Jump to content


Fotografije

Sramota za srbiju, ako ne gresim....


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#1 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 03 October 2008 - 03:27 AM

Ja prosto ne verujem da u srbiji, u Bg ili gde god nema da se kupi neki casopis posvecen iskljucivo biciklizmu. Znaci klasika casopis o biciklizmu gde ce biti reportaza,slika,opisa modela,komentari strucnjaka na to. Mislim ima o svakakvim sranjima o igricama imaju tri casopisa za debile koji sede po 7 sati dnevno i oce da im lik ima sve magije. Uzas. A na bajs nisu seli ili bilo sta drugo pametno radili,pre svega za sebe. Ima casopisa o kojekakvim kuvanjima, motorima, brodovima, ali nisam nikad video o biciklizmu. A vidim hrvati ima ju neki Bajker,tako se zove casopis. Svi ga tamo hvale, kazu da je super. ZNaci uzas da u srbiji to ne moze da se kupi. Jer ispade forum da je jedino mesto gde moze neko da se informise i nesto nauci (licno gledam i tako je) ali sta je sa onima koji nemaju net. Sta da radi onaj iz unutrasnjosti ili sl. Bitno je da seru o raznim sranjima po tv i novinama.Mislim da smo grad sa najvise dnevnih novina.To objasnjava cinjenica da imamo i najvise politickih stranaka.Svaka strnaka par novina da bi sebe reklamirala. Jebem ti zemlju. Jedva nam napravili i one staze biciklisticke.Eno neki delovi sluze onima kao nova podloga za prodavanje stvari iz kontejnera, nekim kao postolje za klupu od stanice i sl. OD cele staze 60% je efektivno za voznju. :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#2 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 03 October 2008 - 05:17 AM

Srbija.....navikni se :(
  • 0
...born to ride...

#3 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 03 October 2008 - 08:28 AM

Zar misliš da će neki izdavač bez ikakvog znanja o biciklizmu probati ući u taj pothvat? Naravno ne. Zato gospodo bajkeri treba pokušati kontaktirati izdavače i naravno zasukati rukave i početi pisati. Nemojte me pogrešno shvatiti ali mislim da je to jedini način da se nešto pokrene. U HR trenutno ima dva časopisa koji se bave biciklizmom i to "Biker" i "bike & trekking"..
  • 0

#4 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 03 October 2008 - 08:50 AM

Jel ima poseban casopis koji se bavi samo fudbalom ? Mislim da ne . A na fudbal se daje 99% para koje se odvajaju za sport u srbiji iako smo i dalje jedni od najgorih na svetu.
A biciklizam je u Srbiji sedma rupa na svirali, sto ti dodje zajedno u grupi sa bagmintonom i bocanjem.
Kad se sve sabere , mislim da se to ovde nece desiti u skorije vreme. Pretplati se na neki od stranih magazina.
jbg.
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 October 2008 - 09:03 AM

Svojevremeno je izlazio "svet biciklizma" ali se posle nekoliko brojeva ugasio - nije bilo više finansija da podupre celu zamisao. Od tada - samo strani časopisi ovde mogu da se nađu i to u veoma malom broju primeraka, recimo MBA, Mountain bike UK, Bike ( nemački )...

P.s. evo malo o tome i ovde je bilo...

viewtopic.php?f=6&t=607
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 03 October 2008 - 09:55 AM

Onako cisto informativno kolko kosta kod vas Mountain Bike UK. Bas da vidim dali ovi nasi deru do gole koze
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#7 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 03 October 2008 - 10:15 AM

Zar misliš da će neki izdavač bez ikakvog znanja o biciklizmu probati ući u taj pothvat? Naravno ne. Zato gospodo bajkeri treba pokušati kontaktirati izdavače i naravno zasukati rukave i početi pisati. Nemojte me pogrešno shvatiti ali mislim da je to jedini način da se nešto pokrene. U HR trenutno ima dva časopisa koji se bave biciklizmom i to "Biker" i "bike & trekking"..


Pa ne mislim oni da pisu napamet,nego da nadju neke likove, da ih placaju ili kako vec koji znaju oko toga pa nek oni pisu i sl.

MOramo da definisemo da li nema bas nista o fudbalu. Ima od dnevnih novina, preko raznih dodatka i novina za kladjenje.Ima i za navijace cak casopis NIN (navijacke informativne novine).Znaci kad to ima onda stvarno...Znam da je srbija i da covek mora da se navikne.Jedino se pretplatiti ,ko sto neko rece, na te hrvatske.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#8 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 October 2008 - 10:40 AM

Nema dovoljno čitaoca, ne isplati se da zovu nekog da piše tekstove kad ne mogu da ga plate i izadju na nulu kad krene prodaja
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#9 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 03 October 2008 - 10:44 AM

Nema dovoljno čitaoca, ne isplati se da zovu nekog da piše tekstove kad ne mogu da ga plate i izadju na nulu kad krene prodaja


Kako u hrvatskoj zive cak dva casopisa. Sve je to do drzave. Nek ima i 20 citalaca nema veze. I nas kao citaoce treba da boli uvo kako ce urednik i izdavac da placaju sve iostala sranja.Znaci mi treba to da imamo.Ako ne moze na standardni nacin da se placa nek drzava nadje nacina. Jednostavno mi,publika, mi koji to treba da citamo ne treba da razmisljamo o tome.E sad tu dolazimo do problema koji se zove: Zivimo u srbiji. TU je tacka.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#10 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 October 2008 - 11:45 AM

Malo citalaca => nizak tiraz => visoka cena casopisa => jos manje citalaca => mala zarada ili je uopste nema... Izdavaci rade samo ono sto moze da donese novac.

Jedino kada bi se u izadavastvu nasao neki zaludjenik za bicikla pa da progura celu stvar iz dobre volje i ljubavi prema sportu. ( tipa misaxtr kad bi bio izdavac ili ministar sporta :) )

Cak ne bi imao ko ni da se reklamira (vezano za biciklizam), imamo svega 3-4 firme koje se bave bajsevima.
  • 0

#11 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 03 October 2008 - 11:49 AM

Ma neće bre niko se zaje* s tim. Bio sam član redakcije jednog fanzina, znaš li ti koja je zavrzlama to odraditi da valja i da izlazi redovno? Koji je to utrošak vremena i koja ti energija treba? Ako se i nađe neko s dovoljno entuzijazma da to i radi, odakle mu pare da bi 500 ljudi imalo luksuz da to vide na 50 kioska? Nema ništa od toga. A država da plati? Jbt oni toliko kradu da su doveli do toga da je 1 km asfaltiranog puta, a zamisli tek novoprobijenog, događaj u rangu sa podizanjem piramide. I sad će da brinu za grupu budala koje su odrasle a voze bajk više od dvaput mesečno?
Iskreno, voleo bih da imamo taj časopis, ali toliko prečih stvari nam je u autu...

Nego ljudi, ja ZNAM zašto sam zakovan za komp i po ovakvom danu prevodim nešto pa malo zevam okolo, a šta ćete VI danas na forumu? :mrgreen:

edit: puko totalno, mislim da je subota :x
  • 0

#12 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 October 2008 - 11:50 AM

Cak ne bi imao ko ni da se reklamira (vezano za biciklizam), imamo svega 3-4 firme koje se bave bajsevima.


A njima reklama ne treba jer nemaju konkurenciju
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#13 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 03 October 2008 - 11:56 AM

Ma neće bre niko se zaje* s tim. Bio sam član redakcije jednog fanzina, znaš li ti koja je zavrzlama to odraditi da valja i da izlazi redovno? Koji je to utrošak vremena i koja ti energija treba? Ako se i nađe neko s dovoljno entuzijazma da to i radi, odakle mu pare da bi 500 ljudi imalo luksuz da to vide na 50 kioska? Nema ništa od toga. A država da plati? Jbt oni toliko kradu da su doveli do toga da je 1 km asfaltiranog puta, a zamisli tek novoprobijenog, događaj u rangu sa podizanjem piramide. I sad će da brinu za grupu budala koje su odrasle a voze bajk više od dvaput mesečno?
Iskreno, voleo bih da imamo taj časopis, ali toliko prečih stvari nam je u autu...

Nego ljudi, ja ZNAM zašto sam zakovan za komp i po ovakvom danu prevodim nešto pa malo zevam okolo, a šta ćete VI danas na forumu? :mrgreen:

edit: puko totalno, mislim da je subota :x


cekam 2 da jeem pa na voznju. U sustini se slazem sa tobom,mislim znao sam i ja to,bar sam pretpostavio ali sam samo izneo svoj stav jer sam se iznervirao.Eto,a znam sve to i oko drzave,kradu sranja i sl. POzz
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#14 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 October 2008 - 12:35 PM

Nego ljudi, ja ZNAM zašto sam zakovan za komp i po ovakvom danu prevodim nešto pa malo zevam okolo, a šta ćete VI danas na forumu? :mrgreen:

edit: puko totalno, mislim da je subota :x


Ja na poslu, završilo se za danas. Sad ostaje surfovanje po netu do 16:30... :)
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#15 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 October 2008 - 12:52 PM

Heh, lako je vama koji ste na budžetu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 October 2008 - 01:06 PM

zar ima i takvih :D
  • 0

#17 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 03 October 2008 - 01:15 PM

Uopste cemu casopis ??! Dosta ljudi vec zna stvari o kojima bi se govorilo jer sve to na netu isplovi mnogo brze , detaljnije , strucnije , sagledano iz vise uglova kako god. Druga stvar, dosta casopisa takve vrste kod nas je vrlo laicki napisana tako da dosade posle 2 izdanja jer 90% stvari u njima ti nisu nove itd...Treca, ima previse malo i slabo medijski pokrivene biciklisticke scene kod nas da bi novinari to pratili.
Dakle - Web. Malo izGooglaj i naci ces i vise nego sto je potrebno.
  • 0

#18 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 03 October 2008 - 01:17 PM

Ovde moze da se nadje poprilicno SVE sto je trenutno aktuelno.
http://www.cyclingnews.com/
  • 0

#19 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 October 2008 - 01:31 PM

zar ima i takvih :D


Izbrisao sam post pre nego sam video da si dao komentar :oops: :oops: :oops: . Izgledalo mi glupo...No post je glasio

Јеsmo delom ali posluje firma lepo i bez budžeta...Te verujem da će ga ukinuti...
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#20 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 03 October 2008 - 09:34 PM

Treba biti realan, biciklizam kao sport nikada neće moći da se nosi sa sportovima koji se odigravaju u areni: fudbal, košarka, tenis, odbojka itd. Kada se pogleda koliko u Srbiji ima ljudi koji se aktivno bave biciklizmom, tj. koji voze što rekreativno, što takmičarski dolazi se do toga da je izdavanje bilo kakvog tematskog časopisa neisplativa rabota. U vreme kada nije postojao Internet (tj. ajde da kažem dok nije postao dostupan kod nas - kraj 95. prvi Beotelov satelitski link od fantastičnih 64kbit/s) informacije vezane za biciklizam su i po sportskim časopisima kao i u dnevnim novinama bile retkost. Sećam se recimo - Politika objavi ko je pobednik Tour de France-a, ko je imao sreće da ima Eurosport mogao je da gleda preko satelita...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika