Jump to content


Fotografije

Bicikl do 200 evra


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
22 odgovora na ovu temu

#1 LostCigaro

LostCigaro
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 28 February 2018 - 02:07 PM

Pozdrav ljudi,

 

Pomogli ste mi pre dosta godina kada sam kupovao bicikl. Preko tog profila mi forum ne dozvoljava da se ulogujem više, a bicikl je umeđuvremenu ukraden nepažnjom. Tako da ode i bicikl, ode i profil. 

Sada, novi profil i bicikl.

Zahtevi su sledeći, ali i promenljivi u zavisnosti od vaših saveta, jer ja bicikl vozim samo, nemam vremena da radim na njemu pa se ne razumem.

Alu ram je poželjan, ali samo zbog vožnje pošto bicikl ne mora da se nosi na spratove.

Šifteri, da nikako ne bude gripshift.

Prednja suspenzija je poželjna iako ću većinom voziti po gradu, ali ne po delovima koji su baš najravniji.

Disk kočnice takođe su poželjne jer vozim po svim vremenskim uslovima gotovo svakodnevno.

Voleo bih i da dizajn bude lep jer će uvek biti na sigurnom, neće biti zaključavan napolju.

 

Cena neka bude do nekih dvesta evra, ali će možda biti malo manje ili malo više. Zavisi od uplate koju očekujem narednih dana.

 

http://www.2bike.rs/...ov#.WpaDF66nGUk

 

http://www.2bike.rs/...ka#.WpaEZq6nGUk

 

Ova dva sam ja pronašao, pa kažite vaše mišljenje o njima, ili ako ste videli nešto još bolje za te pare.

 

Hvala unapred na pomoći.

 


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 March 2018 - 05:20 AM

Iz ličnog iskustva, i ukusa, pa ti vidi da li ti koristi i koliko se ti tu uklapaš:

 

Ako vožnja po gradu podrazumeva i vožnju do posla i sl, velik značaj imaju blatobrani.

Suspenzija podiže cenu nabavke (da bude iole kvalitetna), traži servis i otežava bicikl, u odnosu na krutu viljušku, a mislim da je za grad ne-neophodna, da tako kažem, čak bih rekao i nepotrebna, uz iole šire gume.

Za disk kočnice bih samo ponovio prethodnu rečenicu.

 

Ovo je bajs koji ja vozim po svim vremenskim uslovima bez ikakvih problema. Čak i ovih dana. Nema amorta, nema diskova:

 

Pink_Thing.jpg


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 LostCigaro

LostCigaro
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 01 March 2018 - 12:59 PM

Hvala na brzom odgovoru.

 

Da, voziće se između ostalog do posla, i na druga mesta, uglavnom po gradu, po nekoliko sati svaki dan. Ono što prvenstveno tražim je da dobijem najveći kvalitet za uloženo, a da mi služi za moje potrebe.

Koje bi ti biciklove izdvojio sa oglasa, odnosno, koji bi bili tvoj izbor da si u situaciji kao ja. Naravno ako si voljan i u mogućnosti da to uradiš. Pošto se ne razumem, i pogotovo na oko ne umem da ocenim.


  • 0

#4 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 March 2018 - 03:11 PM

Hvala na brzom odgovoru.

 

Da, voziće se između ostalog do posla, i na druga mesta, uglavnom po gradu, po nekoliko sati svaki dan. Ono što prvenstveno tražim je da dobijem najveći kvalitet za uloženo, a da mi služi za moje potrebe.

Koje bi ti biciklove izdvojio sa oglasa, odnosno, koji bi bili tvoj izbor da si u situaciji kao ja. Naravno ako si voljan i u mogućnosti da to uradiš. Pošto se ne razumem, i pogotovo na oko ne umem da ocenim.

 

Za neku preporuku bi mi pomogla informacija koliko si visok, jer nije sve jedno koju veličinu rama preporučim.

Takođe, što se tiče samog budžeta, mislim da bi proširivanjem na 300 (ili čak 400) evra odnos plaćeno-dobijeno bio povoljniji - naravno, ako se bicikl ne ostavlja napolju zaključan, kada može biti ukraden, pa je bolje uložiti što manje novca u tom slučaju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#5 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 01 March 2018 - 03:44 PM

Malo iskacem iz uobicajene price, ali baci pogled na ovo, ako si visok 185-190cm, ne preterano tezak.

 

Bajs deluje da je nov, oprema je odlicna, stara pouzdana 105ica. 

http://www.2bike.rs/...13#.Wpge8WrwZaQ

 

Takvi se vise ne prave, uz minimalno odrzavanje, bices brz i efikasan :)

 

Ovaj ram je radjen kvalitetno, ta tehnika nije pokazala slabosti tokom vise desetina godina eksplatacije(interno brejzovanje), a Francuz mora da bude bar udoban...

 

Ja bih mu licno vratio trkacki volan, ali ovako je prijemciviji za akanje po gradu...


  • 0

#6 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 March 2018 - 03:54 PM

Imaš predlog koji pak treger se može montirati?

I preporuku za blatobrane?


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#7 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 01 March 2018 - 04:21 PM

Po biciklima koje si predložio rekao bih da si oko 170cm. Ukoliko sam potrefio ja bih na tvom mestu uzeo recimo ovaj :)

 

http://www.2bike.rs/...lx#.WpgpyainGUk

 

nema disk kočnice doduše, al' je zato full sus i ima fensi pak-treger i sedište :)


  • 0

#8 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 01 March 2018 - 04:41 PM

Mislim da ti je amortizer bespotreban s tim parama imaces samo problema s jeftinim amortom, isto vazi i za diskove preporuka od mene za neki trekking
  • 0

#9 LostCigaro

LostCigaro
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 01 March 2018 - 05:31 PM

E da, znam da sam nešto zaboravio da pomenem. Visok sam 173.
Znači bez diska i suspenzije, ne isplati se. OK, ako ima neko još neke konkretne primere sa oglasa neka ih slobodno stavi.
Hvala vam svima na pomoći.
  • 0

#10 LostCigaro

LostCigaro
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 01 March 2018 - 07:15 PM

I još sam zaboravio. Budžet je toliki, nemam prostora da mrdam, a ne mogu da čekam. Treba mi normalan bajs.
  • 0

#11 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2018 - 08:00 PM

http://www.2bike.rs/...-1#.Wphac5_TU0M

http://www.2bike.rs/...48#.Wpha5Z_TU0M

http://www.2bike.rs/...er#.WphbTJ_TU0M

Ove sto si ti zakacio meni za tu cenu deluju bas ok, pogledaj ove kone, nisu tako fensi i moderne ali meni deluju ok a trebalo bi da su kvalitetni bajsevi
  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 March 2018 - 08:53 PM

Možda ovako nešto, ako ne smeta što je kosa šipka na ramu, tj. "ženski":

 

http://www.2bike.rs/...7/merida-damski

 

Za tu namenu i za te novce mislim da nije loš. Ako je sve ispravno, naravno. Najbolje i probati pre kupovine i pregledati stanje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 LostCigaro

LostCigaro
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 05 March 2018 - 08:22 PM

Hvala svima na pomoći. Nešto me bila maznula neka gripa ovih dana pa nisam išao u pazar. Uzeću sve vaše savete u obzir pa ću se odlučiti za bicikl. Još jednom hvala puno.


  • 2

#14 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 March 2018 - 04:50 AM

http://www.2bike.rs/...00#.Wp9t5r0xk0M


Zasto ne razmotris ovaj bajs. Merida Speeder je vec provereno dobar bicikl i veoma lagan za jednog hibrida. 3x8 brzina ce te odvesti ako se odlucis i na bilo koje brdo, gume od 32 mm su dovoljno i brze i stabilne, a imas i pak tregere i blatobrane. Takodje bajs ima koliko vidim i dinamu u prednjem tocku. Nema disk kocnice ali ja iskreno stvarno ne vidim cemu to kada je modulaciona sila kocenja v brake kocnica toliko provereno jaka i sigurna da moze zadovolji potrebe svakog rekreativca sem onog koji planira da bicikl vozi po najekstremnijim uslovima veoma brzo i agresivno. Tek tada disk kocnice pokazuju svoju prednost, inace su samo sminkeraj.
A tek koliko je prednja suspenzija nepotrebna za gradski bajs, o tome treba otvoriti posebnu temu pa nasiroko pisati. Ako nisi daleko od NS-a, idi pogledaj tu Meridu, provozaj je, vidi kako ide i kako je to agilan i upravljiv bajs. Kladim se da ce ti se svideti, velicina bi trebalo da ti odgovara a cena je sasvim korektna...
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#15 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 March 2018 - 05:38 AM

http://www.2bike.rs/...00#.Wp9t5r0xk0M


Zasto ne razmotris ovaj bajs. Merida Speeder je vec provereno dobar bicikl i veoma lagan za jednog hibrida. 3x8 brzina ce te odvesti ako se odlucis i na bilo koje brdo, gume od 32 mm su dovoljno i brze i stabilne, a imas i pak tregere i blatobrane. Takodje bajs ima koliko vidim i dinamu u prednjem tocku. Nema disk kocnice ali ja iskreno stvarno ne vidim cemu to kada je modulaciona sila kocenja v brake kocnica toliko provereno jaka i sigurna da moze zadovolji potrebe svakog rekreativca sem onog koji planira da bicikl vozi po najekstremnijim uslovima veoma brzo i agresivno. Tek tada disk kocnice pokazuju svoju prednost, inace su samo sminkeraj.
A tek koliko je prednja suspenzija nepotrebna za gradski bajs, o tome treba otvoriti posebnu temu pa nasiroko pisati. Ako nisi daleko od NS-a, idi pogledaj tu Meridu, provozaj je, vidi kako ide i kako je to agilan i upravljiv bajs. Kladim se da ce ti se svideti, velicina bi trebalo da ti odgovara a cena je sasvim korektna...

 

Stvarno si neozbiljan - preporučuješ čoveku bicikl bez pedala!?!

:)

 

Šalim se, mislim da je sasvim OK za namenu. Ima praktično sve što treba, a nije preskup. Imam par napomena ipak:

 

Blatobrani koji su trenutno na bajsu, a i po ramu kako je napravljen, deluje mi da će teško stati iole šire gume. Ako su ove trenutno na bajsu 37 mm, onda super. Ako su 32, mislim da će neke od 37 teško stati. To ograničava upotrebu bajsa zimi i po baš lošem asfaltu (preko 37 mm na 28" točkovima se ne dobija puno na udobnosti, ali prelazak sa 32 na 37 je osetno udobniji, mada ne naročito drastičan, i 32 su OK).

 

Točkovi su sa po 32 žbice što nije loše (mada preferiram 36, barem na zadnjem), i to "egzotično" upletene. Mada se felne mogu zameniti nekim standardnim ako bude problema, uz nove žbice i centriranje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#16 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 07 March 2018 - 05:46 AM

A kad si već tamo, probaj i onog cube deore, ili onog bullsa ... Ima koliko vidim još zanimljivih bicikala po sasvim korektnim cenama.
  • 0

#17 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 March 2018 - 06:59 AM

Eh Relja gde me nadje? :)


Gume od 32mm su i vise nego dobre da se vozi zimi ako treba. Ja vozim 25mm cele zime i nista mi ne fali i nisam jedini. Fiery vozi sa 25-cama cini mi se cak i lagani off road i na putevima koji su daleko od savrsenog, ili bar na deonicama puta pa se ne zali. Jedino ako ne namerava da sa tim gumama vozi po dubokom snegu, a tad mu ni te od 37mm nece biti idealno resenje.

Dalje ja imam 95 kg i vozim na tockovima 24 i 20 zbica bez ikakvog problema, sta vise sa tim tockovima se spustam niz oborene stepenice, pa ne vidim zasto tocak od 32 zbice bi bio problem? Ok 36 znaci jos jaci tocak ali to mu je vazno samo ako namerava da natovari 70 kila tereta na bajs. Za gradsku voznju kao sto rece, pa cak i za normalan ne pretovaren touring, ovi tockovi ima da rade posao....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#18 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 March 2018 - 07:42 AM

zimske gume traze prostor za 37 mm, da se ne bi sneg lepio izmedju gume i blatobrana. 37 mm gume su ipak nesto bolje ako se uspravnije sedi na bajsu, a asfalt je bas krs.

o tockovima i zbicama sam posao vec puno puta, da se ne ponavljam.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#19 rezivuk

rezivuk
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 18 March 2020 - 11:17 AM

Pozdrav,

 

Ja sam i prošle godine kukala na nekoj temi za pomoć, ali sam tada dobila od verenika city bicikl, capriolo diana. Mnogo je lep, ali mi ničemu ne služi, jer mi je neudoban zbog visine, i pretežak je da ga nosim u podrum svaki dan. Tako da je novi krug na redu:

Imam oko 250 EUR na raspolaganju

Visoka sam 165

Treba mi bajs za svakodnevnu vožnju po Beogradu, do posla povremeno.

Valjalo bi da je lagan, da bih mogla da ga nosim u podrum po potrebi.

 

Ima li mi pomoći? Hvala unapred!


  • 0

#20 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 March 2020 - 05:01 AM

Pozdrav,

 

Ja sam i prošle godine kukala na nekoj temi za pomoć, ali sam tada dobila od verenika city bicikl, capriolo diana. Mnogo je lep, ali mi ničemu ne služi, jer mi je neudoban zbog visine, i pretežak je da ga nosim u podrum svaki dan. Tako da je novi krug na redu:

Imam oko 250 EUR na raspolaganju

Visoka sam 165

Treba mi bajs za svakodnevnu vožnju po Beogradu, do posla povremeno.

Valjalo bi da je lagan, da bih mogla da ga nosim u podrum po potrebi.

 

Ima li mi pomoći? Hvala unapred!

 

Da zloupotrebim maksimalno situaciju, ovaj bajs je na prodaju:

 

https://bicikl.bikeg...umskog-bicikla/

 

Koleginica ga iz zdravstvenih razloga više ne može voziti. Koliko sam video, nije ga puno ni vozila, na žalost, te je bicikl još uvek u OK stanju. Naravno, bilo bi dobro da se sve otvori i podmaže, pogotovo ležajevi točkova, s tim što kod ovog najverovatnije nisu oštećeni (bili su OK kad je sklapan, a nisu puno voženi, mada nisam ništa otvarao / proveravao).

 

To je za tu neku visinu, taman.

 

Nije bajs ništa ekstra - retro je sva oprema, nema blatobrane (što može biti problem za do posla/pijace i sl.).  I taj drumski korman je prilično nepraktičan za većinu, za po gradu. Cena je 100 evra - u Novom Sadu je bajs - lično preuzimanje isključivo. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika