumski bicikl, ovo je Turer, tad je bilo jako popularno putovati oko sveta/ Amerike sa biciklom.

 

Ne znam jel se vidi na slikam, bicikl ima pripreme za montazu prednjeg i zadnjeg pak tregera, zatim 3 boce moze na ram da idu. Zadnji tocak ima 40 zica da se poveca nosivost.

Takodje kocnice su pojacane u odnosu na drumske kocnice, i sam bicikl je oko 1kg tezi.

Kvalitet delova je nabudzen, da to sve traje jako dugo

Tockovi su 27 inca.

 

U praksi, voznja se znacajno razlikuje od voznje drumskog bicikla iz tog doba.


  • 0

#119 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1386 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 July 2019 - 09:48 AM

Bax, uživam svaki put kada staviš sliku nekog bicikla. Ovaj mi je još dodatno interesantan jer je touring, totalna divota. :)


  • 0

#120 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 04 July 2019 - 10:16 AM

I meni se bas svidja jedino ne mogu da svarim te sajle od kocnica sto tako strce oz rucica. Mnogo, mnogo mi je lepse kad sajle ulaze ispod kepera. Koja je velicina rama?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika