Jump to content


Fotografije

Vasi najveci blamovi na bajsu/padovi


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
270 odgovora na ovu temu

#81 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 July 2009 - 04:50 PM

Ovo je postavljeno bez dozvole, a vama na maštu da zamislite kako bi izgledala glava bez kacige.

Attached Thumbnails

  • int_2.jpg

  • 0

#82 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 28 July 2009 - 05:21 PM

ovo je tvoja kaciga ? n:krstixf7
  • 0

#83 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 July 2009 - 07:56 PM

Ne, pupupu, još nikad nisam pao na glavu i nadam se da i neću. LM, pošto je priča poučna, okačiću je.

Kaciga je inače Jonetova, kao i priča.

--

...krenuh kasno popodne sa Vladom Brkićem na specijalki, standardnom rutom - iz blokova putem po nasipu do Ostružničkog mosta, pa obilaznicom gore do Ibarske i nazad. Vlada je bivši reprezentativac i prvak Srbije u drumskom biciklizmu te je bilo prilično pakleno, ali po to sam bio i krenuo.

Bili smo već na kraju vožnje, na manje od kilometar do početka pešačke zone i prvih solitera, i išli smo 40 na sat kad smo stigli do čoveka u godinama koji je lagano vozio u istom pravcu (ustvari ništa
od toga nisam video jer sam tada bio iza Brke). Nekoliko metara pre nego što je trebalo da ga obiđemo, tip je odjednom skrenuo levo i krenuo pravo preko kolovoza ka suprotnoj strani puta. Video poznanika, pa da mu se javi...


Brka je uspeo da skoči levo i da ga zaobiđe za dlaku, a ja sam ga prvi put ugledao praktično sekundu pre nego što sam naleteo na njega.

Udario sam ga negde oko prednjeg točka jer je tada već bio potpuno poprečen nasred puta, i dalje se ne sećam nečega osim treska glavom o asfalt.


Prvi sledeći kadar koji mi se otvorio: sedim na travi pored puta i nikako ne mogu da se setim otkud ja tu, i otkud Brka tu. Ono, kao, znam čoveka i ko je, ali ne mogu da se setim kako smo se nas dvojica našli zajedno i otkud ja u prilici da ga slušam dok on obigrava oko mene, viče na onog tipa... Usput sam i sâm kao nešto tupio tom bolidu, ali potpuno mehanički i kao da neko sasvim drugi govori umesto mene, ne kapirajući baš jasno zašto to ustvari radim.


Glava mi se bistrila desetak minuta. Tip je u međuvremenu odgurao bicikl i samog sebe, ne sećam se ni kako ni kad (niti se sećam njega). Brka mi reče da je u početku probao sa "pa vi ste krivi, onaj ko dolazi od pozadi treba da pazi" da bi potom ipak prešao na "jeste, napravio sam sranje". Ram i točkovi njegovog bicikla su bili savijeni kao od udarca nekog auta (opet čuo od Brke, nemam pojma ni o tome).

U nekom trenutku sam stavio ruku na gornji deo kacige - gle, pukla malo... A kad sam je skinuo, video sam ovo što se vidi i na slikama. Polomljena na više mesta, pozadi jednog dobrog komada uopšte nema, odleteo negde - najpribližniji opis bi bio da izgleda bukvalno kao da je ekslplodirala.


Poenta? Nije toliko ni sam pad, ni onaj nesrećnik prigušenog razuma, nego ovo: tek prošle jeseni sam se naterao da redovnije nosim kacigu na vožnjama po okolini Beograda. Godinama pre toga je nisam ni imao, onda sam je imao ali je većinu vožnji (kad bih je uopšte poneo) provodila zakopčana iza sedišta ili na volanu. Na zadnjih par vožnji, upravo na ovoj istoj stazi, ponovo je nisam nosio (vrućina, smara...).

A sad sam je eto imao. I šta da kažem, osim da bi možda trebalo da uramim ono što je ostalo od nje: po tome kako izgleda, i po jačini udarca koga se sećam (izgleda da sam napravio neki polusalto u vazduhu u pao manje-više na glavu, no pad mi je izbrisan iz, što bi se reklo, memorije sećanja) - mogu samo da vrtim sumorne pretpostavke o tome šta bi bilo da je nisam imao.

Nisam mnogo padao sa bicikla, i ovo mi je ubedljivo najgori pad koji sam imao. Ipak, sve se završilo sa tom kratkotrajnom amnezijom, sa nešto bolova u vratu, sa izgrebanim nosem (verovatno od kacige), sa malo nateklim kolenom, i sa par simboličnih, beskrvnih ogrebotina na ruci. Čak ni majica ni šorc nisu iscepani. Što bi rekao neko u Bosni: srećom padoh na glavu, pa spasih ostalo...

--

Pa eto, recite sad. Ceo život ti ne treba kaciga i onda imaš ludu sreću da je baš tog dana poneseš. A da je nije bilo, pravili bi komemorativne vožnje za vikend.


K'o što rekoh jednom ortaku koji tvrdi da su neke kočnice koje uopšte ne koče 'njemu dovoljne jer ne vozi brzo' - lovina mora da pobegne lovcu svaki put, lovcu je dovoljno da je ulovi jednom.
  • 0

#84 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 28 July 2009 - 08:11 PM

odlična priča. sudeći po kacigi odlično je prošao :|

btw, imao sam čast da vozim par tura sa brkom. posle toga 3 dana dolazim sebi :D taj kad daje smenu ne ide ispod 40km/h :D čovek je životinja na exponent, i to sa svojih 45 godina.
  • 0

#85 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 July 2009 - 08:14 PM

Naravoucenije: Bezite od biciklistickih staza tamo ste najmanje bezbedni, jer njima krstare biciklisti i pesaci koji promene pravac kretanja iz cista mira ili vozite MTB pa u sumu tamo nema saobracaja. :D
  • 0

#86 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 July 2009 - 08:18 PM

MTB pa u sumu - za mene licno jedino i pravo resenje. Koliko god staza bila tehnicki zahtevna - MNOGO se bolje i slobodnije osecam nego na asvaltu.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#87 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 July 2009 - 08:22 PM

Pre desetinu dana tako čovek na spustu s Gučeva zabode kamenčinu koju su seljaci ostavili u travuljini *nasred* puta (protivbiciklistička?), pravi kolut, fljas o zemlju, a bicikl pljas preko njega. Imao je sreće jer je imao ranac - i kacigu. Dobio je po oba.

LM, može bilo gde da se najebe, pa spram toga i nosite tu dosadnu kacigu 9999 puta uzalud.

Ja takođe NIKAD nisam pao u šumi/van puta. Što ne znači da i neću nikad.
  • 0

#88 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 July 2009 - 11:26 AM

Update - skucao se s drumašem. karbonska vila napred deluje celo, ali koliko joj se sad može verovati?
  • 0

#89 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 July 2009 - 06:34 PM

Heh, to ja sad macka u dzaku...realno - viljuska je kompaktnija od karbonskog rama - to stoji, ali ne lezi vraze, licno ne bih voleo da vozim istu posle takvog krsenja...ako ima kkontakt negde - da je baci na rengen :wink:
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#90 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 29 July 2009 - 07:23 PM

To sam se i ja setio. Ovaj moj ortak drumaš kaže, ako nije popustila kod vrata, teraj, mada hmmmmm... ni ja joj ne bih verovao.
  • 0

#91 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 July 2009 - 08:08 PM

Voziti sa takvom vilom, je isto kao i iscekivati da svakog momenta uletite prednjim tockom u rupu od pola metra. n:bicycle2 n:smil42d2 n:cray n:bye
  • 0

#92 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 July 2009 - 08:19 PM

Nije baš tako. Treba je dobro pregledati i ako se ustanovi da nema pukotina može komotno da se vozi.
Karbon je žilav i može da drži čak i kada se vidi pukotina, ali ja bih tada menjao. Do tada se vozi.
  • 0

#93 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 08 August 2009 - 01:19 PM

Da ne nabrajam sad svaki pad ponaosob, jer ih je za mojih 37 godina bilo podosta, ukratko cu opisati poslednji koji se dogodio pre mesec dana. Inace, dok sam bio mladji imao sam ozbiljnije padove sa lomovima, obe kljucne kosti, i ozbiljan udarac ilijacnom kosti-desnom (deo kuka) u banderu zbog pucanja lanca. Da se vratim na pricu o poslednjem padu; drugar i ja smo krenuli da malo izvezmo i popnemo Avalu, isli smo sa Zvezdare preko M. M. Luga i Kumodraza. U Vojvode Stepe skrenuli levo i idemo tim putem ka avalskom. Vozili smo malo jaci tempo, ali najveci zajeb sam napravio ( ni sad ne znam zasto) u jednom malo duzem spustu koji se zavrsava krivinom ulevo pod 90; nisam shvatio da idem malo preko 60km/h i kasno sam poceo da kocim, zadni tocak se malo pobunio u stilu 'happy tail'-a jednom, pa sam malo popustio kocnicu, zatim jos jednom jer sam shvatio da je kod krivine kuca sa kojom ne bih zeleo da se sretnem... i nakon drugog 'happy tail'-a sam odleteo sa bajka i pao na rizlu koja oivicava asfalt. Odrao sam desnu potkolenicu i kuk, malo manje ledja, nabio oba zgloba sake, i dobro izvrnuo desni skocni zglob. U tom trenutku sam imao utisak da me nista ne boli osim razderotine na potkolenici. Bajku nije bilo bas nista. Tek sutradan sam osetio da me boli skocni zglob i zglobovi saka. Ako nije protiv pravila postovacu (umanjenog formata) fotke *kolataralnu stetu* tog pada :roll:IMGP4937.jpg

Attached Thumbnails

  • IMGP4935.jpg
  • IMGP4941.jpg

  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#94 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 08 August 2009 - 01:37 PM

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#95 djole_ada

djole_ada
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • LocationVojvodina, ADA (ne Ciganlija) - Trenutno Zemun

Postavljeno 08 August 2009 - 02:08 PM

Hop>>> ovo na potkolenici je interesantno :?
  • 0
To bicycle, or not to bicycle: that is not a question
http://www.cikloberz...a1e76e9d4==&t=1

#96 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 August 2009 - 02:14 PM

Uffffff, pogano... to je kod one usamljene kuće na spustu ka Avalskom. Kako je moglo, bilo je po povoljnoj ceni.
  • 0

#97 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 08 August 2009 - 04:17 PM

Jes' vala ljudi, mnoooogo sam jeftino prosao. Drugar se bio lepo isprepadao jer je imao utisak da cu se razmazati o podlogu zbog brzine i moje tjelesine :mrgreen:
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#98 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 08 August 2009 - 05:41 PM

Uffffff, pogano... to je kod one usamljene kuće na spustu ka Avalskom. Kako je moglo, bilo je po povoljnoj ceni.

Bas na toj krivini... dobro sam je zapamtio :!:
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#99 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 08 August 2009 - 11:16 PM

Citam vase padove i moram da priznam, dosta njih su me veoma nasmejali :D

Ajde,vreme je i da se ja pohvalim... #-o

Pa ajde da pocnem od Fruskogorskog Maratona (ovogodisnji)...
Jos sam tada vozio stari bajk (Mariner, kupljen u Metrou i ulozeno u njega, izmenjano sve sem rama), na startu sam imao kiks da mi u prvoj krivini spadne lanac i da se zaglavi (izmedju rama i sajbni) dok sam ga ja izvukao, pao sam na samo zacelje... Sve do spusta ka Strazilovu sam ja se lagano gurao i obilazio, ali kada je dosao taj spust, dosli su i mojih 5 minuta, ubrzo sam se dosta progurao, vec sam poceo da ganjam vodecu grupu (ove sto su isli na 55km, primetio sam druga, a on je zavrsio 35 tako da sam znao da je to ta grupa) i odjednom ni odkuda u jednoj krivini na 5m od mene je se pojavio neki biciklista, ali on je stojao, valjda je imao kvar, stojao je bokom okrenut prema meni, a ja idem najmanje 40km/h. Reko da ga zaobidjem, da pokusam da ga ne ubijem, probacu da se provucem kroz kolotras (valjda ostao za nekim kamionom ili vec cime), kad u kolotrasu neko kamenje, ulete prednji tocak u kamenje i zakucam se tu, nakon toga let od par metara, udarac na zemlju, kotrljanje jos koji metar... Kada sam dosao sebi vec je bilo njih 5 oko mene pitaju me da li sam ziv... Sedam na bajk, pokusavam da okrenem pedale, a ono ne moze... Sta je bilo, prednji menjac se iskrivio, skroz, otisao pod 90stepeni u stranu. Dokotrljam se ja do Strazilova, tamo do cesme, i tamo mi neki lik pomogne (neka ga bog blagoslovi :D) i nastavim trku... Posledica tog pada, podlaktica na kojoj je oguljeno 10 sa 5 centimetara koze... Rezultat DNF, a zavrsio. Zasto? Kod TV tornja mi je iz nekog razloga zaglavila prenja osovina i nije htela da se okrece... Odnesoh ja bajs do kontrolne tacke i tu se prijavim da sam zavrsio, a malo kasnije nekako popravim osovinu i nastavim trku :P


Zatim sledi ova trka na Strazilovu (ova sto je organizovao Ris), tu sam imao onako svecan pad :P
Prosao sam krug zagrevanja, vozi se pocetak prvog kruga, na onom prvom vecem spustu sam se prosuo samo tako... Dolazimo do spusta, Armadilo i ja, a Markoni je bio odma iza mene...
Armadilo pada na spustu, ali nista strasno, malo se oprljio, pocinjem ja sa spustom, da se zabacim iza sedista, a ono majca se zakacila za sic... O SHIT! Mi prodje kroz glavu i naravno sta sledi jeste spektakularan let preko rucki i ko na q. razbijem se rebrom o neki koren, a bajk u padu me mlatne ruckom po ramenu i zestoko ga nabije... Takodje sam i hasao malo zemlje... Moram da vam priznam, ukusna je... Jos kada se doda malo trave i grancica, sve se to tako zacini... Ma prava stvar... Na zalost, ovu trku sam izvozio samo do prvog ambulantnog vozila, gde su mi dijagnozirali naprslo rebro, zestoko nabijeno levo rame, levi lakat i blaze nabijen desni rucni zglob...

Ma imam ja jos dosta padova, ali ovo su oni najbolji :P
  • 0
Postavljena slika

#100 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 August 2009 - 05:21 PM

Na zalost, ovu trku sam izvozio samo do prvog ambulantnog vozila, gde su mi dijagnozirali naprslo rebro, zestoko nabijeno levo rame, levi lakat i blaze nabijen desni rucni zglob...

Ti li si znači taj... baš sam se ubedačio kada sam video da je i sanitet imao posla...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika